Menopoz 23 YAŞINDA ERKEN MENOPOZLA TANIŞANLARFANIM. LÜTFEN ACİL YARDIMM EDİN :(

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Umidimi yitirmiyorum da evlenecegim kişiye bunu soyleyemem bu yüzden evlenmek istemiyorum

:KK43:

Canım benim zaten evleneceğin kişi şu anda varmı ya da ciddi düşündüğün birisi var mı bilmiyorum ama bunda söylenmeyecek birşey yok.
İş ciddiye biner konuşursun dersin böyle böyle.
Ne diye evlenmeyeceksin ki ? Elbette her bayan anneliği yaşamak tadmak ister ama inan bana doğurmaktan daha önemli şeyler var hiç olmadı güzel mi güzel bir evlat edinirsin..İlla ki canından parça olması gerekmiyor.Ona annelik yapmak ona bakmak emek vermek herşeyden önemli..İnsanı birbirine bağlayan bağlar çok önemli..Hani bir hikaye var belki bilirsin.

Okulda 1.sınıf öğrencileri,bir aile fotoğrafı üzerinde tartışıyorlardı.Fotoğraftaki küçük çocuğun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden değişikti.Öğrencilerden biri,o küçük erkek çocuğunun,belkide evlat edinilmiş olabileceğini söyledi.Onun bu sözünü duyan Jocelyn Jay adında küçük bir kız öğrenci,birden sesini yükseltti:
-"Ben evlat edinme konusunda her şeyi bilirim.Çünkü bende evlatlığım!"
Sınıftaki bir başka öğrenci sordu:
-"Madem biliyorsun,bizede anlatsana.Evlat edinilmek nedir?"
Jocelyn,kendinden emin bir şekilde,bilgisini özetledi:
-"Annenin karnında değil,yüreğinde büyümüşsün demektir."

Bence bunları düşünme..Sen zaten anne olabilirsin illa ki doğurmak değil..

Çok teşekkür ederim çok güzel demişsin. Ama görücü usuluyle olan birine nasıl soylenir ki ben bunu ypamam:KK43: ve su ana kadar gorustuklerim hep çocuk sevenler oldu:KK43:
Evlatlıkisterim ama kafama takılan şeyler var. Kız evlatlik alsam buyuyunce esime namahrem erkek alsam buyuyunce bana..="Anti Depresan, post: 39940864, member: 612270"]Canım benim zaten evleneceğin kişi şu anda varmı ya da ciddi düşündüğün birisi var mı bilmiyorum ama bunda söylenmeyecek birşey yok.
İş ciddiye biner konuşursun dersin böyle böyle.
Ne diye evlenmeyeceksin ki ? Elbette her bayan anneliği yaşamak tadmak ister ama inan bana doğurmaktan daha önemli şeyler var hiç olmadı güzel mi güzel bir evlat edinirsin..İlla ki canından parça olması gerekmiyor.Ona annelik yapmak ona bakmak emek vermek herşeyden önemli..İnsanı birbirine bağlayan bağlar çok önemli..Hani bir hikaye var belki bilirsin.

Okulda 1.sınıf öğrencileri,bir aile fotoğrafı üzerinde tartışıyorlardı.Fotoğraftaki küçük çocuğun saç rengi ailenin öteki bireylerinin saç renginden değişikti.Öğrencilerden biri,o küçük erkek çocuğunun,belkide evlat edinilmiş olabileceğini söyledi.Onun bu sözünü duyan Jocelyn Jay adında küçük bir kız öğrenci,birden sesini yükseltti:
-"Ben evlat edinme konusunda her şeyi bilirim.Çünkü bende evlatlığım!"
Sınıftaki bir başka öğrenci sordu:
-"Madem biliyorsun,bizede anlatsana.Evlat edinilmek nedir?"
Jocelyn,kendinden emin bir şekilde,bilgisini özetledi:
-"Annenin karnında değil,yüreğinde büyümüşsün demektir."

