2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
İki gün önce gittim kontrole.Kontrolden sonra oldu.Ailevi nedenden dolayı istemsizce strese giriyorum sancılanıyorum sonra 😔endişeliyim açıkçası
Allahım aydınlığına çıkarsın ailenizi inşallah , konu her neyse senin ve bebeginin sagligindan önemli degil 🙏

İki gün önce gittim kontrole.Kontrolden sonra oldu.Ailevi nedenden dolayı istemsizce strese giriyorum sancılanıyorum sonra 😔endişeliyim açıkçası
Ahhh tabi stresde önemli ama ben bişi olucağını sanmıyorum. Bırak herkes herşeyi sen bebişine odaklan herkes napıyosa yapsın,, en iki canlısın üzme kendini bak bebekde etkileniyo demekki 🙏🏻🙏🏻

Canım fotoyu tıkla ve yakınlaştır
Rubella toxoplazma falan istememiş mi bende verdim kanlarımı bunlar cıktı başka sonucunuz cıkmayacak mı kan degeriniz düşük biraz bence et ve ciger yemeli siniz ki yükselsin ben 10 dan 14 cıkardım ciger acayip yükseltir dana cigeri haftada bir yiyin birde hepatit b aşınız yok gibi okuyamadım tam sezaryan olacaksanız kesin olun kanla bulasan bir hastalık birde nerde verdiniz kanlarınızı

İlkte deli gibi kız istedim erkekse sevemem diye ağladım o derece 2.nin kız olmasına da hiç üzülmedim araları da az oyunları zevkleri kıyafetleri hep uydu birbirlerine ama işte içten içten bi erkek eksikliği oluşturuldu aa biri erkek olsaydı diyenler 3ü yap erkek olsun diyenler evet çok umrumda değildi 3e de niyetim yoktu ama oldu artık bu kez erkek olsun istiyorum işte insanın elinde değil çok kınardım böyle diyenleri sırf erkek olsun diye de bile isteye yapmadım ama sanki yine kız olursa hep bi ezik eksik hissedicem Allahın gücüne gitmesin insanlar yüzünden sırf bu duygu içten içten bi kızı bi oğlu olanlara özenmeye başlamıştım halbuki iki kızım olsun çok istiyordum ve oldu çokta iyi oldu ama işte hep milletin tepkisi. Şimdi de kesin erkek falan diyorlar insan hevesleniyor siz de büyük konuşmayın valla erkek olsa demeye başlıyorsunuz sonra🤭

Bebek arabası konusunda çok pahallı bişeye ilk çocuk olsa bakardım hemen eskimesin diye ama son olunca sonra verecek kimse de yoksa çok pahallı bişeye gerek yok benim için. Bakacağım şeyler aynen benim de hafif ama sağlam olsun ağır taşıyabilsin, çift yönlü şart, tam kapanan tenteli ve tam yatar olmalı.

Mrb erkek venüs için özel 1⃣ kur veya yumurta tabiki yaptınz mi

Ahhh tabi stresde önemli ama ben bişi olucağını sanmıyorum. Bırak herkes herşeyi sen bebişine odaklan herkes napıyosa yapsın,, en iki canlısın üzme kendini bak bebekde etkileniyo demekki 🙏🏻🙏🏻
İnşallah 🙏😔 sanırım hormonlardan dolayı ister istemez takıyorum, sinirleniyorum,ağlıyorum .özellikle alt kısımlarımda aşırı ağrı uzansam bile geçmiyor.

İlk gebeliğimdi ve 1 yıldır uğraş sonucu olmuştu çok şeyler yaşadık öyle ağırmış ki Allahım kimseye yaşatmasın bundan sonra nasıl başa çıkarım bilmiyorum …
İnsan O an acıyla anlamıyor ama Allah en büyük acılardan sonra en büyük mükafatını veriyor, o an hepsi unutuluyor dönüp baktığında silik birer anıdan başka bir şey göremiyosun.. Üzülme demek anlamsız sadece güzel günler gelecek bunu bil❤️

