2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

Hayırlı olsun gözünaydın sağlıkla ilerler inşallah

saglikla kucagina al inisAllah
Allah bi avazda kurtarsin

Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıkla canım

Çok heyecanlandim canım yaa
Hep hayırlısını diliyoruz zaten Allah güzel kalbine göre versin yarın testi tekrarlayacaksin dimi
Rabbim mucizesini gösterir inşallah

Bana yardımcı olursanız sevinirim
Ben tıp fakültesi hastanesinde doğum yapma konusunda kararliydim ama dun drun toplantisi nedeniyle gelecek hafta salıya kadar randevu vermemesi beni dün çok üzdü
Ona güveniyordum bütün gün toplantısı olamaz hadi oldu çarşamba perşembe cuma günlerinden bir günü bir 15 dk fırsat bulamaz mi
Tekirdağ da görev yaparken de tıp fakültesi hastanesinde tedavi oldum oradaki drum hiç böyle bir uygulama yapmadi bakamayacak durumda ise ameliyatlari yüzünden güvendiği asisitana yönlendirme yapar ondan takibimi yapardı

Neyse dün acil bir durum olduğunda sanki ortada kalacağımı hissettirdi ağlamaya başladım

Karşı komşum şehir hastanesinde Dr özel hastanede kadın doğumcu arkadaşı olduğunu soylemisti ilk taşındığımda ozaman bubdr perinatolog bu olsun diyerek gitmedim dediği Dr

Eşimle konuştuk o zaten bana arada söylerdi bu dr çok kalpazan eminmisin bu Dr ile devam etmeye derdi oda ben şaşırmadım dedi

Ve komsumla konustum Arkadasi ile görüştü biz bugün ona muayene oldum

Oglus iyi şükürler olsun 34+1 sata göre ultrasona göre 37+0 çıktı maşallah
Dr rahim uzunluğu 2.3 cm dedi rahim kapali suyun iyi dedi kanala gitmiş başı aşağıda
Ntsde sancı çıkmadı. Haftalık kontrole düştük
Dr 2-4 Ocak arası hangi gün isterseniz bebeği alırız dedi

Buraya kadar iyi sorun ne diyeceksiniz bu bayan Dr için iyi duyumlar olmadığını söyleyen bir arkadaş 2019 Ocak anneleri sayfasına yazdı özelden yazismistik daha önce Yozgat'a tayinimiz gelince aklım karıştı

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/2019-ocak-anneleri.1063088/page-3395

Siz ne dersiniz

A anneveoglusu canım gönderdiğin linkteki yorumları okudum. Her drdan herkes aynı elektriği alamıyor. Tıp fakültesinde Doğum yapma konusu benim içinde bir muallak daha şimdiden. Hocalara ulaşmak kolay olmuyor. Senin ve bebeğin bir problemi yok çok şükür sadece sezeryan olacak inşallah seçtiğin dr özeldeyse eli iyidir. Benim gittiğim proftan herkes çok memenın misal evet adam oldukça başarılı perinatolojide Türkiye’de parmakla gösterilenler arasında. Ama gel gör ki ben rahat değilim senin hissettiklerini hissediyorum şimdiden. Acil bir durum olunca asistanı bakıyor hocanın ama işte ben rahat etmiyorum. Özelde bir dr araştırıyorum ekstradan. Sen eğer drla uyuştuysan bence devam et derim

canımm bır hafta randevu vermedı dıye baska doktora yönelme lütfen. bu gune kadar o takıp ettı senı. hele hele guvenemedıgın bır doktora ıc gıtmeeee.haftaya carsamba gıdersın. gıttıgındede zaten dogumun yakın dıye ıhmal etmez senı.

Başka dr bulma ihtimalin var mı her zaman özelde bir dr ile de devam etmek gerekli bu durumlar için linki okuyup tekrar cvb yazarım

Benim de eşim ilk doktorumdan gıcık alıyordu ama dinlemedim onu. Geç oldu ama doktor değiştirdim iyi ki değiştirmişim. Seni endişeye sokacaksa doktorunu değiştirmen daha iyi. Yalnız şimdi gittiğin doktor hakkında iyi şeyler duymadıysan başka bir doktor araştırabilirsin. Sonuçta koca şehirde iki doktor mu ar sanki? Yanlış teşhis olayı her doktorun başına gelebilecek bir şey maalesef. Ancak çokça şikayet alan doktor da benim midemi bulandırır açıkcası ben olsam devam etmezdim

Ben bu Dru şartlar önüme sürüyor
Karsi komşum Dr o önerdi

Yozgatta iki tercihin var birincisi şehir hastanesi az Dr sayısı ile şehre Suriyelilere ve afganlara bakıyorlar ama nasıl içeri üçer beşer alıyorlar biri yatıyor biri kalkıyor Dr doğru dürüst zaman ayiramıyor

Diğeri tıp fakültesi onda da özelden muayene oluyordum sırf Dr takibinde sıkıntı olmasın diye Dr ikinci kez randevuyu uzattı zaman bulamadı plesanta kireçlenmesi önden giden bir gebelik ve son haftalarda olmama ragmen ben 10-15 dk ayırmalı diye düşünüyorum birde az önce yozgatta yaşayan bir arkadaşın personelin hastalara nasıl yaklaştığını neler söylediklerini duyunca daha bir tuhaf oldum

Bu Dr ile ilgili bu saatten sonra bana bir teşhisi olamaz ya sancilanacam kanama veya suyum gelecek acil sezeryana alacak yada vakti zamanı geldiğinde sezeryan yapacak

Başka Dr bulsam onunla doğuma girebilecegimin ne tip fakültesinde nede şehir hastanesinde garentisi yok buda beni geriyor

Ayrıca Yozgat merkezde özel hastane yok bu ilçe de sorgundaki bana yakın tek özel hastane inan bende bu durumdan memnun değilim

İşte benim duygularımin tercümanı özel bir durumda ona ulaşamayacağını bilmek ve bu konuda beni haklı çıkaracak davranışlar sergilemesi soğuttu tıp fakültesinden

Ben uyuştum az önce dönem sayfasından arkadaşa da yazdım bu sayfada daha iyi anlarsın

Bir hafta değil daha öncede yaptı bu adamın doğuma gireceğine inancim kalmadı o gün bir işi çıksa başkasının elinde olacağım 5-6 Aralık günlerini kendi verdi randevu al diye şimdi ise pazartesine kadar kabul etmiyor bilemiyorum artik....

bukadar kararsizlik banada bebgin kalbinde sorun var dediginde ozel dr a gidiyodum ki her ay da gitmedim kontrole ben ne yaptim 6. yada 7 . ayliktim ozaman ondan sonra hem ozele hem devlete gittim. sonundada devlette oldum cunku kalbinde sorun var diye tutturmustu o dr sagolsun sukur kalbinde sorun yok kizimin.
Ben senin yerinde olsam ikisinede giderim en sonunda artik esinle karar verirsin

az kaldığıni biliyorum ama 2 keee bile gitsen baska dr a fikrin olur enazindan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…