2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
hoppibebe.com dan aldım bu ikiliyi hala aynı fiyat kargo da ücretsiz sağlam şekilde geldi tavsiye ederim. _Rumy_ _Rumy_
Bu siteyi paylaşmıstiniz hatrladim. Burda tanesi 2.05 e geldigini fark etmemisim. Ben de hepsi buradada denk geldim. Bu sitede iyiyse alirim burdan da. 1.80 1.90 a bulmak imkansiz gibi. Gecen bi migros muydu carrefoursa miydi vardi ama bi kart lazımdı bende o yoktu. En fazla 2 tl civari uygun galiba tesekkurler.

Eşimle başbaşa ilk sinemaya gidişimiz 18 ay sonra olduydu. 🤪
Daha erken olabilirdi de insan pek etkinlik de kovalamaz hale geliyor ya nedense 😂

Bebek uyuyunca evde karşılıklı içilen bir kahve, sakin kafayla izlenen bir dizi bile yeterli geliyor ya bir zaman. Bu hayattan soyutlanmak değil bana göre 😁

Şuna hazır ol bebek bakımı fiziken değil en çok mental olarak yorucu. Sürekli konforunu düşünmen gereken biri var çünkü.
Hep böyle mi olacak ay biz ne ettik dersen zaten tükenmişlik sendromuna girersin.
Evet hep böyle olacak ve zamanla da alışacaksın çocuk büyüdükçe de bazı şeyler kolaylaşacak 💁

Eğer size sürekli gezmek iyi geliyorsa gezeceksiniz. Bebeğe dışarıda da bakılıyor. Yorucu da olsa gezin..
Çok anaç bir yapım var. Bakımı fazla fazla yaparım. Benim derdim okb sahip olduğum için fazla abartıp kendimi komple bebeğime adamadan ve depresyona girmeden bu ilk ayları kotarmak. 😇 Artık destek atarsınız buradan. Halledeceğiz ya bir şekilde.😁

Kızlar selam, umarım herkes iyidir 💙 bugün detaylı ultrasonum vardı cok şükür yolunda herşey.. 🥰💙

Eklentiler

• IMG-20220326-WA0001.jpg
    IMG-20220326-WA0001.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG-20220326-WA0000.jpg
    IMG-20220326-WA0000.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 99
Daha demin ard ardda içinde tekme atar gibi attı , ben hıçkırık diye düşündümmmm, bu aralar artık hıçkırıyomuş sanırım😃😃😃😃😍😍😍

Bir ay önce trendyoldan baby turco ıslak mendil almıştım. Yorumlarda ve ürünün üstünde yenidoğana uygun yazıyor.
Geçen oğlum için açtım bir paket. Kokulu ve sabunlu geldi.
Ben ilkine yenidoğanken hep unibaby yenidoğan kullandım. O hiç kokmazdı sanki. Sırf saf su ve pamuklu mendil gibiydi.
Yanlış mı hatırlıyorum acaba? Başka marka mı alsam? 🙄

Bu siteyi paylaşmıstiniz hatrladim. Burda tanesi 2.05 e geldigini fark etmemisim. Ben de hepsi buradada denk geldim. Bu sitede iyiyse alirim burdan da. 1.80 1.90 a bulmak imkansiz gibi. Gecen bi migros muydu carrefoursa miydi vardi ama bi kart lazımdı bende o yoktu. En fazla 2 tl civari uygun galiba tesekkurler.
Ben hiç görmedim oralarda da bu kadar ucuza belki aktif bebekler düşmüştür o fiyata

Bende daha bez almadım olmadı alayim buradan hiç arastirmayayim. Bezden zarar gelmez kenarda durur.
Valla en uygun buradaydı cnm bende burası da zamlanmadan böyle ikili şekilde aldım attım bazanın altına. İlk haftaları garantilemiş olayım dedim en azından. Sonrasına memnuniyet durumuma göre bakarım.

Kızlar dün havayı güzel buldum diye çıktım şimdi boğazım acıyo😅 Koca kışı evde geçiren masum gebe güneşli havada üşüttü😂 Ihlamur içeyim bari pekte yapacak bir şey yok inşallah ilerlemez.

Bu arada ikinci tetanoz aşım korktuğum gibi olmadı çok az bi acı ağrı olmuştu geçti 3-4 günde çok şükür ama ilkinde canım çıktı.

Hepsiburada da bebek tekstil ürünlerinde kargo bedava haberiniz olsun. E bebekten çoraplar beğenmiştim bi türlü gidip mağazada bakamadım akşam ısmarladım hem e bebekte çoraplarda indirim de vardı 25 tlye bileği sıkmayanlardan boy boy 11 çift çorap aldım bir bakın isterseniz.

