2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kabizlik sorunum vardi simdi birde basur çıktı yasayan varmi acaba kanıyor 😔😔
Ben demir ilacına başlayınca çok kabızlık çektim. O dönem çareyi kefir içmekte buldum. Sonra kefir midemi bulandırmaya başladı. Şu an yulaf ve kivi yiyorum. 2-3 portakal sıkıyorum, içine 3-4 tatlı kaşığı yulaf koyuyorum. Öyle yiyince baya etkili oluyor, dene istersen.

Kızlar nbr arada girip okuyup çıkıyorum evde temizlik vs işlerim var. Herkes detaylılara gitmiş valla kıskanıyorum ya benim daha 2 hafta var🙄 Ağustos analarına bakim diyorum daha 2 li tarama falan diyolar buraya geliyorum detaylılar bitmiş noluyo ya😂
fbtl fbtl sayesinde bende gaza geldim alıp duruyorum hatta eşim indirimde bulursan beşiği de al dedi benim alacağım küçük beşik trendyolda 275 e düşmüş burada mağazada 600 dediler😳 Ama daha çok erken gibi geliyor umarım zam gelmez son aylara alacak bişey kalmadı yahu nasıl geçecek son aylar😂
E c e E c e benimki 3ü1 arada kahveye baya coşuyor bir dene istersen. Kızlar daha sakin oluyorlar büyüdüklerinde bile pek hareketli olmuyorlar merak etme bir de ilk gebeliğin normal yani zaten barsak hareketi benzeri bişey henüz çok nadir güçlü vuruyor belki de sen anlamıyosun.

Selam kızlaar, benim doktorum da bugün detaylı yaptı. Hiç bir problem yok çok şükür ama iki hafta sonra başka doktora da gidicem yine. Farklı biri daha baksın istiyorum 😊
İstanbula geldim yarın ssvd doktoruyla randevum var o da bakar belki detaylı 🤭

Hareket hissetmekle alakalı da şunu söylemek isterim; anne hareketliyse hissetmiyordur. Çünkü doktoruma ilk kızımda daha fazla hissettiğimi bunda az hareket ettiğini söylediğimde çünkü çocuğun peşinde dolaşmaktan hissetmiyosundur dedi. Gerçekten öyle bence de çünkü anca akşamları hissediyorum. Belki siz de sürekli ayaktaysanız hissetmiyorsunuzdur.

15. haftada ultrasonla biraz vurmuştu falan yine çok az kıpırdamıştı 😕 Doktor sorun görse kesin söylerdi ama ikili testte hareketli olması lazım deyince beni bir gerdi 😅 Ne yapayım tatlıya tepki vermiyor işte 😫 Benim canım hep tuzlu şeyler istiyor, en iyisi tuzlu yiyip gideyim bu kez 😁
Kızimda aynıydı durum. Zerre kimildamazdi. Hareketlerini 28. Haftada hissettim. Günde 10 kez kimildayinca oh derdim. Sürekli uyurdu. Elini de yüzüne koyardi hatta 🥰 bir doğdu offf. Aman sabahlar olmasın 😂

Kızlar nbr arada girip okuyup çıkıyorum evde temizlik vs işlerim var. Herkes detaylılara gitmiş valla kıskanıyorum ya benim daha 2 hafta var🙄 Ağustos analarına bakim diyorum daha 2 li tarama falan diyolar buraya geliyorum detaylılar bitmiş noluyo ya😂
fbtl fbtl sayesinde bende gaza geldim alıp duruyorum hatta eşim indirimde bulursan beşiği de al dedi benim alacağım küçük beşik trendyolda 275 e düşmüş burada mağazada 600 dediler😳 Ama daha çok erken gibi geliyor umarım zam gelmez son aylara alacak bişey kalmadı yahu nasıl geçecek son aylar😂
E c e E c e benimki 3ü1 arada kahveye baya coşuyor bir dene istersen. Kızlar daha sakin oluyorlar büyüdüklerinde bile pek hareketli olmuyorlar merak etme bir de ilk gebeliğin normal yani zaten barsak hareketi benzeri bişey henüz çok nadir güçlü vuruyor belki de sen anlamıyosun.
Benimde 14 günüm var canım. En sonlar bana kalıyor. Düşün cinsiyet bile belli değil 🙄

