2023 İsrail Aruh Tüp Bebek Tedavisi

Gerginbiri35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
1.557
3.009
34
Merhabalar
Izmir’ de yaşıyorum. Yaşım 32 2 yıllık evliyiz 1 yıldır korunmuyoruz. Eşimde sperm şekil bozukluğu ve yavaşlığı var. Çocuğumuz olmadığı için ilk olarak İrenbe Prf Ümit hanım a gittik. İlaçlı rahim filmi amh vs bir sürü test yaptı tüpler açık çıktı hormonlarla alakalı bir sorun yok dedi. Ve her test sonrası şimdi gidin 3 ay deneyin bu ay spontane gebelik bekliyorum vs. Diyerek bizi gönderdi. Tabi hiç hamilelik oluşmadı. Çok kibar güler yüzlü bir doktor ama ısrarla eşimin sperm sonuçlarının iyi olduğunu söyleyerek Ocak ayında bizi yine gönderdi ve martta gelin eğer olmazsa dedi. Biz tekrar beklemek istemedik ve İsrail beye ulaştık. Testlerimizi götürdük o tekrar sperm testi istedi ve diğer testin eksik bakıldığını söyledi. Evet canlı sperm var ama ne kadar sağlıklı onu görmemiz lazım dedi. Sonuç spermlerde hareket %1 biz çok şaşırdık. Doğal yoldan asla çocuğunuz olmaz vs demedi. Sadece tüp bebek adayısınız istermisiniz böyle bir sürece başlamak dedi. Bizim için uygun olduğunu söyledik genel olarak biraz süreci anlattı. Folik asit d vitamini ve biosteron diye bir hormon ilacı başlattı. Reglimin 3. günü gideceğim ve kan tahlilime göre ilaçlarımı yazacak. Bunun dışında özel muayenehanesi var. İlk muayene dışında ücret almıyor muaynelerden. Uzun uzun konuşan biri değil ama ciddi ve anlattıklarınızı dinleyen sorulara cevap veren bir doktor. Başka sorunuz varsa ben cevaplamak isterim

Eğer umut vadeden güler yüzlü bir doktor isterseniz Ümit hanım tercih edilebilir. Ama yaşınız gençse ve sürece yeni başlıyorsanız. Açıkçası sizi en az 9 ay denemeye sevk edeceğini düşünüyorum. Biz olmadığını farkettiğimiz anda doktor ve muayene sürecine başladık ve yaklaşık 4 ay irenbeye gidip geldik hep sorun yok bu test süper şu sonuç harika deneyin demeye devam ettiler. Sonrasında ise bir üç daha deneme süresi önermeleri bizi çileden çıkardı açıkçası. Çünkü zaten herkes 5 ay denemiştik. Olmadı 4 ay İrenbe 9 ay denemiş olduk. Tekrar son görüşme 3 ay daha deneyin oldukça saçmaydı. Her ay bir muayene ve bir kontrol test sonucu gösterme gibi oraya gitmeniz gerekiyor. Her ay için ücret talep ediyorlar. Yani Ümit hanım a 4 ayda 3 kere ücret ödemek yerine İsrail beye 3 ayda 1 kere ücret ödemekte ekonomik açıdan daha mantıklı ve makul geldi. Ayrıca İrenbe bence çok yoğun ve kalabalık her randevuda en az 20-25dk sıranızı bekliyorsunuz. Bir seferinde Bir buçuk saat randevu bekledik. Sonrasında Ümit hanım içtenlikle ve kibar bir şekilde karşılayarak özür diledi ama o hastahanede bu genel bir sorun zaten bence.

