Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Degerli haninefendiler sizlerden bir sey rica ediyorum eger Kur'an'a inaniyorsaniz.
Seriate gericilik demeyin kuranda seriat allahin aukuku demektir.
Tesetture laf etmeyin bu allahin emridir.
Bunlari yaparsiniz yapmazsiniz Allahla sizin aranizda. Emniyet kemeri var takarsin takmazsin bunun gibi. Bunlari asagilamak buyuk günah.
Ben tesetturluyum ama asla acik bir hanima .... Demiyorum cunku bnm tesettursuz arkadaslarim var hele bir tanesinin10 tane tesetturluye degismem.Bu yuzden artik bunlari asalim. Cihat muslumanin isaretidir. Ve cigat kkafa koparmak degildir Allahin emri icin gerekirse can vermektir. Evladini hayirli yetistirmekte bir cihattir.

Bence bugun herkes biliyor bu siyaset- din catismasinin sebebinin Erdoganla başlamadığını. Bu olay Erbakan zamaninda da, Ozal zamaninda da Evren zamaninda da Menderes, İnonu zamaninda da vardi vunun koku taaa cumhuriyetin ilanina dayaniyor. Artik asalim, sadece hukuk icin, muasır medeniyetler seviyesine cikmak icin konusalin. Saygilar.
Artık aşalım.. Tesekkur ederım

Yazmayacaktım ama yazacağım. Osmanlı devleti başında şeriat olduğu için osmanlı devleti büyümedi. O zamanlar devletin büyümesi askeri güce fetihlere dayanıyordu. Dünyada tüm ülkelerde krallıklar vardı. Ne zaman ki dünyada fransız devrimi, sanayi inkilabı vs oluştu Osmanlı Devleti yavaşlamaya başladı. Çünkü Osmanlı devletinde şeyhülislamlar yüzünden dine aykırı diye bilimsel gelişmelerden geri kaldık. En ünlü örneği matbaanın yüzyıl sonra gelmesi ve şeyhülislamın gözlem evini top atışlarıyla patlatması. Şimde de Dünya'da teknoloji önde. Yani teknolojik olarak gerisen herşeyden geridesin. Ve biz yine tüm dünyadan geri kaldık. Artık savaşlar fetihle yapılmıyor o devir bitti. Sizi Osmanlı hayalleriyle uyutuyorlar gerçeği görememeniz için.
Eki Görüntüle 2154789
Lütfen iftira atma uzaya üç şeritli yol yapacaklar. Teknolojinin alası değil mi bu:)

Yazını okuyunca bir gülme geldi nasılda başganına uygun bir seçmen :KK70:

Dünden beri üzülüyorum sana neyi kime gösteriyorsun ki :KK53: öyle demek istemedi böyle dedi :deli:

Dünya da bi doğrusunu yaşayan ülke görülmedi zaten bize gelse kesin biz doğrusunu yaşarız :KK70:
Haha ole bise demedim ben:) biz onuda kotu yapariz firsatci cok cunku:) ama hic bir ulkede dogrusuda yok bu da bi gercek

Bu arada genel olarak millet neler hakkında konuştuğumuzun farkındasınız dimi. Osmanlı, şeriat. Kimlerin istediğinin de farkındasınız. İlerde bu gidişe dur demezsek olacakları trailer verdik size. Sonradan pişman olmak da işe yaramaz. Ona göre ne istediğinize karar verin. Buradan sizi korkutuyorlar. Sizi şöyle yapacaklar böyle yapacaklar diye. Hayır öyle bişey olmayacak. Teminat veriyorum. Biz bizden olmayanı onlar gibi( söylemeye dilim varmıyor önceki sayfalara bakın) dışlamayacağız. O yasaklı günlerin gelmesini en başta biz istemiyoruz. Yasakları istemiyoruz daha ne diyelim biraz vicdan

