2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
doğumda eşimden istediğim tek birşey var, oda bebeği ilk gördüğünde getiridklerinde sen kucağına al kimse almasın dedim. Okadar
İnşallah yapabilir😂😂😂😂
Ben cekim yapan arkadasla görüştüm.
İlk dogumhanede çekim oluyor.
Sonra bebeği giydirmeye giderken baba ile orda çekim oluyor. Ben odaya geliyorum sonra bebek geliyor. O yüzden bizden başka kimse ilk bebekle temas edemiyo 🙈 sonraki aşamada da sanmıyorum daha kucağından indireyim 😂😂😂

Kızlar ya ilk çocuğum olacağı için fazla paniğim galiba bu planlama konusunda

Şimdi ben temmuz başında en geç doğursam, eylülde işbaşı yapmam lazım, yani 2 ay kesintisiz işe gitmeden anca kurtarabilirim işleri, kendi işim olduğu için öyle izin falan yok yani, bir türlü devam etmek zorundayım.

Evinde yatılı bakıcısı olan var mı? evde bir yabancı ile yaşamak fikri zor geliyor ama öbür türlü de gündüzlü bakıcı ile anlaşsam sabah geç geldi, akşam geç kaldım vs derdi olacak, işlerimiz de yoğun yani nası yapacağım bilmiyorum

yarın öğlen bir ajanstan bi özbek kız gelecek görüşmeye, onla görüşeceğim bakalım ne olacak.. deneyimleyen var mı? tavsiyesi olan?

Sabah 8,30
Akşam 18.00

Yardımcı ıstedım komşumdan. İstediğim şey mutfak ve banyo sadece.

Mutfak anca biter demiş. Mutfak dediğimiz de gereksiz hicbir şey yok ve küçük 😀
Banyo ise minumum düzeyde boş ve sade içi.

Sizce de baya ağır degil mi kadın ? Bana mi öyle geldi.
O sürede benim tüm evi camlar avizeler kapılar dahil temizliyorlar

Ben cekim yapan arkadasla görüştüm.
İlk dogumhanede çekim oluyor.
Sonra bebeği giydirmeye giderken baba ile orda çekim oluyor. Ben odaya geliyorum sonra bebek geliyor. O yüzden bizden başka kimse ilk bebekle temas edemiyo 🙈 sonraki aşamada da sanmıyorum daha kucağından indireyim 😂😂😂
Aaaa çekimlemi anlaştın bizim hastanenin çekimi varmışda anlaşmadım ben dahaa🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bide doğuma almıyolar babayı. Sizin hastane alıyomu. Ayyy ama çok güzel hatıra olucak o size yaaaa😍😍 iyi bar çekim olucak diye kimse ellemezlik yapmaz.
Kv sen tutamassın diyip alabilir, yada annem bebeğe bakmaya çalışabilir fln öyle küçük ayrıntılar var benimde kardeşim çekicek hepsini🤦🏼‍♀️😃yandan çıkanlar olmasın istiyorum😂😂

Aaaaa isteğe bağlı 2 gün kalabiliyomusun, ücret ödemeden fazladan, ozman ben kalırımmm en azından o ağrılı dönemi hastanede geçirirm benim için iyi olur ağrı kesici vurdururum hep🙏🏻🙏🏻
İyi o spreyi yazıyolarsa araştırmama gerek yok güzel rahatça duş alırım😍🙏🏻
Ayyy çok iiyi oldu sorduğun yaaaa etrafda hiç yok tanıdık bilen orda doğum yapan bu bişgiler iyi oldu😍🙏🏻
Eğer pakete 2 gece dahil değilse Ücret ödemeden olmaz diye düşünüyorum oda ücreti ödersin ekstra
Kontrol e gittiğinde sorarsın
Bizim hastanede doğum saatinden 24 saat sonra taburcu oluyorsun ekstra durumlarda yada kalmak istesen oda ücreti ödeniyor

doğumda eşimden istediğim tek birşey var, oda bebeği ilk gördüğünde getiridklerinde sen kucağına al kimse almasın dedim. Okadar
İnşallah yapabilir😂😂😂😂
Benim de odaya döndüğümde füme sandviç ve double americano :KK70: :KK70:

Sabah 8,30
Akşam 18.00

Yardımcı ıstedım komşumdan. İstediğim şey mutfak ve banyo sadece.

Mutfak anca biter demiş. Mutfak dediğimiz de gereksiz hicbir şey yok ve küçük 😀
Banyo ise minumum düzeyde boş ve sade içi.

Sizce de baya ağır degil mi kadın ? Bana mi öyle geldi.
Öğleden sonea max 2 gibi bitse mutfak 6ya kadar banyo mutlaka biter. 2 kere gelmek için öyle demiş bence.

