2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merhaba 😊Bende birkaç fotografcidan yenidoğan cekimi için fiyat aldım . 1500-2000 lira aralığında ( albumsuz ) +albüm 750-1000 lira . Piyasa mi böyle yoksa benim sorduğum fotoğrafçılar mi acaba böyle fiyat verdi
Genelde piyasa böyle olmus maalesef bana da bi video klip için 1000 TL fiyat verdi arkadas

Kızlar bebeklerinizin hareketleri nasıl?
Bebim bebek çok nadir oynuyor onda da oldukça kuvvetsiz güçsüz kibar şekilde .. ne öyle karnımı kaldırıyor ne de canımı yakıyor.. gece çok güzel uyuyorum hiç öyle uyandırmıyor ya da uykusuz bırakmıyor.. Benden başka var mı??
Benimde öyle. Ama korkuyorum bir yandan da. Çünkü doktorum gün içinde 10 kez kendini hissettirmesi lazım dedi en az. O da tedirgin ediyor. ☺️

Bu bebeğim çok hareketli. Bol toplanmalı, bol germeli, bol tuvalete gitmeli bir gebelik yaşıyorum.
Ama ilk gebeliğim senin bu üstte anlattığın gibiydi. 39 hafta ah demedim. Oğlum çok usluydu karnımda. Gece de gündüz de rahattım. 🤷

Bence tamamen bebeğin pozisyonu ve hareketli oluşuyla alakalı. Bir de hamile kişinin yaş faktörü de önemli bence..

Günde belli sayıda hareketleri anlıyorsan sorun yoktur..
Benim de bu bebek çok hareketli doğunca nasıl olacak diye korkuyorum😅

Progesteron kullanıyorsun dimi canım karnın sertleşiyor kasilman mi oluyor bebeklerin büyüyor üstelik tek rahimde 2 pıtırcık rahimde iki kat büyüyor senin için herşey biraz daha zor ama Allah'ın izniyle inşallah sağlıkla kucağına alırsın minnoslari herkes bir bebek büyütürken bir bakacaksın ki senin ikisi birden büyümüş ne güzel bir duygu🥰🥰 sadece gerçekten kafanda acaba su mu olur diye kötü birşey geçirme içini ferah tut iyi düşün iyi olsun hiçbir sıkıntım yokken saatlerce preeklampsiyi araştırdım sonunda preeklampsi geçirdim bu bebekte kafam rahat 😂😂 kızımda midem aşırı yanıyordu 32. haftada miniminnacık kız bir kucak saçla doğdu 😂😂 şimdi oğlumda daha hiç mide yanması çekmedim kel , tosbikk ve karizma olacak galiba 🤭😂😂
Evet progestan fitil ve proluton iğne yaptırıyorum haftada ..sertleşme ve kasılma oluyor bu haftalarda normal diyo doktor..artık sancılarım artarmış..benim kaç haftadır yanıyor midem..kaç şişe şurup bitirdim 🤣🤣16 günüm kaldı galiba benim ..hocaya göre 36+0 dedi 🤷🤷

Kızlar dün biraz yordum kendimi dolap içleri baza altı düzenledim falan akşam biraz ağrım vardı sağ tarafımda ama dinlenince geçti bebekte öyle hareketli ki artık canımı yakıyor. Bugün de idrar yolu enfeksiyonum arttı gibi hafif bel ve karın altımda ağrı var. 2 kez monurol kullandım hafifliyor sonra tekrarlıyor ne yapacağım ben böyle?

Gunaydin kotu bir sahaba uyandim bebegim hareket etmiyor onerilere acigim
Ben bu konuda caniyim. Sagima yatiyorum rahatsiz olup oynuyor o da olmadi karnimi duetuyorum belli noktalardan cogunlukla rahatsiz olup tekme atiyor. Onu rahatsiz ediyorum ama en azindan icim rahatliyor.

Çok mu şanslısınız kızlar yada eringeç eşim işten gelince zor yemegini yiyip uyuya kalıyor agır işi bende hergün kendim mutfak dolabı koltuk cam hergün bir yeri yapıyorum
Yalnız degılsın benım kı de sagolsun bı ısın ucundan tutmaz.Üstelik evde 3 kedi 1 kopek var hergun supurge yapıyorum.mutfaktı wc idi.Yapmadan olmuyor.Ayda 1 de detaylı temızlık ıcın bı abla gelıyor.İdare edıyorum.
En azından supurge yapsa cok makbule gecerdı 😔

Kızlar dün biraz yordum kendimi dolap içleri baza altı düzenledim falan akşam biraz ağrım vardı sağ tarafımda ama dinlenince geçti bebekte öyle hareketli ki artık canımı yakıyor. Bugün de idrar yolu enfeksiyonum arttı gibi hafif bel ve karın altımda ağrı var. 2 kez monurol kullandım hafifliyor sonra tekrarlıyor ne yapacağım ben böyle?
Cok ayakta kalınca benım de belım ayrılıyomus gıbı agrıyo.karnım sertlesıyorDoguma az kaldı bence daha fazla antıbıyotık kullanma

Kizlar anlam veremedigim sekilde 2 saattir adet sancisi çekiyorum 🙈
Böyle rahatsizda etmiyor ama hafif hafifte yokluyor ,birde wc de cok acik pembe lekeli akintim oldu peceteye silince geldi simdi bisey yok takipteyimm🤷‍♀️
Ohoooo nisanin mi gelmis yoksa? 🤩 doktora neden gitmiyorsun? bence bu hafta da dogum olsa da hic sorun yok, ben kendim icin 34 dolsun yeter diye dua ediyorum. Doktorlar bakar belki birkac gun durdururlar, en azindan kontrol ederler. Ciğer gelistirici yapabilirler.

Ohoooo nisanin mi gelmis yoksa? 🤩 doktora neden gitmiyorsun? bence bu hafta da dogum olsa da hic sorun yok, ben kendim icin 34 dolsun yeter diye dua ediyorum. Doktorlar bakar belki birkac gun durdururlar, en azindan kontrol ederler. Ciğer gelistirici yapabilirler.
Canim zaten riskim vardi 33 haftalikken ciger gelistirici olmustum☺️
Sali gunu gidecegim doktora ama gecmezse yarin erken gidicemm bakalim ne diyecek

X