2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Gunde iki diaformin kullanıyordum ben de ondan hemen gittim ailemde herkes şeker hastası desem yeridir ama dr insülin vermedi dikkat et şimdilik 26. Haftada seker yüklemesi kötü gelirse o zaman veririz dedi o da iyi çıkar inşallah da gerek kalmaz .. benim de açlık 110 larda falan oluyordu suan bilmiyorum

Bunu not alayım haftaya detayli da dr a sorsam kızar mı acaba işimi sağdan soldan öğrenip sorgulama diye , ya dr lar da bu ara pek asabi 🤭

Allah sabır versin şefaatçi eylesin canım ben vuruldum bi sey olmadi Allah korusun olsa olurdu herhalde o zaman ikinci dozu da olayım

Ayyyy inşallah canimmm benim de dilimde hep ayrıntılı ultrason ben de haftaya gideceğim inşallah güzel güzel haberler alalım 🤲🏻

Löp diye çıkacak sanki vurunca insan korkuyor

Sen ne kadar da bensin ilk gördüm uzay mekiği gibi dedim içimden 😅

Benim hep orda hiç farklı bir yere vurmuyor toplanma vb hariç

Canım dün baya sürdüm vücuduma yapsa hemen yapardı galiba 🙄 bi sey olmadi sukur bi de bu akşam süreyim yapmazsa bana alerji yapmıyor demektir herhalde kaç güne cikmisti senin ya da kac surmede ???

Arada değil benim hep 🙊

Hayir benim plesenta aşağıda değil doktor kagit verdi orada yaziyor

Yok kiz ne iğne batması baya vuruyor seninki kasık da batma rahim büyüdüğü içindir Ağrı değil benimki

Bizim ev de kira 🤷🏻‍♀️🙂 bizim olsa çoktan tadilat edilirdi zaten soğuğa sebep olan yerler

Umarım ya ben de 21+ dayım henüz

İlerleyen haftalarda çıkar belki bakalım ya benim için sorun yok aslında sadece korkuyorum vajina ya bu kadar yakın vurması cikiverecek gibi geliyor 😅
Çıkmaz çıkmaz annesi 😁

Evet normal çıkıyorşekerim 3 gündür evde ölçüyorum

Evet normal çıkıyorşekerim 3 gündür evde ölçüyorum
Canım aklına takıldıysa başka dr da git istersen ama drlar hep en kötü şeyleri söylüyorlar bana da dr preklamsi riski var diye neler neler söyledi bilsen.. bikaç dr görüşü alınmalı böyle durumlarda tek dr la kalma

Kızlar günaydın nbrsiniz bakalım? Ay benim bebe maşallah hiç durmuyor içeride belim ağrıdı artık kıpır kıpır. Dışarı çıktığında nasıl bişey olacak bu hiç bilmiyorum😅 Bir de bana aşağıda gibi geliyo bu bebe şimdiye göbek deliği hizasında olması gerekmez miydi bu kasık ile göbek arasında takılıyor bi yukarı çıkamadı. Göbüş fotolarınıza maşallah çoğunuz resmen hamileyim diyorsunuz ama bende sadece kilo olduğundan kilo göbeği var gibi ve yayık bir şekli var bu kadar büyümedi midem göbeğimden büyük duruyor o derece🤔

Günaydın herkese , bende 20. haftada 6 kilo almıştım ,nerdeyse hepsini son 1 ayda alınca doktor yavaşla uyarısı verdi 🙄 şimdi 22 haftaya doğru kilo artışlarına devam , havalar ısınınca hareket oranımız artacak ister istemez o zaman daha rahat geçiririz inşallah.

Birde ilgilenen varsa diye yazmak istedim chakrada 2 al 1 öde kampanyası var. Ürünleri pahalı ama yenidoğan için kumaşları çok güzel yumsacik . Biz arkadaşımla ortak alip ve kod kullanarak uyguna almış olduk .

Eklentiler

• IMG_20220314_110013.jpg
    IMG_20220314_110013.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 67
Ben de kaşıntı var ellma sirkesiyle siliyorum dr demişti elma sirkesi ve suyu karıştırıp onla yıka... bir de tuvalaet kağıdın kokulu olmasın
Tuvalet kağıdına da dikkat edeyim. Çok teşekkür ederim 🥰
Dün gece yüne uyuyamadım. Rapor aldım bu hafta için. Çünkü yürüyemiyorum bile. Bir kaç saat rahatlıyorum, sonra tekrar başlıyor. Çok kötü ağrı ve kaşıntı var.

