2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    322
Sevgili anneler artık ek gıdada tam olarak normal yemeklere geçildi mi yoksa bebeğimize özel mi yapıyorsunuz hala. Dikkat ettiğiniz birşeyler var mı? Ve neler yediriyorsunuz? Ne kadar yiyor bebeğiniz.

Benim oğlum yemiyor suda içmiyor. Normal mi bu aylara göre benim oğlum mu iştahsız anlayamadım.
Bebekten bebeğe değişiyor her bebek aynı değil bence ek gıda konusu oğluma herşeyi veriyorum bal hariç belirli bir miktar yok kabul ettiği kadar , ama görsen zayıf cılız yemesine emmesine rağmen
Suyu değişik suluklarla denedin mi canım dikkatini çekse yada bardakla

Sezaryenliler göbeğiniz dümdüz oldu mu? Ya ben çok zayıfladım ama göbek de değil değişik bir şey var. Kesi yerinin üzerinde bir yer sarkıyor hafiften ayaktayken ve dokununca farklı bir his veriyor 2-3 cm eni olan bir alan.
Spor yapman gerekiyor kuzum spor yapmadan orası maalesef eski haline gelmez

Bebekten bebeğe değişiyor her bebek aynı değil bence ek gıda konusu oğluma herşeyi veriyorum bal hariç belirli bir miktar yok kabul ettiği kadar , ama görsen zayıf cılız yemesine emmesine rağmen
Suyu değişik suluklarla denedin mi canım dikkatini çekse yada bardakla
Bende bal hariç herşeyi yediriyorum bir günde toplam 3 yemek kaşığı anca yiyor. Kilosu iyi ama o biraz rahatlatıyor beni.
Suyuda biberon ve suluk ile denedim dişlik gibi kullanıyor onları dişliyor.. Bardakla içmeye hevesli ondada boğazına kaçıyor içebildiğindede az içiyor.
Biraz daha büyümesi gerek sanırım🙃

Bende bal hariç herşeyi yediriyorum bir günde toplam 3 yemek kaşığı anca yiyor. Kilosu iyi ama o biraz rahatlatıyor beni.
Suyuda biberon ve suluk ile denedim dişlik gibi kullanıyor onları dişliyor.. Bardakla içmeye hevesli ondada boğazına kaçıyor içebildiğindede az içiyor.
3 öğün düzenini oturtmak lazım bu sıralar, ama olmuyor bir de biz alerjiden dolayı 5 aylıkken geçtik ek gıdaya. Yemiyor reddediyor bazen öyle olunca öğün sayamıyorum tabi ki 😐

Bulutun doktoru da bal, bakla, patlıcan, inek sütü yasak gerisi komple serbest demişti. Bende bu 4 üne dikkat ediyorum. Bazen bizimkinden veriyorum bazen özel yapıyorum. O an keyfim, canım ne isterse. İlla ayrı yapıcam diye kendimi sıkmıyorum.

S Sefika053 @6 ustu 1 anne teşekkür ederim kızlar dün taburcu olduk evdeyiz. İyi çok şükür ama biz bu psikolojiyi nasıl atlatacağız bilemiyorum çok korktuk.. bağırsak düğümlenmesinden şüphelendiler teşhisin o olmadığı netleşene kadar saçlarımız ağardı.
Gerçekten Allah dermansız dert vermesin ya buna da şükür enfeksiyona sevindik resmen

Geçmiş olsun 😢 bebeler hasta olmasın ya nereden kapıyorlar bu kadar özeniyoruz anlamıyorum bir türlü. Bulutta 4-5 aylıkken covid olmuştu. Ondan beridir saldım madem sakınınca da oluyor ne gerek var bari rahat olsun çocuk. Aşıları da yaptırdım bağa, bahçeye, parka salıcam diye. Hala öptürmüyorum kimseye o baki ama onun dışında kucaklara da veriyorum valla gitmek isterse Bulut. Sakınılan göze çöp batıyor her seferinde.

Geçmiş olsun 😢 bebeler hasta olmasın ya nereden kapıyorlar bu kadar özeniyoruz anlamıyorum bir türlü. Bulutta 4-5 aylıkken covid olmuştu. Ondan beridir saldım madem sakınınca da oluyor ne gerek var bari rahat olsun çocuk. Aşıları da yaptırdım bağa, bahçeye, parka salıcam diye. Hala öptürmüyorum kimseye o baki ama onun dışında kucaklara da veriyorum valla gitmek isterse Bulut. Sakınılan göze çöp batıyor her seferinde.

Geçen bende hava esintili diye beresi ile çıkardım Miray kuşumu, yaşlı teyze aç başını hava alsın diyerek dogrudan şapkasını çıkardı (böyle doğrudan izinsiz yanaklarına dokunma ellerini sevme kısmına zaten gıcığım ama yaşlıdır diye birşey demiyorum ama yani bak yine sağdan sağdan gelmeye başladı bana 😵‍💫)

Geçen bende hava esintili diye beresi ile çıkardım Miray kuşumu, yaşlı teyze aç başını hava alsın diyerek dogrudan şapkasını çıkardı (böyle doğrudan izinsiz yanaklarına dokunma ellerini sevme kısmına zaten gıcığım ama yaşlıdır diye birşey demiyorum ama yani bak yine sağdan sağdan gelmeye başladı bana 😵‍💫)

Sanane di mi? Öylesine şey demek lazım çok meraklıysan bebek bakımına sende doğur istediğin şekilde büyüt. Ben bakıyorum bir atak var buluta karşı direkt dokunmazsanız sevinirim diyorum. Tanımadık birisinin dokunma ihtimali yok.

İyi akşamlar güzel anneler nasılsınız bebisler nasıl 9 ay asimiz olduk 1 haftaya kırmızı nokta şekiller görünebilir endişelenmeyin dedi

X