Bence bunları düşünme..Sen zaten anne olabilirsin illa ki doğurmak değil..[/QUOTE]
Cok

Cyclo p.. hormon ilacı kullanıyorum. Adet görmüyorum bir senedir. Farklı Doktorlara gittim Sonuç aynı erken menopoz. . Her şey kader buna inancim sonsuz.. ben bitkisel tedavileri danışmak istedim..
Cyclo p.. hormon ilacı kullanıyorum. Adet görmüyorum bir senedir. Farklı Doktorlara gittim Sonuç aynı erken menopoz. . Her şey kader buna inancim sonsuz.. ben bitkisel tedavileri danışmak istedim..
O şekilde teşhis koyuldu yani ben koyulmadıysa diye yardımcı olmak istedim.Yine de hiçbir şekilde umutsuz olma inşallah bu durum da bir an önce geçer şifanı bulursun.

Benim umidim bakiydi de doktor israrla elimden aldı bana hiçbir tedavisi yok taşıyıcı anne olursun artık dedi;.. (E="sedaecrin, post: 39956933, member: 345169"]O şekilde teşhis koyuldu yani ben koyulmadıysa diye yardımcı olmak istedim.Yine de hiçbir şekilde umutsuz olma inşallah bu durum da bir an önce geçer şifanı bulursun.[/QUOTE]
Bebjn

çok üzüldüm :KK43: neyin ne kadar faydası olur bilmiyorum ama umarım sonuç alırsınız..
15 GÜN SABAH AKŞAM SOĞAN KÜRÜ UYGULADIM, SARAÇOĞLU HOCANIN ANLATTIĞI ŞEKİLDE.. ŞİMDİ DE İNCİR KÜRÜNE BAŞLADIM. AYNI ZAMANDA CYCLO P.. ÖSTROJEN HORMONUNU VEREN İLACI KULLANIYORUM.
ALLAHIN İPİNE DE SIKI SIKI SARILDIM. UMUTSUZ DEĞİLİM AMA ÇOK ÜZGÜNÜM. TEVEKKÜL ETTİM ANCAK TEDBİRİMİ DE ALMAK İSTİYORUM. NELER YAPABİLİRİM BAŞKA.. DOKTOR ASLA ÇOCUĞUN OLMAZ DEDİ:KK43: 5 FARKLI DOKTORA GTTİM SONUÇ AYNI.. YUMURTALIKLARIM VAR AMA KUVVETSİZ DÜŞÜK OLUR DEDİLER. ANCAK TAŞIYICI ANNE OLABİLİR MŞM.. YANİ BAŞKASININ YUMURTASIYLA...

ASLINDA POLİKİSTİK OVER DEMŞLERDİ BAŞTA.. BİR YILDIR ADET GÖRMÜYORDUM AMA ANNEM DE ALTI AYDA BİR GÖRDÜĞÜ İÇİN IRSİ SANMIŞTIM.

ŞİMDİ ASLAN PENÇESİNE Mİ HAYITA MI BAŞLASAM.. NE YAPMALIYIM BİLEMİYORUM:KK43: HIZLA DA KİLO ALIYORUM...
BÖYLE BİR BAŞLIK AÇTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

15 GÜN SABAH AKŞAM SOĞAN KÜRÜ UYGULADIM, SARAÇOĞLU HOCANIN ANLATTIĞI ŞEKİLDE.. ŞİMDİ DE İNCİR KÜRÜNE BAŞLADIM. AYNI ZAMANDA CYCLO P.. ÖSTROJEN HORMONUNU VEREN İLACI KULLANIYORUM.
ALLAHIN İPİNE DE SIKI SIKI SARILDIM. UMUTSUZ DEĞİLİM AMA ÇOK ÜZGÜNÜM. TEVEKKÜL ETTİM ANCAK TEDBİRİMİ DE ALMAK İSTİYORUM. NELER YAPABİLİRİM BAŞKA.. DOKTOR ASLA ÇOCUĞUN OLMAZ DEDİ:KK43: 5 FARKLI DOKTORA GTTİM SONUÇ AYNI.. YUMURTALIKLARIM VAR AMA KUVVETSİZ DÜŞÜK OLUR DEDİLER. ANCAK TAŞIYICI ANNE OLABİLİR MŞM.. YANİ BAŞKASININ YUMURTASIYLA...

ASLINDA POLİKİSTİK OVER DEMŞLERDİ BAŞTA.. BİR YILDIR ADET GÖRMÜYORDUM AMA ANNEM DE ALTI AYDA BİR GÖRDÜĞÜ İÇİN IRSİ SANMIŞTIM.

