2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Geçmiş olsun. Kahverengiden korkma demisti bana muhtemelen eski kanın kalıntısı. Dikkat et kendine yorgunluk iyi gelmiyor.
Valla insan korkuyo cidden normalde herkese telkin veririm iyi konuşurum kendime gelince korkuyorum 😀😀 kendimi telkin edemiyorum , eşimede kızdım zaten daha 2 ay olmadı misafir çağırıyosun ilk 3 ay önemli bidaha çağırma diye😂😂

Bende 20. Haftaya kadar cektim.. insallah cabucak atlatirsin bu donemleri canim. Sonrasi cok daha kolay gecer insallah:KK33:
Kalbim seninle:KK15:
İnşallah canım benım
Allah günah yazmasın ama hayattan bezdim resmen.

Ne ağzımın tadı var
Ne canda huzur :))
Garip bir şey gibi dolanıyorum işte ortalarda 😀
Yüreğim ağzımda sanki bulantıdan dolayı

Sana nasıl özendim suan bir bilsen :KK8: sayılı gunlerin kaldığı için 😀

Canım hiç bilmiyorum ki, sağlıklı olsun da ikiz olsun tek olsun nasıl olursa olsun. PKO olduğum için hiç ihtimal yok diyemiyorum yumurta çok çünkü, bu ay da çörek otu bal tarçın yemiştim 😊 ama hiç belirtim olmaması da beni biraz geriyor. Herkesin bulantısı kaşık ağrısı varken benim niye hiçbir şey yok, acaba sıkıntı mı var diye… bu süreç çok endişe dolu bi süreçmiş☺️ Şimdilik olumlu düşünmeye çalışıp pazartesi günkü ilk randevumu bekliyorum 🙏🏻🙏🏻
Belirti konusunda ben de aynı sayılırım. Normalde çok iştahsız insanımdır ama en başından beri 2-3 saatte bir midem kaziniyo. Bir de göğüs hassasiyeti var. Başka bir belirti yok. 5+5im ben de.

Benimde kasık batması felan olmuyor kusma yok.Tiksinme yok.Ruh değişimim fazlaca var.Birde sürekli uyuma isteği.

Kizlar benim hem polikistik over im hem insülin direncine bağlı gizli şeker başlangıcım vardı. Günde 2 diaformin 850 mg kullanıyordum. Hafta başı doktor dedi kestim ancak endokrinoloji dr a mesaj attım mutlaka gel bi tahlil yapalım ki ona göre diyet ya da insülin iğnesi veririz gebelikte şeker risklidir dedi. Benim gibi insülin direnci olan ilac kullanıp gebe kalınca bırakan var mi ne aşamadasınız ??
Bende matofin 1000 mg kullaniyordum. Ama gebelik düşündüğünü söyleyince doktor insülin verdi. Bir süre kullandım gebelik olmayınca bırakıp matofine devam ettim. Sonra gebeliği öğrenince tekrar insuline döndüm. Tabi dahiliye ye yönlendirdi yine de doktorum. Oraya da gittim birde guatir hapı eklendi. İnsülin kullanıp şeker ölçüp yazıyorum. 1 hafta sonra tekrar gidicem. Ama bu ara şeker çok dengesiz. Bir yükseliyor bir düşüyor. Henüz insuline uyum saglayamadim.

Bende matofin 1000 mg kullaniyordum. Ama gebelik düşündüğünü söyleyince doktor insülin verdi. Bir süre kullandım gebelik olmayınca bırakıp matofine devam ettim. Sonra gebeliği öğrenince tekrar insuline döndüm. Tabi dahiliye ye yönlendirdi yine de doktorum. Oraya da gittim birde guatir hapı eklendi. İnsülin kullanıp şeker ölçüp yazıyorum. 1 hafta sonra tekrar gidicem. Ama bu ara şeker çok dengesiz. Bir yükseliyor bir düşüyor. Henüz insuline uyum saglayamadim.
Şekeriniz kaç çıkmıştı gebelikte acaba

İnşallah gidersin ve güzel haberlerinle bizleri de mutlu edersin.Sabrım ancak 7,8 haftalığa kadar diyebilirim:))eşim normalde randövüyü Ocak 25 almıştı:)) Erkene çektim..
Siz direk cinsiyet öğrenmeye gidicektiniz ozman😀😀😀 abbowww iyiki öne çekmişsin😀😀

X