2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Merhaba canım İnşAllah sağlıkla kavuşursun bebeğine en hayırlı en güzel şekilde Çikolata kisti kaç cm’di? Bende de var merak ettim

Bebişim aramıza hoşgeldin.Seninde önümüzdeki zamanlarda alacağız güzel haberini hayırlısıyla

Geçmiş olsun bu arada. Anca şunu da unutmöayalım ki hamile kalınan ayda da sadece 1 tüpe ihtiyaç var. O yüzden içini ferah tut. Ovulasyon için uygulamaya bakıyorsan uygulamaya güvenme, çoğunlukla yanlış bilebiliyorlar. En iyisi test yapmak. innovita, laboquick ve miratech bunlar en iyiler ovulasyonda tavsiye ederim.

Bir de ilişkiden sonra mutlaka hemen kalkmamaya çalış. Vakit bulursan yarım saat 1 saat kalça altına yastık koyarak bekle

Ağrı fln hissettin mi canım? Belkide gece boyu pikti öğlen gibi çatladı?

İlk yaptığın doğrudur

Canım benim gittiğim hastane de özeldi. Ankara’daki iyi hastanelerden biridir hatta. Doktor önce hormon değerlerime, amh düzeyine falan bakalım dedi sonra tüp filmi çekeriz dedi. Ne kadar süredir deniyorsunuz diye sordu ben de bu ilk ay olacak dedim (ramazan ayının başlarında). Hormon değerleri iyi çıktı şükür, karından ultrason baktı onda da bir şey görmediğini söyledi olumsuz. Tüp filmi çekecek miyiz dedim. Hayır bu aşamada çok erken en az 1 sene düzenli bir şekilde denemeden gereksiz bir işlem olur dedi. Öylece kaldı o da. Eylülde 6 ay falan olacak yaklaşık deneme süreci. Senin totemin tutmaz da o güne kadar hamile kalamazsam artık gidip ben çekilmesini istiyorum diye ısrarcı olayım o zaman dimi O ay içerisinde yani ramazanda sağdan yumurtalığıma çok emindim ciddi ciddi hissettim sancısını batmasını ama ondan sonraki mayıs haziran temmuz hep soldan oldu bana kalırsa…

Benim bir gece öncesin pik başlamıştı sabah devam edip öğlene kalmadan çatladı canım. Senin de öyle olmuş olabilir

Sen hem değerlendir hem de test yapmaya devam et ama önümüzdeki günelrde. Testlere çok güvenmiyorum, koyuluk varsa o ara değerlendirmek lazım

Merhaba canım İnşAllah sağlıkla kavuşursun bebeğine en hayırlı en güzel şekilde Çikolata kisti kaç cm’di? Bende de var merak ettim
10 12 cm lik bir kist ve yine aynı boyutlarda bir miyom alındı benden canım. Kist fazla büyük olunca tüp içinde gömülü kalmış o yüzden almak zorunda kalmışlar.

Ben by ameliyatın ardından hamile kaldım ve 8. Haftada öğrendim hatta. Mayısta ameliyat haziranda gebelik oluşmuş. Yurd dışı görevine çıktığım dönem olduğu ve hala hazır hissetmediğim için ve başka bir takım sebeplerden dolayı aldırdık o bebeğimizi.

Kızlarım ovülasyon testi yaptım çok silik çıktı. Geçen ay adete yakın koyulaşmıştı hatta bebişten midir demiştim. Sonra adet yaklaşırken de koyulaşabileceğini öğrendim. E şu anda mutlaka koyulaşmış olması gerekmez miydi ya bebişten ya da adetin yaklaşmasından ötürü? Bu koyulaşma olayı hep olmuyor mu bilenler yardımcı olursa sevinirim

Eklentiler

• IMG_3210.jpeg
    142,6 KB · Görüntüleme: 34
Ben olsam çektiriridim. Beklemem 1 yıl filan. Onlar rutin herkese aynı şeyi söylüyor. Sen gidip " ben ücreti neyse ödeyip çektirmek istiyorum" dersen de çeker. Burada kça kişiyi gördük hiç bir şeyin yok denilenleri ama tüplerde tıkanıklık olanları

Aynen benim de bildiğim kadarıyla tek bir sağlıklı tüp yeterli gebelik için. Hatta sol yumurtalığın çatlayan yumurtasını sağ tüpün de tutabileceğini söylüyor bazı doktorlar hatta. Bakalım umarım dilediğimiz gibi olur her şey.

Ya ben aralık ayında bir burun ameliyatı oldum genel anestezi altında. Kötü tecrübe anlatmak istemem ama anesteziden kaynaklı ciddi sorunlar yaşadım o gün bugündür korku kaldı içimde anesteziye karşı. Ama o 3 saatlik bir ameliyattı buna 5 dk diyorlar aynı tesiri yaratmaz mı ki… Daha önce çekilen oldu mu aranızda ya nasıl bir süreç

Ama bebişim bunda hem anestezili hem de anestezisis çekilme şansın var. Hatta çoğu kişi anestezisis çektiriyor. Adet ağrısı gibi ağrı oluyormuş hafif o anlık. Yoksa kimse çektiremezdi dayanılmayacak bir şey olsa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…