Benim aklımda israel bey vardı ama bazı olumsuz yorumlar okudum hemşire ile iletişim halinde kalınıyor diye bı soğudum irenbe Alper beye gittik çok memnun kaldık henüz tedavi başlanmadi regl bekliyoruz bakalım süreç nasıl ilerler. Daha önce ki doktorum funda gode idi

İlk görüşmeye hep İrenbe de Alper bey alıyor sanırım. Bizde ilk onunla görüştük. Onun pek beklettiğinide görmedim ben gittiğim süreçte ama nasıl bir doktor olduğunu bilmiyorum. İsrail beyde biz randevu ve bekleme konusunda hiç bir sorun yaşamadık çok yoğun olmalarına rağmen ama dediğiniz gibi kişisel numarasını şuana kadar bizimle paylaşmadı transfer sürecinde yada hamilelikte nasıl hareket ediyorlar bilmiyorum. Biz Şuan hemşirelerle görüşüyoruz. Randevu yada ilaçlarla ilgili bir sorum olduğunda arıyorum. Çok problem etmedim açıkçası çünkü ben çalışıyorum ve Ümit hanım 4.30sonrasına randevu vermiyordu cumartesi günleride çalışmıyordu İsrail bey cumartesi günü hastalarına randevu veriyor ve son randevu saat 5:30-5 gibi orada oluyorsunuz süper oldu benim için açıkçası içinize sinen her doktor en iyi doktor önemli olan güvenip inanmak yanında rahat etmek

Çok iyi vala ben Alper bey ile devam etmeyi düşünüyorum umarım olumlu olur israrl beyde labaratuvar olarak irenbeyi kullanıyor canım labi çok iyi diyolar birde medikalpointin de labaratuvar i çok iyi israel beyde ücretler ne acaba bilgi verir misiniz

Evet ondan bahsetti labaratuvar transfer vs İçin irenbeyi kullanıcak ama testler için başka biryere yönlendiriyor. Ücret için muayene ücreti 1.600tl nakit veya kart ilk muaynede ödüyorsunuz sonrasında regl 2.günü baktı sonra tekrar yumurtlama günü baktı sonra test istedi test sonuçları için çağırdı yani toplam 4 görüşmenin hepsi için 1.600 verdik. Şimdi tekrar gidicem verdiği ilaçları kullanıyorum tüp bebek tedavisi öncesinde biestron - d vitamini-folik asit verdi. Bu hafta gittiğimde kan alacak muayne edecek tüp bebek tedavisine başlayacak yine bir muayne vs ücreti olmayacak. Tüp bebek içinde henüz net fiyat belli değil dondurma yapıcak mı yapmayacak mı ne kadar ilaç yazması gerekecek onlara göre belli olacak biz genel olarak sorduk İrenbe için+Doktor için+İlaçlar için 40bin civarı diye hesapladılar

Merhaba son durumunuz nedir
Biz de doktor arıyoruz İstanbul ya da İzmir de

Merhaba son durumunuz nedir
Biz de doktor arıyoruz İstanbul ya da İzmir de
İsrail bey vitamin ve hormon hapı başlattı ve şükürler olsun normal yollardan hiç beklemediğimiz bir anda hamile kaldık. Tüp bebek tedavisine başlamamıza 1 ay vardı hormon hapı bitince başlayacaktık. Ancak o yumurta artışı sağladı ve hamileyim. Hala doktorumuz İsrail bey iyi ki onu tanıdık Allah herkese yardım etsin

D vitamini-folik asit- biestron diye bir hormon hapı bunlar haricinde ben arı poleni bal anans Hindistan cevizi sütü ve havuç tüketmeyi arttırmıştım

Ayy umut oldunuz bana inşallah ben de 1 ay daha bekleyip gitmeyi düşünüyorum. Eşiniz vitamin kullandı mı acaba?
Eşim kullanmadı dışarıdan yemek yemeyi kesti ve ikimizde çocuk olmuyor tüp bebek denicez yapıcak birşey yok diye düşünmeye başladık. O bir ay içerisinde hamile kaldım açıkçası darısı başınıza en doğru zamanda Allah güzel evladınıza kavuştursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…