Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
https://www.evrensel.net/haber/2755...na-ensar-vakfina-destek-olmaya-devam-edecegiz

Bakın milletvekilleri inadına ensar vakfına destek olacaklarını söylemişler... Olsunlar... Daha çok istismar hepimizin hakkı... Kapatamadılar şu vakıfı... Neden? Türkan Saylanı ergenkondan yargılayanlar çocuklara uzanan o iğrenç elleri barındıran vakfı kapatamadılar... Neden? İfrit oluyorum ifrit... Kusası geliyor insanın...

https://www.evrensel.net/haber/2755...na-ensar-vakfina-destek-olmaya-devam-edecegiz

Bakın milletvekilleri inadına ensar vakfına destek olacaklarını söylemişler... Olsunlar... Daha çok istismar hepimizin hakkı... Kapatamadılar şu vakıfı... Neden? Türkan Saylanı fetöcü diye yargılayanlar çocuklara uzanan o iğrenç elleri barındıran vakfı kapatamadılar... Neden? İfrit oluyorum ifrit... Kusası geliyor insanın...
24 haziran gecesi korna çalıcaz çatlayın ehıehu diyen seçmene ne anlatacaksın

24 haziran gecesi korna çalıcaz çatlayın ehıehu diyen seçmene ne anlatacaksın

Olsun... İğrençlikleri söyleyince ben rahatlıyorum... O korna çaladursun... Bir gün Allah korusun o vakıflardan birinde çolukları çocukları böyle bir istismara uğrarsa ki Allah korusun diyorum . Asla böyle bir şeyi kim olursa olsun dilemem.. Düşmanım olsa asla dilemem.. Şayet olursa belki o zaman anlarlar.. Ama anlamaları için bunun olmasını asla dilemem.. Asla..!

Bakın milletvekilleri inadına ensar vakfına destek olacaklarını söylemişler... Olsunlar... Daha çok istismar hepimizin hakkı... Kapatamadılar şu vakıfı... Neden? Türkan Saylanı ergenkondan yargılayanlar çocuklara uzanan o iğrenç elleri barındıran vakfı kapatamadılar... Neden? İfrit oluyorum ifrit... Kusası geliyor insanın...
Bizde diyoruzki şahsım adına ben çocuğumu göndermem dini bilgisini ben veririm şarlatanlara teslim etmem biz asıl onların çocuklarını koruyoruz anlamıyorlar işte valla kreşte mis gibi Atatürk'ü de öğreniyorlar Peygamber efendimizide hele bir yemek duası ezberlemişim akıllara zarar Maaşallah benim oğluma ezan okunurken tvnin sesini kısar birşeyi çok isterse amin allahım der ee daha 5 yaşında devamıda bizde artık Kuran'ı kerimide öğrenmek istiyorsa mahallece tüm komşular bir çözümünü bulucaz ama cami olur ama evlerde olur onun çöZümünü biz anneler buluruz bu şarlatanlarmı çocuğumuza dini öğretecek biz ne işe yarıyoruz yahu

Bizde diyoruzki şahsım adına ben çocuğumu göndermem dini bilgisini ben veririm şarlatanlara teslim etmem biz asıl onların çocuklarını koruyoruz anlamıyorlar işte valla kreşte mis gibi Atatürk'ü de öğreniyorlar Peygamber efendimizide hele bir yemek duası ezberlemişim akıllara zarar Maaşallah benim oğluma ezan okunurken tvnin sesini kısar birşeyi çok isterse amin allahım der ee daha 5 yaşında devamıda bizde artık Kuran'ı kerimide öğrenmek istiyorsa mahallece tüm komşular bir çözümünü bulucaz ama cami olur ama evlerde olur onun çöZümünü biz anneler buluruz bu şarlatanlarmı çocuğumuza dini öğretecek biz ne işe yarıyoruz yahu

Ben asla öyle bir kuruma çocuğumu yollamam.. Ne yurtlarında bırakırım ne de okullarına yollarım.. Kreşte öğrenecek elbette.. Bizler de öğretebiliriz.. İnternet denen bişey var.. Her şey internetten öğrenilebilir artık... Sapık beyinlere çocuğumu emanet edemem.. Yollayan kesim belli haklısın... Biz yine onların çocuklarını koruyoruz aslında... Ama biz hep kötüyüz hep...

