2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben cinsiyeti de çok merak ediyorum tatlı seven ben tatlıdan inanılmaz tiksindim sürekli tuzlu ekşi şeyler yemek istiyorum sizlerde nasıl bu durum ☺️
Ayy bu teoriyi de elemeye geldim🙈 ilk oğlumda o kadar tatlı yerdim ki gecenin köründe uyanıp profiterol yaptığımı bilirim. İkinci oğlumda da deli gibi ekşi yedim günde 3-4 tane limon yerdim en son tansiyon sorunu çıkınca bırakmak zorunda kaldım 😂

Ayy bu teoriyi de elemeye geldim🙈 ilk oğlumda o kadar tatlı yerdim ki gecenin köründe uyanıp profiterol yaptığımı bilirim. İkinci oğlumda da deli gibi ekşi yedim günde 3-4 tane limon yerdim en son tansiyon sorunu çıkınca bırakmak zorunda kaldım 😂
Birebir aynısını yaşadım. Ve sonuç 2 erkek 😀 tansiyon sorunu bile ayni🙈

Ayy size oğlanlardaki bütün cinsiyet teorilerini yazayım da ben üzüldüm siz üzülmeyin 🙈
İlk oğlumda aşırı bulantım oldu, kese şekli fasulye gibiydi, bel ağrılarım çok fazlaydı, halsizdim ilk üç ay 24 saat uyuyabilirdim. Çok fazla tatlı yedim, karnımın şekli top gibiydi ve son aylarda çok gaz sancım oldu. Ha bide güzelleştim azıcık.
İkinci oğlumda o kadar bulantım olmadı, kese şekli yuvarlaktı, baş ağrım çok oldu migrenim var zaten daha da azdı. Genel olarak enerjiktim, çok ekşi yedim. Karnımın şekli yumurta gibiydi ve çirkinleştim. İkinci gebeliğim birinciden farklı olduğu için kız olduğunu düşünüp seviniyordum. Hatta bana 18. Haftaya kadar kız dediler. Rusya'daki doktorlar anladı. O kadar mutluydum ki herkese kızım diye bahsediyordum ama erkek oldu işte. Oğluma arkadaş oldu ne diyeyim ama gerçekten çok istemiştim. Hatta Haziran annelerine o kadar çok yazmıştım ki kız olduğuna benden çok onlar sevinmişti. Bak yaaa:KK43: şimdi bu üç bebede erkek olsa atlarım artık şuradan:KK70:

Ya kızlar ilk gebeligim de cok hevesliydim bunda hep üzgünüm kaza ile oldu ne yapacagım 2 cocukla diye düşünmekten üzülüyorum eşime kızıyorum depresif haldeyim belki hamile degilimdir diye hastaneye gitmiyorum ya mutlu olamıyorum düşünmekten kafayı yiyecegim bebegime birsey olsa üzülürğm ama alısamadım baştan başlamak off cok yalnızım cok😭😭😭

Ya kızlar ilk gebeligim de cok hevesliydim bunda hep üzgünüm kaza ile oldu ne yapacagım 2 cocukla diye düşünmekten üzülüyorum eşime kızıyorum depresif haldeyim belki hamile degilimdir diye hastaneye gitmiyorum ya mutlu olamıyorum düşünmekten kafayı yiyecegim bebegime birsey olsa üzülürğm ama alısamadım baştan başlamak off cok yalnızım cok😭😭😭
Benim 3.ve planlı oldu. 5.5 ve 4 yas iki oğlum var tam hersey bitti yoluna girdi derken oldu. Zaman zaman bende giriyorum bu psikolojiye ama geçiyor. Hormonlar neden oluyor bana sorarsan.

İlk çocuğun kaç yaşında 😍 öyle düşünme ona arkadaş olur ilerde

Kizlar sakın yahu ne kordon dolanması daha çok ufaklar o inşallah olmazda çok sonra ki durum şimdi rahat olun bebek 4 - 5 aylik olunca artık sola doğru yatmaya çalışın diyor dr lar bu kadar ufakken bunu kafanıza takmayın 🥰

Ben de endokrinoloji ile görüştüm mutlaka ilacı kes gerekirse insülin veririz ama genelde ilk üç ay diyet veriyoruz 4. Hatta 6. Aya doğru insülin başlıyoruz çok yüksek değilse dedi takip et dedi Bir hafta ama şeker aleti istemeyi unuttum sana dr mu yazdı şeker aletni kendin mi aldın bir de genel olarak aç karna ve yemekten iki saat sonra kaç çıkıyor??
Ben bir önceki gebeligimde şeker yüklemesi yapıldıktan sonra diete başlamıştım. O zaman doktor yazmıştı şeker ölçüm cihazını. Ama o zaman diyetle kontrol altına ldim insuline gerek kalmadı. Doktora yazdır mutlaka. Cihaz çok pahalli değil. Ama stripleri tutuyordur belki bilmiyorum. Bana doktor yazdı hep hiç parayla almadım. Ben gebelik bitince yine gittim dahiliyeye. 7 senedir matofin kullanıyorum. Şimdi ilaçsız kontrol altına almak zor gelir bana. 🙈 Gebelikte 1. Saat önemli 2. Saate bakmıyorlar. 1. Saat 140 a kadar olmalı açlık 70-100 ben geçen gün insülin vurmayı unuttum 167 cikti. İnsülin verecekler diye ilk gebelikte çok korkmuştum. Ama insuline korkacak bir şey yokmuş. İlaçtan daha zararsız.

