2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Heee sen özel muayeneye gidiyosun ben özel hastaneye gidiyorum benimde zamla 240 tl oldu ama ucz olan yerler varmışda dediğin gibi uştrason ciyazı güzel, 4k fotoğraf veriyo fln beğeniyorum
Son aylarda gitmek tabi daha mantıklı öyleyse😍
İlk hastane dr una başladım sadece onda renkli vardı diğerleri 100 o 165 ti olsun değer dedik ama bildiğiniz gibi hiç memnun kalmadım zaten o da hastaneden ayrıldı şimdi 2 dr kaldı hastanede onlar da 100 tl ama ultrasonları kötü cinsiyeti öğrenmem ancak detaylıya kalır. Özel yeri olan 1-2 dr var ama hastane bünyesinde olmadıkları için doğum ücreti 2 katına çıkıyor ona da değmez. Şimdi 1 kez özel yeri olana gidip cinsiyet öğreneceğim. Detaylı burada hiçbiri yapmıyor fakülteye gönderiyorlar 1 kere de fakülteye gidilecek. Sonra hastane dr.una devam.

Orada Çiğdem hanım bayağı popüler sanırım. Ama işte normal doğum konusundaki bu karmaşa beni çok zorluyor. Her türlü öneriye açığım hanımlar mümkünse Anadolu yakası için :)
canım bende seninle aynı durumdayım.... çamlıca medicana hüseyin beye gittim çok iyi bir hekim ama tüp bebek uzmanı ve instagramda falan bakıyorum hep sezeryan doğum yaptırıyor normali becerebilirmi nasıl olur bilemiyorum.. medicana ataşehir de funda hanım var oda öyle ve suratsız bir hekim birde öyle fazla bilgili değil.. çamlıca hisar da umut hanım var oda biraz ezbere konuşanlardan hastası çok bir an önce muayene bitsin çık git derdinde .... ilk oğlumu da mehtap yazıcıoğlunda doğum yaptım şimdi oda medicana ataşehir de ama ona da asla gitmem normal doğumumu hiç iyi yönetemedi ne yapıcam bilmiyorum sende bir hekim bulursan bana da bilgi verirsen sevinirim..

Ama epidural de öyle diyorlar ne farkı var acaba? Araştırdım ikisi birlikte kullanılıyormuş genelde. Ama nasıl acaba her şeyi hissetmek korkutucu mu ki🙈 Sonuçta acı duyulmasa da herşey hissediliyor.

Ben ilkini normal doğurdum bilgim yok pek. Ama denk geldiklerimin anlattıklarına göre bazı kişiler spinal sezaryende kötü hissettiklerini söylüyorlar. Bazıları da çok rahat olduklarını söylüyorlar. Herhalde kötü hissedenler anksiyete düzeyi yüksek olanlar.
Hissetmeseler de doktor bebeği çıkarırken falan fenalık gelebiliyormuş. Daha önce olan biri yazarsa daha net olur.
Kızlar ben ilk doğumunda çok araştırmıştım spinalle epidurali, biri direk omurilik sıvısının içine biri yanına yapılıyormuş tek farkı bu.
Ama prenses doğum denilen şey bunlar değil, normal doğumu bu yöntemlerden biriyle yaptırdığında prenses doğum oluyormuş bir arkadaşım öyle yaptırmıştı.
Banada ebem sık sık teklif etmişti yapalım mı takalım mı diye 🤭🤭

