Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Mhp liderine zamanında onca laf söyleyen ne zürriyetsizliğini ne çocuksuz ailesizliğini bırakan mitinglerde Bahçeli hakkında ağıza alınmayacak laflar söyleyen Erdoğan neden peki Cumhur ittifakı adı altında Bahçeli ile ortak oldu.

Muharrem İnce için Meral Akşener'in yardımını isteyen kendine güvenmeyen diyorsunuz Erdoğan çok mu güveniyor? Eğer güvenseydi böyle bir birliğe girmeye gerek duymazdı ki bu zamana kadar duymadı bu bile onun için tehlike çanları çaldığı anlamına geliyor. Ayrıca şu andaki sonuşlar Muharrem İnce'nin hiçbir partiden destek almadan sağladığı anket sonuçları.

Kimse kapalılara gerici demedi demiyor sa söylenenleri çarpıtmayın burada Akp ye oy vermeyen herkes açık değil annesi büyükleri hatta kendisi kapalı olan çok insan var Akp yandaşı olmayan. Kim ne zaman maaş alamadı emekli maaşı alamadı pardon bunu da ispat eder misiniz? Şimdi siz asgari ücreti mi emekli maaşlarını mı savunuyorsunuz. Valla benim annem 900 tl emekli maaşı alıyor bozdur bozdur harca.

49 yaşındayım.Babam 45 sene devlet sektöründe çalıştı.5 sene önce vefat edene kadar da

emekli maaşı aldı.Hiç maaş alamadığını hatırlamıyorum.

Ya hiç akp öncesi görmemiş ya da ilkokul yaşlarında olanlar ordan burdan bir sürü şey uyduruyorlar.

Ne anlatıyorlar size anlamadım.Ben yaşadım.Kendim biliyorum.Duymadım.

Bizzat yaşadım.

FB_IMG_1529332874176.jpg

Vallahi yaptım:)

Türkiye Cumhuriyeti demek Türk halkı demek cunku. Atatürk ve silah arkadaşları demek. Kanını veren gazilerimiz,canını veren şehitlerimiz demek. Türk gençliği demek. Halkçılık ve milliyetçilik ilkesiyle birleşmiş cumhuriyetcilik demek.
Eklemek isiyorum ;:olamaz:

Devlet işleri ile Ensar işlerinin ayrılması demek...

Hayatında şiir okumamış insanların Muharrem İnce'nin şiirleri üzerinden goygoy yapması:işsiz:

Cağğnım Cemal Süreya ne demiş misal

Seni bir kere öpsem ikinin hatırı kalıyordu
İki kere öpeyim desem üçün boynu bükük
Yüzünün bitip vücudunun başladığı yerde
Memelerin vardı
Memelerin kahramandı
Sonra
Sonrası iyilik güzellik...

Şiirde, romanda ahlak arayın siz anca, devam böyle.
Cemal Süreyya güzel yazmış,romantizm akıyor mısralarında.
Şiir konusunu ben yazdım ,ahlaktan bahsettim mi :işsiz:demek ki şiirleri siz de o izlenimi uyandırdı :ıslık:
Ayrıca klavye arkasından şiir okuyup okumadığımı nasıl anladınız merak ettim ,yanlış frekans gitmiş size.Güzel şiir okurum hatta yazarım ,güzel kompozisyon yazar(d)ım,okur(d)um ortaokulda iken ,istesem yine yazarım .:KK54:

49 yaşındayım.Babam 45 sene devlet sektöründe çalıştı.5 sene önce vefat edene kadar da

emekli maaşı aldı.Hiç maaş alamadığını hatırlamıyorum.

Ya hiç akp öncesi görmemiş ya da ilkokul yaşlarında olanlar ordan burdan bir sürü şey uyduruyorlar.

Ne anlatıyorlar size anlamadım.Ben yaşadım.Kendim biliyorum.Duymadım.

Bizzat yaşadım.

Babam rahmetlide her ay gider emekli maaşını alırdı bankadan..

Chp ve iyi parti birleşince demokrasi adına atılan çok güzel bir adım oluyor.

CHP attığı adımla önü kesilen bir partinin yolunu açtı.Seçime girmesini sağladı.

Anlamadıysanız tekrar daha geniş anlatırım.

Akparti Mhp ittifak kurunca öyle olmuyor. Bu mudur?
Bu kadar sığ olamaz düşünceler.

İYİ parti ve CHP liderlerinin ne birbirlerine ne partilerine karşı saygısızlıkları, hakaretleri,

aşağılamaları hiç olmadı.Dolayısıyla birbirlerinin yüzüne bakmakta sıkıntıları yok.

