Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Koalisyon için yer yapıyor
İnşallah biz o günü görürüzde burada nasıl Hdp güzellemeleri yapılır okuruz :KK66:
Neye insallah dediginizin farkindamisiniz?Tamamen meraktan soruyorum.Ha beni ilgilendirmez ama hdp secmeniyseniz bu duanizi haklı görebilirim.

Bizim dönemde semtler ve okullar arası öyle büyük büyük uçurumlar yoktu. En ücra okula da giderdi süt fındık. İlk 2 yil etiler Behçet kemal çağlar da okudum. Sonra taşındık. Kagithane mehmet rifat yalman da okudum. Daha gelir seviyesi düşük bir semttu orada da sistem aynıydı. Okula veliler katkı ödemezlerdi. Sadece aylık dergi paramız vardı. Bir de yıl sonu ders tekrarları için alınan tatil kitabı. İlk gittiğim okulda sınıf mevcudu 27 ikincide 23 dü. Ailelerden bir yerli malı haftasında bir yıl sonunda yiyecek katkısı istenirdi. Evinizde ne varsa o da liste tutusturamazdi kimse velinin eline. Vs gibi.
Şimdi ki durumu eleştirme maksatlı yazmadım bunları. Yani o zamanda iyiydik. Söylendiği gibi çok şeyi son 16 yılda görmedik...

Ama biz görmedik. Biz şanslı bir kesimiz . Büyük bir şehrin göbeğinde yaşamışız biz.
Ben 2002 yılında eşimin köyüne gittiğimde buzdolabı vardı evet ama gerçekten fırın yoktu. Hatta o kadar enteresan gelmişti ki bana yaşayışları, burası nasıl Türkiye diye düşünmüştüm. Kadın diyor ki biz ilçeye dahi inmeyiz tarlada ne varsa onu yeriz. Çok hasta olurlarsa o zaman inip şehir görürlermiş. Televizyon alalı daha birkaç sene oldu demişti mesela. Şu an Erdoğan fırınınız var TV niz var dediğinde o başını sallıyor ama ben gülüyorum. Kadın elimde epilasyon cihazını gördüğünde uzay mekiğine bakar gibi tepki vermişti- aboo gız o ne gıl mı alırmış makine- diye.

Mesela yol mu lazım sanki diye yazmıştı birisi. O tarafa çok lazımdı gerçekten. İnsanlar o yollar için orada, oy veriyorlar hükümete.
Demem o ki herşey büyük kentlerden ibaret değil tüm bu söylemlerin içinde köyler de var. Biz kendi yaşayışımızla kıyas yapıp dalga geçiyoruz.

Ben çok şükür Atatürkçüyüm elhamdüllillah Müslüman'ım , kul hakkı yemem , çalmam , çırpmam , namussuzluk arsızlık hırsızlık yapmam , kimseye dil uzatmam , vatanseverim vakti zamanında yazdıklarmdan ötürü PKK piçleri tarafından sayısız ölüm tehditi almış bir insanım... Evladının evlatlarımızın geleceği için korku duyan , insan gibi yaşamak isteyen bir insanım... Partici , partizan , fanatik değilim... Ancak Dikta dan nefret ederim !
Cok hiz yazmissiniz o zaman o pkk yı , ulkemizi bölmeye çalışanlara prim vermeyin. En azından karşı çıkın. Tamam ak partiyide sevmeyin ama bunları yapanlarada haklılık payı varmış gibi davranmayın

Bizim dönemde semtler ve okullar arası öyle büyük büyük uçurumlar yoktu. En ücra okula da giderdi süt fındık. İlk 2 yil etiler Behçet kemal çağlar da okudum. Sonra taşındık. Kagithane mehmet rifat yalman da okudum. Daha gelir seviyesi düşük bir semttu orada da sistem aynıydı. Okula veliler katkı ödemezlerdi. Sadece aylık dergi paramız vardı. Bir de yıl sonu ders tekrarları için alınan tatil kitabı. İlk gittiğim okulda sınıf mevcudu 27 ikincide 23 dü. Ailelerden bir yerli malı haftasında bir yıl sonunda yiyecek katkısı istenirdi. Evinizde ne varsa o da liste tutusturamazdi kimse velinin eline. Vs gibi.
Şimdi ki durumu eleştirme maksatlı yazmadım bunları. Yani o zamanda iyiydik. Söylendiği gibi çok şeyi son 16 yılda görmedik...