Bu arada genel olarak millet neler hakkında konuştuğumuzun farkındasınız dimi. Osmanlı, şeriat. Kimlerin istediğinin de farkındasınız. İlerde bu gidişe dur demezsek olacakları trailer verdik size. Sonradan pişman olmak da işe yaramaz. Ona göre ne istediğinize karar verin. Buradan sizi korkutuyorlar. Sizi şöyle yapacaklar böyle yapacaklar diye. Hayır öyle bişey olmayacak. Teminat veriyorum. Biz bizden olmayanı onlar gibi( söylemeye dilim varmıyor önceki sayfalara bakın) dışlamayacağız. O yasaklı günlerin gelmesini en başta biz istemiyoruz. Yasakları istemiyoruz daha ne diyelim biraz vicdan
Teminat veriyor.... :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Yukarıda defalarca yazdım, bişey diyemiyorum. Bakanı dinlediğiniz ve yazdıklarımı okuduğunuz halde algilayamiyorsaniz bu sizin suçunuz değil. Ve ya anladığiniz halde yalan ve iftiraniza devam ediyorsanız bu konuda da benim yapabileceğimiz bir şey yok. Belli bir yaşa gelmiş insanı ben eğitecek değilim. Video ortada, ayrıntılı yazdım. Yalan ve iftirada ısrar edince, o yalan gerçek olmuyor. Bunu anlayın da yalaniniz ortaya çıkınca utanmayin diyeceğim de ama zaten utanmiyorsunuz. Boşuna laf anlatmaya calismisim.

ensar vakfı'nın çorum şubesi eski başkanı da iki çocuğa cinsel istismar suçundan tutuklu yargılanmıştı.
ister bir kere yaşansın, ister bin kere bu skandal rakamlarla değerlendirilemez. Ayrıca 1 kez değil 45 kez olmuştur...

"börek yapamayan kadının yuvası dağılmaya mahkumdur" tandanslı bir kafanın bu cümleyi birilerinin vicdanını rahatlatmak için söylemiş olduğuna kuşkum yok...

Ama tabi ki de bu olan bitenden sizin sorumluluğunuz olmadığı gibi ortada yalan ve iftirada yok bana göre...

Bunu birtek Sözcü yazıyor işte :işsiz:

Sizce muhalefeti hangi gazete aklar bana söyler misiniz? Yeni akit mi? Sabah mı? Milliyet mi? Hürriyet mi? Ya da hangi kanal bunun doğru olmadığıyle ilgili haber yayınlar? Trt mi? Atv mi? A haber mi? Kim...? Medya mı kaldı ülkede....? Bir insanı böylr bir şekilde karalamak ne kadar kolay... Sizin için söylemiyorum... Medya içindir sözüm...

Muharrem İnce yi önceden beri takip ederim. Bu zamana kadar bir olumsuz uslübunu görmedim. Ayrıca eğer bir vakası varsa muhakkak seçime kadar çıkar diye düşünüyorum. Hatta çoktan çıkardı diyr düşünüyorum:)
Geçmişi konuşmanın kime ne faydası var anlamıyorum. Mevzu M. Kemal Atatürk e kadar gidiyor.Hadi tamam gitsin ama arada Menderes, Özal ve Demirel dönemini atlamadan baştan sona kadar inceleyelim.
Kimlerin dindar ya da ateist olduğuna değil de ülke işin yapılan politikalar, kimlern milli kimlerin anti milli kararlar verdiğine baklım.
Bu ülkenin geçmişinde alevisi, sünnisi, kürdü, arabı kosaca her kesimi acı çekti. Burda acı yarışına girmenin ne mantığı var?
Herkesin dini kendine ancak herkesin devleti kendine değil! O yüzden inancınız olaun olmasın bu sizde kalsın bırakın bu din muhabbetini. Kimseye bir şey ispat etmek zorunluluğu olmamalı. Herkes inancı soğrultusunda Allah a , Tanrı ya ya da kendine karşı sorumlu. Vicdanınızla yalnız kalın millete bulaştırmayın.

