2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

arkadaşım hayırlı olsun tedavin
canım tsh ile ilgili olarak bilgim ölçüsünde sana birşeyler yazmak istedim benim tsh 4-5 arasında idi drlar normal sınırdasın diyordu yıllardır tüp bebek sürecine girdikten sonra tüp bebek dr bana tsh ile birlikte troide bağlı tsh ile alakalı Anti TPO ve Anti TG adında iki hormon testi istedi ne görelim benim değerler referans değerleri dikkate alındığında birkaç katı çıktı bu iki değer dr endekronoloji ye yönlendirdi ve Haşimoto Troid hastası olduğum ortaya çıktı ilaca başlattı dr.
Bu TSH Anti TPO ve Anti TG birlikte değerlendirilerek troid hastası olup olmudağına bakılması gerekiyormuş ama bana bu sürece kadar bakılmadı gebe kalmaya engelmiş ve en önemli gebe kalsam bile dr zeka engelli olabileceğini söyledi. İlacı hayat boyu kullanacağımı gebelik olursa şuan içtiğimden 2 katı olacak şekilde ilacı içeceğimi söyledi sende benim gibi bu iki hormona ayrıca baktırmanı tavsiye ederim.
Benim saç dökülmem ara ara ruhum sıkılır boğazıma öküz otururdu hızlı kilo alıp verme olurdu bunları kansızlığa bağlıyorlardı onunda etkisi vardı elbet ama asıl sorun Haşimoto troid hastası olmammış
sağol canım benimde senin bahsettiğin gibi saç dökülmelerim daralmalarım yorgunluğum ve evlendikden sonra hızlıca kilo aldım. :KK43: anti tpo bakmışlar 10.64 çıkmış değer aralığı (0-35) tsh için bana da önce troid var dendi bi ara değerim sınırı biraz geçince 4-5arası çıkmıştı
1 yıl boyunca euotryx 25 mcg kullandm.sonra boğazdan ultrasyon ilede bakıldı.endokrin druda gördü sonuçları hormonların normal demişti. Serbest t3 t4 sonuçlarımıda bakmışlardı.değer aralığında çıkıyor hep.hapı arada içebilir yada bırakabilirsin demişti dr.banada kansızlık var dendi demir ekSikliğine bağlı ferro sanol kullandım geçti şükür.bende çok korkmuştum bi ara triodim var diye.bakalım pzt hormon testim nası çıkacak.

şimdi aşılamaya başlayacaklar mı canım?
sen takma ona yumurtaların büyümesi gelişmesi bile moral çok önemli bazı aylar az olup bazı aylar çok olduğu da oluyor yumurtaların benim arkadaşlardan gördüğümde o iğnelerle de çok da güzel büyüyecek yumurtaların bak gör canım...
bir kere kesinlikle muayene etmeliydi alttan benim ilk muayenede baktı alttan yumurtalarıma yumurtaların iyi dedi mesela hemen aşılamaya karar verildi öncesinde zaten 2 klomen 1 iğneli tedavide olunca beklemeyelim dedi..
ben pazar günü bakalım erken gebelik testi yapacağım canım..
çıksa da çıkmasa da pazartesi kan tahlili yaptıracağım
bol bol bu süreçte suyunu kabak çekirdeği de ye canım benim
senin yumlar haplamı büyütülmüştü canım.iğje kullanmadın o zaman sen.evet hayırısıyla başlıcaz inşallah canım benim.cmtde mevlüt okutucaz aşılamam vesile olsun hayırlı evlat nasip etsin Rabbim niyetiyle inşallah.kabak çekirdeği ne için canım.bol bol su tüketeym ben doğrusun valla.alttan pzt bakacak muayeneye gittiğim gün 21.günüydü adetimin bakmadı.amh istedi sadece.eşimle beraber gidicez pzt inşallah.benimde 4 kez (2klomen 2 femara çatlatma iğneli)hap tedavisi olunca direk iğneli aşılama (Koh ıuı) tedavisine karar verdiler.canım Rabbim tez vakitte sevindirsin inşallah pazar günü hayırlı haberler verirsin inşallah kuzum. :)

senin yumlar haplamı büyütülmüştü canım.iğje kullanmadın o zaman sen.evet hayırısıyla başlıcaz inşallah canım benim.cmtde mevlüt okutucaz aşılamam vesile olsun hayırlı evlat nasip etsin Rabbim niyetiyle inşallah.kabak çekirdeği ne için canım.bol bol su tüketeym ben doğrusun valla.alttan pzt bakacak muayeneye gittiğim gün 21.günüydü adetimin bakmadı.amh istedi sadece.eşimle beraber gidicez pzt inşallah.benimde 4 kez (2klomen 2 femara çatlatma iğneli)hap tedavisi olunca direk iğneli aşılama (Koh ıuı) tedavisine karar verdiler.canım Rabbim tez vakitte sevindirsin inşallah pazar günü hayırlı haberler verirsin inşallah kuzum. :)
yok canım rapor çıktı ya bize de iğne ile büyüdü...
ay o kadar duygusal oldum ki ağlıyorum arkadaşlar konu açmış bana Yasin okuyorlar ya hıçkıra hıçkıra ağlıyorum çok duygulandım