Ben asla öyle bir kuruma çocuğumu yollamam.. Ne yurtlarında bırakırım ne de okullarına yollarım.. Kreşte öğrenecek elbette.. Bizler de öğretebiliriz.. İnternet denen bişey var.. Her şey internetten öğrenilebilir artık... Sapık beyinlere çocuğumu emanet edemem.. Yollayan kesim belli haklısın... Biz yine onların çocuklarını koruyoruz aslında... Ama biz hep kötüyüz hep...
Bu ülkede sadece müslümanlar yok kimse yanlış anlamasın ama ben kendi adıma çocukken mahallede Kuran bilen ablamız vardı mahallede kaç tane kız çocuğu varsa onları toplar öğretirdi bize bir tanede abi vardı oda erkek çocuklarını toplar öğretirdi annelerimzde bizimle gelirdi Allah Rıza'sı için yaparlardı tabi gönlünden kopanlar varsa kırmadan yardımcı olmaya çalışırlardı ne güzel temiz masum günlerdi be benim annem açık kadındı ama bize Kuran öğreten aileyle resmen aile gibi komşuluk yapardı Allah razı olsun o abladan ve öğretti çok şükür hafızlık dercesi değil ama okuyabiliyorum hergün bir şarlatan dükkana geliyor yok yatılı Kuran kurşuna yardım istiyorlar yeminle sıkıldık artı taaa karşını Kuran kursu hocası kalkmış gelmiş kursa yardım istiyor of neleri geliyor gidiyor bütün gün biride gelmiş komşuya diyorki hergün 100 tane ekmek sana yazıyorum hergün diyor yani 1 tlden hergün 1 ay boyunca 100 tl şaka gibi demi bu kurslarda kalan çocuklar kimsesizmi kardeşim kimsesizler yurdundan bile çıkıp kapı kapımı dolaşıyor Ooo ne vakıflar ne kurslar var kimin neci olduğu belli değil

Dini öğrenim diyoruz. Peki şu anda dini öğrenim dedikleri gerçekten dini öğrenim mi? Ya çocuğa Arapça öğret okuduğu Kuran-ı Kerim i anlasın ya da mealini okut anlasın.

Kitabımız Kur'an ilim kokuyor
Kaç Müslüman günde açıp okuyor?
Okuyanda öylesine okuyor
Anlamına kafa yoruyor muyuz?

İslamın şartı 5, imanın 6
Diyerek işliyorlar her türlü haltı
Akıllrına gelmiyor toprağın altı
Emaneti sağlam koruyor muyuz?

Fox ta meral akşeneri izledim.. Kadın dedi ki "16 nisanda sandıkları çok güzel koruduk ama ne yazık ki YSK yo düşünemedik..." hahahahah çok iyiydi yaaaa:) şimdi diyor artık onu da öğrendik.... Seçmen korkmasın oylar namustur.. Tğm önlemleri aldık:) Bir de dedi ki Erdoğangiller yönetim şeklinde in kurtulacağız":) kadına helal... :)

Fox ta meral akşeneri izledim.. Kadın dedi ki "16 nisanda sandıkları çok güzel koruduk ama ne yazık ki YSK yo düşünemedik..." hahahahah çok iyiydi yaaaa:) şimdi diyor artık onu da öğrendik.... Seçmen korkmasın oylar namustur.. Tğm önlemleri aldık:) Bir de dedi ki Erdoğangiller yönetim şeklinde in kurtulacağız":) kadına helal... :)
Doğru demiş tam hayır kazanırken bir anda evet oldu ne olduğunu anlamamıştık hiç unutmam o günü 3 büyük şehir İst İzmir Ankara hayır deDi veee evet kazandı muhteşem bir gündü

