2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Öyle bir şey yok canım ben de tek meme emziriyorum baştan beri. Sadece ilk 3 gün iki meme emzirmeye çalıştım süt yetmezse falan diye. Azalmaz inşallah neden azalsın. İlk çocuğumda da hep tek meme emzirirdim ve 2.yil emzirdim o şekilde

Canım neden iki meme emziriyorsun ki, bende tek meme emziriyorum, doyuyor çünkü, 3 bebeğimde de bh şekilde emzirdim, sütün azalmaz neden azalsın ki
Sırayla uyandığında bir sağ memeyi, diğer uyandığında sol memeyi veriyorum diğer emzirmeye dolmuş oluyor

Reactions: The
cabım benim de bebeğimin çıkmaya başladı herkesin var tahminen çok yazıldı buraya emerken vs terliyor yanakları onun da etkisi benve bir de benim doktorum takmış sürekli serin tut bebeği diyor ailemin bir kısmı de sıcak tut gaz olur bir kısmı serin tut yoksa bağışıklığı az olur yani evde sürekli ısı kavgası napılır ki

bnece de gelirlerine göre değerlendirmek lazım bizim onlara destek olma yaşımız geldi emekli insanlara kırılmamak lazım çok zorlaştı onlar için yaşamak ne yazık ki

bnece de gelirlerine göre değerlendirmek lazım bizim onlara destek olma yaşımız geldi emekli insanlara kırılmamak lazım çok zorlaştı onlar için yaşamak ne yazık ki
Sen nasıl oldun canım
Tansiyonun hala yüksek mi

Dediler ki iki memeyi birden boşalt sonra emzirdiğinden başla ikinci emzirme de yine memeyi boşalt böylece iki meme de süt etmesi gerektiğini sinyalini alıyormuş. İyi haber sizin soylediginiz teşekkürler tecrübeli anneler

Abooo benim gibi sık emziren ler için fena bir yöntem inan okurken yoruldum o yöntemle yapsam bebek hiç memeden çıkmaz, ne demek canım, tabii böyle şeyler deneye deneye, hangisi aklına yatarsa, bebeğinin hoşuna giderse bulunuyor

Sen nasıl oldun canım
Tansiyonun hala yüksek mi
yüksek canım maalesef neden böyle oldu anlamadım hep 15 lerde kendimi de yorgun mutsuz hissetmeye başladım lohusa depresyonuna giriyorum galiba bebeğimi çok seviyorum ama birileri alsın kucağına istiyorum ben balkonda oturmak istiyorum genelde manasını başkası versin bezini başlası değiştirsin istiyorum şimdiye kadar hep ben yaptım yorulmuşum gibi hissediyorum eşime de sinir olmaya başladım ev küçük gelmeye başladı bir anda oldu sen sevmiyor mısun diyor yardım istemek ayıp değil diyorum çevremdekilerin hep yardımcı ablası var hep ben bakayım dedim ama şimdi birini bulmak istiyorum sürekli bu da normal aslında ama ben yapmayacak mıyım die de vijdan azabı cekiyorum ama çok ağlıyır bazen abla alır bahcede gezdirir tek basıma kala kalıyırım bazen pis pıs diyorum o ağlarken ama aynı anda duygularım sanki çekiliyor ruhsuz bir insana dönüyorum dün eşimle baya kavga ettik bebek ilk defa ağlamadı sanki anladı sigara içtim bir kaç tane vijdan azabı cektim

Bayram şekerimle bayramınızı kutlarız teyzeleri biraz geç oldu ama anca yoğunluktan fırsat bulup da yazabildim şimdi de Edirne yolcusuyuz, ilk defa uzun yola çıkıyoruz bakalım neler olacak

Eklentiler

• 5988B14A-BFD2-4BB1-B4D7-BE45E4BC3F1D.JPG
    124,9 KB · Görüntüleme: 71
  • 42963CED-D2AD-467D-BB5C-A2875F76FEBA.JPG
    117,2 KB · Görüntüleme: 70
Bayram şekerimle bayramınızı kutlarız teyzeleri biraz geç oldu ama anca yoğunluktan fırsat bulup da yazabildim şimdi de Edirne yolcusuyuz, ilk defa uzun yola çıkıyoruz bakalım neler olacak
İyi bayramlar canım iyi yolculuklar

Neden öyle dedin hiç memeden çıkmaz diye canım, acaba benimki o yüzden mi bırakmak istemiyor memeyi?

