2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eşin söyleşin karnı burnu kadının yanında ne işi var alınırsa alınsın hava sıcak olunca uzun bi tşötle duruyorum evde daralıp banyoya atıyorum kendimi her türlü hali var insanın alınmayı bilen adam gelip kalmaz zaten abisi yokken hele gece ne işi var bide Onamı bakacaksın yeri geliyor yemek yapacak halimiz olmuyor kayınvaliden yokmu kadın kadının halinden anlasın yahu ne saçmalık
Eşim bir kez konuştu. Tamam dedi. Gitti bir hafta sonra seninle yüksek lisansla ilgili bir şey konuşmam lazım dedi. Eve geldi. Sonra bir daha yine gitmedi. 10 gün oldu. Arkadaşlarımızı eve çağıracağız dedik geçen gün. Ben yan odada otururum. Karışmam size diyor. Kayınvalidem bebek gözüyle bakıyor zaten. Ona da hafiften çıtlattım. “Eşim nöbette iken sana bir şey olursa müdahale eder. Gözümüz arkada kalmıyor böyle” diyor. Öyle bir çıkmaza girdim ki ne yapacağım bilmiyorum. Resmen hiç böyle çaresiz hissetmemiştim. Aşırı bir öfke var içimde. Yüzüne bile bakamıyorum. O kadar sinirliyim.

Merhaba kızlar ben doğum yaptım. 35. Haftada gelmeyi seçti oğlum.. Aniden pazar akşamı suyum geldi. Ve acil sezeryana alındık. Spinal anestezi ile kucağıma aldım kuzumu. İkimizde iyiyiz. 🥰 Darısı sizlere inşallah. Temmuz annesi değil de haziran annesi oldum😇
Hayırlı olsun😇 bol bol emsin, sağlıkla büyüsün inşallah sabırsız miniş. Birbirinizin dilinden hemen anlayın inşallah

Seni tanımayan
Hiç görmeyenın nazarının değeceğine inanmıyorum ben.
Yani bizlerin nazarı değmez 😀

Ama ! Sen kendi kendime aşırı hayretler içindeysen kendi nazarın degebılır😂
Bolca nazar duası oku
Felak nas
Ayet-el kursü
Nazar bana değil hastaneme değer oğlumu doğurduğum hastane fötöcü çıkmıştı 🤣🤣🤣bu da bi zeval gelir diye ben yinede okuyayım 🙏🙏🙏😅

Resmen kasığımda yaaa bebek😃😃 baskı uyguluyo şakaa gibi bugun daha çok yaptı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aşağıdan bakınca onu görcekmişim gibi hissediyoeum🤪😂😃 dışarı çıkıcaktım şuan resmen böyle yapıyo diye korkuyom😂😂

Eşim bir kez konuştu. Tamam dedi. Gitti bir hafta sonra seninle yüksek lisansla ilgili bir şey konuşmam lazım dedi. Eve geldi. Sonra bir daha yine gitmedi. 10 gün oldu. Arkadaşlarımızı eve çağıracağız dedik geçen gün. Ben yan odada otururum. Karışmam size diyor. Kayınvalidem bebek gözüyle bakıyor zaten. Ona da hafiften çıtlattım. “Eşim nöbette iken sana bir şey olursa müdahale eder. Gözümüz arkada kalmıyor böyle” diyor. Öyle bir çıkmaza girdim ki ne yapacağım bilmiyorum. Resmen hiç böyle çaresiz hissetmemiştim. Aşırı bir öfke var içimde. Yüzüne bile bakamıyorum. O kadar sinirliyim.
Çok haklısın canım iş eşinde bitiyor oda avantaj olarak görüyor ama sen evde “kendi evinde” rahat değilsin bunu anlamıyor üzme kendini sakince rahat olamadığı söyle bi kez daha inşallah anlar

gokkusaginadusenbukalemun gokkusaginadusenbukalemun allah sabır versin valla çekilcek dert değil evde bi erkek olması ciddennn evde isteidğimiz gibi geziyoruz hamile olduğumuz için havalar dahada sıcak geliyo dayanamazdım,
Benim eşim bileeeee misafirliğe gittiğimizde eve gelmek için saatleri dk sayıyo, rahat edemiyorum kimsede evi istiyorum diyo, bide evde hep biri olduğunu düşününce sinirlenirdi🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
28 yaşında koca adam yani nasıl bunu anlayamıyo gitmiyo en iyisi acıkca konuşup gitmesi,,,
Doğumda dahada sıkıntı olur kalırsa ozman
Kapasitesi yetmiyor desem, okumuş etmiş adam. İnan işi gücü olsa gündüzleri işe gitse akşam gelse yine razıyım ama bu 24 saat evde. Sigarasını bile dışardan sipariş ile istiyor. Evde sigara içiyor. Keyfince evin içinde geziyor. Ben de yatak odasından çıkmıyorum. 🥺

Vallahi çok zor ama hamileliğin verdiği hormonlar dayanıp ben söylerdim garanti. Öncelikle eşime ve kayınvalideme. İnsanların içi rahat etsin diye sen son zamanlarını stresle geçirme bence. Kırılan da kırılsın şu an önemli olan sen ve bebeğin.

