Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Saraylım ablacım... Sen nasıl bir kralsın yaaaa... Nasıl bir kadınsın.. Hayranım hayrannnn... Ergenekonda o şerefli askerlerden birinin yargılanırken söyleidkleri ile ilgili bir video paylaştım burda.. Hiçbirinden cevap ge leeee meee diiiiiii.... Çünkü o zaman o davanın savcısı reyisti.. O askerleri yargılayan hakimler o gün fetöcü hakim ve savcılardı..Onları alkışladılar... TSK yı ama gerçek TSK yı ayak altına aldığında kimseden çıt yoktu... Şimdi apoletlerini sökeceğim dediği için komik geliyor.. Hiç komik değil aslında.. TSK nın nr hale getirildiğinin en büyük kanıtı... Ama onlara komik gelebilir... Ne manaya geldiğinden kimmmmmsenin haberi yok... Bir suç olduğundan kimsenin haberi yok...
Abartiyorsun canim yaa.. Gorduk, gecirdik, biraz daha deneyimliyiz hepsi bu.
Ben asil sizlerle gurur duyuyorum, Turkiyem icin umutlaniyorum, iyi ki varsiniz..:KK9::KK9:

Abartiyorsun canim yaa.. Gorduk, gecirdik, biraz daha deneyimliyiz hepsi bu.
Ben asil sizlerle gurur duyuyorum, Turkiyem icin umutlaniyorum, iyi ki varsiniz..:KK9::KK9:

Abartmıyorum... Her mesajın olay.. Bilinçli bir kadınsın.. :) inşallah bizler de senin gibi olacağız... İyi çocuklar yetiştireceğiz... Bu vatana en büyük katkımız evlatlarımız olacak inşallah.. İzmir Marşını yarım yamalak öğrenen 4 yaşında bir oğlum var... :) inşallah tamamını da öğrenecek...

Hanımlar,
kusura bakmayın ama okuduklarınızı anlamadığınız gibi altından mana çıkarıyor, üsluplara da dikkat etmiyorsunuz.

Biri Cumhurbaşkanı adayının kaşar dediğini yazıyor kaşar denildi diye kibleniyor , diğeri siz de öylesiniz diyor, bir başka üye x arkadaşa kaşar imasında bulundunuz diye kibliyor.

Cumhurbaşkanı adayları en azından sizin burada savunduğunuz 2 adayında üslubu eşit farkında mısınız bilmem, yani o yüzden ama bizimki daha mükemmel kavgası yapıp burada ağzınızdan üslupsuzca sözler dökülmesin.

Aşağılama, hor görme, ötekileştirme, biri kadın gazeteciye kaşar, biri öldürülen bir genç kız için yalnız kalan ya davulcuya ya zurnacıya der.

Biriniz de dediniz mi vahşice öldürülen bir genç kız için böyle bir laf edilir mi diye? Hiç mi içiniz sızlamadı?

Diğer adayın söylediği de çirkin, bir kadına ne maksatla olursa olsun böyle bir laf söylenmez, kötü gazeteci dersiniz, gazetecinin hakkında adaletin karşısına çıkması gereken şeyler varsa seçilirsem yargılanacaklar dersiniz ama öyle bir lafı etmezsiniz.

Herşeyi kanıksadınız hiçbir söylem kötü gelmiyor, ille de sonuna kadar savunma ama bu lafları yakınlarınız söylese ölene kadar yüzlerine bakmazsınız.

Son yıllarda siyasetin size yaptığı bu işte, bizim liderimiz karşı tarafa istediğini söyleyebilir'i savunuyorsunuz, her kötü söz için bir savunmanız var ve ağzına sağlık, aferin, alkış modundasınız.
Bir kadin gazeteciye kasar dedigini hangi sozunden anladiniz Mune? Kadin diye, ya da Nagehan diye, ya da digeri kimdi roportaj yaptigi hangi sunucu ise, her ne idiyse adi, o diye bir hedef var mi sozlerinde? Kaldi ki o kadin gazetecilerle, gazeteci iseler eger, TVye cikmis bile.. Eger bahsettikleri oysa.. Hangi sozlerinde kadin geciyor? Bekliyorum????

Peki buradaki diğer üyeler hatırlatmazda siz hatırlarsınız belki Erbakan başbakan iken ona p,,, diyen bir paşa vardı onu kimler hangi kesim alkislamisti hatirladinizmi
Hayır alkışlamadım.. Ve de çok kızmıştım. Rahmetlinin söylemleri son derece kışkırtıcı olmasına rağmen. ( kanli mi kansız mi ) Hak etmedi demiyorum sadece bir türk subayına yakışmadı diyorum.
O ordu ki geleceğimizin ve güvenliğimizin tek teminatı dosta düşmana karşı. Ki kabul edin son dönemde çok yıpratıldı kasıtlı olarak siyasetin içine çekilerek...

