2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar eşiyle arasında kan uyuşmazlığı olan var mı? Ben A rh+ eşim B rh-. Araştırmalarıma göre iğne yapılması gerekiyor. Daha fazla bilgisi olan var mı?
Bizde de vardı canım, ben 0 rh- eşim B Rh+. Bana 30 haftalıkken iğne yaptılar ve bebek doğduktan sonraki ertesi günde 2. Dozu da yaptılar. Ama eğer anne negatif ise 2. Dozu yapıyorlar, pozitifse tek doz yetiyor diye biliyorum.

Kızlar eşiyle arasında kan uyuşmazlığı olan var mı? Ben A rh+ eşim B rh-. Araştırmalarıma göre iğne yapılması gerekiyor. Daha fazla bilgisi olan var mı?
Benim kan uyusmazligim var cnm ama kadin pozitif erkek negatif oldugunda sknti olmuyor uyusmazlik kadin negatif erkek pozitif oldugunda oluyor

Bizde de vardı canım, ben 0 rh- eşim B Rh+. Bana 30 haftalıkken iğne yaptılar ve bebek doğduktan sonraki ertesi günde 2. Dozu da yaptılar. Ama eğer anne negatif ise 2. Dozu yapıyorlar, pozitifse tek doz yetiyor diye biliyorum.
Ben de biraz önce bir yazı okudum eğer anne negatifse iğne yapılıyormuş. Pozitifse kan uyuşmazlığı söz konusu değil diyorlar. Ayın 9.da randevum var o zaman bi soracağım doktora bakalım.

Ben de biraz önce bir yazı okudum eğer anne negatifse iğne yapılıyormuş. Pozitifse kan uyuşmazlığı söz konusu değil diyorlar. Ayın 9.da randevum var o zaman bi soracağım doktora bakalım.
Pozitif durumu bilmiyorum, ben negatif olunca baya gıcık olmuştum bu mevzuya 😂 ama iyiymiş o zaman, iğnelerle falan uğraşmayacaksın🥰

Cnm sorun kadin negatifse - uyusmazlik oluyor kadin pozitifse + erkek negatifte ols apozitfte olsa uyusmazlik olmuyor yani size kim soyledi uyusmazlik oldgnu benmi yanls biliyorum acaba ben Arh- im bende 30 haftamda vuruldm igne ama gebelk sonrasi bebek annenin kanindna yani negatif olrsa igne yapmiyorlar ama babain kanindan pozitif olrsa bebegede anneyede igne yapiyorlar benim oglum negatif benim gbi dogumdna snra igne vurulmadk

Canım bende 5+0 dayim beta değerim 1327 oldu bugun cumartesi randevum var kese görünür mü sence kalp atışını ne zaman duyarız insallah
İki gün sonra görürsün muhtemelen ☺️ Kalp atışını 7+2 de duymuştum ama kimisi 6 küsürlerde de duyuyor ☺️ Garanti olsun diye 7 de gittim ben

Hatta bebek pozitif olrsa dusuk olabiliyor :KK43: hazirandaki dusukte kanama baslayinca uyusmazlik ignesini 6 haftada yaptilar cok zor bir durum bu bebek sagliklida olsa anne vucudu pozitf bebegi hastalik olark gorup kurtulmaya caliyormus oyel duymustm

Benimde randevum yarın 😍 bu akşam da bebeğin babası ile bir görüşme yapacağım bakalım.

Cnm sorun kadin negatifse - uyusmazlik oluyor kadin pozitifse + erkek negatifte ols apozitfte olsa uyusmazlik olmuyor yani size kim soyledi uyusmazlik oldgnu benmi yanls biliyorum acaba ben Arh- im bende 30 haftamda vuruldm igne ama gebelk sonrasi bebek annenin kanindna yani negatif olrsa igne yapmiyorlar ama babain kanindan pozitif olrsa bebegede anneyede igne yapiyorlar benim oglum negatif benim gbi dogumdna snra igne vurulmadk
Evet dediğin gibi başka bir arkadaş da aynı şeyi yazdı, burada bir başlıkta okudum yorumlarda. Büyük ihtimalle yanlış bilgi. Endişelendim bi an ben de bilmiyordum. Teşekkür ederim çok😍

Hatta bebek pozitif olrsa dusuk olabiliyor :KK43: hazirandaki dusukte kanama baslayinca uyusmazlik ignesini 6 haftada yaptilar cok zor bir durum bu bebek sagliklida olsa anne vucudu pozitf bebegi hastalik olark gorup kurtulmaya caliyormus oyel duymustm
Evet canım ama ben negatif oğullarım pozitif çok şükür öyle bir sıkıntı olmadı hamileliğin sonlarında ve doğumdan hemen sonra iğne oldum.

Benimde randevum yarın 😍 bu akşam da bebeğin babası ile bir görüşme yapacağım bakalım.
Canımcım senin durumunu uzaktan uzaktan takip ettim, yazamadım da. Biraz kritik bir durumda ve karar sürecindesin bildiğim kadarıyla. Hakkında hayırlısı olsun inşallah. Ama bence o bebiş kız 🐣😍 Babası biliyor muydu bebeği şu anda?🙄

Kizlar ya enfeksiyon cikar ve ilac kullanmak zorunda kalirsam napmaliyim sizce kullansam ilacmi daha zararli yoksa enfeksiyonmu daha zararli dusunmekten kafayi yiycem siz olsaniz hangi yolu izlerdiniz :KK43: üroloji doktoru bebek icin enfeksiyon zararli ilac kullanmalisin dedi ve ilac dusurur diye korkma enfeksiyondan daha az zarari olduguna emin olabilirsin dedi dusecekse zaten her hamilelik dusuk riski tasir bu yuzden duseceginden korkma dedi ama icim rahatlamiyor insanin müjdeli haberi kabusa dönüsünce ne zor oluyormus ..
Ve ben haziranda ki dusuk yaptgmda yine 3 gun once ogrendm ozmnda hastaydim cok oksurmekten karnim kasilyodu gece oksurmekten yatamiyodum ayni bu sekil dediler antibiyotik kullandm bebegim tam tutunma safasindaydi ozamandan bugune hep ilac yuzunden benim yuzumden oldu diye piskolojik yedim bitirdim kendimi cok caresiz hissediyorum kendimi :KK43:
Canım ilacı kesinlikle kullanmakısın enfeksiyon hem başında hem de ikerleyen zamanlarda sıkıntı. Hamilelikte çoğu kişi kullanıyo korkma sakın.
Anne negatif olunca oluyo kuzum
Ay haber verr 😍

Canımcım senin durumunu uzaktan uzaktan takip ettim, yazamadım da. Biraz kritik bir durumda ve karar sürecindesin bildiğim kadarıyla. Hakkında hayırlısı olsun inşallah. Ama bence o bebiş kız 🐣😍 Babası biliyor muydu bebeği şu anda?🙄
Aminn canikom çok sağol 🥰 ay kız mıııı?? ağzından bal damlıyor valla🤣
Babası henüz bilmiyor canım, bugün ögrenecek bakalım biraz korkuyorum 🙄

X