2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
İçin rahat edecekse bir doktora daha git tabi. Ama bazen doktorlar fazla evhamlı olabiliyorlar ve gereksiz korkutabiliyorlar. Yine de bir görüş daha almak iyi olur içini rahat ettirir bence. İlk doktor inşallah sizi korkuttuguyla kalsın gördüğü yanlış çıksın boşver. 3. Doktor da bir şey yok derse test yaptırman gerekmez muhtemelen. ☺️
Bizde öyle düşünüyoruz ali ekiz isminde baya sevilen ve tanınan bir doktor var ona gidicem haftaya salı randevu bulabildim ancak. Hayırlı haberlerle dönerim inşallah. Bende hastanede çalışıyorum bizim hastanede perinatolog yok ama kadın doğumcular da bugün tek tek muayne etti ve kesinlikle temiz söylenenler yok dedi. İnşallah o da içimi rahatlatırsa kafamdan da o ilk muayneyi atıp rahat bi nefes alıcam.

Kesinlikleeee korkutuyolar insanı böyle yazık günah ben kötü birşey olduğunj düşünmüyorum son gittğin doktor gayet güzel bakmış bence ee kendi doktorunada göstemrişsin daha ne olsun,için rahat etmesse yine gösterrsin önemli olan aklında kalmasın

Banada bugun plesanta rahim ağzına yakın dedi korktum ilkten, 10 dk sonra bebeğin başka pozisyonh için yine girdim odaya, sordum nedemek istedimiz yani kötümğ bu dedim heee kötü değil yaa 28.32 haftalarda yukarı çıkar dedi tamamda en başta söylesene bunu bana. Ben nerden biliyim ne olduğunh🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ahh ahhh napalımmm böyle idare ediyoruz😃😃
Gerçekten insanın içine kurt düşürüyolar zaten hassasız en ufak şeyi büyütüyoruz korkuyoruz niye bize stress yaptırıyosunuz. Ayy ne bileyim ya dipsiz bi kuyu bebek doğana kadar ne çıkacak bilmiyosun aslında akışına bırakmak lazım da işte elinin altında imkan olunca duramıyosun. Ablam maşallah 3 çocukta da birtek öğrenmeye bir de doğuma gitti hiç bir testi yaptırmadı yada kontrole gitme hepsi de çok sağlıklı elhamdülillah 🤲

Benim bebeğimin de kalbinde parlaklık var .Bu down sendromu göstergesi ama tek basina değil. Benim testlerim hep en düşük riskli çıktı. Burun kemiği de var en başından beri ve ense kalınlığı da iyi. Doktorum bakti bayağı. Bu zamanla geçen bir durum dedi .Sağlıklı bebeklerde de oluyormuş. Tabiki için rahat etmeyecekse yaptırabilirsin ama ben bir sıkıntı olacağını dusunmedigimden yaptırmadım
İnanın ben de artık bişey olduğunu düşünmüyorum ki kardiyolojide 4 sene çalışmış bi insan olarak cdyi açıp izledim bütün videoları bir ufak nokta dahi yok elhamdülillah. Böbreklerde 4 mm den az ölçümleri nevcut tamamen doktor yanılması yada evhamlanmasına denk geldim. Rabbim hepimizin evlatlarını sağlıkla kucaklamayı nasip etsin inşallah 🤲

Bende bugün detaylıma gittim..çok iyi bi detaylı da değil di..bebeklerden birinin kalbinde parlaklık var dedi..sanırım sanada aynısını dedi
Evet söyledi ama olmayan bir şeyi söylemiş. Ama aklında varsa bi şüphe sana da göstermesi ya da usg de görünmesi gerçekten önemli. Kanıtlı olsun. Onun takibini yaparlar her kontrolde. Ve tek başına parlaklık zamanla geçiyormuş. Başka bulgu olmasına bakıyoruz dedi doktorlar. Ve inanın 14 tane falan bulgusu var aslında en az 3 tane olursa dikkate alıyorlarmış. El serçe parmak 3 değil 2 boğumdan oluşması. Ayak baş parmak ayrık olması. Ense kalınlığının fazla olması. Gözlerin daha ayrık olması. Burnun basık ve kemiksiz olması. Uyluk kemiğinin kısa olması. Bunlar veya bunlardan bir ikiisne eş kalpte parlaklık böbrek 4mm in üzerinde oluşu ancak patalojik bulgu sayılıyormuş. Ben de şimdi bir de dr ali ekiz var bakırköy de ona gidicem birde alanında iyi. Sende bir başkasına gidip baktırabilirsin çok iyi araştırıp. Hayırlı haberlerimiz olsun inşallah