Eğer pakete 2 gece dahil değilse Ücret ödemeden olmaz diye düşünüyorum oda ücreti ödersin ekstra
Kontrol e gittiğinde sorarsın
Bizim hastanede doğum saatinden 24 saat sonra taburcu oluyorsun ekstra durumlarda yada kalmak istesen oda ücreti ödeniyor
Sanırım istiyosan 1 gün daha kalabiliyomuşsun onu söylemek istemiş sanırım Evrimn Evrimn zaten bana verdikler ücret bilgisinde 2 gün diyo ama ben o iki gün 24 saat olarak anlamıştım. Yine en son gittiğimde sorayım emin olayımmm öyle bi hakkım varsa kalıcam çünkü🤦🏼‍♀️

Bence de..
Faydası çok zararı az kim olursa yanında biri olmalı insanın..

Eşimin tarafının huyunu bildiğim için eşime beni doğuma aldıktan sonra ara kimse sancılıyken toplanmasın demiştim. Akrabaları birbirine yakın ve hemen herkese haber gider..
Kendi ailemi de sancılıyken görmek istemezdim. Annem tansiyon hastası üzülürdü..

Ben doğum yapıp odaya gelene kadar kapıda ve odanın içinde millet birikmişti. Ne muhabbet görsen. Vip oda değil içeride misafir gibi de oturamazlar 🤷

En sonunda hemşireler uyardı diğer hastaların yürümesi gerekiyor rahat edemiyorlar biraz boşaltın diye. İllaki söylettirecekler.. 🤦

Ben normal doğum yaptım ama dikişim vardı. Oturup kalkarken zorlandığım için bebeği bile kucağıma birinin vermesi gerekiyordu.
Sezaryenliyken daha da zordur bence
İlk altını değiştiren ablamdı mesela..

Babalar daha bebeği tutacakken bile geriliyor. Daha bunun gaz çıkarması, üst değiştirmesi falan var 😁
Ya herkes bilen biri kalsın yanında diyor. Ama ben eşimi istiyorum yanımda yapamaz mıyız ? Yapamadığımızda yardımcı olmazlar mı ki ? 🥺
İnşallah yapabilir😂😂😂😂
Yaaa bende onu istiyorum babasından başkası almasın benden önce hele kayınvalidem 😅😅😅 loğusalığım çok fena olacak hissediyorum 😂😂şimdiden rüyalarıma giriyor eltimin çocukları bebek odamı mahvetmiş falan böyle kabuslar görüyorum 😂😂

Aaaa çekimlemi anlaştın bizim hastanenin çekimi varmışda anlaşmadım ben dahaa🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bide doğuma almıyolar babayı. Sizin hastane alıyomu. Ayyy ama çok güzel hatıra olucak o size yaaaa😍😍 iyi bar çekim olucak diye kimse ellemezlik yapmaz.
Kv sen tutamassın diyip alabilir, yada annem bebeğe bakmaya çalışabilir fln öyle küçük ayrıntılar var benimde kardeşim çekicek hepsini🤦🏼‍♀️😃yandan çıkanlar olmasın istiyorum😂😂
Ya ben çekimi çok istiyordum.
Çünkü en güzel hatıra.

Onu haftaya soracağım.
Eşim sezeryani duyunca girmiim bi dedi.
Sonra ben dedim 12 yıl bekleyen sen değil miydin.
Doğru doğru gireyim dedi.
Benimki öyle birşey yapamaz canım 😂
Çekinir gaynanam benden 😂
Hem kızı da hamile inşallah o da o zaman doğurur 😂😂
Bi de çoğu arkadaşımda yanlarında ben vardım ilk emzirme bebeği tutturma vs. İnşallah onlara şifa olan ellerim kendime de olur 😍

Yok onun günahı yok ben kıştan beri bekliyodum zaten. Beklediğim iki meyveden biriydi karpuz:KK70:
Sessizce yiyorum ne zamandır :sus: geçen hafta yanımda kimse yok diye alamadım pazardan 10 kilo karpuzu nasıl taşıyayım:KK70:
Aaa gizli gizli demeeek :KK59: bi ben kalmısim bi haftadır yana yana karpuz arayip anca kavuşam 🤣🤣 şaka bi yana tabi Surrender Surrender nin suçu yok. burasi kücuk bi ilçe anca şey ettirebildim. Isten ciktim eşimi bekledim sirf karpuzu taşıtayım diye 😅 pazara girdi karpuz alcan demiiii dedi hemen 🤪 adamin beynini yemişim 1 haftadir

Yaaa bende onu istiyorum babasından başkası almasın benden önce hele kayınvalidem 😅😅😅 loğusalığım çok fena olacak hissediyorum 😂😂şimdiden rüyalarıma giriyor eltimin çocukları bebek odamı mahvetmiş falan böyle kabuslar görüyorum 😂😂
Bence hakkımız yani ilk önce babası almasını istemek, 😃

Kv kızıcağım gibi annemede kızarım öyle almaya kalkarsa fln doğuma gitmeden yine uyarcam 😂😂
Ayyyy allah korusun kafayı yemelik . Zaten corona var kimse girmesin fazla bebek odasına uzak dursunlar,
Çocuk misafirlerede iyi uykular😂😂

X