Komik ama nereyi okusam nereye baksam, hangi ortamda bulunsam şu din her şeyin işinde. Yeminle Sagopa nın dindarlığı hırakıp ateist olması bile hakaretlerle lanse edildi. Özgürlüklüş pehhh, tek taraflınayrıcalık özgürlük olamaz.
Hiç kimse bir başkasının inancını kötüleyemez ve hakaret edemez. Demokrasiye özgürlüğe inanılıyorsa bir kişi bu şekilde davranmalı. Bu ülke de her çeşit insan var. Nufüs da yazılan islam ibaresne bakıp bu ülkenin yüzde bilmem kaçı müslüman yok şu kadar alevi şu kadar sünni bar muhabbeti ne kadar boş. Bu ülke de bir başörtlünün yaşama hakkı kadar bir açık başlı insanında yaşama hallı var.
Toplumda ayrışıma, çifte standarts sebep olmuyorsa hiç bir inanç dışşanmamalı ki zaten insanlr inançlarını çıkar için değil inandıkları için yaşar ama ülkemizde o kadar ortalık bulanık ki gerçek dindarla göstermelik dinciler birbirine karıştı. Aynı şekilde kendi açımdan baktığımda Atatürk ün ilke ve inkilaplarını benimseyen ile atatürkçü geçinenlerde birbirine karıştı.

Ama bunu unutmamak gerek bu süreci bu duruma getiren şuan ki yönetim şeklidir, yönetim uslübudur.
Şahsen böyle düşünüyorum ben.

Muharrem İnce yi önceden beri takip ederim. Bu zamana kadar bir olumsuz uslübunu görmedim. Ayrıca eğer bir vakası varsa muhakkak seçime kadar çıkar diye düşünüyorum. Hatta çoktan çıkardı diyr düşünüyorum:)
Geçmişi konuşmanın kime ne faydası var anlamıyorum. Mevzu M. Kemal Atatürk e kadar gidiyor.Hadi tamam gitsin ama arada Menderes, Özal ve Demirel dönemini atlamadan baştan sona kadar inceleyelim.
Kimlerin dindar ya da ateist olduğuna değil de ülke işin yapılan politikalar, kimlern milli kimlerin anti milli kararlar verdiğine baklım.
Bu ülkenin geçmişinde alevisi, sünnisi, kürdü, arabı kosaca her kesimi acı çekti. Burda acı yarışına girmenin ne mantığı var?
Herkesin dini kendine ancak herkesin devleti kendine değil! O yüzden inancınız olaun olmasın bu sizde kalsın bırakın bu din muhabbetini. Kimseye bir şey ispat etmek zorunluluğu olmamalı. Herkes inancı soğrultusunda Allah a , Tanrı ya ya da kendine karşı sorumlu. Vicdanınızla yalnız kalın millete bulaştırmayın.

Komik ama nereyi okusam nereye baksam, hangi ortamda bulunsam şu din her şeyin işinde. Yeminle Sagopa nın dindarlığı hırakıp ateist olması bile hakaretlerle lanse edildi. Özgürlüklüş pehhh, tek taraflınayrıcalık özgürlük olamaz.
Hiç kimse bir başkasının inancını kötüleyemez ve hakaret edemez. Demokrasiye özgürlüğe inanılıyorsa bir kişi bu şekilde davranmalı. Bu ülke de her çeşit insan var. Nufüs da yazılan islam ibaresne bakıp bu ülkenin yüzde bilmem kaçı müslüman yok şu kadar alevi şu kadar sünni bar muhabbeti ne kadar boş. Bu ülke de bir başörtlünün yaşama hakkı kadar bir açık başlı insanında yaşama hallı var.
Toplumda ayrışıma, çifte standarts sebep olmuyorsa hiç bir inanç dışşanmamalı ki zaten insanlr inançlarını çıkar için değil inandıkları için yaşar ama ülkemizde o kadar ortalık bulanık ki gerçek dindarla göstermelik dinciler birbirine karıştı. Aynı şekilde kendi açımdan baktığımda Atatürk ün ilke ve inkilaplarını benimseyen ile atatürkçü geçinenlerde birbirine karıştı.

Ama bunu unutmamak gerek bu süreci bu duruma getiren şuan ki yönetim şeklidir, yönetim uslübudur.
Şahsen böyle düşünüyorum ben.
tüm söylediklerine katılıyorum son paragraf hariç 28 şubatcıların hiçmi suçu yok:)

X