2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende işte aç deyince gece illaki mide dolu oluyor sabah içeyim dedim ama ilk aylar bile bulantısı olmayan ben ağladım bulantıdan o derece. Benim günde 1 tane.
Canım işte açlık demesinin sebebi süt ürünü olmasın diye. Mesela c vitamini ile alınca emilimi daha artıyormus. Portakal mandalina yiyince yaninda

Kim uğraşacak. Tüp yazmıştı ilk baş
Onu alıcam .
Bunu da doğumdan sonra kullanırım.
Doğumdan sonrada bir müddet kullanılıyor cunku

Bu ne len. Ben kaçıyorum beni buluyor . O değil 2 hundur mide bastırmak için yemedim kalmadı
Migdemi bulandiriyorsa geri diğerine dön bari☺️

Çok garip gerçekten. Ben ilk günden beri proggestoron kullanıyorum. İgnesini oluyorum. Acaba başka bir doktora daha mı görünsen. Özel de filan.
İlk ozele gittim sevk ettiler oraya dogum baslamis bizim bu haftaya uygun kuvezimiz yok dediler daha sonra develte gittigimde acilma olmadigini sancilarinda duzensiz oldugunu yatis verceklerini soylediler bende kabul etmedim

İlk ozele gittim sevk ettiler oraya dogum baslamis bizim bu haftaya uygun kuvezimiz yok dediler daha sonra develte gittigimde acilma olmadigini sancilarinda duzensiz oldugunu yatis verceklerini soylediler bende kabul etmedim
Neden yatmadın orada ilaçlarla serumla falan baya düzelirdin aslında. Yatmadın diye eve de ilaç mı vermediler anlamadım bişeyler vermeleri lazım.

Valla hic bilmiyorum progesteron yada baska ilac yazmadi agir is yapma bol bol uzan dedi sadece 🤷
Çok çok geçmiş gitmiş olsun , riskli bir durum yaşadığın tabi ki ama şu var ben tüp bebekle hamile kaldım ve doktorum 24. Haftaya kadar Progesteron öneriyor , iater iğnesi ister vajinal fitili ..
Şuan ben kullanmıyorum ama size haddin olmayarak tavsiye ederim .

Bu haftalarda erken doğum ciddi anlamda çok riskli , Allah beterinden saklasın gerçekten .

Neden yatmadın orada ilaçlarla serumla falan baya düzelirdin aslında. Yatmadın diye eve de ilaç mı vermediler anlamadım bişeyler vermeleri lazım.
Eve ilac falan yazmadi yaklasik 1 saat nst de tuttular 2 kez acilma varmi diye parmakla baktilar rahim agzi uzunlugune bakti acilma yok rahim agzi uzunlugu iyi dedi yatis dedi bende surekli parmaklamalari acilmaya neden olur dusuncesiyle yatmadim imza attim ciktim doktorda kanaman su gelmesi yada agrilarinda artma olursa mutlaka acile gel yine dedi sadece herhangi bir ilac vermedi

Eve ilac falan yazmadi yaklasik 1 saat nst de tuttular 2 kez acilma varmi diye parmakla baktilar rahim agzi uzunlugune bakti acilma yok rahim agzi uzunlugu iyi dedi yatis dedi bende surekli parmaklamalari acilmaya neden olur dusuncesiyle yatmadim imza attim ciktim doktorda kanaman su gelmesi yada agrilarinda artma olursa mutlaka acile gel yine dedi sadece herhangi bir ilac vermedi
Çok cok geçmiş olsun. İns bir daha ne sanciniz olur ne de kanama açılma vs🍀

Bir perinatologa filan gitsen peki? Yani sebep ne ne yapılabilir bir öneri gelir belki. Doğum başlamış ne demek. Yani yapilabilcek bir şey illa ki vardır. Başka bir ozel doktora git bence. Anlamadım çok garip. Hastaneye yatırıp ilaç bile vermemeleri.

Kızlar detaylı ultrasona gittim sonunda. Genel olarak iyi geçse de sağ lateral ventrikül 8.5 mm ve asimetrik olarak gözlemlendi. Maksimum değer 7.5 olmalıymış. 10 mm nin üstünde ise korkmak gerekir dedi. Her ay kontrol önerdi. Beyin lopları arasındaki mesafe ile alakalı bir durum.

İdrar tahlilinde de enfeksiyon varmış. Umarım her şey yoluna girer.

Ben hiç kötü düşünmedim ama biraz korktum açıkçası. Ama sonuçta beyinde var olan tümörler, kalpteki delikler bile doğuma kadar normalleşiyor. Bu durum da normalleşir diye düşünüyorum. Hayırlısıyla, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah. 🥰🙏

Agrilarim devam ediyor belimede vuruyor bazen ama dayanilmicak kadar cok degil kanama su gelmesi yada agri artmasi durumunda mutlaka gel demisti doktorum simdilik hicbiri yok evde bekliyorum
Çok geçmiş olsun umarım devam etmez ağrılar
Dinlen lütfen bol bol sağlıkla zamanında gelsin hepsi inş

X