2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

canım tedavin hayırlı olsun nerde yaptırnacaksın
bu süreçte bilgim ölçüsünde sorularına cevap veririm sor bir tanem oldumu
inşallah seninde mucizen olur benim gibi doğal yoldan gelir kuzun
dualarımdasınız E Eren61 I am mad aaynaa ve sen

evet canım 5 tercihten biri memleketlere yakın olsun istedik
sana bisey sorucam sen bilirsin yumurta buyutucu hap ve igne varmis ya catlatmak icin ben ozele gidiyorum dr u da ozel olarak bi hastaneye getirip islem yaptiriyorum ya biliyorum gereksiz gibi ama o dr basimi yakinca bu dr a cok guveniyorum muanene sinde hersey yok oyuzden anlastigi hastaneyi kullaniyo. bu igne falan cok tutuyomu. bana gene parca alip patolojiye yolluycak. acaba sonrasi ne olcak gerilmeye basladim gun yaklastikca. ivir zivirla kurtaj pataloji 3 bini buldu. bu sefer o kadar tutarmi gene acaba. kisacasi igne falan cok pahalimi

canım yumurta geliştirici iğneyi soruyorsan onu aşılama ve tüp bebekte deniyorlar
yumurta büyütmek ve geliştirmek için klomen veya famara tarzı hap veriyorlar yumurta geliştikten sonra çatlaması için iğne kulluanıyorlar
Eğer hap kullanıp çatlatma iğnesini soruyorsan çatlatma iğnesi 100 TL civarı idi
Eğer yumurta geliştirici Merional veya Ganolf tipi iğneler ise onlar biraz daha pahallı arkadaşım aşılama döneminde 700 tl tutmuştu iğneler tüp bebek aşamasında 1800 tl kadar tutmuştu benim

iste bende netten okudum catlatma ignesini falan kimseyle boyle seyler konusulmuyoda sorulmuyoda sagol canim cevap verdigin icin. 100 lira 700 lira 1 tek ignenin fiyati degildir herhalde dimi

iste bende netten okudum catlatma ignesini falan kimseyle boyle seyler konusulmuyoda sorulmuyoda sagol canim cevap verdigin icin. 100 lira 700 lira 1 tek ignenin fiyati degildir herhalde dimi
canım çatlatma iğnesi 100 tl civarı ( bu tek iğne fiyatı)
yumurta geliştirme iğnesi ayrı o 700 tl tutmuştu (bu bir kaç iğne yumurtaların gelişme özelliğine göre doza göre değişir )

Merhaba bisey sorucam kızlar. Bu çatlatma iğnesi , aşılama, klomen , ya da diğer tedavi seçeneklerini kullanan arkadaşlar, bu seçenekleri kullanmanız gerektiğini nasıl anladınız ? Bildiğiniz anormal bi durum zaten var mıydı yoksa gebe kalamayıp kontrol icin gittiğinizde doktor tahlil ya da ultrason ile görüntüleyince mi bu seçenekleri kullanmanıza karar verdi?? Bunu şu yüzden soruyorum, doktorum beni alttan ultrason ile muayene etti rahmin temiz dedi. Bir de hormon testi yaptırdım. Eğer uzun bir süre gebelik oluşmaz ise bilmediğim bir sebepten dolayı, bunun erken tespitini yapmak istiyorum.

canım çatlatma iğnesi 100 tl civarı ( bu tek iğne fiyatı)
yumurta geliştirme iğnesi ayrı o 700 tl tutmuştu (bu bir kaç iğne yumurtaların gelişme özelliğine göre doza göre değişir )
biraz pahaliymis neyse niye yaptirmadim dememek icin dr yapalim derse yaptiricam orasi kesin ... sagol canim tekrar cvp icin

Abla Allah hakkında hayırlısı neyse onu versin umarım gönlüne göre olur herşey Allah’a sığın.

Canım bir yıl korunmasız ilişkide gebe kalamiyorsan hormon ve rahim tetkiklerin ayrıntılı değerlendirilneli rahim filmi çekilmeli ondan sonraki 6 ay içinde de hormon rahim sıkıntın yoksa gebelik olmamışsa i zaman yumurtalama takibi onda da olmasa önce asilama ve onda da olmasa tüp bebek olmalı
35 yaş ve üzeri isen hiç vakit kaybetmeden iyi Dr ile görüşmeni tavsiye ederim
Ben yaşım ilerlemesi nedeniyle aşılama ve tüp Bebek tedavisi gördüm

limoncicegi41 Ablam nasılsın moralim bozuk felan yazmışsın o değerler ney bilmiyorum ama düzelirmiymiş lütfen üzme kendini stres üzüntü herşeyi daha kötü yapıyor
Canım daha iyiyim o degerler düzelmez yani yumurta rezervini gösteriyor özetle iki yıl ıcınde cocuk sahibi oldum oldum olmadıysam cok zor . Takdiri ilahi napalım biz elimizden geleni yapıcaz. . Sen nasılsın?ne var ne yok

Allah razı olsun canım izmitte umuttepede yaptırcam bi ton ilac verdi adete bır hafta kala baslatcak duruma göre. Basını agrıtırım ara ara :)

ne demek canım yaa lütfen yakındır güzel haberlerin
Baslıyorum hemen :)doktor bana uzun protokol uygulayacakmıs tani adete bir hafta kala baslıycak .neye göre uzun yada kısa protokole karar veriyor. Sana hangisi uygulanmıştı. Taze transfer yapacakmış. Aynı ay olcak sanırım. Sabaha kadar rüyamda yumurta topladılar benden :))) dönem sonunda kafayı yemezsem iyidir

canım benimki uzun protokol elde edilen embriyo sayısı az ise birkaç kez yumurta toplama oluyor havuzda en az 5-6 embriyoya ulaşmayı isterler canım ve bunlar genelde pgt (genetik taramayada tabi tutulur) gönderilir ve dondurulmuş embriyo transferi olur bu protokolde

Kısa protokolde ise yumurta toplama sonrasında taze transfer olur kalan olursa eğer merkezin lab. şartları iyi ise kalanlar dondurulur.

Benimki ikisinin birleşimi idi benim miyondan dolayı hemen transfer olmamıştı rahim iyileştirme ve dinlendirme yapılmıştı canım. Benim bu yüzden dondurulmuş embriyo ile transfer oldum

INCIK BONCUK taze transfer ile hamile canım inşallah seninde güzel haberlerini alırız

Doktor embriyomu (tabi olursa) genetiğe göndermeyeceğini söyledi çünkü kromozom analizlerimiz normalmiş. Ayrıca embriyo fazlada olsa donduramayacak cunku esimde hepatit var donmuş halde bulasmaz gibi geliyo ama doktor bilir sanırım sağol kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…