2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Çok küçük ve savunmasızlar gerçekten 😍🙏🏻
Ben yine annelik iç güdüsüyle daha iyiydim ama eşim hiç cesaret edemiyodu ilk zamanlar
Sanırım bizde tam tersi olacak. Bu kıyafetler kadar küçüklerse çok korkarım ayakta iken kucağıma almaya 😄

Kovamla maşrapam vardı ben sadece bunu aldım kuvet olarak 🌸🌸

Eklentiler

• 08DF3E47-60E5-4C66-9F79-C4D41FAF0F9A.jpeg
    08DF3E47-60E5-4C66-9F79-C4D41FAF0F9A.jpeg
    99,6 KB · Görüntüleme: 89
Ya ben buraya gelin olarak geldim ama esimin ailesi de burada değil yani ikimizde gurbetteyiz ikimizde sevemedik bu şehri.. benim kendi memleketim de büyük şehir ama özel hastaneler böyle değil bunlar çok abartı bence sırt başkent diye insan bir doğuma onca parayı verince üzülüyor ona çocuğun ne ihtiyaçları alınır ha biri çıkıp diyebilir o zaman devlette yap diue ama zaten bi kaybım var buna dair güzel anılarım olsun istiyorum zaten zar zor oldu, kasap da koyun muamelesi görmek istemiyorum açıkçası doğumu hatırladıkça.. bu yüzden özel istiyorum ama çok pahalı ya cidden yuh geçen memlekette gittim orada biliyorsun enfeksiyon kaptım özele gittim ya hem özel hem makul yani keşke imkanım olsa orada doğum yapardım burada ki vermediğim para ile de çocuğun bi sürü ihtiyacını alırdım ki zaten bizim durum sıkışık tek maaş geçiriyoruz.. orasi da özel burası da yani nedir bu afaki fiyat farki anlamıyorum mecbur vereceğiz bir şekilde ama içim de aciyo yani memlekette olsam buraya vermediğim artan para ile dünya şey alırdim
Doğumu neden memleketinde yapmıyorsun nasılsa çalışmıyormuşsun

Sanırım bizde tam tersi olacak. Bu kıyafetler kadar küçüklerse çok korkarım ayakta iken kucağıma almaya 😄
Hiç korkmayacaksın merak etme Allah öyle bir cesaret veriyor ki kendi bebeğine karşı hiç eline bebek almamış bile olsan herşeyini tek başına yapabiliyorsun kendi bebeğinin.

Doğumu neden memleketinde yapmıyorsun nasılsa çalışmıyormuşsun
Olmaz canım ya Allah izin verirse normal doğum istiyorum ailem ilçe de , yani saati gün belli olmaz .. hadi diyelim kaldım 1 ay falan ama yalancı sancı gelir korkarım gitmek isterim gece de falan babam yaşlı hem ilçeden ile gitmek de yakin değil 🤦🏻‍♀️ vallahi anneme dedim ama anne şehre taşınsaniz kesin orada dogururdum diye annem yine de gel diyor da olmaz çok zahmetli olur onla yazık