Bnm detaylı da da kalpte parlaklık var korkulacak bisi değil sağlıklı gebeliklerde çok sık karşılaştigimiz durum dedi
Kesinlikle tek başına bir bulgu değilmiş. Mineral birirkimi mi neymiş hatta doktorun biri muaynesinde anneye kızının kalbi çok temiz ve parlak olcak daha ne istiyosun korkma annesi diye güldürüp geçti. Bizimkilerde olmicak şeyler söyleyip midr bulandırıyo.

Kızlar ben dün ultrasona tatlı yiyerek gittim ama bebek yine hareket etmiyordu. Nazlı nazlı anca elini, kafasını hareket ettiriyor biraz.. Gelişimi çok iyi, sorun görünmüyor ama neden hareket etmiyor 😕Başınıza böyle bir şey geldi mi hiç?
Diğer anneler bebeğim kıpır kıpırdı falan deyince ben de hep bi hevesle gidiyorum. Malum zaten 12. haftada bebek formunu aldı. 12-15-18 haftalarda kontrole gittim, 3 sefer de hep sakince duruyordu ☺️
Doktor ayrıntıyla gelmeden önce çok su iç ve tatlı ye dedi. Hareketli olması lazım dedi. Ama tatlı bana fayda etmiyor yani tecrübe ettim yok, kıpır kıpır olmuyor.
Ben ne yiyip ne içeyim yahu 😕
Canım tatlıyı muayneden en az yarımsaat önce ye üzerine su iç derin nefes egzersizi yap 3 5 sonra yürü biraz 3 dk falan hareketlenir allahın izniyle ama olmasa da çok takılma şuan gündüz uyumaya gece kalkmaya başladılar. Hemde sakin bir bebişin olcak son aylar zaten hareketinden uyutmicak merak etme 🤣🤣

Benim de çok oluyor ama gün aşırı gece bir kere progestan fitil kullanıyorum ondan kaynaklı da olabilir iç çamaşırı ıslanıyor resmen

Bence sakin ol bak gitmişsin dr bakmış etmiş sorun yok demiş
Ben iyiyim de eşim hiç hastane tecrübesi yok hiç muaynede olan bi insan değil o direk büyüttü kafasında korkuyo pimpiriklendi açıyorum videoları tek tek gösteriyorum bak bu şu durumda olsaydı sıkıntıydı ama bunda gayet normal bak bu ölçü şundan sonrası sıkıntı ama bu gayet normal. İlk doktor bişey vermedi ve göstermedi neyi neye benzetti bilmiyoruz gitmedik varsayalım onu desemde dinleyor. Birine daha gidelim rahatlim dito. Öyle yapcaz ayın 8inde artık randevuyu aldırttı.

Gerçekten insanın içine kurt düşürüyolar zaten hassasız en ufak şeyi büyütüyoruz korkuyoruz niye bize stress yaptırıyosunuz. Ayy ne bileyim ya dipsiz bi kuyu bebek doğana kadar ne çıkacak bilmiyosun aslında akışına bırakmak lazım da işte elinin altında imkan olunca duramıyosun. Ablam maşallah 3 çocukta da birtek öğrenmeye bir de doğuma gitti hiç bir testi yaptırmadı yada kontrole gitme hepsi de çok sağlıklı elhamdülillah 🤲
İnşallah güzel haber alacaksın eminim ☺️ ilk çocukta ben zamanını kaçırdığim için 2li test yaptiramadim. Sonra diğerlerini de yaptırmadım. Kafam çok rahattı. Şimdi 2liyi yaptırdım. 4luyu yaptırdım. Daha amniyo ya da Nifty önerdi doktorum yaptırmadım. Kendimi korkutmamayi seçtim. Ablan da en güzelini yapmış. Sağlıkla alicaz bebekleri kucağımıza inşallah