Ama lütfen google erdoğan bahçeliye ve mhp ye ya da tersini yazın yüzlerce video izleyebilirsiniz

hakaret dolu.

Bu yüzlüğü anlayamamak sığ düşünce oluyor öyle mi ??????????????????

İnanılmaz gerçekten, insan hayret ediyor.

Gerçekten inanılmaz savunduğun fikre, seni savunanlara, sana güvenenlere, ailene varana

kadar hakaret işit aşağılan (her ikitaraf da birbirine söyledi) sonra gel kolkola gir.

Bu nasıl bir omurgadır arkadaşım.

Hizmet gördük,özgürlük gördük,enkaz olan ülke daha toparlanamadı bile.

Gördüğünüz hizmetlerden bize biraz örnek verir misiniz???

Bu örnekleri verirken bu vatana ne getirisi, ne götürüsü var onu da bir açarsanız sevinirim.

Mesele birlik ve beraberlik,bunun için devletin geleceğini düşünenler birleşti,çok ayrılardı,birbirlerine kızgınlardı ama mesele büyük olunca birleştiler.

Evet mesele çoooook büyük.Dünya siyaset tarihine geçecek kadar büyük.Hep birlikte göreceğiz

inşallah.Dün fetonun eteğini öpüp, sümüklü mendilini koklayanlara da yırtınan bizlerdik.

Şimdi o deli gibi savunanlar döndü ben demiştim, kandırıldık v.s. demeye.

Gün gelecek aynı şeyler yaşanacak.''Yok canım ben hiç oy vermedim'' diyecekler.

Reis demek Türkiye Cumhuriyeti demek zaten

Heee Cumhuriyeti de siz ilan ettiniz. Laiklik de Reyisin eseri...
Anlamını bilmediğiniz yıllarca yerden yere vurduğunuz olgulara sahip çıkma talimatını yeni mi aldınız ?
Okuyun belki katkısı olur da ezberden konuşmazsınız..

Laik sistem beşeri kanunlar der. Laik sistem beşeridir, fakat tüm dinler ilahidir.

Şeriatsa ( Asıl anlamı hukuk demektir ) Allah'ın kanunları der. Allah yalnız kutsal kitabında konuşurken, yalnız kutsal kitabı baz alanları eksik görür.
Kuran Müslümanı dediği bu grubu da çok tehlikeli görür. Ona göre bu inanç eksiktir.
Çünkü Kutsal kitapta içinde peygamberden gelen sözler (hadis), geleneksel içtihat ( ilmihaller), mezhepler... yoktur. Allah kitabını en anlaşılır şekilde tamamladığını belirttiği halde bu hadisler, mezhepler, içtihat olmadan bunun anlaşılamayacağını söyler.

Hem Allah'ın kanunları ile yönetilmek istersiniz, hem Allah'ın kanunlarını eksik bulup başka kanunlar edinirsiniz. Ne kadar tutarlı bir bakış.
Halbuki uyduruk mezheplere, geleneksel içtihata ve hadislere inanan ve bunları şeriat sanan bir kafanın laik sistemi eleştirme hakkı yoktur. Tüm bunlar Allah adına kanun koyarken, laik sistem ortak akılla kanun koyar daha önemlisi koyduğu bu kanunları Allah'a ve dine isnad etmez.

Şeriat ile yönetilen ülkelerin hali pürmelali kabak gibi ortadayken laik sistemin verdiği özgürlükten faydalanmak gerekir. Nitekim laik sistem kimsenin elini tutmaz. Fakat burda mesele din yaşamak da değildir. Şeriat sandığı zihnindeki hastalığı yönetimde görmektir.

Not : Elhamdülillah müslümanım... Sadece ehl-i kuran ile değil ehl-i sünnet ile de...
Keşke bilseniz sizde öyle inansanız, ibadet etseniz...

Kuşu ölen çocuğa taziye ziyaretine giden ( her canlının yaşam hakkına saygı duyan ), Mazluma dinini sormadan mağduriyetini gideren ( kimseyi inancı ile yargılamayıp insana değer veren ) , kızı kapıdan girince ayağa kalkıp kızını babasının annesi diye seven ( kadını el üstünde tutan ) peygamber ümmetiyim.. Çok şükür...
Aynı zamanda Ata'sına minnet duyan özgür kimseye bağımlı ve muhtaç olamayan Laik bir Cumhuriyet kadınıyım da..En Büyük TÜRKİYE

Ne kadar karışık di mi ?İkisinin bir arada olması...

Son düzenleme:
X