22 aylık oğlumun gece uykusu ile ilgili...görüşlerinizi paylaşır mısınız?

lilyumane

Guru
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2010
292
14
22 aylık oğlum gece uykusuna dalana kadar 1 bazen 1,5 2 saat geçiyor.9 da odamıza çekiliyoruz.artık ne zaman uyursa.eşimle bu konuda farklı düşündüğümüz için bu deneme evresi beni sıktı.ona göre çocuk erken yatmalıymış.alışana kadar böyle olurmuş.bana kalsa çocuk ne zaman yorulursa kendi tık diye uyuyup kalır.yanlış mı düşünüyorum.sizde kendi çocuklarınızdan örnek verirseniz sevinirim.bugün 20.30 da gittik odamıza tam 22.30 da uyuduk.bana da yazık yaaaa...

Canim bence haklisin.benimde 13 aylik bir kizim var.su an oturuyo ve oynuyo.belki dogru degil ama yatirmak iatesem yatmiycak.bizde erken yatmiyoruzki.oglen saat 12 gibide kalkiyo,bende o saatte kalkiyorum.benimde isime geliyo acikcasi.
Dun annem aradi kizim uyuyodu,bana diyoki cocugun uykusunu duzene sok.onlar eskide kaldi dedim bende.simdiki cocuklar gec yatiyo gec kalkiyo:) ben annesiyim en iyisini ben bilirim. Esinle bence bunu konus.
Uykusu gelince basil olsa uyucak.

:26:eşin haklı bence, alıştırmayla alakalı diye düşünüyorum. şu dönemi atlattıktan sonra sanki daha rahat olur:44:
sanki çok çocuk büyütmüş gibi konuşuyorum ama etrafımdan gördüklerim bu.
ne kadar süredir bu denemeyi yapıyorsunuz? belki alışamadı:44:
hem 9 falan uyusa akşamın sana ve eşine kalır.kendinize vvakit ayırırsınız sanki.. tabi bu benim fikrim. :26:

yok valla öyle yorulunca kendiliğinden uyuyan çocuk, ya da en azından ben hiç görmedim bu yaşıma kadar. Benim kızımda 25 aylık, gece 22:00 - 22:30 gibi en geç yatmış oluyor. Gündüz öğleden sonra uyuduysa - ki ben şiddetle karşı çıkıyorum ama kayınvalidem bazen uyutuyor - uyku saati 12 lere falan sarkıyor, uykusu gelsede gidip kendiliğinde yatmaz, söylenir durur uykum var benim, beni sallayın artık diye ama asla kendiliğinden uyumaz, ille salıycam ve mutlaka saatinde uyuycak.. Uyku düzeni kurabilmek gerçekten çok önemli, çünkü büyüme hormonları gece salgılanıyormuş, bizim doktorumuz 22:00 ve 02:00 saatleri özellikle bebek-çocukların uykuda olması gereken saatler demişti.

bu konu benim en dertli yanım vallahi ikizlerim var 13 aylık bazen sallayarak çoğu zaman yani bazende pışpışlayrak uyutuyorum çok yorulsalar bile gece uyumuazlar gündüz uykularında 1 gün uyumadılar bu benim 2 haftada mal oldu gece gözler patlak bir şekilde sabahlara kadar salladım ayrıca gündüz 10 gibi öğleden sonrada 15 00 gibi uyuttuğumda gece daha çok uyuyolar gündüz düzenimiz çok şükür iyi gece en geç 21 00 uyku modundayız istesende durmuyolar ama şu var çok sık uyanıyolar açlıktan değil doktora göre huy edinmişler benim düzenim var ama çocukların gece uykusu pek yok hem öle gece yarılarına çocuk tutmak istesemde durmuyolarki uykuları başlarına kalkıyo mız mızda mız mız...erken yatıp sabah ta 06 00 da ayaktayız ben erken kalkmaya alıştım doğrusuda buymuş erken yatıp erken kalkmak.........

bu konu benim en dertli yanım vallahi ikizlerim var 13 aylık bazen sallayarak çoğu zaman yani bazende pışpışlayrak uyutuyorum çok yorulsalar bile gece uyumuazlar gündüz uykularında 1 gün uyumadılar bu benim 2 haftada mal oldu gece gözler patlak bir şekilde sabahlara kadar salladım ayrıca gündüz 10 gibi öğleden sonrada 15 00 gibi uyuttuğumda gece daha çok uyuyolar gündüz düzenimiz çok şükür iyi gece en geç 21 00 uyku modundayız istesende durmuyolar ama şu var çok sık uyanıyolar açlıktan değil doktora göre huy edinmişler benim düzenim var ama çocukların gece uykusu pek yok hem öle gece yarılarına çocuk tutmak istesemde durmuyolarki uykuları başlarına kalkıyo mız mızda mız mız...erken yatıp sabah ta 06 00 da ayaktayız ben erken kalkmaya alıştım doğrusuda buymuş erken yatıp erken kalkmak.........
erken uyuyup erken uyanmak guzelde bazı cocuklar uyumuyo malesef
:KK50:
canım benım oglumda oyleydı ne zaman cısı ogrendı ve laf analamaya basladı ozman duzeldı
bende ayagımda sallar uyuturdum

gecede sureklı uyanırdı ac olmasa bıle

ben aclıktan sanıyordum mızmızlıgını
meger cısten mıs
sımıd gece 3 ve 6 gıbı cısını yaptırıyorum yatıyor uyuyor ve en onelısı sallanmadan uyku saatımız geldı deyıp uyuypor
bıraz daha sabır

ama senın ısının zor ıkız olunca
Rabbım sabır versın
ınsallah duzelır kuzuların uykuları

görüşler ve paylaşımlarınız için teşekkürler kızlar..dün tüm gün ateşi vardı.zar zor düşürdüm.gece uyurken 38.8 ile uyuduk.ben de yanında sızmışım.tabiki gece yine 22.30 du uyuduğumuzda.ama dediğiniz gibi bu saati 9 9.30 lara çekmem lazım..