Ben iyiyim de eşim hiç hastane tecrübesi yok hiç muaynede olan bi insan değil o direk büyüttü kafasında korkuyo pimpiriklendi açıyorum videoları tek tek gösteriyorum bak bu şu durumda olsaydı sıkıntıydı ama bunda gayet normal bak bu ölçü şundan sonrası sıkıntı ama bu gayet normal. İlk doktor bişey vermedi ve göstermedi neyi neye benzetti bilmiyoruz gitmedik varsayalım onu desemde dinleyor. Birine daha gidelim rahatlim dito. Öyle yapcaz ayın 8inde artık randevuyu aldırttı.
Sen gönlünu ferah tut. Ama eşin öyle rahat edecekse o söylediğin doktora gidin tabi.☺️

Arkadaşlar haftası benimle yakın olanlara soruyorum hareketleri ne kadar hissediyorsunuz yani günde örneğin sabah öğle akşam gece düzenli ki yoksa bazen hiç yok bazen var mi???
Aramızda 1 hafta var bizimlede. Ben sabahları idrarar sıkışık uyanırsam kıpır kıpır vuruyo sonrasında da hareket hissetmek istersem uzanmaya vaktim varsa da çikolata yiyip uzanıyorum devam ediyo ama ayaktaysam çalılıyosam. Ki koşturmacalı bizim hastane işi hiç hissetmiyorum. Ama ev içindeysem yavaş hareket ettiğimden ve dinlenmiş olduğumdan gün içinde de bir kaç kere 5 dk hareket ediyo. Gece ise mesela şuan yattığımdan beri ara ara dinlenip hep tekmeliyo. Genelde pozisyonu hep sağda ayaklar solda kafa oluyo o yüzden sağıma tekme atıyo en çok duyduğum.

İnşallah güzel haber alacaksın eminim ☺️ ilk çocukta ben zamanını kaçırdığim için 2li test yaptiramadim. Sonra diğerlerini de yaptırmadım. Kafam çok rahattı. Şimdi 2liyi yaptırdım. 4luyu yaptırdım. Daha amniyo ya da Nifty önerdi doktorum yaptırmadım. Kendimi korkutmamayi seçtim. Ablan da en güzelini yapmış. Sağlıkla alicaz bebekleri kucağımıza inşallah
Amniyo sentez en son çaren olsun. Bulgulara bak öncelikle. Çünkü düşük riskini arttırıyor. Haftasına göre 1000 de 1 olabiliyomuş. Ve sana tüm sorumluklukları kabul ettiğin için kağıt imzalıyorlar ne yaparlarsa yapsın hiç birşry hesap sorma halkın olmuyor. Testlerin güzelse yaptırma bişey eğer bşr iki pürüz varsa bir iki dr a daha git onlarda önerirse maddiyat da el verirse nifty yaptır. Şuan ortalama 4500-5500 arası dolar kuru bazlı. Arttıkca o da artıyo. 295$ 390$ arası birsürü firma aradım düşünürsende güvenebildiğim gerçek öneri kabul ettiğim 2 firma var. Hepisinin arasından öneririm sana da

Sen gönlünu ferah tut. Ama eşin öyle rahat edecekse o söylediğin doktora gidin tabi.☺️
Gidelim ya allah razı olsun son gittiğim doktor muayne parası almadı 2.5 saat baktı. Ona ayırdığımı buna veririm artık gözden çıkmıştı zaten bi tık daha pahalı ama özel muaynehane olduğu için. Akıl akıldan üstündür. Allahın izniylede güzel haberle gelicez minik kızımla. 🙏

X