2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kiz bende dun 36+4 dum 42 ye kadar bekleriz niye dedi bana abooow valla ben doguramicam 😂😂aciklik falan varmiymis bakti mi
Yok açıklık hakkında bişey demedi, kanala girmemiş onu söyledi o yüzden hemen doğurursun diye bir durum yok ama gelişimi iyi bu hafta sık yürüyüş yap dedi çıksın diye 🤣 sen böyle diyorsun ya, bence hepimizden önce doğurcan ya hadi bakalım hayırlısı 🤣🤣

Ay bizimki uzak ya ama yine de ne bileyim önceden gelmek bana çok saçma geliyor .gelip ne yapacaksınız? Benimle boş boş oturacaksınız .gelin işte doğumun olduğu gün herkes rahat etsin .
Belki ben o günün akşamı eşimle sarılıp yaticam ,konuşacağım ne bileyim 10 dakikalık bir durum bile beni rahatlatacak ki .ama ne olacak aksam çay içeceğiz,bulaşık, yemek . sanki düğün evi gibi 😒
Hastaneye gideceğiz doğurmaya arabada tüm sülale var .
Tabiki herkesin torunu ama bence bu iki kişi arasında olmalı. Bu bebek 2 kişinin bebeği özel olmalı. Hem doğumdan önce hatta doğum anında bana ne faydaları var. Doğuracak olan benim. Dogurunca gelin işte. Amann ne bileyim 😁😁
Ama ben bu gidişle o tarihe kalmam gibi geliyor. Agrilarim çok siklasmaya başladı. Günde 6 7 kere kısa kısa sancı geliyor. Bir gün bakicam yine böyleyse doktora giderim 😶
Aynı şekilde düşünüyorum, kız kardeşime dedim evde kızıma bakın başka bişi istemiyorum. Eşimle başbaşa olmak çok daha iyi hissettirecek bana biliyorum..
Anneler kayınvalideler görümceler bilmem kimler..
Belki de geleni gidenim yok ondan otomatik böyle hissetme mecburiyetinde kaldım ama kesinlikle böylesi daha güzel ❤️

Evet evde suyum geldi sen sormuşken anlatayım doğum hikayemi..
Eşimle pazar akşamı avmye gittik eve geldik biraz yorgundum ve kasık bölgemde hafif ağrım vardı yürümeye bağladım hemen. Sonra akşam 10 civarı genital bölgemde yanma hissettim ve beyaz akıntım geldi. Eşime yarım duş alayım belki yanma hissi geçer dedim enfeksiyon olduğunu falan düşündüm. Duşa gittim. Duşun suyuyla beraber bişeyler sızmaya başladığını hissettim. Duştan hemen çıktım yatak odasına geçtim baktım bu sızıntı durmuyo bayağı akıyo😂😂 O an kalbim hızla çarpmaya başladı. Eşime seslendim panik yapma ama suyum geliyo şuan dedim apar topar depend külot pedlerden giydim araba falan batmasın diye gayet iyi tuttu hastane çantasını aldığımız gibi hemen hastaneye gittik. Alttan muayne etti doktor açılman yok sancın yok ve bebek ters dedi. Şakır şakır su geliyo bu arada. Ben su geldikçe korktum bebeğe bişey olacak diye. Bizimki dünyaya poposuyla gelmeye karar vermiş 🥲 Ameliyata alıcam ama öncesinde 2 tane kürtaj ameliyatım var dedi o süreçte nst ile doğumdan sonra yatacağımız odada bekledik kalp atışı düzenliydi o süreçte.. Derken saat 10 da gelmeye başlayan suyum ile gece 1 de ameliyata alındım. Belimden yaptıkları iğne ile 3sn de uyuştum. Hiçbir his olmadı. Ameliyat ışığının camına yansıyordu ordan biraz gördüm bakmamaya çalıştım😂 15dk sonra mis kokulumu çıkarttılar. Hemen ağladı. Onun sesi mi diye sordum. Çok güzel bir andı.. Hemen anomali olan eline baktım gerçektende kısaydı kuzumun kolu ve eli oluşmamış tomurcuk parmakları var 🥲 Gözyaşlarımı tutamadım o kadar güzeldi ki.. Hiç kusuru yok hiç eksiği yok gözümüzde. Sarıp getirdiler kokladım öptüm.. Babasına götürdüler. O sırada benim dikişlerim devam ediyordu. Doktorla sohbet edasında bir ameliyat geçirdim. Odaya geçtikten sonra karnıma kum torbası koydular arada gelip kanamamı kontrol ettiler. Hemşire karnıma bastırdı. Bu süreç ağrılı oluyor her seferinde ağrı kesici istedim belli aralıklarla iğne yaptılar. Çok etkisi olmadığını düşünüyorum. 6-8 saat sonrasında uyuşukluğum anca geçti. Yatalakmış gibi doğrulamıyor olmak kötüydü. Bebeği emzirmekte zorlanıyor insan. Ama geçeceğini düşündüm hep. Sonda çıkartılıp yürümeye başlayınca herşey biraz daha iyi oldu. İlk ayağa kalkma kısmı korktuğum kadar kötü değildi karşıya baktım hafif baş dönmesi oldu. Dirayetliydim. Saat başı yürümeye bebeğimi emzirmeye çalıştım. Yeni bir hayat ve yeniden doğmuş gibi oluyor insan. 6 hazirandan öncesi ve sonrası olarak bakıyorum hayata artık 🥰 Kuzum sağlıklı ve kucağımdaydı 35. Haftasında mucize gibi 2950 kg 50cm doğdu hiçbir sorunu yoktu. Sonrasında kilo kaybı oldı tabi şuan 2800 kilosu. Yavaş yavaş büyüyoruz ❤️Hastane çantasına 15 tane falan bez koymuştum. Yeterli geldi.. Rabbim herkese hayırlı doğumlar nasip etsin. O ne derse o oluyo aklımdaki çok başkaydı hiç beklenmedik bir anda geldi kuzum. İyi ki geldi..😇
Cok guzel anlatmissin sıkılmadan okudum☺️ bi ara gozlerim doldu gercekten cok kutsal bi olay allahim saglikla buyutmegi nasip eylesin hayirli evlat olsun size vatanina milletine..🥰🤩