inşallah canım sağol....bu ara hastalandık 2 kiside öe bi huy değiştirdiler kafam ağrıyo mız mız hiçbişey de fayda etmiyo yaa...
erken uyuyup erken uyanmak guzelde bazı cocuklar uyumuyo malesef
:KK50:
canım benım oglumda oyleydı ne zaman cısı ogrendı ve laf analamaya basladı ozman duzeldı
bende ayagımda sallar uyuturdum

gecede sureklı uyanırdı ac olmasa bıle

ben aclıktan sanıyordum mızmızlıgını
meger cısten mıs
sımıd gece 3 ve 6 gıbı cısını yaptırıyorum yatıyor uyuyor ve en onelısı sallanmadan uyku saatımız geldı deyıp uyuypor
bıraz daha sabır

ama senın ısının zor ıkız olunca
Rabbım sabır versın
ınsallah duzelır kuzuların uykuları

kızlar valla 3gündür erken uyuyor çok mutluyum.bugün 21.05 te önceki iki günde 21.30 da uyudu.erken uyumasını sağlayacağm heralde.inşallah.ben de rahat ettim ya...

benimde ikizlerim var 31 aylık... gece uyumazlar...saat 21.00 da yatıp 22.00 da geri kalkarlar hadi 3 lere 5 lere kadar otur..gündüz uykusunu kaldırdım 2 gündür biri bayağı düzeldi ama diğeri tık yok... babasıyla yatıyor 1 yıldır ayıramıyoruz yanından kalktığı anda uyanıyor......

yorulunca uyusun diye bekleme, şimdiden zamanında uyumaya alışsın ki; sana da gece dinlenmek için,eşinle yada kendi başına geçirmek için zaman kalsın.sen çocuğun saat kaç gibi uyuduğunu daha iyi bilirsin o saate yakın bi saatte odasına al,o saatten evvel yormaya çalış, aç müzik oynasın mesela yada kovalambaç tarzı oyunlar oynat yada al banyoya doldur kovayı hem yıkansın hem su oynasın(su çocukları yoruyor gerçekten) sonra uyku saatinde -atıyorum 10-yatır süt içiyorsa sütünü ver,ninnisini söyle,ya da salla güzelce uyuyacaktır.uyku saati öncesi hem kendini hem onu odaya hapsetme:KK34:

benimde ikizlerim var 31 aylık... gece uyumazlar...saat 21.00 da yatıp 22.00 da geri kalkarlar hadi 3 lere 5 lere kadar otur..gündüz uykusunu kaldırdım 2 gündür biri bayağı düzeldi ama diğeri tık yok... babasıyla yatıyor 1 yıldır ayıramıyoruz yanından kalktığı anda uyanıyor......

canım allah kolaylık ve sabır versin sana.ben 4 gecedir bayağı rahatladım.bugün de 9 da uyudu.o gün yorgunsa hemen uyuyuveriyor.

bizim kız öle yatağında yatmıyo uyandığında yanında kimse yoksa bizi çağırıyo bağırarak yanımıza gelince uyuyup kalıyo yapçak bişey yok yanıma yatırmam sallamam diyodum ama büyük konuşmaya gelmiyo işte bu işler......

22 aylık oğlum gece uykusuna dalana kadar 1 bazen 1,5 2 saat geçiyor.9 da odamıza çekiliyoruz.artık ne zaman uyursa.eşimle bu konuda farklı düşündüğümüz için bu deneme evresi beni sıktı.ona göre çocuk erken yatmalıymış.alışana kadar böyle olurmuş.bana kalsa çocuk ne zaman yorulursa kendi tık diye uyuyup kalır.yanlış mı düşünüyorum.sizde kendi çocuklarınızdan örnek verirseniz sevinirim.bugün 20.30 da gittik odamıza tam 22.30 da uyuduk.bana da yazık yaaaa...

22 aylık bir kızım var, sabahları 7.00-7.30 arası uyanır, öğlen 1,5 saat kadar uyur ve akşamları 8.30-9.00 arası uyumuş olur.
Gelişimi açısından uyku düzeni son derece önemli.Doktorların da önerisi bu şekilde.
Bence bebeklerin akşamları 22.30-24.00 arası uyutulması çok yanlış,öğleye kadar uyuyan bebek kahvaltısını ne zaman yapıyor merak ediyorum doğrusu. Kahvaltı-öğle yemeği karışıyordur, dolayısıyla bebeğin sağlıklı büyümesi de annesi tarafından engellenmiş oluyor ne yazık ki.Bebekler için en doğrusu erken yatıp erken kalkmaya alıştırılmaları.Böylece bebekler daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı oluyor...

canım bence çocuğun uykusu gelince uyusun sonra sana işgence olur.benim oğlum 21 aylık ve uykun varmı annecim dediğinde eeeee eeee eee diye sallanıyo.uykusunun olduğunu belirtiyo...bence zorlamayın

X