Büyük çocuğu olan analar hala çocukları bebe şampuanı ile mi yıkıyorsunuz benim kız 10 yaşında sanki temizlemiyo artık bebe şampuanı saçlarını.

Bir de kızımın burnu neredeyse 1 aydır sürekli akıp tıkanıyor ama başka bişeyi yok burun fısfısı pek işe yaramıyor dr.a götürmedim bütün gün okulda olunca. Tavsiyeniz var mı?
Benim oğlumun da öyle, ben alerjik olduğunu düşünüyorum. Ama çare bulamadım 🤷‍♀️

Sabaha karşı ilk krampımı yaşadım. Soldan sağa dönerken bir baldırda şimşek çakması gibi mübarek...😬 Bayağı ovaladıktan sonra azaldı. Kalsiyum magnezyum ikilisine de yeni başladım. Belki de geç kaldım da böyle oldu. İnşallah tekrarlamaz.

Çoğunluğun aksine bende bir yerde toplanma olmuyor. Yada öyle sanıyorum. Bazen mide kısmına doğru şiştiğim oluyor ama aşırı hareketli değil. Bir iki kere rahatsız edici yokladı. Bakalım kontrol öncesi iki hafta var ortalama neler değişecek.

Sorum da ilk anneliğin geçirmiş olanlara geliyor.😁 Eşim kara kara bebek olduktan sonra biz nasıl kahve içmeye gideceğiz. Tiyatroya da almazlar zaten deyip beni de gerdi.🤣
Şuan etkinlik kovalıyoruz resmen. Aklımızda olan önemli işleri kaçırmayalım sonra uzun müddet gidemeyiz diyoruz. Bu süreç hep böyle mi olacak.😁
Bebeği bırakacak birileri varsa hiç sorun olmaz, yoksa da bebeğe uygun etkinlikler seçeceksiniz mecbur. Biraz büyüyünce oyun alanı olan kafeler restoranlar iyi oluyor. Piknikler çok iyi oluyor. Animasyon severseniz büyüyünce sinemaya da gidersiniz beraber 😅 çocukları her ortama sokmak lazım, kavanozda büyütmemek lazım aslında

Bebeği bırakacak birileri varsa hiç sorun olmaz, yoksa da bebeğe uygun etkinlikler seçeceksiniz mecbur. Biraz büyüyünce oyun alanı olan kafeler restoranlar iyi oluyor. Piknikler çok iyi oluyor. Animasyon severseniz büyüyünce sinemaya da gidersiniz beraber 😅 çocukları her ortama sokmak lazım, kavanozda büyütmemek lazım aslında
Kiz bebegi kayinvalideme biraktik 6 aylikti o sıralar, sinemeya gittik komedi bi film izliyoz ben agalmaya basladim eşim kafayimi yedin ben gülüyorum sen agliyorsun dedi , ben aglamimda kim aglasin dedim bebemi birakmis gelmisim onsuz bir hiçmisim burda benim ne isim var gotur cabuk beni diye hungur hungur aglamistim ayyy 🤣😅😅
Boyle bi anim var Z Zoga 😃

Kiz bebegi kayinvalideme biraktik 6 aylikti o sıralar, sinemeya gittik komedi bi film izliyoz ben agalmaya basladim eşim kafayimi yedin ben gülüyorum sen agliyorsun dedi , ben aglamimda kim aglasin dedim bebemi birakmis gelmisim onsuz bir hiçmisim burda benim ne isim var gotur cabuk beni diye hungur hungur aglamistim ayyy 🤣😅😅
Sanırım ben de bu denli bir annelik duygusu yok 🤪🤣 hiç öyle duygusala bağlayamıyorum 🙈😅

Kasık kısmına vuruyo acıtıyo dediğimizde acaba tam olarak görüntü bumu oluyo😂😂😂😂

Sanırım ben de bu denli bir annelik duygusu yok 🤪🤣 hiç öyle duygusala bağlayamıyorum 🙈😅
Ama ben hep onunlayim sen calisyorsun duygusala baglasan eline ne geçeceki l demi😃

Ben oyle degil mesela doktora giderken hep kv ye birakiyoruz eşim alip yukari cikariyor ben arabada boylee dalip gidiyom rezill yavrumm diye ic cekiyorum👀🤦‍♀️

Kasık kısmına vuruyo acıtıyo dediğimizde acaba tam olarak görüntü bumu oluyo😂😂😂😂
Ya havlee🤣 bu bildiğin cambazlik yapiyor bacaksiz , şey kadar yerdede ayaga kalkmak nedir töbee😅

Benim ailem de diğer yakada. Zaten 6 aylık bırakamam. Çok küçüüük 😇

X