Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Herkese merhabalar, en son sizlerden tarih için tavsiye aldıktan sonra ben de yaptıklarımı yazmak çok istedim ancak pek bir şey yapamadığım için yazamadım😒 baktım bu gidişle hiç yazamayacağım bare geldiğim yere kadar not düşeyim dedim😶 gelişim psikolojisi bitti, ilk ve orta çağda Türk devletleri ve kültür uygarlığı, sözcükte yapı,sözcük türleri ve fiilde çatı bitti . Acil alana başlamam lazım. Onun dışında daha önce tekrarlar için ne yapılabileceğini tartışmıştınız . Okudum ama cevap yazamadım . Ben konu tekrarı yaptığımda çok uzun sürüyor bu sefer elimdeki çalışmam gereken ders bitmiyor . O yüzden mesela tarih için elimde fazla bir soru bankası var bitirdiğim eski konudan hafta da bir test çözeceğim 2 ayda bir anca tarihi tekrar edebilirim gibime geliyor; mesela gelişim bitti 3 günde 1 gelişim denemesi çözmeyi planlıyorum daha önce yargının karizma serisi vardı soru ve test sayısı fazla aynı zamanda güzel sorular vardı. Gelişim için deneme bakacağım yani böylece unutma payını azaltırım diye umuyorum herhalde 45 günde 1 de anca tekrar yapabilirim eğitimden bitirdiğim dersleri. Çünkü konu tekrarı ben de uzun sürüyor ve bu sefer konularım yetişmiyor😕

Herkese merhabalar, en son sizlerden tarih için tavsiye aldıktan sonra ben de yaptıklarımı yazmak çok istedim ancak pek bir şey yapamadığım için yazamadım😒 baktım bu gidişle hiç yazamayacağım bare geldiğim yere kadar not düşeyim dedim😶 gelişim psikolojisi bitti, ilk ve orta çağda Türk devletleri ve kültür uygarlığı, sözcükte yapı,sözcük türleri ve fiilde çatı bitti . Acil alana başlamam lazım. Onun dışında daha önce tekrarlar için ne yapılabileceğini tartışmıştınız . Okudum ama cevap yazamadım . Ben konu tekrarı yaptığımda çok uzun sürüyor bu sefer elimdeki çalışmam gereken ders bitmiyor . O yüzden mesela tarih için elimde fazla bir soru bankası var bitirdiğim eski konudan hafta da bir test çözeceğim 2 ayda bir anca tarihi tekrar edebilirim gibime geliyor; mesela gelişim bitti 3 günde 1 gelişim denemesi çözmeyi planlıyorum daha önce yargının karizma serisi vardı soru ve test sayısı fazla aynı zamanda güzel sorular vardı. Gelişim için deneme bakacağım yani böylece unutma payını azaltırım diye umuyorum herhalde 45 günde 1 de anca tekrar yapabilirim eğitimden bitirdiğim dersleri. Çünkü konu tekrarı ben de uzun sürüyor ve bu sefer konularım yetişmiyor😕
Az da olsa yazın siz de. Ben de az az çalışıyorum. Gerçi son zamanlarda pek yazamadım ama unutmadığım her zaman az da olsa yazıyorum

Ne demek canım :) Anladım senin demek istediğini. O bölgelerin tek tek açıklamasını siz kendiniz okuyun dedi videoda. Çünkü bölgelere daha önce değindik şimdi o değindiklerimizin karma olarak tekrarını yapmış olursunuz dedi. Nasıl bir cümle kurdum ya :d
Olsun olsun ama çok iyi anladım 😍. Yani adam demek istemişki ben o kadar emek verdim sizde bir zahmet toparlayıverin aaaa demiş 😂😂

Kolay gelsin. 2018 kpss b 476. sıyım. 94,8 puan. Yardımcı olabileceğim konu varsa olmak isterim
Peki tekrar yapıyormuydun yapıyorduysan nasıl yapoyordun kabataslak anlatabilir misin? Yoksa dersleri çalışıp bitirip son aylarda denemelerle hepsini hatırlamaya mı çalıştın?
Benim şu sıralar en çok kafama takılan buda :KK53:

Herkese merhabalar, en son sizlerden tarih için tavsiye aldıktan sonra ben de yaptıklarımı yazmak çok istedim ancak pek bir şey yapamadığım için yazamadım😒 baktım bu gidişle hiç yazamayacağım bare geldiğim yere kadar not düşeyim dedim😶

gelişim psikolojisi bitti,
👍🏻
ilk ve orta çağda Türk devletleri ve kültür uygarlığı, sözcükte yapı,sözcük türleri ve fiilde çatı bitti .
👍🏻
Acil alana başlamam lazım.
Başlarsın canım bu kadar yüklenme kendine daha vaktin var
Onun dışında daha önce tekrarlar için ne yapılabileceğini tartışmıştınız . Okudum ama cevap yazamadım . Ben konu tekrarı yaptığımda çok uzun sürüyor bu sefer elimdeki çalışmam gereken ders bitmiyor . O yüzden mesela tarih için elimde fazla bir soru bankası var bitirdiğim eski konudan hafta da bir test çözeceğim 2 ayda bir anca tarihi tekrar edebilirim gibime geliyor;
Nasıl kolayına geliyorsa öyle yap canım ya çünkü bizimde ortak vardığımız nokta herkes kendine göre yapıyor
mesela gelişim bitti 3 günde 1 gelişim denemesi çözmeyi planlıyorum daha önce yargının karizma serisi vardı soru ve test sayısı fazla aynı zamanda güzel sorular vardı.
Bu önerini dikkate alacağım sağol
Gelişim için deneme bakacağım yani böylece unutma payını azaltırım diye umuyorum
Evet çok iyi olur
herhalde 45 günde 1 de anca tekrar yapabilirim eğitimden bitirdiğim dersleri. Çünkü konu tekrarı ben de uzun sürüyor ve bu sefer konularım yetişmiyor😕
Olsun canım hiç sıkma canını benimde öyle uzun sürüyor tekrar etmek. Ancak tekrarları kısaltmak için sana şöyle bir tavsiye vereyim. Bak bir dersin bütün heryerini tekrar etme sadece en çok hatırlamadığın yerleri işaretle ve sürekli oraları oku bilirsin bazı kısımlar kafana kazınmıştır oraları defalarca okuyup vakit kaybetmenin anlamı yoktur. Sonrada testini çözersin işte bitti bu kadar ☺️

Peki tekrar yapıyormuydun yapıyorduysan nasıl yapoyordun kabataslak anlatabilir misin? Yoksa dersleri çalışıp bitirip son aylarda denemelerle hepsini hatırlamaya mı çalıştın?
konu çalışırken hep not tuttum son aylarda unutabileceğim ya da önemli gördüğüm yerleri. Deneme çözdügüm süreçte bu kagıtlar üzerinden ve denemedeki yanlışlarım üzerinden konu eksiklerimi saptadım,o konuların üzerinden tekrar geçtim. Size önerim olabildigince fazla soru çeşidi görmeye çalışın. Tüm kaynaklardan soru çözün o şekilde konular pekişiyor ve unutmuyorsunuz. 1 2 soru bankası çözeyim demeyin

Buna da zaman ve enerji lazım tabi. Eger müsait durumunuz varsa sabahtan akşama kadar çalışma programı yapabilirsiniz kendinize,çok faydasını gördüm. teneffüs saatlerimi bile oluşturmuştum :KK70:

konu çalışırken hep not tuttum son aylarda unutabileceğim ya da önemli gördüğüm yerleri. Deneme çözdügüm süreçte bu kagıtlar üzerinden ve denemedeki yanlışlarım üzerinden konu eksiklerimi saptadım,o konuların üzerinden tekrar geçtim. Size önerim olabildigince fazla soru çeşidi görmeye çalışın. Tüm kaynaklardan soru çözün o şekilde konular pekişiyor ve unutmuyorsunuz. 1 2 soru bankası çözeyim demeyin
Çok teşekkür ederim

Kızlar ben bu coğrafyadaki bölgeleri tek tek çıkarmaya karar verdim o yüzden çıkardıkça size atacağım. Şimdiki Karadeniz Bölgesidir ve ikinci fotoğrafta haritadaki turistik yerler kısmının devamıdır birde sonunda turistik yerlerle ilgili bir örnek soru var
IMG_20211118_233359.jpg

IMG_20211118_233430.jpg

X