Sen buraya ultrason resmi atacaktın hani istedik
Atmadın 🧐
Canım baktım annelik defterime doktor sayfa arasına koyuyor.
Ama 2 defalık olanlar var daha ilk haftalarda ki.
Ama bu gecen haftada vermemiş.
Ben verdiğini sanıyordum.
Yoksa merak ettim bende atayım diye. Daha önce attıklarım belirsiz ve küçük idi.

Bende bornoz havlu seti aldim ama atmaya çekiniyorum herkes dur artık dedi diye🤣
Al bacım al bende 3 haftada oyle kaptırmışım ki kendimi 3 6 aya kadar kıyafetlerini hep almışım 🙈🙈 bi daha ki ay da kendime çalışacam pijama takımı bulamıyorum bende güzel begendiklerimde aşırı pahali

Guzel abartılı olmayan pijama takımı bulan var mı 🤔

Merhaba hanımlar, benim bebek arabası geldi. Biz çok beğendik. Açılıp kapanma çok kolay tek elle. Araba 7,5kg travellerin yarı ağırlığında. Çok ayrıntılı bir fotoğraf olmamakla birlikte almayı düşünen varsa diye atıyorum. Son 4 5 gün daha indirimdeymiş.

Eklentiler

• IMG20220301132514.jpg
    IMG20220301132514.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 97
Sen buraya ultrason resmi atacaktın hani istedik
Atmadın 🧐
Canım baktım annelik defterime doktor sayfa arasına koyuyor.
Ama 2 defalık olanlar var daha ilk haftalarda ki.
Ama bu gecen haftada vermemiş.
Ben verdiğini sanıyordun.
Yoksa merak ettim bende atayım diye. Daha önce attıklarım belirsiz ve küçük
Kıskançlıktan çatlıyorum Allahım 😅😅😅😂😂
Çok tatlılar ben cinsiyeti bir öğreneyim neler alıcam 😍

Merhaba kızlar. 28 yaşındayım bugün detaylı usg için şehir hastanesine gittim orada hiç rapor vs vermeden ve bebeği bana göstermeden muayne edip bittikten sonra 3 5 usg fotosunu elime tutuşturp bebek iyi ama kalbinde parlaklık ve böbrekte büyüme var diyip amniyosentez istedi tıbbi genetiğe yönlendirdi. Onunlada konuştum o ise çok önemli olduğunu düşünmüyorum dedi karar sizin dedi ve gönderdi bizde düşüncez diyip çıktık. Orada özel bir hastaneye prof a ve çok brğenilen bilgisine güvenilen bi doktora gittik. Kendisi yaklaşık 2.5 saat inceledi sağolsun ve ben hiç birşey görmüyorum kalpte dedi. Böbreklere gelince de 4mm altındaki biizm için patalojik bulgu değil dedi ve bir böbrek 1.9 larda diğeri de 2.05lerde. Direk ona gitseydim aklımda hiç soru işareti kalmayacaktı ama ilk doktordan kaynaklı kafam allak bullak. Ne yapmalıyım. Bir başka doktora daha mı gitmeliyim. Fetal dna yaptırmalıyım. Amniyosentez mi. O kadar kötüyüz ki. Ama ikinci doktor hem bebeği kocaman ekranda tam karşımdan yansıtarak ilmek ilmek gösterip anlattı herşeyi hem de gerçekten bende birşey göremedim. Hemde adam kapı gibi rapor ve 30 40 tane resim ve videolu anlatımını cd yr basıp verdi.
Ben yerinizde olsam 2. Doktora güvenirdim ve başka bir işlem yaptırmazdım. Fetal dna da kalp parlığı ile ilgili bir tarama yapılmıyor diye biliyorum. Amniyosentez sakın yaptırmayın

X