Bir kadin gazeteciye kasar dedigini hangi sozunden anladiniz Mune? Kadin diye, ya da Nagehan diye, ya da digeri kimdi roportaj yaptigi hangi sunucu ise, her ne idiyse adi, o diye bir hedef var mi sozlerinde? Kaldi ki o kadin gazetecilerle, gazeteci iseler eger, TVye cikmis bile.. Eger bahsettikleri oysa.. Hangi sozlerinde kadin geciyor? Bekliyorum????

Hayırdır???
Demin kaşar lafını savunuyordunuz, cümle şöyle "O sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya. Cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak. "

Bu sözün bir hakaret olduğu gerçeği değişiyor mu isim vermeyince, bal gibi biliyorsunuz kimlere dediğini, bugüne kadar iktidara yakınlığıyla bilinen kimlerin karşısına çıkıp röportaj yaptıysa onlara dediği gerçeği yok mu oldu? Kadın dememiş cinsiyet belirtmemiş olması hakareti pakladı mı?

İşte tam da sizin de takındığınız şu tavırdan bahsetmiştim az evvel, karşı tarafa söylüyorsa fark etmez, ağzına sağlık, aferin, alkış.

Bu laf çoooooook talihsiz bir laftır, neden mi? Bir kere hakarettir, ikincisi henüz aday olan birinin bu lafları rakibince kullanılır, kendi kalesine gol atıyor, demokrasi demek eleştirmek demektir, Sayın İnce eleştirimi ciddiye alıp saygı duyacaktır da sizin o hakaret lafını sahiplenip açıklamanız ilginç oldu.

Bakınız şununda altını çizeyim, üye o kaşar lafını buraya yazınca ki İnce söylemiş, hakaret diye kiblenmiş demek ki neymiş hakaretmiş.

Haydi size iyi geceler.

Komutan bütün ülkenin komutanı peki.
Mevcut başkomutan kimin?
O da bütün ülkenin.
Dolayısıyla başkomutanı alkışlamakla veya ayağa kalkmakla veya onun elini sıkmakla 'taraf' olunmaz.
Yapmayın etmeyin ya... kelime oyunları ile bir yere varamayız. Gayet ne demek istediğimi anladınız. Yazdıklarınız bunu çok iyi analiz edecek bir çizgide olduğunuzun kanıtı.. Gayet taraflıydı..
Adamın ağzı kulaklarına vardı olacak şey mi ?

:KK52:
Akpartili de olsam kırk yılda bir doğru laf ederim de mi ama :KK53::rolleyes:

Teşekkür ediyorum, sağolun.
Aslında parti ile ilgili değil tamamen üslup la ilgili. Nasıl söylendiği önemli.
Bizim oralarda derler ki " şekerin yoksa a bacım şeker dilinde mi yok "
Haddinizi bildircez gününüzü göstercez yaklaşımı ile gelen herkese tavrım belli. METANOL METANOL de Akp'li. Başka arkadaşlarda.
Ama ona cevap verirken gösterdiğim özeni ve sabrı diğer arkadaşlara istesemde gösteremiyorum. Cünkü hep ayni kısır argümanlar. Kelimeler yer degistiriyor cümleler hep aynı. Vs vs yazacak çok şey var aslında.
Bakın ben de chp den başka partiye oy vermedim ama doğru tektir.
Deniz Baykal in hasta yatağında hala mv adayı olmasına çok sinir oluyorum...
Parti içindeki birkaç isme daha...

Hayırdır???
Demin kaşar lafını savunuyordunuz, cümle şöyle "O sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya. Cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak. "

Bu sözün bir hakaret olduğu gerçeği değişiyor mu isim vermeyince, bal gibi biliyorsunuz kimlere dediğini, bugüne kadar iktidara yakınlığıyla bilinen kimlerin karşısına çıkıp röportaj yaptıysa onlara dediği gerçeği yok mu oldu? Kadın dememiş cinsiyet belirtmemiş olması hakareti pakladı mı?

İşte tam da sizin de takındığınız şu tavırdan bahsetmiştim az evvel, karşı tarafa söylüyorsa fark etmez, ağzına sağlık, aferin, alkış.

Bu laf çoooooook talihsiz bir laftır, neden mi? Bir kere hakarettir, ikincisi henüz aday olan birinin bu lafları rakibince kullanılır, kendi kalesine gol atıyor, demokrasi demek eleştirmek demektir, Sayın İnce eleştirimi ciddiye alıp saygı duyacaktır da sizin o hakaret lafını sahiplenip açıklamanız ilginç oldu.

Bak, bu fotoyu buraya sirf senin icin ucuncu kez getirip yapistiriyorum. Aydin Dogan bir gazeteci mi? Gazeteci. Burada kendine hakaret mi etmis? Kendi icin, kendi gazetecileri icin neyi kastetmis? Senin anladigini mi? Benim anladigimi mi? Sapik mi bu adam ki senin anladigin seyi kendine ve kendi gazetecilerine soylesin? Bak, o da isim vermemis.. Sence Nagehan'i mi kastetmistir? Yoksa butun kadin gazetecileri mi?:KK53:

Saray yalakasi gazeteciler kim? Sadece Nagehan ve diger kadin gazeteciler mi? Kadin gazeteci, erkek gazeteci diye ayirmis mi? Erkekleri muaf tutuyorum da demis mi? Saray yalakasi erkek gazetecilerle gorusecek miymis, bunu da demis mi?

