2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Siz yinede folik asiti sorup kullanın bence. Çünkü bana eğitim hemşiresi reçete edip yolladı. Evet zaten bu ihtimaller insanın kafasını çok karıştırıyor. Bende mesela çift transfer istesem yapıyorlar mı yoksa buna bir yaş engeli var mı bunları hiç sormadım. Sizin ilk denemeniz mi ? Benim de yumurta toplamada 5+4 şeklinde olup dondurmuşlardı. Daha sonra bana herhangi bir soru sorulmadan hepsini çözüp embriyo yapıp yola böyle devam ettiler.
Kaçıncı gün embriyosu transfer edilecek size ve kaç tane transfer edilecek bilgi yok değil mi bununla iligili ? Kafam çok karışık , hemşireye yazdım şuan gerek yok transferden sonra verilecek dedi anlamadım

Yumurta kalitesi ve sperm kalitesi etkiliyor süreci etkiliyor ama önemli olan tutunması. Orta kalite embriyo ile doğum yapan tanıdığım var. Ki benim de orta kalite tuttu. Biraz nasip işi biraz da yumurta toplama öncesi kalite yükseltecek takviyeler kullanmamız gerekiyordu sanırım. Ama içinizi karartmayın. Arkadaşımında 4 embriyosu vardı ve sonuncusu sağlıklı ilerledi. Ve doğum yaptı. Vaktini Allah biliyor
Orta kalite ne oluyor

Kaçıncı gün embriyosu transfer edilecek size ve kaç tane transfer edilecek bilgi yok değil mi bununla iligili ? Kafam çok karışık , hemşireye yazdım şuan gerek yok transferden sonra verilecek dedi anlamadım
Benim 3. Gün embriyosu ama galiba 1 adet transfer edilecek. Net konuşmadık henüz. Birde bu konuda 35 yaş altına 1 adet transfer gibi bir durum var mı acaba?

Benim 3. Gün embriyosu ama galiba 1 adet transfer edilecek. Net konuşmadık henüz. Birde bu konuda 35 yaş altına 1 adet transfer gibi bir durum var mı acaba?
Bana yaşla ilgili bi şey demediler ama yaşım 35 o yüzden seçme hakkı sunmuş olabilirler birde ihtimal çok düşük geldi bana tek transfer yüzde 35 dediler çiftte şans 60 a çıkıyor dediler ama ikiz ihtimali de var dediler çok kararsızım bir de 4 tane 3. Gün embriyosundan 5. Güne kaç tane gider o da soru işareti, sizin kalitesi nasılmış onunla ilgili bi şey söylediler mi peki ?

Merhaba bende Mayıs'ta tedaviye baslicam ama elinde fazla ilaç kalan var mı yardımcı olabilecek yardıma ihtiyacım var

Benimde bir olumsuz denemem var. Bu kez dondurulmuş embriyo transferi olacaktı. Progesteron 4 çıkmış. Sanırım 0-1 aralığında bir şey olması gerekiyormuş.
Benimde nisan ayında transferim olucaktı akslilik yaşandı mayısa kaldı progesteron 0.08 transfer için uygun demişti doktorum

Bana yaşla ilgili bi şey demediler ama yaşım 35 o yüzden seçme hakkı sunmuş olabilirler birde ihtimal çok düşük geldi bana tek transfer yüzde 35 dediler çiftte şans 60 a çıkıyor dediler ama ikiz ihtimali de var dediler çok kararsızım bir de 4 tane 3. Gün embriyosundan 5. Güne kaç tane gider o da soru işareti, sizin kalitesi nasılmış onunla ilgili bi şey söylediler mi peki ?
Canım bence çift embriyo düşün keşke benim ilkinden çift koysalardı belki birinden biri tutardı. Gerçi belli olmuyor ama yaşın da 35miş ikiz olursa bir daha maddi manevi bu kadar yorulup belirsizlik içinde kalmazsın. Tüp bebeğe yaptıracağın masrafı bebeklerine yaparsın.

Benimde nisan ayında transferim olucaktı akslilik yaşandı mayısa kaldı progesteron 0.08 transfer için uygun demişti doktorum
Sizin sonuç düşükmüş. Başka sebeple ertelendi o zaman. Benim anlamadığım devlette verdiğim 0.19 çıkmış ertesi gün kliniğin laboratuvarında verdim 4 çıkmış. Orası ile de görüştüm devlettekine çok doğru sonuç vermez dediler.

Bana kalitesi ile alakalı bir şey söylenmedi size söylendi mi?

Sizin sonuç düşükmüş. Başka sebeple ertelendi o zaman. Benim anlamadığım devlette verdiğim 0.19 çıkmış ertesi gün kliniğin laboratuvarında verdim 4 çıkmış. Orası ile de görüştüm devlettekine çok doğru sonuç vermez dediler.
Hastane rabarotuvarlarıyla ilgili bence. Benimde başıma geldi devlette vermiştim farklı tedavi gördüğüm hastanede verdiğimde farklı çıkmıştı bekletme süresine göre değişiyormuş. Bende hep tedavi olduğum yerde veriyorum artık

Hastane rabarotuvarlarıyla ilgili bence. Benimde başıma geldi devlette vermiştim farklı tedavi gördüğüm hastanede verdiğimde farklı çıkmıştı bekletme süresine göre değişiyormuş. Bende hep tedavi olduğum yerde veriyorum artık
Yani bana başta devlette bu değer çıkmaz demediler. Bende hemen çıkacak diye düşündüm e2 gibi.Çıksa da en erken bir haftada çıkar deyince transfer hazırlığı için hemen lazım bu hormon dedi gittiğim yer. Ertesi gün kliniğin laboratuvarında verdiğim bir saat içinde çıktı devletteki 3 günde. O zaman ondan değişti değer siz deyince içim rahatladı.

Kızlar birde size bir şey daha sormak istiyorum , Estrofem sizde de şişkinlik ve kilo artışı yaptı mı ? Öncesinde kullandığım lucrin depot iğneden sonra aşırı ödem oldu her yerim şimdi de bu ilaç ödem oldu her yerim iyice iştahım da arttı, sizlerde durumlar nasıl ?

X