BEnim lise ve ortaokulda aldığım eğitim kalitesinin çeyreği şu anda yok.
30 yıl geçmiş üzerinden. Geçen öğretmen yarışmacı dilek kipini bilemedi soruda.
30 yıl önceden hatırladığım bir konu.
Akşam ne yediğimi unutan ben bunu unutmamışım. Egitim de eğitimci de şimdikinden kaliteliymiş. Yetersizdi belki ama mevcut hali ile şu anki eğitimden daha iyiymiş anladım. Öğretmenlere lafım yok neticede aldıkları eğitimin ve müfredatın kurbanları onlarda.
Öğretmen arkadaşım öğrencilere ekstra bir çalışma yapmak istesem gönüllü, izin çıkmıyor diye yakınıyor. Kadın gönüllü enerjisi ve zamanı ile ama önüne engel konuyor. Hatırlıyorumda da beni ilk sinemaya götüren kişi ilkokul öğretmenimdi. Küme küme her hafta sonu sırayla götürürdü. Kütüphaneye, topkapı sarayına vs...
Ortaokuldaki Matematik öğretmenimin eşi lisede fizik öğretmenimdi. Fizik dersim çok kötüydü. Ters de bir adamdı. Tek dersten diploma alamayacaktim. Ortaokul öğretmenime yani eşine gitti annem. Hoppp bir akşam bir baktım fizik öğretmenim o ters adam evimizin kapısında. Getir kitaplarını ders çalışacağız dedi. 9 gün her aksam 2 saat çalıştırdı beni. Ve dersten geçtim. Puanımı yükseltir geçerim diye gitmişti annem. Çocuk aklımla kolayıma gelmişti. Ama öyle olmadı. Ne kadar değerli bir davranış olduğunu yıllar sonra anladım.
Ayten hocam Şeref hocam selam olsun sizlere :KK200:

Bakın akp nin bir reklamı var.. Gördünüz mü bilmiyorum ... Her kanalda günde 846484697967674 kere çıkıyor büyük ihtimalle.. Türbanlı bir kız var böyle nefretle objektife bakıyor ve türbanların yaşadıklarını gösteren bir klip gibi olmuş.. Yahu be müslüman artık türban meselesi mi kaldı? Bitii o . Haksızlıktı ve kurtuldunuz ok.. De Şimdi tekrar o günlere geri dönüşebileceğine insanları inandırmaya çalışıyorlar... Korkutuyorlar insanları.. Hiçbir siyasetçi artık hiçbir yerde türbanı yasaklayamaz... Hiç bir siyasetçinin işi değil o... Bin kat daha önemli sorunlar var... Senin türbanınla mı uğraşacak? Yooo... Türban mesele olmaktan çıkalı yıllar oldu.. Hala türbandan yürüyorlar.. Çaresizlik diz boyu... Bence o reklam bunun göstergesi...

Bakın akp nin bir reklamı var.. Gördünüz mü bilmiyorum ... Her kanalda günde 846484697967674 kere çıkıyor büyük ihtimalle.. Türbanlı bir kız var böyle nefretle objektife bakıyor ve türbanların yaşadıklarını gösteren bir klip gibi olmuş.. Yahu be müslüman artık türban meselesi mi kaldı? Bitii o . Haksızlıktı ve kurtuldunuz ok.. De Şimdi tekrar o günlere geri dönüşebileceğine insanları inandırmaya çalışıyorlar... Korkutuyorlar insanları.. Hiçbir siyasetçi artık hiçbir yerde türbanı yasaklayamaz... Hiç bir siyasetçinin işi değil o... Bin kat daha önemli sorunlar var... Senin türbanınla mı uğraşacak? Yooo... Türban mesele olmaktan çıkalı yıllar oldu.. Hala türbandan yürüyorlar.. Çaresizlik diz boyu... Bence o reklam bunun göstergesi...
Az önce bende gördüm yazacaktım kızın gözündeki kini nefreti görebilmişsiniz demek bende farkettim