Ben tabii ki Ince'nin kimlere dedigini gayet iyi biliyorum. Ne dedigini de iyi biliyorum. Lafin sonunu nereye getirdigini de.. Sorun olan, siz biliyor musunuz?

Ben varsayimlar, yakistirmalar uzerine yorum yapmam Mune hanim, bunca yil beni tanimissaniz tanimissinizdir. Taniyamamissaniz o da sizin sorununuz.

aydin_dogan_artik_biraz_kasarlandik_mi_ne_h198781_35a8a.jpg

Bak, bu fotoyu buraya sirf senin icin ucuncu kez getirip yapistiriyorum. Aydin Dogan bir gazeteci mi? Gazeteci. Burada kendine hakaret mi etmis? Kendi icin, kendi gazetecileri icin neyi kastetmis? Senin anladigini mi? Benim anladigimi mi? Sapik mi bu adam ki senin anladigin seyi kendine ve kendi gazetecilerine soylesin? Bak, o da isim vermemis.. Sence Nagehan'i mi kastetmistir? Yoksa butun kadin gazetecileri mi?:KK53:

Saray yalakasi gazeteciler kim? Sadece Nagehan ve diger kadin gazeteciler mi? Kadin gazeteci, erkek gazeteci diye ayirmis mi? Erkekleri muaf tutuyorum da demis mi? Saray yalakasi erkek gazetecilerle gorusecek miymis, bunu da demis mi?

Ben tabii ki Ince'nin kimlere dedigini gayet iyi biliyorum. Ne dedigini de iyi biliyorum. Lafin sonunu nereye getirdigini de.. Sorun olan, siz biliyor musunuz?

Ben varsayimlar, yakistirmalar uzerine yorum yapmam Mune hanim, bunca yil beni tanimissaniz tanimissinizdir. Taniyamamissaniz o da sizin sorununuz.

aydin_dogan_artik_biraz_kasarlandik_mi_ne_h198781_35a8a.jpg
Aynı şekilde Erdoğan da aynı tabiri muhalif gazeteciler için de kullanmış olsa ,yine Aydın Doğan'ın bu söylemini yayınlayacak mıydınız,O anlamda demedi Erdoğan diyecek miydiniz?:ıslık:

Biz siz diye ayrıştırmak istemem ama şu yazınızı okuyunca bişey geldi aklıma.
Geçenlerde burada okudum.
"Siz" demek istemem ama sizin gibi düşünen bir üye,karşı düşünceli olan bir üyeye şöyle yazdı.
"Seni gözardı edeyim de,başka forumlarda karşıma çıkarsan yanlışlıkla yorumunu beğenmeyeyim"
Bu yorum o kadar üzücü ki bana göre.

Siyasi görüşlerimiz farklı olsa da gündelik hayatımızda hiç mi ortak noktamız olmaz,neden olmasın?
Bu kin neden.
Sırf Akpartili diye mi?

Öyleydi işte..
Can sıkıcı.
Mesela burda da var bir üye,bdv de bir konusuna üzüldüm.
Burda baktım chpli diye,yaşadıklarına sevineyim mi?
Elbette hayır.
Ama öyle olan insanlar var.
"Sizden de" "bizden de"...

Iyi güzelde kardesim, neden chp icin "tezek" diyen bir insana oy veriyorsun o zaman? Neden aleviler ile alay eden, cem evlerini ibadethane olarak saymayan birine, ateistlere terorist diyen, ermenilere "af edersin" diyen birine oy veriyorsun?

Ölülere karsi bile saygisi yok. Anneler aglarken havai fisek patlatti, gurur ile "o emiri ben verdim" demisti. Sehitler ölürken köprülerde göbek atiliyordu, dügünler yapiliyordu.

Bu siz/biz ayrima gercekten üzülüyorsan, kaynagindan hesap sor. Bu ülke 16 sene önce böyle degildi cünkü.

Sanırım taksi plakalarıyla ilgili bi durumları var. Yoksa sarı taksiyi niye bu kadar savunsunlar ki yani
Adamları önce belgelendirip yatırım yaptırıp sonra vazgeçmek hakikaten akıl alacak şey degil. Taksicilerden zaten sıktım sıyrılmıştı. Rahat ediyorduk ne güzel. Hiç iyi olmadı.

Adamları önce belgelendirip yatırım yaptırıp sonra vazgeçmek hakikaten akıl alacak şey degil. Taksicilerden zaten sıktım sıyrılmıştı. Rahat ediyorduk ne güzel. Hiç iyi olmadı.
İnsanlar baya üzüldü bu olaya zaten. Bu olay şu otomabil cam filmi olayına döndü. Önce yasak dendi cezalar kesildi. Sonra belli derece serbest dendi. Sonra hepten serbest oldu. Söktüren boşuna söktürdü

X