2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Gebe olarak dıyet lıstenızde neler var mesela nasıl beslenıyosunuz rutin bir gün

Yaa zaten acaba hamile miyim diye düşünürken bile stres oluyorduk şimdi yine bu strese soktular beni. Ben de haftaya kadar beklicem daha uzun dayanamam da ben folik kullanmıyorum sen kullanmaya başladın mı?

Günaydın kizceler bugün o kadar saçma sapan bir güne uyandım ki sizede anlatayım dedim şimdi ben ilk kontrole özel hastane de muayene oldum perşembe günü önümüzdeki pzt gününe de devlet hastanesindan randevu aldım hem tahlil için hemde tüp Bebek doktorum tam 10 gün sonra haberleselim dedi diye neyse bi baktım randevum iptal edildi mesajı geldi neymiş daha önce bu bölüme muayene olmuşum bende bir yanlışlık var herhalde diye 182 yi aradım oradaki adam da özel de muayene oldum (SGK ile anlaşmalı) diye iptal olmuştur devlet hastanesinde ki muayene dedi ve en erken 15 gün sonra ya randevu veriyor bende şikayet edeceğimi söyledim 184 u ara dedi orayı aradım oradaki kadın da şaşırdı hemen bütün bilgileri aldı sağlıkçı olduğum bilgilerini de tüp Bebek ile hamile kaldığım bilgilerini de ekledi size geri dönüş yapılacak dedi yani sizce de aşırı saçma bir durum değil mi madem öyle özel hastane de ki tahlili de karsilasin devlet bizde özele gitmeyelim böyle saçma bir sey yaşamadım hayatımda ya yani sizinde başınıza gelirse hiç şaşırmayın ama arkasını da bırakmayın derim Sabah sabah aksiyon yaşadım resmen

Yaa zaten acaba hamile miyim diye düşünürken bile stres oluyorduk şimdi yine bu strese soktular beni. Ben de haftaya kadar beklicem daha uzun dayanamam da ben folik kullanmıyorum sen kullanmaya başladın mı?
Canım ben öncesinde alıyordum ara ara, bebeyi öğrenince daha düzenli almaya başladım. Bence sende başlamalısın

O ne saçmalık belki acil bir durum için gittim, belki kanamam vardı. Devlete gidip sıra beklmeği göze alamadım ama doktorum devlette rutin kontrolume geleceğim... Bu ne saçma bir uygulama... Zaten devlette randevu bulsak, özele gitmeyiz Töbe töbeee, çok sinirlendim.

Kızlar 5+4 olduk kese göründü, dr a ucak yolculuğu yapablr mıyım dedim ben bsey diyemem dedi sizde bu durumu yaşayan var mı sakıncalı mı değil mi
Kızıma 6 haftalık hamileyken 11 saatlik uçuşla Amerikan'dan Türkiye'ye geldim. İlk kontrole de Türkiye'de gittim. Zaten Amerika'da o haftalarda ultrasonla falan bakmıyorlar. Riskli bir durum yoksa bir şey olmaz sanırım ama içinize sinmesi için başka doktorla görüşün isterseniz

Sonu güzel yerlere varıcak inanıyorum en azından doğumdan sonra bu halimizde olsak ne güzel olur. Netice de bu halimizi biliyoruz ve alışkınız korkma arkadaşım korkunca insan korktuğunu çekiyor ben süreçten korkmuyorum. Kilo veremezsem kıyafet bulamamaktan korkuyorum mesela diyetisyenimden memnunum ama veremedim daha zaten öğrendiğimden beri başladım trimester diyetine bide arada kaçamak oluyor. Ama kendime söz verdim 1 ocak itibariyle kaçamaksız olarak diyetimi yapacağım. Sende durumlar nasıl

Aynen kuzum ya yani işimiz yaş bundan sonra doktora giderken iki kere düşünmek gerekiyor demek ki

Duser benim genelde yüksek çıkıyor dikkat ettiğimde düşüyor Kızartma severim en uygun bir airfryer aldim onda yapiyorum kizartmayi falan seviyom ne yapim fırın kullan hiç merak etme

Kızlar koku yaşayan varmı bende bir haftaya yakın koku yaşadım 2 gündür düzeldi çok şükür şimdi yok heyecandan doktoruma soramadım neden ola bilir acaba ve böyle şey yaşayan varmı akıntı normal dediler ama koku bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…