yildizsavascisi yildizsavascisi ben 5-6 kez sürdüm canım sonra çıktı. Sen de dene bakalım. 1 hafta 10 gün içinde kızarmazsan sorun yok demektir 🤗
Tabi dr değilim ama senin alerji olduğunu sanmıyorum canım :KK64: , alerjik reaksiyon hemen belli eder kendini hadi olmadı 2. sürmede belli eder kızarıklık dökülme kaşıntı vb ile

Tuvalet kağıdına da dikkat edeyim. Çok teşekkür ederim 🥰
Dün gece yüne uyuyamadım. Rapor aldım bu hafta için. Çünkü yürüyemiyorum bile. Bir kaç saat rahatlıyorum, sonra tekrar başlıyor. Çok kötü ağrı ve kaşıntı var.
Canım böyle zamanlarda iç çamaşırı giymeyin o bölge iyi hava alsın diyorlar. Hiç başıma gelmedi ama bi deneyebilirsin çok geçmiş olsun ☺️

yildizsavascisi yildizsavascisi benim de aile de var diyabet.riskli bi durumdayım.daha önce 2 kez gebeliğim sonlandı.doktorum belki de bu yüzden insülin başlattı bilemiyorum.çünkü bi süre ilaç kullanıp bıraktım testlerim normale dönünce.
kadın doğum doktorum hapa başlattı tedaviyle bereber sonra endokrin doktorum da transferle beraber insüline başlattı.
beslenmemize çok dikkat etmemiz lazım umarım bebeklerimize geçmez bu genetik durum en çok ona üzülüyorum

kızlar birşey sormak istiyorum ben detaylı usg yaptırdım ama 10 dk. sürdü kendi kadın doğum dr. yaptı böbrek pankreas gibi organların ölçümlerini yapmadı damarlara bakmadı benim hiç içim rahat etmedi,, sorun yok gayet iyi dedi ... 950 tl de ücret ödedik şimdi başka yer bakıyorum ama bu kadar ücret bir daha ödeyemem doktorum gökmen iyigün herkesin memnun olduğu bir doktor ama bendemi sorun var anlamadım kaç gündür uykularım kaçtı.. devlette de bir türlü yer bulamamıştım detaylı yaptıranlar nasıl geçti beni bilgilendirebilirmisiniz bu kadar bakması yeterlimi kemik beyin kalp ölçümleri yaptı risk varmı diye baktı okadar 😓😓😓😓😓😓😓

kızlar birşey sormak istiyorum ben detaylı usg yaptırdım ama 10 dk. sürdü kendi kadın doğum dr. yaptı böbrek pankreas gibi organların ölçümlerini yapmadı damarlara bakmadı benim hiç içim rahat etmedi,, sorun yok gayet iyi dedi ... 950 tl de ücret ödedik şimdi başka yer bakıyorum ama bu kadar ücret bir daha ödeyemem doktorum gökmen iyigün herkesin memnun olduğu bir doktor ama bendemi sorun var anlamadım kaç gündür uykularım kaçtı.. devlette de bir türlü yer bulamamıştım detaylı yaptıranlar nasıl geçti beni bilgilendirebilirmisiniz bu kadar bakması yeterlimi kemik beyin kalp ölçümleri yaptı risk varmı diye baktı okadar 😓😓😓😓😓😓😓
detaylıya henüz girmedim ama bence başka yer bakmak yerine doktorunla iletişime geç ve aklındakileri sor,950 tl bayağı yüksek bi rakam ve 10 dk bence çok az

Canim rapor verdimi sana raporda yazar aslında herşey, nelere bakıp bakmadığı.belki bakmisdir da sana dememisdir sorun gormediyse.bayagida ücret odemissin bakmış olmalı bence.devkette dahi herşeye bakiyolar ücretsiz olmasına rağmen.hee ozellerdeki gibi renkli resim bakarken detaylı anlatım yapmıyorlar ama bakılıyor, her detay raporda yazıyor.bakilmisdir diye düşündüm ama raporda yazmıyorsa arayıp aklında kalanlari sor bence az para vermemişsin.

Canim rapor verdimi sana raporda yazar aslında herşey, nelere bakıp bakmadığı.belki bakmisdir da sana dememisdir sorun gormediyse.bayagida ücret odemissin bakmış olmalı bence.devkette dahi herşeye bakiyolar ücretsiz olmasına rağmen.hee ozellerdeki gibi renkli resim bakarken detaylı anlatım yapmıyorlar ama bakılıyor, her detay raporda yazıyor.bakilmisdir diye düşündüm ama raporda yazmıyorsa arayıp aklında kalanlari sor bence az para vermemişsin.
canım rapor verdi ama yazılı değil hep rakkamsal hiç bir şey anlamadım aramayada çekiniyorum orada o an söyleseydim olurdu belki bazen tersliyormuş falan diye duydum ama riskli gebeliklerde çok iyiymiş bende ondan tercih ettim 😥

X