34497029_448619785565751_6892408657279975424_n.jpg

BEnim lise ve ortaokulda aldığım eğitim kalitesinin çeyreği şu anda yok.
30 yıl geçmiş üzerinden. Geçen öğretmen yarışmacı dilek kipini bilemedi soruda.
30 yıl önceden hatırladığım bir konu.
Akşam ne yediğimi unutan ben bunu unutmamışım. Egitim de eğitimci de şimdikinden kaliteliymiş. Yetersizdi belki ama mevcut hali ile şu anki eğitimden daha iyiymiş anladım. Öğretmenlere lafım yok neticede aldıkları eğitimin ve müfredatın kurbanları onlarda.
Öğretmen arkadaşım öğrencilere ekstra bir çalışma yapmak istesem gönüllü, izin çıkmıyor diye yakınıyor. Kadın gönüllü enerjisi ve zamanı ile ama önüne engel konuyor. Hatırlıyorumda da beni ilk sinemaya götüren kişi ilkokul öğretmenimdi. Küme küme her hafta sonu sırayla götürürdü. Kütüphaneye, topkapı sarayına vs...
Ortaokuldaki Matematik öğretmenimin eşi lisede fizik öğretmenimdi. Fizik dersim çok kötüydü. Ters de bir adamdı. Tek dersten diploma alamayacaktim. Ortaokul öğretmenime yani eşine gitti annem. Hoppp bir akşam bir baktım fizik öğretmenim o ters adam evimizin kapısında. Getir kitaplarını ders çalışacağız dedi. 9 gün her aksam 2 saat çalıştırdı beni. Ve dersten geçtim. Puanımı yükseltir geçerim diye gitmişti annem. Çocuk aklımla kolayıma gelmişti. Ama öyle olmadı. Ne kadar değerli bir davranış olduğunu yıllar sonra anladım.
Ayten hocam Şeref hocam selam olsun sizlere :KK200:

Benim de mükemmel bir ilkokul öğretmenim vardı... Bizi öyle güzel hazırlamıştı ki... 5. Sınftan sonra yapılan anadolu liseleri ve kolej sınavlarına.. Ben sadece onun okulda verdiği kurslara giderek asilden 57. olarak anadolu lisesine girmiştim .. O derece mükemmel bir hocaydı..

Dini öğrenim diyoruz. Peki şu anda dini öğrenim dedikleri gerçekten dini öğrenim mi? Ya çocuğa Arapça öğret okuduğu Kuran-ı Kerim i anlasın ya da mealini okut anlasın.

Kitabımız Kur'an ilim kokuyor
Kaç Müslüman günde açıp okuyor?
Okuyanda öylesine okuyor
Anlamına kafa yoruyor muyuz?

İslamın şartı 5, imanın 6
Diyerek işliyorlar her türlü haltı
Akıllrına gelmiyor toprağın altı
Emaneti sağlam koruyor muyuz?
Bayıldım nede guzel yorumlanmış:KK66:

Bende az önce gördüm tesadüfen , sizlere soracaktım izlediniz mi diye. Korkuyorlar artık çünkü gideceklerinden korkup insanlara da korku salmaya çalışıyorlar . tıpkı iktidar giderse kargaşa olur , darbe olur söylemlerinde olduğu gibi tıpkı ormanda gömülü silahlarımızı çıkarırız söylemlerinde olduğu gibi korku korku korku! bıktık be kardeşim insanlar korkuyla değil huzurla yaşamak istiyorlar artık. Türban sorunu diye bir şey yok artık ısıtıp ısıtıp sunuyorlar ya ! Kim ister tekrar türban sorunu çıkarmayı , mantıkla düşünülsün artık ya mantıkla ! Aşığım maşığımla seviyorumla duyguyla olmuyor bu işler.

Türban meselesi biteli çok oldu. Şu durumun ekmeğini çok güzel yediler. Keşke buradaki "arkadaşlar" aynı özveriyi küçük çocukları korumak için de gösterselerdi. Vakıfta olanlar için hala cevap alamadık

X