Canım birbirlerine kardeş olurlar arkadaş olurlar düşünme böyle. Yaparsın sen çok güçlü bir annesin🥰😍

Hastaneye yatışım verildi😂 gülerek yazıyorum mesaji. Sinirlerim bozuldu kendimden bıktım, siz nasıl bıkmayasınız? Doktor bile bıktı benden😂 umarım yıllar sonra hatırlayıp gülerim diyeceğim de şimdi de gülüyorum 😂 ben aldım bebeği anneme bırakıp gittim oğlum zaten annemde. Aslında yarın gidecektim ama bir kez daha pıhtı geldi hemde baya büyüktü dedim gitti herhalde bebekler, aferin Aslı bravo. Sonuç ikizler ve diğer bebek kapışıyor resmen, yer kavgası. Diğer bebeğin kalp atışlarını tüm dünya duydu, ikizler yanında sönük kaldı hey yavrum hey. İkizlerden biri 8+1 3 gün ileriden gidiyor, biri 7+5 satla uyumlu, tek olan bebek biraz geride kalmış 7+2. Keselerin etrafında kanama alanı var. Üçüz gebeliklerde çok normal olduğunu söyledi pıhtılı kanama vs. Üçüz başlı başına çok riskli zaten benimkilerden ikisi tek yumurta +2 kat daha risk. Aynı zamanda tedaviyle olmadığı için önceden vücut hazırlıklı değildi +2 kat daha risk. Düşük önleyici iğne yapıldı ve bir hafta yatış verildi. Bende bebelerin babasını aradım tek başıma tüm eziyeti ben mi çekeyim? Eve girip bana bavul hazırladı, bavulu getirdiğinde de ya ne atraksiyonlu hatunsun boşuna aşık olmadık diyor:KK70:
Ne üçüz mü ?
Bu dünyaya doğurmak icin gelmişsin canim sen :)

Benim kese yuvarlak nub teorisi kız dedi eksi yiyip kendimi nasıl hazirladimsa mini şok yasadim🙈 ama bu sefer erkek diyorum baştan kız olursa sevineyim erkekse hazir olayim😀
Bizim kaderimizide de erkek annesi olmak varmış diye teselli ediyorum kendimi, kız olurlarsa şaşırırım bu saatten sonra artık 🤣

Kızlar sizin bu doktorlar size ne kadar çok şeyler söylüyor yahu :KK53: benden rutin testleri istedi haftaya çağırdı ve vitamin folik asit verdi sadece. Daha çok küçük ondan mı acaba o_O

Ayy size oğlanlardaki bütün cinsiyet teorilerini yazayım da ben üzüldüm siz üzülmeyin 🙈
İlk oğlumda aşırı bulantım oldu, kese şekli fasulye gibiydi, bel ağrılarım çok fazlaydı, halsizdim ilk üç ay 24 saat uyuyabilirdim. Çok fazla tatlı yedim, karnımın şekli top gibiydi ve son aylarda çok gaz sancım oldu. Ha bide güzelleştim azıcık.
İkinci oğlumda o kadar bulantım olmadı, kese şekli yuvarlaktı, baş ağrım çok oldu migrenim var zaten daha da azdı. Genel olarak enerjiktim, çok ekşi yedim. Karnımın şekli yumurta gibiydi ve çirkinleştim. İkinci gebeliğim birinciden farklı olduğu için kız olduğunu düşünüp seviniyordum. Hatta bana 18. Haftaya kadar kız dediler. Rusya'daki doktorlar anladı. O kadar mutluydum ki herkese kızım diye bahsediyordum ama erkek oldu işte. Oğluma arkadaş oldu ne diyeyim ama gerçekten çok istemiştim. Hatta Haziran annelerine o kadar çok yazmıştım ki kız olduğuna benden çok onlar sevinmişti. Bak yaaa:KK43: şimdi bu üç bebede erkek olsa atlarım artık şuradan:KK70:
Sondaki cümleden sonra aklma geleni sormadam edemıycem yahu biz saskınlk icindeyz bebislern babası tek seferde 3 cocuk babası olacak onun o saskınlıgını görmek isterdim 😬😅 lütfen gelecek bölüme bunu eklerseniz sevinirim aslı hanımcım :KK70:🥰

X