ŞİMDİ ASLAN PENÇESİNE Mİ HAYITA MI BAŞLASAM.. NE YAPMALIYIM BİLEMİYORUM:KK43: HIZLA DA KİLO ALIYORUM...
BÖYLE BİR BAŞLIK AÇTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM[/QU

Merhaba canim Bende ayni durumdayim kader arkadasimsin ,Ben incir kuru deniyorum,hayit civanpercemi adacayi iciyorum hayirlisi bakalim kafam cok karisik:KK43:

Şimdi 24 yaşındayım birsürü doktora gittim. Dr. Lütfi Kırdar eğitim ve araştırma hastanesi çapa yavuzselim remedy... bir çok hastaneye. E="haticenurrr, post: 40566872, member: 585746"]kızlar yettim! sıkıntı yapmayın çözülecek bir durum bence . şimdi canım bi anlatırmısın kaç yaşındasın hiçmi adet göremiyorsun kaç dra gittin bugüne kadar???[/QUOTE]
Simdi

Hiç adet görmüyorumOTE="haticenurrr, post: 40566895, member: 585746"]kendimden bahsedeyim ben ilaç almadan adet asla görremem hep hormonal sıkıntılarım var , geçen sene evlendim Allaha şükür mutluyuz tedaviylede olsa bebeğimiz olur diyoruz Alllahım izniyle ..[/QUOTE]
Hic

Bende senin yasinda ayni sorunlari yasadim. Hapsiz adet goremiyordum. Doktorlar hep ayni seyleri soyluyordu. Evlendim ve Allahima sukurler olsun duzeldim.1 seneye yakin hapsiz duzenli adet goruyorum. Umudunu asla kaybetme Allaha cok dua et. Ve duanda israrci ol. Herseyi veren Allah diledigi herseyi nasip edr biz dilemesini bilelim yeter. Uzulmeyin morelinizi iyi tutmaya calisin. Stress uzuntu gibi seyler yumurtaliklara zarar veriyor. Hormonlari bozuyor. Saglikli yiyip-icin. Sogan kurunu uygulayin. Incirde cok faydali. Allah yardimcin olsun.

benim değerlerim 70-80 arasında gelip gidiyor belki 30 kere tahlil yapıldı ama hep aynı. bende hiç yumurta kalmamış. Senin yumurtan varmıymış baktırdın mı. Bu testlerin yüksek çıkması yumurta rezervlerinin azaldığı gösteriyor ve sonra hepsi bitiyor ama moralini bozma yaşın daha çok küçük yumurtalıkların tedaviye cevap verebilir. Stres ve üzüntü bunları tetikliyor. Hormon ilaçlarını kullanıyormusun
Merhaba cocugunuz oldu mu

Bende senin yasinda ayni sorunlari yasadim. Hapsiz adet goremiyordum. Doktorlar hep ayni seyleri soyluyordu. Evlendim ve Allahima sukurler olsun duzeldim.1 seneye yakin hapsiz duzenli adet goruyorum. Umudunu asla kaybetme Allaha cok dua et. Ve duanda israrci ol. Herseyi veren Allah diledigi herseyi nasip edr biz dilemesini bilelim yeter. Uzulmeyin morelinizi iyi tutmaya calisin. Stress uzuntu gibi seyler yumurtaliklara zarar veriyor. Hormonlari bozuyor. Saglikli yiyip-icin. Sogan kurunu uygulayin. Incirde cok faydali. Allah yardimcin olsun.
Herhangi birsey kullandiniz mi sizin sorun ne idi adet goruyor muydunuz

Merhabalar bende de aynı durum söz konusu 30 yaşındayım ve bebek düşünürken erken menopozla karşılaştım şimdi genetik bi sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılıyor ve tüp bebek için uygunmuyum o araştırılıyor bende hormon ilacı kullanıyorum ve bu hafta saraçoğlunun kürlerine başladım soğan kürü yapıyorum o bittikten sonra 1 ay boyunca hayıt tohumu ve aslan pençesi kürü yapıcam sonrasındada civan perçemi kürü sitesine girerseniz nasıl yapmanız gerektiğide yazıyor inşallah şifa buluruz bende ilk duyduğumda çok üzüldüm ama allahtan umut lesilmez bir şey oluyorsa bir hayır olmuyorsada bin hayır vardır demişler biz elimizden geleni yapalım

Yazdiklarinizin aynısını yaşıyorum benimde yaşım 26

X