canım bende seninle aynı durumdayım.... çamlıca medicana hüseyin beye gittim çok iyi bir hekim ama tüp bebek uzmanı ve instagramda falan bakıyorum hep sezeryan doğum yaptırıyor normali becerebilirmi nasıl olur bilemiyorum.. medicana ataşehir de funda hanım var oda öyle ve suratsız bir hekim birde öyle fazla bilgili değil.. çamlıca hisar da umut hanım var oda biraz ezbere konuşanlardan hastası çok bir an önce muayene bitsin çık git derdinde .... ilk oğlumu da mehtap yazıcıoğlunda doğum yaptım şimdi oda medicana ataşehir de ama ona da asla gitmem normal doğumumu hiç iyi yönetemedi ne yapıcam bilmiyorum sende bir hekim bulursan bana da bilgi verirsen sevinirim..
Maddi konuda sıkıntınız yoksa kesinlikle Semra Özer. Kendi muayenehanesini açtı yeni. Ama işte doktor ücreti ebe ücreti bir de sadece Acıbadem taksimle çalışıyor. Acıbadem in de yüksek olduğu için fiyatlar 20-25 bin bandını buluyor ve eledim.
Ben genelde ebelerle görüşüp Dr konusunda bilgi alıyorum. İda eğitimli doğal doğumu destekleyen doktorların isimleriyle devam ediyorum araştırmaya ama fiyatlar haliyle yükseliyor çok. Eşim de hastaneye gidelim. Muayenehane ayrı, hastane ayrı olmasın istiyor acil durumlar için. Bakalım nasıl yapacağız.

Şey… tam olarak neyi kontrol edeceğiz 😅🤭 Mesela üstünü açmış mı gibi şeyler mi?
Benim evimde küçük hiç gerek olmamıştı, şimdi büyük bir eve taşınıyorum ihtiyacım olursa alacağım önden alınmasına gerek olan bir şey değil. Doğsun, ilk günler nasıl bir yaşamnız olacak ona göre şekillenir bence çok çok elzem olmayabilir.
Ben bir de erken ayırdım odaları düşün 8 buçuk aylıktı onu odasına geçirdiğimde ona rağmen ihtiyacım olmadı.
Doğmasını bekleyip yaşantınıza göre hareket edebilirsin 🌸

Kızlar bende bişey sorcam son gebeliğin üstünden 7 sene geçti hatırlamıyorum. Bunun için dr a gitmekte komik olur şimdi. Sağa sola dönerken sol tarafım çok acıyor sağ tarafımda da kafası var mesela bacaklarımı yükseğe koyup yatıyorum ben ödemi falan azaltıyor ama o zamanda kafası karnımı rahatsız ediyor eğilip kalkmakta baya bi zorlanıyorum daha 3,5 aylık ama sanki 6 aylık gibiyim hep varlığını hissediyorum yani sizin de böyle mi benim diğerlerinde böyle değildi sanki🤔
canım bende 4. ay bitti ama sanki 7-8 aylık gibiyim kasıklarım sürekli gerilip ağrıyor, özellikle akşam isten sonra evde çok huzursuzum dün akşam bacaklarım kütük gibiydi resmen.. havalar soğuk sıcak olsa hadi sıcakta ödem daha fazla oluyor diyeyim.. geceleri yatakta dönerken huzursuzum çünkü karnım sürekli şiş hazımsızlık had safhada tüm gün içtiklerim resmen içimde kalıyor idrar da çok yapmıyorum ne olacak halim inan korkuyorum daha şimdiden böyleyse 9 ayı nasıl geçiricem 😥😥

Benim ilklerden mama sandalyem ve baston bebek arabam var. Bide kamera var ama ne durumda bakmadım gerekirse alacağım. Süt sagma bebek arabasi anne yani besik biberonu bakım ürünleri ve giyimi için maliyet çıkardık biz 15000 göze aldık. Doğum özel sigorta 100de 100 karşılıyor ama oda olsa 15000 de o olacaktı memoriala gidiyorum ankarada😮‍💨
Ben de memorial ya da Güven Hastanesinden birini tercih edeceğim ama karar vermedim .Bizim hepsi sıfırdan alınacak.Onluk bile yok düşünün😑