Kızlar çatı muayenesi tam olarak ne oluyor hiç bilmiyorum banada yarın yapacağını söyledi doktor bakmadım netten de abuk subuk şeyler çıkar diye 🤷‍♀️
Pelvisin kemik yapısı müsait mi bebeğin başı için yeterli açıklık var mı kemiklerinde bir çıkıntı var mı diye bakıyor. Parmakları ile iki yapıyor sanırım vajinanın içine doğru, 10 sn sürdü ya da sürmedi. Hiç korkulacak bir durum değil açıkçası benim canım yanmadı, tabi hoş bir histe değil ama yani can yakmıyor için rahat olsun.

Evet kızlar haziranı yarılamışız yarından itibaren 2.yarıya giriyoruz herkes kişisel temizliğini yapıp hazır olda beklesin 🤣🤣
Bu arada kuaförü arayıp ağda sordum 300 TL dedi ben çok uzak kalmışım kuaförlere galiba
300 nedir ya kendim yapıcam bişeyler 🤣🤣
Neeeey 🤫 kuş mu konduruyorsun deseydin hele😆
Ben kaş biyik ozel bölge agdaya toplamda 40 tl verip cikiyorumm 😂

yoncambenim yoncambenim canım eşime sordum. Spinal ya da epidural anesteziden sonra hasta paniklerse sedasyon(sakinleştirici tarzı bir şey) veriliyormuş. Ama sonrasında bebeği ve doğum anını hatırlamıyorsun. Baygınsın ama değilsin gibi bir şey 😄
Heeeeee sarhoş gibi bişi ozaman yaptırmam çok paniklersem belki😂😂🤪
Ya vücut doğuma hazırlanıyor seviniyorum ama çok zorlanıyorum ilk gebeliğim çok daha rahattı 🥵 bebek iri olsa napardım bilmiyorum
Ayyy az kaldı sabredelim 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Bugun kv gittim bi akrabaları varmış 6 aylık hamileymiş, isteyerek de yapmış bebeği şimdi psikolojisimi ne bozulmuş istemiyorum çıkarın bebeği kuvezde kalsın fln diyomuş 😳😳
Dedim nasıl o bebeğin günahına giriyo insanlar senelerce o bebek için uğraşıyor ..
doğsada bakmak gibi yada bişi yapar diye fln korkuyolarmış çocuğa bildiğin aklını yitirmiş neden olur anlamadım 😳😳

Kızlar selam

Merak ettiğinizi bildiğim için kısaca yazıyorum. Çok halim yok çünkü kucağım boş evimdeyim. Kızım ise hala hastanede.
Suyum geldi, hastaneye gittik, 5-6 cm açıklık var her şey süper merak etme dediler ve fakat o an kanamam başladı ve plasenta kısmen ayrılmış derken acil sezeryana alındım.
Bebeğim oksijensiz kaldığı için de hipotermi cihazına götürdüler. Kritük 72 saati atlattık. Bundan sonrası kızımızın gücüne kaldı. Hayata tutunmaya çalışıyor. Şimdilik doktorlar kalıcı bir hasar olmayacağını ve kızımızın 1 hafta 10 gün içinde evimize geleceğini söylüyorlar ama bilmiyoruz. Bekliyoruz. Ağlıyoruz dua ediyoruz. Kocam yoğun bakımın önünde nöbette ben evde duada. Allahım düşmanıma yaşatmasın ama çok zor bir süreç. Dualarınızı kızımdan esirgemeyin

Dualarımız sizlerle canım.
Yakın zamanda miss kokulunuz ile evinizde olacaksınız inşallah 🧿 Allah'ım güzel günleri yaşatacak ama biraz sabır ♥️ Minik de size kavuşmak için sabırsızlıkla bekliyordur. Biraz zaman gerekli demekki 🍀

Pelvisin kemik yapısı müsait mi bebeğin başı için yeterli açıklık var mı kemiklerinde bir çıkıntı var mı diye bakıyor. Parmakları ile iki yapıyor sanırım vajinanın içine doğru, 10 sn sürdü ya da sürmedi. Hiç korkulacak bir durum değil açıkçası benim canım yanmadı, tabi hoş bir histe değil ama yani can yakmıyor için rahat olsun.
Cok teşekkür ederim canım 🤗❤️

Yok açıklık hakkında bişey demedi, kanala girmemiş onu söyledi o yüzden hemen doğurursun diye bir durum yok ama gelişimi iyi bu hafta sık yürüyüş yap dedi çıksın diye 🤣 sen böyle diyorsun ya, bence hepimizden önce doğurcan ya hadi bakalım hayırlısı 🤣🤣
Kiz yok ben dün kestim ümidimi dogurmak icin cabalara basladim ne zaman sonuc alirim muamma 😂😂 bugun 2 bucuk saat yurudum agrilar basladi gece uyutmaz artik

X