2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ama doktor bana kan sulandirici da vermedi .Bir çok gebem oldu bir sıkıntı yasamadılar dedi .
Düşün yani danışacak doktorum bile olmadıgı için parol konusunda bile tereddüt ettim. Kaldı ki burda ögrendim 8 taneye kadar icebiliyor muşuz sanırım. Ben korkuma icemedim. Ateşten dolayı da bişey olmadıysa ki ateş tehlikeli diyorlar organ gelişimini ilk 3 ay ve ozellikle 5 ile 8. Haftalarda cok etkilermis. Ve ben 6 haftalikken o ateşi gecirdim ďüsünün. Ve gercekten de organlarında da skıntı yoksa kesinlikle Allah istiyorsa o bebek olacaksa olacaktır diyorum. Bugun gidince baktircam bakalım. Ayrintili ultrason da isterim muhtemelen.

Kan hapını bir ay önce yazdı ama içemiyorum balık yağınıda henüz almadım hap içmeyi hiç sevmiyorum habire hap yazıyor komplex bişi olsa toptan içsek

Kan ilacı mideni bulandırıyorsa akşam uyumadan önce aç karnına iç.
Belki midemi bulandırır akşam içmem gerekir deneyeceğim..

Canım bana dönüş yaptılar Cumartesiye kadar çıkmış olacak dediler hala uğraşıyorlarmış sanki atom parçalıyorlar 1 aydır benim bugün çıkmıcak kuzum😞
Peki sen nezaman kan vermiştin canım banada dönecekler güya daha telefon gelmedi bugün de yok demekki

6 haftayken korona oldum hem de deltaydı zira müthiş ateş hapşırik ve sonra da 1 ay gecmeyen öksürük oldu. Tat koku gitti ama iştahım yerindeydi. O iki hafta oyle meyve yemisim ki şekerim yükselmis düsünün. Işin kötüsü daha tam hamileligimi testle öğrenmemistim. Hamile miyim reglim gecti ama dedim. Test yaptiramadim.Koronadan 2 hafta da öyle bekledim. Allah büyüktür hamileysem bebekler güçlüdür bişey olmaz inşallah diyerek geçti günlerim. Allaha sükür karantinadan sonra gittim baktırdim hamileyim ve kalbi atıyor. Bilmem anomali var mıdır simdilik iyi demisti doktor. Ama düşük ihtimali korona veya öksürukten olmuyor. Baska sebepten düsecekse öksürük hareketi tetiklemiştir. Çok doktor dinledim izledim takip ettim. Bebekte bi durum olmadikca kolay kolay düşmüyor. Ben öyle biliyorum.

Düşün yani danışacak doktorum bile olmadıgı için parol konusunda bile tereddüt ettim. Kaldı ki burda ögrendim 8 taneye kadar icebiliyor muşuz sanırım. Ben korkuma icemedim. Ateşten dolayı da bişey olmadıysa ki ateş tehlikeli diyorlar organ gelişimini ilk 3 ay ve ozellikle 5 ile 8. Haftalarda cok etkilermis. Ve ben 6 haftalikken o ateşi gecirdim ďüsünün. Ve gercekten de organlarında da skıntı yoksa kesinlikle Allah istiyorsa o bebek olacaksa olacaktır diyorum. Bugun gidince baktircam bakalım. Ayrintili ultrason da isterim muhtemelen.
8 tane değil de her 8 saatte bir icebiliyorsunuz .Yani demekki covid olduk diye herkeste aynı şey olacak diye bir şey yok .zaten olsa doktorum derdi diye düşünüyorum. 6 haftalik da çok küçükmüş. Yani Rabbim yaşatmak isterse yaşatıyor işte

Doktor bana da kan sulandirici vermedi. Sordum sonradan bisey olmus mudur diye. Zira koronayken daha doktora bile gitmemistim. Danışacak kimsem yoktu. Sonradan sordugumda bebege bişey yapmaz zarar vermez korona dedi. Hatta ben ateşlendim. Parol içsem mi ki diye dusundum. Cok icersem zarari olur mu ki dedim. Cok dayanamayinca atese ictim. Ateş de iyi degilmiş. Simdi bugün gidince sorcam. Organlarinda gelişmeme durumu var mı diye. Ama içim rahat. Bence koronadan degildir. Pıhtılaşma var mı diye bile bakmadilar bana. Pıhtı olsa sende belirtisi olurdu. Tabi rahmin içini en iyi Allah bilir.
Bana da vermedi doktor .c vitamini iç dedi .nefesin kesilirse şehir hastanesine git dedi .tuzlu su ile boğazını ve burnunu temizle dedi .

Onu doğduktan sonra karar vericem. Kızımda almıştım ve kullanmadım. Cunku hic kusma, ağız suyu olmadı .😀

Çoraplar esniyo neyseki idare edilir de dün bir alt üst takım gördüm 6 aylık yazıyor ama maksimum 3 aylık giyer. O da hızlı kilo alırsa zor yani.
Bilerek ufacık yapıyorlar ki insanlar çok giydiremesin daha sık alışveriş yapsın diye. Resmen pazarlama taktiği 🤨

Oğlum diş çıkarırken çok salyası akardı. Çıtçıtlı yakalıkları çok sık değiştirirdik 🙄

Çoraplar esniyo neyseki idare edilir de dün bir alt üst takım gördüm 6 aylık yazıyor ama maksimum 3 aylık giyer. O da hızlı kilo alırsa zor yani.
Bilerek ufacık yapıyorlar ki insanlar çok giydiremesin daha sık alışveriş yapsın diye. Resmen pazarlama taktiği 🤨

Oğlum diş çıkarırken çok salyası akardı. Çıtçıtlı yakalıkları çok sık değiştirirdik 🙄
Diş aşamasında, hicbir şeyde salyası olmadı kızımın.

1 yaş bile olarak aldığım pijamalı coraplar gözüme küçük gelmedi degil

X