Ssvd grubu vardı ben çok faydalanmistim. Aslında normal doğum yaptım ikisinde de ama motive olmuştum bide ten tene temas kordonun geç kesilmesi gibi çok şeyi öğrendim gruptan. Ilki zorunlu sezeryan miydi?
Yok canım ya doktorun azizliğine uğradım🥺 son kontrolde kızımın kalp atışı 200 e yükselmişti iki kez nst ye girdim. Tanıdık ebe vardı böyle olursa acil sezeryana alınırsın dedi. Sonra düştü şükür ve doktor çatı muayenesi yaptı, haliyle kasıldım. Kasıldım derken de tepki ya da ses çıkarmadım bu arada🤣 fazla kastın normal yapamazsın, normali kendin yapacaksın doğru ıkınamazsan bebeğin oksijensiz kalır vs gibi saçma sapan cümleler kurup ama istiyosan bekleyelim dedi. O gün yaşadığım korku, son zamanların vermiş olduğu yorgunluk ve bıkkınlık, bir de o cümlelerin üzerine sezeryanı kabul ettim. Bir hafta hergün dua ettim doğumum başlasın diye ve sezeryana da ağlayarak girdim açıkcası. Ve tabiki üçüncü gün ayaktaydım ama bana bu durum ağır geldi, ilk akşam çok ağrılı geçti. Bir daha asla istemiyorum nasip olursa. Sezeryan için kolaya kaçmak diyolar ama normalin öncesi ağrılı sezeryanın sonrası. Bence kolay bi ameliyat değil. Ve ilk önce normal olan denenmeli. Pişmanım hemen o an doktor değiştirmediğime 🥺 şimdide aynı doktora gidiyorum bu arada ama doğum istanbulda olacak kısmetse.

İnşallah 🙏😔 sanırım hormonlardan dolayı ister istemez takıyorum, sinirleniyorum,ağlıyorum .özellikle alt kısımlarımda aşırı ağrı uzansam bile geçmiyor.
Kimse senden ve bebeğinden değerli değil ,🙏🏻🙏🏻🤰🏼 istersen randevu al bidaha git özele hemde sen rahat edersin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Canım sakin olman gerek. Ben 5. Haftada üzüntüden kanama yaşadım. Emin ol değmiyor. Bebeğini düşün. Sancılar gazdan olabiliyor. Hafif yürüyüş yap.

Canım sakin olman gerek. Ben 5. Haftada üzüntüden kanama yaşadım. Emin ol değmiyor. Bebeğini düşün. Sancılar gazdan olabiliyor. Hafif yürüyüş yap.
Geçmiş olsun .Hamilelik döneminde olunca üzüntüler daha da korkutuyor .Değmiyor evet bir şey olsada hiç bir şey geride gelmiyor.

Rubella toxoplazma falan istememiş mi bende verdim kanlarımı bunlar cıktı başka sonucunuz cıkmayacak mı kan degeriniz düşük biraz bence et ve ciger yemeli siniz ki yükselsin ben 10 dan 14 cıkardım ciger acayip yükseltir dana cigeri haftada bir yiyin birde hepatit b aşınız yok gibi okuyamadım tam sezaryan olacaksanız kesin olun kanla bulasan bir hastalık birde nerde verdiniz kanlarınızı
Sağlık ocağı. Evet bazı testler daha yapılmadı.

Yok canım ya doktorun azizliğine uğradım🥺 son kontrolde kızımın kalp atışı 200 e yükselmişti iki kez nst ye girdim. Tanıdık ebe vardı böyle olursa acil sezeryana alınırsın dedi. Sonra düştü şükür ve doktor çatı muayenesi yaptı, haliyle kasıldım. Kasıldım derken de tepki ya da ses çıkarmadım bu arada🤣 fazla kastın normal yapamazsın, normali kendin yapacaksın doğru ıkınamazsan bebeğin oksijensiz kalır vs gibi saçma sapan cümleler kurup ama istiyosan bekleyelim dedi. O gün yaşadığım korku, son zamanların vermiş olduğu yorgunluk ve bıkkınlık, bir de o cümlelerin üzerine sezeryanı kabul ettim. Bir hafta hergün dua ettim doğumum başlasın diye ve sezeryana da ağlayarak girdim açıkcası. Ve tabiki üçüncü gün ayaktaydım ama bana bu durum ağır geldi, ilk akşam çok ağrılı geçti. Bir daha asla istemiyorum nasip olursa. Sezeryan için kolaya kaçmak diyolar ama normalin öncesi ağrılı sezeryanın sonrası. Bence kolay bi ameliyat değil. Ve ilk önce normal olan denenmeli. Pişmanım hemen o an doktor değiştirmediğime 🥺 şimdide aynı doktora gidiyorum bu arada ama doğum istanbulda olacak kısmetse.
Çok üzüldüm senin adına. Sezeryan oldun diye değil istemediğin bir şeye zorlanmissin o yüzden. Ben ilk muayenede hüngür hüngür agladim😂 doktor merak etme o anda hallolur dedi. Bebek kalp atışları düştü doğum sırasında 40 50 lere ama çift kordon varmis. Müdahale ederek halletti. Doktor ne yazık ki çok etkili oluyor bu tip durumlarda.

X