Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Evet eksi kök altı canım
1648621066622.png

merhaba canım. dün ben de uğraştım bu soruyu çözemedim. bugün teleğğrama attım soruyu . bu şekilde çözdü birisi.ama gidiş yolunu anlamadım ben de. biraz uğraşacağım üzerinde. ne nereden gelmiş.
bir de uyardı aldım. url olarak atmamak lazımmış galiba. kuralları da bilmediğimden . ne olarak atmak lazımdı ki. sizden bilen var mı.

Canım safran senin çözümün bana daha kolay geldi, özel yöntem benim için zor 😖 birşey soracağım,
Canim bu şekilde kare acılı var ya bu şekilde yaptım. Bu 2ab yazan 1. Ve 2. Nin 2 kati.

Ama burada da bir kural var, kök içinde iki sayıyı çarpınca biri ekşili biri artili olarak (4+✓15)(4-✓15) bu 16-15 olarak çıkıyor sonuç. Anlatabildim umarim
bilmiyorum saçma olacakmı ama oturmadi🤔 birincinin karesi ,ikinciyi aynen yaz,2 ile çarp.ikinciyi aynen yaz dimi🙈 ben doğru mu anladım 😖 Safransari Safransari
IMG_20220330_092009.jpg

sorunun çözümünü anladım.
özel kökü oluşturmak için eşitliğin karşı tarafını . kök 2 bölü kök iki yapmış. özel kök olması için mutlaka başında 2 olmalı . diğer turlu özel kok açılımı yapılmıyor.
özel kök oluştuktan sonra da açmış, çözüme ulaşmış.

Soruyu görünce aklıma gelmedi bitanem🙈

Eki Görüntüle 3036751

merhaba canım. dün ben de uğraştım bu soruyu çözemedim. bugün teleğğrama attım soruyu . bu şekilde çözdü birisi.ama gidiş yolunu anlamadım ben de. biraz uğraşacağım üzerinde. ne nereden gelmiş.
bir de uyardı aldım. url olarak atmamak lazımmış galiba. kuralları da bilmediğimden . ne olarak atmak lazımdı ki. sizden bilen var mı.

Kızlar bu 2videoyu izleyin, daha anlaşılır olacak.

Eki Görüntüle 3036751

Çözüm kitapçığı da bu şekilde çözmüş canım ama tabi ben anlamadım 😖

Canim bu şekilde kare acılı var ya bu şekilde yaptım. Bu 2ab yazan 1. Ve 2. Nin 2 kati.

Ama burada da bir kural var, kök içinde iki sayıyı çarpınca biri ekşili biri artili olarak (4+✓15)(4-✓15) bu 16-15 olarak çıkıyor sonuç. Anlatabildim umarim

Eki Görüntüle 3036752
Hakkini helal et canım çok uğraştırdım seni🤲💜 şimdi detaylı inceleyeceğim, soruyu baka baka cozucem 💜

Eki Görüntüle 3036751

Ekran görüntüsü olarak atman gerekirdi .. Kök içindeki sayıları kök 2 ile çarpmış.. Bu yöntemi sayisalcilar yapar görmek lazım bize gitmez 😁

Ben remek konulari izlemiştim canım daha önce. Problemleri bilmiyorum nasıl anlatıyor ama eminim güzeldir
Konuları baştan alicam ama en önemli yerleri son kez 2 ayda bitiricem demekki iyi calismamisim unutuyorum

X