Bu arada gerçekten şanslıymışsın ben ilkokul 3. Sınıfta okurken hiç unutmuyorum sınıfımız 54 kişiydi. 3 kişi oturuyorduk sırada.

neden reisten emin değilmisiniz?
iktidar için hdp ye yanaşır diye mi düşünüyorsunuz ki?
kendinizle çelişiyorsunuz,
Siz önce soruma cevap verin bende sizi cevaplarım.Neye inşallah dediginizin farkinda msiniz ?Ama yinede söyleyim tabiki emin değilim.Babama güvenmem.Ve asla kabul etmem böyle bir durumu. o derenin altından çok sular geçti

Cok hiz yazmissiniz o zaman o pkk yı , ulkemizi bölmeye çalışanlara prim vermeyin. En azından karşı çıkın. Tamam ak partiyide sevmeyin ama bunları yapanlarada haklılık payı varmış gibi davranmayın
Bu hdp koltuk veren söz hakkı veren parti kurma hakkı veren efendime söylim meclise sokan Tayyip degil mi?
Akp vermedimi bu haklari.
Meğri meğri babam mi karşıladı pkk baslarini.
Ee kime neye karşı çıkılmasını bekliyorsunuz?
Akp gittikçe batıyor ortada hersey.
Anlatmaya gerek yok görüyoruz.

Neye insallah dediginizin farkindamisiniz?Tamamen meraktan soruyorum.Ha beni ilgilendirmez ama hdp secmeniyseniz bu duanizi haklı görebilirim.
Elif okuduğunu nasıl anlıyorsun acaba
Erdoğan hdp nin kapısına gittiği zamanı görürüz inşallah dedim
beddua etmedim diye mi anlamadın
Ayrıca hdp li değilim
Şurada kaç gündür yazışıyoruz
Kimin ne olduğunu göremedin mi ?

Bu hdp koltuk veren söz hakkı veren parti kurma hakkı veren efendime söylim meclise sokan Tayyip degil mi?
Akp vermedimi bu haklari.
Meğri meğri babam mi karşıladı pkk baslarini.
Ee kime neye karşı çıkılmasını bekliyorsunuz?
Akp gittikçe batıyor ortada hersey.
Anlatmaya gerek yok görüyoruz.
Simdi açık açık ittifakı kabul ediyorsunuz yani tamam sizide geçelim

Siz önce soruma cevap verin bende sizi cevaplarım.Neye inşallah dediginizin farkinda msiniz ?Ama yinede söyleyim tabiki emin değilim.Babama güvenmem.Ve asla kabul etmem böyle bir durumu. o derenin altından çok sular geçti

ben birşeye inşallah demedim.
ama arkadaşın dediği inşallah sizlerin reisinizin gerçek yüzünü görmenize idi.
anlamamış olmanız enteresan.

Sakin tatlım son saatler ban yeme :KK70:
Valla şaka gibiler tubam. Hem meclise sokuldular diyorlar, HDP yi eleştiriyorlar, Apoyu eleştiriyorlar hem de heykelini dikmek isteyenlere Erdoğan gitsin diye HDP ye oy istiyorlar, Onların da mecliste olmak hakkı diyorlar:confused:
Neyse ban umurumda değil de yemek yapmaya kaçıyorum ben:KK55:

Aynı yaşlardayız katılıyorum. Hatta o zamanlar da ezan okunuyor namaz kılınıyordu.
O konu hakkında çok yazdım da itibar eden olmadı:))) İşin en can alıcı kısmını da yazayım şurada dursun. Ben ilk dini eğitimi mahallenin camisinde aldım. Sonrası dedem ile devam etti. Dedem Anadolu da bir ilde müftü idi. 1950-1975 yılları arasında görev yapıp emekli oldu. Yani o chp nin namaz ezan kuran yasakladigi dönemde görev yaptı. 2001 yılında da vefat etti. Cenazesi levent camisinden kaldırıldığında cemmaat de müslüman ateist gayri müslüm alevi kürt sanatci ve bürokrat bir yığın insan vardı. İyiki de son 16 yılı görmedi. Kahrolurdu minnoşum. Dedelerin efendisi. Birbirini sevmeyen bir kitleyi bir arayatoplamisti ölümüyle bile..

Elif okuduğunu nasıl anlıyorsun acaba
Erdoğan hdp nin kapısına gittiği zamanı görürüz inşallah dedim
beddua etmedim diye mi anlamadın
Ayrıca hdp li değilim
Şurada kaç gündür yazışıyoruz
Kimin ne olduğunu göremedin mi ?
Eee iste kapısına gittigi günü görürüz inşallah demişsiniz . Ne anlamamı bekliyorsunuz.Ironi yapmak istemissiniz ancak oyle gorunmuyor malesef.Ayrica isimlere cok dikat edemiyorum üzgünüm .

X