2024-2025 yılı 1.Sınıf Anneleri

manikserce

Guru
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2012
178
172
Herkese merhabalar ,
Bu yıl oğlum 1. Sınıfa başlayacak.
Elbette ki çok heyecanlıyız. İstiyorum ki bu süreci birlikte paylaşalım , birbirimize yol gösterelim ve destek olalım .

Öncelikle okul kaydımızı yaptırdık ve bildiğiniz gibi çarşamba - cuma günleri aralığında otomatik olarak şube ve öğretmen tanımlaması yapılacak . Dilerim ki tüm çocuklarımız iyi insanlarla karşılassın.

Çanta suluk ve birkaç kırktasiye malzemesi almıştım. Okul formamızıda 1 takım olarak aldım ama bu hafta yedeklemeyi düşünüyorum.

Uyku düzenini okul saatlerine göre ayarlamak için girişimde bulundunuz mu ? Şuan hala geç saatlere kadar bahçede arkadaşlarıyla oyun oynamak istediği için henüz bir düzen oturtamadım.
Pazartesi günü 10 da 3 saat sürecek olan ortantasyon sürecimiz başlayacak .

Sizlerde durumlar nedir ?

Selam bizde 1.sinifa başlayacağız hazırlıklar tamm tek eksik öğretmenimiz kim
Selamlar ,
Evet bugün veya yarın açıklanması gerekiyor. Veli bilgilendirme sistemini sürekli kontrol ediyorum.
Umarım iyi bir öğretmene denk gelir çocuklarımız , bizlerin şansına ne yazık ki bu sene öğretmen seçimi yapma şansımız yok. Eğitim hayatının temeli olacak ve çok önemli bir süreç umarım ilgili işini seven öğretmen veli öğrenci iletişimini kurabilen bir öğretmen ile yollarımız kesişir.

Merhaba benim çocuğum da bu sene başlayacak. Çok da gerginim okul aşırı kalabalık ne yazık ki. Kim kime dum Duma. Nasıl yapacak nasıl uyum sağlayacak bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun hem bizlerin hem öğretmenlerin. Bize 2 Eylül'de listeler asılacak dendi sınıf için

Merhaba benim çocuğum da bu sene başlayacak. Çok da gerginim okul aşırı kalabalık ne yazık ki. Kim kime dum Duma. Nasıl yapacak nasıl uyum sağlayacak bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun hem bizlerin hem öğretmenlerin. Bize 2 Eylül'de listeler asılacak dendi sınıf için
Merhaba 🌸

Evet ne yazık ki hemen hemen tüm okullar aynı şekilde . Kalabalıktan ziyade beni en çok endişelendiren zorbalık. Vurma itme gibi eylemleri bilmez böyle bir durumla karşılaşması düşüncesi bile benim uykularımı kaçırmaya yetiyor. İşin kotu yanı şikayet etmeyide sevmeyen bir çocuk. Sanmıyorum ki gelip evde anlatsın yada öğretmeniyle paylaşsın. En azından ilk zamanlar öğretmenle güven bağı kurulana kadar nasıl olacak hiç bilmiyorum. Öyle şeyler duyuyorum ki insanın inanası gelmiyor merdivenlerde üstünden yüzlerce cocuk geçmesinimi dersin üst sınıflardan gelip vurmamı dersin. Allahım korusun tüm evlatlarımızı. Ama şu bir gerçek ki her aile aynı özveride çocuk yetiştirmiyor , vurmayı dövmeyi çok matah birşey gibi çocuklarına lanse ediyor. Bu durumda bizim çocuklarımız onların yanında çok naif kalabiliyor. Umarım hiç kimse bu gibi durumlarla karşılaşmaz

Günaydın güzel anneler ,
Bugün bizim okulda ilk oryantasyon günümüz.
Bugün ve yarın sadece 2 saat yapılacakmış uyum haftası. Açıkcası bana biraz saçma geldi.
Cumartesi günü öğretmenimiz sınıf grubunu kurdu ihtiyaç listesini yayınladı. Tüm hazırlıklarmız tamam birazdan öğretmenimizle tanışacağız ve çok heyecanlıyız ☺️

Merhaba tanıştınız mı nasıl geçti siz de girdiniz mi sınıfa
Günaydın güzel anneler ,
Bugün bizim okulda ilk oryantasyon günümüz.
Bugün ve yarın sadece 2 saat yapılacakmış uyum haftası. Açıkcası bana biraz saçma geldi.
Cumartesi günü öğretmenimiz sınıf grubunu kurdu ihtiyaç listesini yayınladı. Tüm hazırlıklarmız tamam birazdan öğretmenimizle tanışacağız ve çok heyecanlıyız ☺️

Sabaha okul maceramız başlıyor ama benim gözüme tek bir parça uyku girmedi, bu nasıl heyecandır Allah'ım 😂 herkes dua etsin çocuklara Allah'ım korusun onları tüm kötülüklerden, yolları aydınlık yarınlara çıksın. 🌼

çocuklarımız nihayet okula başladı. henuz cok küçükler. bıcır bıcır cok güzeller. uyum haftası güzel geçti öğretmenimiz okulumuz içime sindi. ilk 2 gün çizgi çalışması, boyama, hamur oynama yaptırdı. online bir siteden uyelik aldım evde çalıştırabilmem için. bizim ameliyatlarımız ve hastane işlerimiz oldugu için devamsızlıgımız fazla oluyor o yuzden önden gitmek istiyorum. ANETİL grubundan A harfi ile başladık evde.

X