23.Haftada Gebelik Sonlandırması Fl Hl kısalığı

Mero4001

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2022
197
60
27
Merhabalar burdan başımdan geçenleri sizlerle paylaşacağım belki birilerinede fikir olur. Daha önce düşüklerim olduğu için bu 5.gebeliğimdi herşey çok güzel gidiyordu 8. Haftada düşük riski yaşadım kanama ve sonra yatarak istarahate devam ettim sonra ikili teste girdim normal çıktı tam herşey düzeldi derken 21.haftamda detaylı ultrasona girdim ve hiç beklemediğim şeyler duydum zaten tamda burda başlıyor hikayem. Bebeğimizde sol bacağında dizinden ayak çıktığını ve yamuk olduğunu söylediler, sol böbrek yok sağ böbrekte geniş dediler, omurgada deformeler var ve eğrilik var dendi, sol elde 2. 3.parmakları yok dendi ve kalbinde ciddi olmucak bikaç sıkıntı ve biz bunları duyunca başımızdan aşağı kaynar sular döküldü sonra biz bikaç yere daha gidip teyit ettirmek istedik ve sonuç değişmedi en son eğitim araştırma hastanesinde heyet kararıyla sonlandırılmasına karar verildi sonra bizde hastaneye gittik gebelik sonlandırılmadan önce kordonsentez yapıldı benim daha önce kayıplarım olduğu için eşimle bendende kan alındı array testi falan yapıldı sanırım henüz sonuclarımız çıkmadığı için tam ne testi yapıldı henüz bilmiyorum. Sonra beni servise aldılar ve doğum için suni sancı verildi alttan 23.haftamda çok zorlu sancılı oluyor ne yalan söyliyim. Normal doğumla sonlandırıldı. Ve bebeğe patoloji otopsi yapılıyor onunda sonucu çıkması 2 ayı bulur dendi genetik sonuçlar içinde 1 ay. Benim hikayem böyle umarım Allah kimseye yaşatmaz ve herkese sağlıklı hayırlı evlatlar verir yaşayanların Allah yardımcısı olsun 🙏🙏

Allahım sağlıklısını versin inşallah .çok zor gerçekten bende erken doğumla kaybettim bir ay yaşadı yavrum hemde hiç bir engeli yokken gitti oğlum. görmek dokunmak daha zor .size teselli olmaz ama yazmak istedim:KK43:

Başın sağolsun canım benim çok zor çook🥹
yaşamayan anlayamaz 😔
benimde bi kaybım var…😥
Rabbim en kısa zamanda tekrar nasip etsin.. kalbini ferah tut…🙏

Allahım sağlıklısını versin inşallah .çok zor gerçekten bende erken doğumla kaybettim bir ay yaşadı yavrum hemde hiç bir engeli yokken gitti oğlum. görmek dokunmak daha zor .size teselli olmaz ama yazmak istedim:KK43:
Amin inşallah. Sizin sebep neydi peki durduk yere

Hikayenizi okudum ve acınızı paylaşıyorum,umarım sonuçlara göre uygun bir tedavi ve yöntemle evlat sahibi olabilirsiniz.

Kaç yaşında evlendiniz bilmiyorum ama 25 yaşa göre 5. gebelik olması biraz fazla geldi. Biraz dinlendirin vücudunuzu, vitaminleriniz düzelsin, organlarınız toparlansın. Yorgun bir rahimden sağlıklı bebek beklemek ona da haksızlık olur. İnşaallah en kısa sürede sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olabilirsiniz.

Aynısını geçen sene yaşadım 16 haftalıkken. Bir gün boyunca sancı çekip doğurdum sonra kürtaj. Bebek teste gönderildi genetik temiz çıktı sonrasındada kimyasal yaşadım

Hikayenizi okudum ve acınızı paylaşıyorum,umarım sonuçlara göre uygun bir tedavi ve yöntemle evlat sahibi olabilirsiniz.

Kaç yaşında evlendiniz bilmiyorum ama 25 yaşa göre 5. gebelik olması biraz fazla geldi. Biraz dinlendirin vücudunuzu, vitaminleriniz düzelsin, organlarınız toparlansın. Yorgun bir rahimden sağlıklı bebek beklemek ona da haksızlık olur. İnşaallah en kısa sürede sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olabilirsiniz.
Şuan yaşım 27 aslında hiçbir hamileliğimi üst üste yaşamadım 4 yıllık evliyim genelde hep aralarda 9 ay kadar sürede var anlamadık şuan wes yaptırma kararı aldık 20bin gene bakılacak. Ona göre doktorla tekrar görüşeceğiz. Amin inşallah 🥰

25 yaşında değilim kız o nerde yazıyor 🙈🙈

X