2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aa ben isteğe bağlı sanıyordum canım demek zorunlu mu oluyor doktor da. İyi ki ihmal etmemişim gitmişim 😳
Her kontrol bir sınava girer gibi hissediyordum ben stres oluyordum 😕
Her ay doktor kontrolüne gidip boy kilo vs olctureceksin. sana çizelge verecekler, şimdi takip ettiğin gibi o zaman da "boyu şu kadar olmuş, aman geride mi kalmış, kilo az almış, mama mi versem" diye düşüneceksin. Yani daha yeni başlıyor 😂

Tamamen his üzerine ilk üçü söylüyorum
1. dost eli
2. Simonettaryo
3. Ben diye geçiyor içimden ısrarla :KK70:
Ayy bi on gün daha durayım ben ya yurt dışından ablam gelecek 🙈😁
Bana da geçen biri doğuma yakın zeytinyağı sür vajinana ebe tavsiyesi imiş doğumu kolaylaştırıyormus dedi ama bana mantıklı gelmedi florasını bozar bence vajinanin
Perine masajı yaparken zeytinyağı kullandım ama direk özel bölgeye bir şeyler sürmek zararlı olabilir bence de.

Kızlar bugün bir arkadsim dedi ki 🤣🙈 çocuk doktorları genel anesteziyi önermiyormus. Bebekte solunum sıkıntısi yaratıp kuveze neden oluyormuş. Böyle bir duyum alan var mi
Evet aneztezi anne karnındaki bebeğe geçer. Sersemletir. Anestezinin mevcut riskleri daha düşük oranlarda da olsa bebeği de kapsamış olur.
Solunum sıkıntısı bu risklerden biri. Nasıl ki herhangi bir ameliyat sebebiyle genel anestezi alan kişinin solunum sıkıntısı yaşama riski varsa, bebek genel anestezi alırsa onda da bu ihtimal doğar. Ama artık ne kadar bir risktir, kac kere yaşanmıştır onu bilene sormak lazım.
Hamilelikte ilaç kullanmamamizin sebebi de bebeğe geçiyor olmaları ya zaten. Aynı mantık.
Bu masum olanı canım😂😂
Toprak yemek istiyorum mesela😂😂
Ve cifin yüzey temizleyicisi var çam kokulu bağmlısıyım zararlı olmasa abartısız elimde şişe koklaya koklaya gezerim🙈
Toprak yeme ihtiyacı vb. mineral eksikligi belirtisi. Demirin çok mu düşük senin?
Hayal meyal hatırlıyorum küçükken mutfak sandalyelerimizin kenarları metaldi, dilimi degdirirdim metal tadı nasıl hoşuma giderdi😄 beslenme bozukluğum vardı ama, çook zayıftım, kesin vitaminsizlikten kırıtıyordum ondan öyle tatlı geliyordu😄

Bana da geçen biri doğuma yakın zeytinyağı sür vajinana ebe tavsiyesi imiş doğumu kolaylaştırıyormus dedi ama bana mantıklı gelmedi florasını bozar bence vajinanin
Perine masajini söylemeye çalışmış ama yanlış anlamış bence. Işaret parmağına zeytinyağı ya da vit.e yönünden zengin bir yağ sürüp, vajina girişine hafif basınçla masaj uyguluyorsun. Tarif edecektim de anlatmayı beceremedim. Video ve resimleri var arastirabilirsin.
36.hafta ve sonrasi icin önerildi bana. Epizyo ve yirtilma olmadan doğum ihtimalini arttiriyormus.

Normali bekleyen kaç kişiyiz ?

Normal doğum bekleyenler 🤗

fbtl fbtl
Anteplililili Anteplililili
SevimliKedii SevimliKedii
Amelia pond Amelia pond
R RabiaIslam
Y Yolcu4069

Var mı arttıran? Bu mesajı favorilere ekleyeceğim bakalım kim önce doğuracak 🫣🤭
+1 şuan için tüm şartlar uygun bir şekilde bekliyorum 🙂
Perine masajini söylemeye çalışmış ama yanlış anlamış bence. Işaret parmağına zeytinyağı ya da vit.e yönünden zengin bir yağ sürüp, vajina girişine hafif basınçla masaj uyguluyorsun. Tarif edecektim de anlatmayı beceremedim. Video ve resimleri var arastirabilirsin.
36.hafta ve sonrasi icin önerildi bana. Epizyo ve yirtilma olmadan doğum ihtimalini arttiriyormus.
Benim ebe 34.haftada tek parmakla baslayabilirsin demisti , ben de 3 kez yaptım şuana kadar . Yarın 2 baş parmak ile deneyeceğim bakalım🙂👍 , ben badem yağı ile başladım .

+1 şuan için tüm şartlar uygun bir şekilde bekliyorum 🙂

Benim ebe 34.haftada tek parmakla baslayabilirsin demisti , ben de 3 kez yaptım şuana kadar . Yarın 2 baş parmak ile deneyeceğim bakalım🙂👍 , ben badem yağı ile başladım .
Ben de her gün bu gün şunları yapicam diyip yapmıyorum.Plates, yürüyüş, yoga.. ne olursa 😅
Ama yatağa yatınca olsun niyetim iyiydi, önemli olan niyet diye teselli ediyorum kendimi😂

Ben de her gün bu gün şunları yapicam diyip yapmıyorum.Plates, yürüyüş, yoga.. ne olursa 😅
Ama yatağa yatınca olsun niyetim iyiydi, önemli olan niyet diye teselli ediyorum kendimi😂
Aslında yatmak, dinlenmek
Hiç-bir şey yapmamak daha kötü ve yorucu 😀uzansam her yerim ağrıyor
İş yaparken ıyıyım

Olmaz mı yoldan geçen karışıyor ikisine birden Nası yeteceksin kes artık diye duymazdan geliyorum. Tandem emzirme yapmayı düşünüyorum ikisi beraber emmeye devam etsin ☺️
Cok guzel olur ,kimsede karismasin bi zahmet cocuk senin meme senin onlara noluyo ayoll😅😂

Aslında yatmak, dinlenmek
Hiç-bir şey yapmamak daha kötü ve yorucu 😀uzansam her yerim ağrıyor
İş yaparken ıyıyım
Sen evden çalışıyordun di mi sanki? Evde olmak istiyorum ben de cidden.
Ben sabahlari ise gidiyorum, erkenden kalk giyin kızı giydir okula hazirla, kendin ise git. 8 saat bir sandalyede oturmak mahvediyor. Akşam 6da ancak evde oluyorum ve bitmiş hissediyorum.
O yüzden gün sayıyorum, şu ayin 27si gelse de izne ayrılsam 🙏

X