2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kesinlikle yazık oluyor işte böyle böyle bir tercih yapmak zorunda bırakılıyor anneler. Ya iş ya çocuk gibi bir ayrım oluyor. Halbuki daha uzun süre bebeğimizle kalabilsek belki sevdiğimiz işimize döneceğiz keyifle ama böyle ya dönüyorsun hep vicdan azabı çekerek ya da dönmüyorsun aklın işinde kalarak. Bilemedim biraz zorlu konular.

Kızlar bugün ikinci kontrolümüz vardi gecen çarşamba 6+1dik kese gördük ve kalbi duyduk çok şükür,bugün biraz daha büyüdük 7+1,1cm boyumuz oldu,ve 1,5gr ağırlığı inşallah sağlıklı kucagimiza alirizRabbim tüm isteyenlere ,bekleyenlere nasip etsinbu arada oksapar doğuma kadar kullanacağım icin bugün dr rapor çıkardı ve sağlık ocağına kayıtlı olduk

Hayırlı olsun benim de Allah nasip ederse 3. Bebeğim ağustos ayında dünyaya gelecek. Allah dileyen bakabilecek her kadına nasip etsin :)

Bizim ülkede böyle yurtdisinda bebek doğuran anneler 1 yıl çalışmama ve maaş kadar para veriyorlar çocuğun hemen hemen 1 yıl bez mama yardımı yapıyorlar ben zor durumda olan daha yarı kırkı çıkmadan çalışan biliyorum hem maaş gelsin hem rapor parasi bazı işleri çıkacaksın o zaman diyor kabul etmiyorlar mecbur çalışıyorlar gecinebilmek için biliyorki daha sonra ise girse çoğu yer küçük çocuğu olan anneleri almıyor eminim o annelerde 6 ay izin kullanmak ister ne yapsinlar

benimde yarin 8 haftalik oluyor canim. icimden bi ses temmuz sonu diyor benimde hayirlisi

sevdigim yemegi istahla pisiriyorum sikinti yok. ama yemegi az bisi yiyim basliyor aksam benim bulantilar..Sabah kahvltidan sonrada bisi yok. ama aksam yemegi sonrasi benim midem felaket

Sabahları ciddi bulantım oluyor ama diyetime uymak adına zorlaya zorlaya yiyorum. Bağırsaklar geçmiş olsun durumunda ve daima uykum var. Benzer sayılırız birde ekstra olarak belimde bir ağrı ama bunların hepsi son 2 günde oldu

Kuzum benim gebelikte miyomum büyümemişti ama hep takip etti doktorum, şimdi halen var miyomum inşallah bu sefer de büyümez
Yaa gercekten miii bana umut oldunuz peki kac cm ve tam olarak hangi bölgede bilgi verebilir misiniz bide önceki dogumunuz normal mi oldu sezeryan mi? Doğumda miyomunuzu da almadilar mi?

kizlar ben balik yemeyen biriyim. Ama doktorum ilk 3 ay sadece foliksit dedi. omega felan vermedi ikinci trimestrde mi kullaniliyo gec kalmis ollmuyorum dimi kafam karisti
Doktor balık yemediğinizi biliyor muydu ona rağmen mi vermedi. Benim doktorum da diyetisyenimde haftada 2 gün balık önerdi.

Yaa gercekten miii bana umut oldunuz peki kac cm ve tam olarak hangi bölgede bilgi verebilir misiniz bide önceki dogumunuz normal mi oldu sezeryan mi? Doğumda miyomunuzu da almadilar mi?
benimde 2 tane miyomum var hamilelikten önce biri 2 bucuk diğeri 3 cmdi ama doktora kontrole gittiğimde miyomumla ilgili herhangi bir bilgi vermedi

sevdigim yemegi istahla pisiriyorum sikinti yok. ama yemegi az bisi yiyim basliyor aksam benim bulantilar..Sabah kahvltidan sonrada bisi yok. ama aksam yemegi sonrasi benim midem felaket
Yok, deseler ki al bu en sevdiğin yemek biz pişirdik. İki lokmadan ötesi gitmiyor.

Aynen maalesef ole oluyor. Oğlumda 16 ay ara verdim calisma hayatima. Sonrasinda da is gorusmelerinde neden 16 ay ara verdigimi aciklayip durmak zorunda kaldim. Bu kadar sure ara vermisken bile ilk yedigi , ilk soyledigi bir cok kelimeyi kacirdim maalesef. 6 ay olmadan calismaya baslamayi dusunemiyorum bile sadece sut iciyor o bebek. Bu kadar olmamali.

Benimde özellikle 2 3 gündür artarak devam ediyorlar belirtiler. Yemek işini sırf kabızlık iyice tetiklenmesin diye yiyorum mecburiyetten. Uyku da, çok var ama uykuya dalamıyorum ağız tadıyla uyuyamıyorum.

Zor gerçekten baktığında herkes kendisine göre haklı işin kötüsü ama yine de insanın içi buruluyor bu sisteme böyle olmasına.
Ya bi limit getirilebilir en azindan. 10 tane cocuga kadar degil belki ama 2 tane 3 tane cocuga kadar 1 senelik ucreti devlet vermeli. Ki anne cocuk ayrilmasin.. istismar edilmeden yoksa herkes devamli cocuk yapip maas alir ama onune gecilcek bazi sartlar getirilebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…