Resmen kasığımda yaaa bebek😃😃 baskı uyguluyo şakaa gibi bugun daha çok yaptı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aşağıdan bakınca onu görcekmişim gibi hissediyoeum🤪😂😃 dışarı çıkıcaktım şuan resmen böyle yapıyo diye korkuyom😂😂
Bacaklarını kaldırım biraz dinlenip öyle çık canım progestan fitil kullanıyorsan bi tane koy biraz dinlenip öyle çıkarsın

Kapasitesi yetmiyor desem, okumuş etmiş adam. İnan işi gücü olsa gündüzleri işe gitse akşam gelse yine razıyım ama bu 24 saat evde. Sigarasını bile dışardan sipariş ile istiyor. Evde sigara içiyor. Keyfince evin içinde geziyor. Ben de yatak odasından çıkmıyorum. 🥺
İş eşinde bitiyor kesinlikle!

Çekemem valla bu ne böyle parazit gibi

Nasıl düşüncesiz yaaaaaa şaka gibiiiiiii sinir oldum yeminle🙄🙄 o belli evine neden gitmediği, evine gitse ayrı para harcıcak sizde harcamı bedavaya yiyio oyuzden,
Valla omun rahatsız olucağı gibi davran o seni odaya kapatamazzzzz, rahatsız et onu yalandan temizlik yap , bi yeri silmeye çalış. Geç salona otur çma şeyler aç izle ne biliyimmmm gerçi kapasitesi yetmiyo diyosun anlarmı oda ilginç🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Aslında eşin diyeceği şey net ve alınacak bir durumluk bile değil

" gökkuşağı baya ağırlaştı biliyorsun, evde rahat sekilde dolaşması, oturup kalkması gerekiyor. Ama rahat edemiyor senden dolayı" Demesi gerek.
Ki bu yalan değil.
Eşin farkında degil mi aşırı strese girdiğinin?
Bence iş eşinde biter canim.
Eşim konuştu onunla. Biz böyle rahat değiliz dedi. Biz tatile gitmeden önce. Tamam dedi gitti. 10 gün önce tekrar geldi ve yine bir daha gitmedi. Eşim de artık bir şey diyemiyor. Konuşmuyor onunla. Geldiğinde direkt yatak odasına geliyor. Zaten biraz muhabbet ediyoruz sonra uyuyor. Tüm bunların farkında ve gitmiyor evden.

Bacaklarını kaldırım biraz dinlenip öyle çık canım progestan fitil kullanıyorsan bi tane koy biraz dinlenip öyle çıkarsın
Yok o ilacı hiç kullanmadım🤦🏼‍♀️ Bacaklarımı kaldırıyım bari biraz 🤦🏼‍♀️ Valla korkutuyo böyle bide doğumlarda olunca etkileniyo insan herhalde🤦🏼‍♀️😃

yani evi varsa, artık evine git diyebilirsin .Açık ve net
Niye kendini yoruyosun ki.
kayınvalidene söyle ya da,o anlatsın oğluna
Kayınvalideme ima ettim. O hele burda kalmasını daha uygun buluyor. Eşim yokken bir şey olursa yardımcı olur diye. İşine gelmiyor herhalde.

Eşim konuştu onunla. Biz böyle rahat değiliz dedi. Biz tatile gitmeden önce. Tamam dedi gitti. 10 gün önce tekrar geldi ve yine bir daha gitmedi. Eşim de artık bir şey diyemiyor. Konuşmuyor onunla. Geldiğinde direkt yatak odasına geliyor. Zaten biraz muhabbet ediyoruz sonra uyuyor. Tüm bunların farkında ve gitmiyor evden.

İş sana düşüyor o zaman.

Peki Kayınvalıden ile konuştun mu? Ben olsam önce ona söylerim rahat edemediğimi.
E artık onunda işine gelmiyorsa açıkça kaynına soyleyeceksın

Ne susuyorsun git söyle o eve gelip yerleşecek kadar yüzsüzse bunları işitmeyi de hak ediyor ayrıca garanti çözüm olur belki ailesi çok garip gerçekten

gokkusaginadusenbukalemun gokkusaginadusenbukalemun çok şaşkınım bu normal olarakta hiç normal değil dini çok karıştırmak istemıyorum ama dinende cok yanlıs ne bileyim böyle bir durum hani bir kez olur eyvallah ta .. mecburdur ilk kez bi on günlügüne gelmistr bisi diyemezsin hadi diyelim mecbur cok gecerli bi sebebi var halden anlaması sabah cıkıp aksam gelmesi lazım görmüyormu karnın burnunda hava cehennem gibi 🥺 ayy bisi soyliyimmi boyle bısı olsa benden esımden once kp kv müdehale eder benım ne işin var derler hamile olayım olmayayım cnkü cidden sacmalık !

Direkt kavga edecek esin .araya küskünlük girmeden bu iş çözülemez.Adama demekki iyilikle söylemek yaramıyor.
Evin en küçüğü ve bu kaynım anne karnındayken kayınbabam vefat etmiş. O yüzden aşırı düşkünler, çok hassaslar ona karşı.

Çok haklısın canım iş eşinde bitiyor oda avantaj olarak görüyor ama sen evde “kendi evinde” rahat değilsin bunu anlamıyor üzme kendini sakince rahat olamadığı söyle bi kez daha inşallah anlar
Yok eşim de çok rahatsız. Kayınvalidem avantaj olarak görüyor.

X