ay o kadar duygusal oldum ki ağlıyorum arkadaşlar konu açmış bana Yasin okuyorlar ya hıçkıra hıçkıra ağlıyorum çok duygulandım
bizde okutcaz yasin kuzum her duamda bende seni geçiriyorun aklımda ismin münevver miydi yanlış hatırlamıyorsam benim adımda ülkü dualarımızı esirgemeyelim canım inşallah.kaç yıldır beraber bekliyoruz

canım hangi marka iğne yazdı doktor gonal f yada menegon felan mı .sen kendin mi yaptın.göbekden yada koldan mı yapılıyor

bizde okutcaz yasin kuzum her duamda bende seni geçiriyorun aklımda ismin münevver miydi yanlış hatırlamıyorsam benim adımda ülkü dualarımızı esirgemeyelim canım inşallah.kaç yıldır beraber bekliyoruz
hayırlarla sağlıcakla sevineceğiz inşallah canım amin

tamam canım muhtemelen bende kendim vurabilirim iğneyi. :)
vurabilirsin canım çok acımıyor canım...
bu akşam beyaz sarı gibi akıntım var az da kahverengi bugün aşılamanın 12. günü sağ kasık tarafımda acayıp yanıyor gibi acaba bebeğin habercisi mi yoksa adet mi geliyor bilemedim

vurabilirsin canım çok acımıyor canım...
bu akşam beyaz sarı gibi akıntım var az da kahverengi bugün aşılamanın 12. günü sağ kasık tarafımda acayıp yanıyor gibi acaba bebeğin habercisi mi yoksa adet mi geliyor bilemedim
valla kuzum biz bebiş habercisidir diye dua edelim :) kahverengi leke senin daha önce adet gelmeden olmadıysa inşallah yerleşme lekesi geliyordur.

valla kuzum biz bebiş habercisidir diye dua edelim :) kahverengi leke senin daha önce adet gelmeden olmadıysa inşallah yerleşme lekesi geliyordur.
Kirmizilar geliyor sanırım canım
Çok ağrılı kopacak sanki kasiklarim yarına tam sökülüp akarsa adet oldum diyeceğim böyle yerleşme kanaması olmaz heralde
Hayirlisi ne diyim

canım merak ettim seni adet olmadın inşallah
sahra canım kesin adet geldi diye düşündüm ama sabah baktım çok ağrım oldu kesin kanlar geldi dedim bir baktım hiç kan gelmemiş şimdi de temiz tertemiz kan geliyor yerleşme kanaması olduğunu düşünüyorum canım çok heyecanlıyım dua et glüm

sahra canım kesin adet geldi diye düşündüm ama sabah baktım çok ağrım oldu kesin kanlar geldi dedim bir baktım hiç kan gelmemiş şimdi de temiz tertemiz kan geliyor yerleşme kanaması olduğunu düşünüyorum canım çok heyecanlıyım dua et glüm
canım dualarım senınle de temız kan dedıgın nasıl bır sey ? kırmızı değil dimi

canım dualarım senınle de temız kan dedıgın nasıl bır sey ? kırmızı değil dimi
kırmızı ama pembe gibi öyle adet kanı gibi koyu koyu yapışık bıhtı şeklinde değil canım
bilmiyorum gece çok ağladım ya
dualarınıza ihtiyacım var inşallah yerleşme kanamasıdır pazartesine kan tahlili yaptıracğaım

kırmızı ama pembe gibi öyle adet kanı gibi koyu koyu yapışık bıhtı şeklinde değil canım
bilmiyorum gece çok ağladım ya
dualarınıza ihtiyacım var inşallah yerleşme kanamasıdır pazartesine kan tahlili yaptıracğaım
canım benim inşallah yerleşme kanamasıdır. dua ediyorum etmem mi. ama her ihtimale hazırlıklı olmalısın kuzum. aglamak niye olduysa ne ala olmadıysa denemeye devam :) canım benım ya kendini harab etme kızarım vallahi

canım benim inşallah yerleşme kanamasıdır. dua ediyorum etmem mi. ama her ihtimale hazırlıklı olmalısın kuzum. aglamak niye olduysa ne ala olmadıysa denemeye devam :) canım benım ya kendini harab etme kızarım vallahi
canım kanama devam ediyor az az bence adet oldum yarın iyice yoğunlaşırsa o zaman diyeceğim kesin adet ağladım dün gece canım ama elden bir şey gelmiyor eşime daha fazla üzüldüm ya :KK43:
kendimi unuttum artık işte bu ay soğan kürü yapacağım bir komşu teyze var beline yakı yapıştırayım dedi ona pazartesi diyeceğim yakı meselesini işte bakalım belki de şifa olur

X