Maddi konuda sıkıntınız yoksa kesinlikle Semra Özer. Kendi muayenehanesini açtı yeni. Ama işte doktor ücreti ebe ücreti bir de sadece Acıbadem taksimle çalışıyor. Acıbadem in de yüksek olduğu için fiyatlar 20-25 bin bandını buluyor ve eledim.
Ben genelde ebelerle görüşüp Dr konusunda bilgi alıyorum. İda eğitimli doğal doğumu destekleyen doktorların isimleriyle devam ediyorum araştırmaya ama fiyatlar haliyle yükseliyor çok. Eşim de hastaneye gidelim. Muayenehane ayrı, hastane ayrı olmasın istiyor acil durumlar için. Bakalım nasıl yapacağız.
özel tamamlayıcı sigortam var orada geçmiyor acıbademe gidemem sigortayada onca para ödeyip özel muayeneye para vermek istemiyorum 😒 valla kararsızım yine de aklımızda bulunsun belki uygun bir doktor buluruz.. 👏

Günaydın kizlar ,kizim gece 4 te uyandi surekli ayagimda sallayarak uyuturum ama gece canavar gibiydi agrasifti karnima tekme atti bir anlik😑simdi agrilarim var:KK43: bugun doktora gitmiycektim normalde ama gecmezse gidicem gibi 🤦‍♀️
İnşallah birşey yoktur canım. Yüreğini ferah tut.
E bebek ten alacak pek bir şey bulamadım ilk gün.
Prima bez almayacağım için de bakmadım. Tanesi 1,5₺ bez mi? Üstelik indirimde.
Yarın mağazaya bakarım. Doktora gideceğim. İnşallah cinsiyet netleşir de badi, tulum, çorap falan alırım ☺️
Bende yarın bakayım diyorum.
Bez ıslak mendil işlerini hallettiğim için onlarda içim rahat.
Canım çok masaj yaparak uyarmamaya çalış göğüs kanallarını. Rahmi de uyarırsın. Tehlikeli olur.
O sertlik biriken kolostrum sıvısı olabilir. Akacaktır belki ya da ince ince sızmıştır.
Benim geçen hafta geldi uçları sızladıktan sonra..
Yok hiç sızmadı. Ovaladim yok oldu ama.
Ama epidural de öyle diyorlar ne farkı var acaba? Araştırdım ikisi birlikte kullanılıyormuş genelde. Ama nasıl acaba her şeyi hissetmek korkutucu mu ki🙈 Sonuçta acı duyulmasa da herşey hissediliyor.
Sonuçta sesleri duyuyorsun 😂
Epidural dediği normal doğumda belim uyuşturulması. Spinal Sezeryanın yarı ayık hali 😂
Hiç ise yaramıyor 🤣
3.30 da yattım 6.30 da niye kalkar insan 😂
İnsan diil miyim artık ben.
7 de zor yattım 9 da kalktim amannn dedim artık

Ben ilkini normal doğurdum bilgim yok pek. Ama denk geldiklerimin anlattıklarına göre bazı kişiler spinal sezaryende kötü hissettiklerini söylüyorlar. Bazıları da çok rahat olduklarını söylüyorlar. Herhalde kötü hissedenler anksiyete düzeyi yüksek olanlar.
Hissetmeseler de doktor bebeği çıkarırken falan fenalık gelebiliyormuş. Daha önce olan biri yazarsa daha net olur.
Ben ilki notmal ikinci sezaryenla dogum yapmıs biri olarak soyluyorum, sezaryende belden asagısını uyusturdular herseyi duyuyosun gormuyorsun sallanıyosun baya sarsılıyosun 😅 Bi sıcaklıkta hissetmistim ya suyumu patlatmıslardı yada kandı bilmiyorum. Eger panik atagınız varsa yapmayın cunku rahat olman lazım o anda kasmaman gerekiyor kendini.

Epiduralde omurılık dısına yapıyorlar spinalde ise tam omurilik icindeki sıvıya enjekte ediyorlar.

Ben de memorial ya da Güven Hastanesinden birini tercih edeceğim ama karar vermedim .Bizim hepsi sıfırdan alınacak.Onluk bile yok düşünün😑
Güveni seçmedim çünkü park sorunu çok fazla valeyle bile bazen yarım saat bekliyorsun. Hastanede kalabalık bunun yanında neden bilmiyorum. O yüzden direk memorial tobb ve koruya bakmıştım. Konuda da birkaç sene önce olaylar oldu doğumda bebek engelli kaldı baya davası falan sürdü onuda o yüzden eledim.

X