Karnı acıkmadıgı sürece uyanmaz canım bende uzun yol yaotım gittiğimiz yerlerde kudurdu sadece arabaya binince yolda sustu hep araba da 2 kere emzirdim sadece

Reactions: The
Valla bende tek meme veriyorum ağlamıyorsa uyuduysa bide şeye dikkat ediyorum ağzından akan sütün rengine bakıyorum son süte ulaştıysa biliyorum ki doydu emmek isterse gazdan emmek istiyor o zaman vermiyorum bi süre sonra uyuyo tekrar

Tatlım benimki ahşap sallanan beşik. Ben hafif hafif sallıyorum.bebekler zaten bizim karnimizdan alışık sallanmaya.

Ana kucağı ne kullaniyorsun
Merfbaby kullanıyorum canım ana kucağı günde max 2-3 saat şuan için o da gündüz öğle uykusuna derin uyku yapsınlar diye ben tercih ediyorum Onlar uyurken işlerimi yapıyorum
Ahşaplar o kadar narin değil sen salladıkça sallanıyor o bakıma iyi evet canım

Canım ben en baştan beri tek meme emziriyorum. Böylece yağlı süte garanti ulaşmış oluyor. Örnek veriyorum saat 10da sağ mememi emiyor 10buçukta mememi bırakıyor. 2 saat sonra sol mememi veriyorum. Böylece diğer memeye geçene kadar sürede hem süt doluyor göğsüm iyice hem de tek memeyi tek emmede boşaltmış oluyor

Canım benimkilerde demoldu mustela stelatopia 2 güne söndürdü 1. Haftaya yakın tamamen geçti yüzü hala düzenli kullanıyorum bir kızım çok hassas cildi pamuk gibi yaptı şükür

Bir de evet o soğuk olursa gaz olur diyenler bizde de çok oldu ama doktor ısrarla ev 23 derece olsun benim bir kat fazlanı giysin yeter merak etme dedi bebeği de yüzü geçene kadar her gün yıka söner kızarıklık varsa dedi öyle yaptık şükür geçti yani sıcak iyice mahvetti ter bezlerini tıkatı bizim sıcaktan oldu yap bezeleri sonra isiliğe çevirdi sonra mahvoldu ciltleri şükür erkenden toparladım

Canım benim abimin eşi sigara içe iç hamilelik geçirdi doktor stres daha zararlı çok stresli olacaksan günde 4. 5 tane içebilirsin demişti, şimdi stres Üzüntü de bebeğe zararlı. Abla konusunda çok haklısın ben de aramaya başladım. Sonuçta çalışan kadınlarız ve elbet yardıma ihtiyacımız olacak şimdiden bulup yükümüzü hafifletmekte zarar yok. Gerginlik dersen biz de eşimle iki gün önce büyük kavga ettik çekti gitti sonra çiçekle geldi barıştık, oluyor stres gerginlik şimdi dalga geçiyoruz kimsenin kimseye tahammülü yok bu evde bir tek kedimiz mutlu diye kimse kimseden memnun da değil ama düzelecek. Bebeğin gerçekten ne istediğini anlamak zor çoğu zaman sebepsiz de ağlıyorlar zaten dediğin gibi biri alsa bir dolaştırsa gelse en azından kendi kahvemizi içecek vaktimiz kalır enerji toplar devam ederiz. Duygusuzluk da normal sonuçta uykusuz gece gündüz uğraşıyoruz normal imizden çıktık biraz robotik hissetmek çok normal. Yaşadığın hiçbir şey sana özel değil emin ol hepimiz öyleyiz. Biraz biraz iyi biraz kötü bugünler geçecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…