Günaydın kızlar nabersiniz bakalım? Ben puset örtüsü almadım pusetin arka kısmı yarıya kadar kapalı zaten müslin bir örtü almıştım baya büyük ondan ön kısmını da kapatacak bir örtü yapacağım.
Suwenden gecelik almıştım kendime ama hiç yakışmadı çiçek desenlerinden dolayı yaşlı geceliği gibi oldu iade ettim.
Dolapta gezerken çok tatlı bir gecelik buldum ucuza yeni kullanılmamış satan bayan 1 tane daha yollamış yanında hediye gecelik yollamış 2 gecelik oldu yani ve çok çok uyguna geldi renkleri de şansa bebişe aldığım hastane çıkışlarıyla uyumlu oldu tek sıkıntı kalçalarımın daha fazla genişlememesi lazım fazlasıyla büyük olduğu için şuan neredeyse alt kısımları tam yani😂
Ayrıca ikinci el baby nest aldım salonda koltukta yatarken ve alt açma niyetine falan da kullanırım dedim. Kullanılmış ama baya yeni görünüyor gelince durumuna bakacağım gerekirse üstüne kılıf diktireceğim sadece 20 tlye aldım😂
Trendyoldan happy center satıcısını takip etmenizi tavsiye ederim ben kızlara dalin almıştım 4 lü baya uyguna gelmişti. Dün 4 şişe konsantre dalin bahar ninnisi yumuşatıcı, 2 kutu 125 er gr sudocrem, 2 paket bulaşık makinesi temizleyicisini toplam 200 tlye aldım.
Gittigidiyorda 20 tl indirimim vardı temassız ateşölçer aldım 65 tlye geldi kargo bedava.
Şansıma çok çok uyguna yeni şeyler yakaladım bebişim çok şanslı sanırım🤲🏻
O indirimliymiş alayım bu kampanyada kapayım derken neredeyse eksik bir şey kalmadı😅 Yenidoğan ıslak mendil alacağım onun için acele etmiyorum her zaman kampanya oluyor onlarda hatta ebebekte bugün unibaby de 2.üründe %50 indirim var düşünen varsa bakabilir.
Beşik alacağım henüz nasıl birşey alacağıma karar veremedim ama çok büyük bir şey olmayacak odadan odaya gezdirebileceğim bir şey olmalı. Sonrasına bakacağız zaten ne plan yapsak boş bebişler kendileri belirliyor yatacakları yeri ve sonuç genelde baba salona anne ile bebek koyun koyuna durumuna dönüyor😂
Bir de bim veya a101 indiriminden küvet takımını ayarlarım diyorum eski küveti bulamadım yepyeni küveti bidaha asla doğurmam deyip attım muhtemelen😂
Bu eksikler de doğuma yakın zamanda tamamlanacak şeyler zaten.
Bi liste yapıp başka eksik var mı bakacağım. Giysi işine biraz ara verdim alıp alıp dolaba attığım için neyi kaç aylık aldığım bile kalmadı aklımda çıtçıtlı body ve çorap lazım onları da doğuma kadar tamamlarım.
Mevlüt okutmayı düşünmüyorum burada adet aslında mevlüt okutulur 6 aylıkken kına yakılır falan ama şimdi hastalıklar çıktı insan toplamak istemiyorum zaten 3. çocuk artık hediye falan da beklemiyorum kimseden kafam insan da kaldırmaz diye düşünüyorum 3 çocukla. Kaynanama da tembihlicem komşularını toplayıp getirmesin başıma. Magnet dağıtma olayı da pek kalmadı çikolata yaptırırım isimli falan kaynanama, anneme ve bana onlar kendi komşularından gelenlere verirler ben de kendi evime gelenlere veririm biter gider. Kurbanını keser dağıtırız.
Oda süsleme yaptırmam zaten biz bize olacağız gerek yok, foto çekimi hiç bize göre değil bana komik geliyor herkesin kendi tercihi tabi. Ameliyathanede rica ederim çekerlerse çekerler o ilk anı ben narkozlu olmazsam tabi.
Ayy bi sürü şey yazmışım üşenmeyip okuyan olursa öpüyorum😘
Bende kıyafet defterini kapadım gerçekten 1 yaşına bile bişiler aldım çok ucuz falan derken. Kışa belki kalın bişiler almam gerekebilir ona da daha çoooook var.
Bende alt açma masasına o tarz bişi alıcam geldiğinde resim atar mısın kullanışlı mı ölçüleri nasıl kestiremediğimden almadım sünger değil mi?

Olmaz canım ya Allah izin verirse normal doğum istiyorum ailem ilçe de , yani saati gün belli olmaz .. hadi diyelim kaldım 1 ay falan ama yalancı sancı gelir korkarım gitmek isterim gece de falan babam yaşlı hem ilçeden ile gitmek de yakin değil 🤦🏻‍♀️ vallahi anneme dedim ama anne şehre taşınsaniz kesin orada dogururdum diye annem yine de gel diyor da olmaz çok zahmetli olur onla yazık
Hıı anladım cnm o zaman haklısın tabi ama doğum fiyatları da çok uçukmuş gerçi normal doğum biraz daha uygun olur heralde.

Merhaba herkese. Sınıf öğretmeni olup 24. Hafta izni alan var mı. Benim okulumda idare bunu kabul etmiyor

Bizim ailevi sıkıntılar vardı kendi içimizde 😅 ona rağmen 10 seneye 3 cocuk yaptık düşün 😜
Bende eşimle aşkından gebererek evlenmedim doğrusu kendisi de bilir huyunu suyunu sevdim de evlendim ailesi olmasa belki zamanla aşkta olurdu da olamadı😂 Ona rağmen 3 çocuk yani bide filmlerdeki aşıklar gibi olsak takım kuracaktık heralde😂

Rahim ağzı uzunluğu diye sorcam dimi ben bu olayı

Sanmıyorum ya çok kısa bakıyor zaten bence bakmıyor ama çarşamba sorcam özellikle bakalım belki mm demez direk güzel der geçer çünkü bi kere özele gittiğimde dr not alan hemşireye iyi dedi mm söylemedi 😑
Öyle sor. Unutuyorsan eline yaz. 🙈

Bende eşimle aşkından gebererek evlenmedim doğrusu kendisi de bilir huyunu suyunu sevdim de evlendim ailesi olmasa belki zamanla aşkta olurdu da olamadı😂 Ona rağmen 3 çocuk yani bide filmlerdeki aşıklar gibi olsak takım kuracaktık heralde😂
Ben aşkından geberdim ama işler aşkla yürümüyor 😅😆

Kizlar e bebekten biseyler almak isteyen varsa ustteki kodu girip 20 tl indirim le ürün alabilir gorseldeki gibi👍

Eklentiler

• Screenshot_20220304-133335_Instagram.jpg
    Screenshot_20220304-133335_Instagram.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 55
X