Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya şöyle aslında doktor bize reglin bittiği günden itibaren günaşırı birlikte olun dedi. E bir gün dolu bir gün boş şekilde ilerleyince yumurtlamaya denk gelemeden bıkkınlık geldi haliyle biz yumurtlamayi değerlendiremedik 😂 o yüzden ben de ovulasyon aldım
Valla sende haklısın 😂 gün aşırı benim içinde zor 😅 iyi yaptın canım onunla takip et yumurtlama görünce de istersen bi doktora gidersin emin olmak için

Valla bir senedir totalde en az 180 ilişki olmuş bizim ama bir tane bebe olamadı o yüzden spermin çok olması falan bizde işe yaramadı. Biz de dedik acaba az ve öz mü gerekli bu ay öyle deneyelim dedik yumurtlamaya kadar yanıma yanaştırmadım yumurtlama günü ilişkide kendini tutamadıakdkakskss o da çöp oldu tabi üstüne iki kere daha yaptık da bence en baştaki çöp olmasaydı net hamileydim😂 o yüzden kızlar yumurtlamadan üç gün önce birliktelik olup yumurtlama günü ve sonrası iki günde birliktelik denicez görün bak net hamileyim diğer ay🤪🤪
Yaa evet ben de şimdi yumurtlamaya en az üç gün falan vardır diye dün birlikte olduk. Yumurtlama günü üç dört gündür birlikte olmamış olacağız o şekilde değerlendireceğim bakalım tutarsa shsjsj

Valla sende haklısın 😂 gün aşırı benim içinde zor 😅 iyi yaptın canım onunla takip et yumurtlama görünce de istersen bi doktora gidersin emin olmak için
Ya evet gerçekten çok zormus bir ay bile yapamadık. Biz de o yüzden testle denemeye karar verdik bakalimmm

Bende bunu merak ediyorum haziranda cekilcem bende normalde mayista çekelim demişti doktor parayı denklestiremedim diye gidemedim nisan ayında ara vermiştik sonraki ay cekicez diye ama yapılan ayda da ara veriliyor mu hiç bilmiyorum. Sen ne zaman cektireceksin
Bana doktorum haziran dedi eğer bu sefer de olmazsa. Femara+ovitrelle kullanıyorum senin tedavi şeklin nasıl?

Evet 🤷🏼‍♀️ Yapacak bisey yok kuzum Rabbim herseyin vaktini zamanini biliyodur gönlüne göre nasip etsin..bu arada sanirim ben erken yumurtladim iyice siliklesti testim alt kasıklarimdada adet olacakmisim gibi ağrım var @Venev S sultansultan90 @ipti
A a kuzum olabilir ama öncesinde değerlendirmiştiniz dimi

Bende de Pcos var kuzum femara+çatlatma iğnesi kullandım 2 ay ama olumsuz oldu. O yüzden diyorum çörekotu karışımını daha az tüket. Klomen pcolularda pek yumurta oluşturmuyor Femara daha iyi ama yumurta olsa da pco olunca daha zor oluyor gebelik. Bizlerin tutana kadar her seyi denemekten başka çaresi yok ne yazıkki.
Stres en büyük engel bizim için. Yolun başında sayılırım ama yorucu bi süreçmiş, insanı en çok beklemek umutlanmak yoruyor. Yine de olumlu düşünüyorum hep. Elimizden geleni yapıp bekleyeceğiz gerisi kısmet 😊

A a kuzum olabilir ama öncesinde değerlendirmiştiniz dimi
Evet kuzum degerlendirdik bide bisey dicem bu doktorun bana verdigi picos diye bi gida takviyesi vardi 2ay kullandim hatta yarida biraktim kullanmiyorum simdi kız bu bana resmen tüy yapti ya 😅 bir tane tüy olmayan vucudumda resmen ayva elma seftali nasil istersen iste tuylendim resmen 😅 bacaklarimdada ayni sekilde ve acayip sacim uzuyor sarı sac kullaniyorum bide dibim geliyor surekli. Özel bölge agdaya ayda bir giden bi insandim 2 aydir 20 güne düşürdüm 🙄

Canim yumurtlama masajina nerden bakabilirim ?
Dun birgebenin günlüğü YouTube videosuna baktım, biraz da hızlandırıp izledim, sadece konuştu, nasıl yapıldığını gistermedi
Yapılışını gösteriyor canım ebru ceylan yumurtlama masajı yaz çıkar

Canim yumurtlama masajina nerden bakabilirim ?
Dun birgebenin günlüğü YouTube videosuna baktım, biraz da hızlandırıp izledim, sadece konuştu, nasıl yapıldığını gistermedi
Yumurtlama kalitesi için yumurtalık masajı yazıyor başlığında videonun

Canım dün sabah 10 da soldaki gibiyken bugün öğlen 12 de durum sağdaki gibi dün gece test yapamadım neden silikleşti anlamadım 😒
Canım pik yakın yarın yada öbür gün olur diye düşünüyorum çünkü benimde gün gün koyulaştı :) istersen değerlendir
21E5D90C-BDA7-4F95-AA33-E9B39D2F4A83.jpeg

Kızlar hamilelik için yaptığınız veya kullandığınız ekstra takviyeler var mı ? Ben adetimin 2.gününden itibaren 5 gün Femara kullandım 2 gün ara verdim. Yarın doktora gideceğim. Ama nelere bakacak neyin takibini yapacak tam bilemiyorum.
Femara sonrası vajinal muayene ile yumurta oluşumuna ve gelişimine bakacaktır. Uygun görürse çatlatma iğnesi yapabilir. Yaklaşık 48 saat sonra ilişki tavsiye edilir. Devamında gün aşırı ilişki ile en az 12 gün sonra gebelik testi yapılır. Çatlatma iğnesinin içinde yapay hcg hormonu bulunduğundan dolayı daha önce yapılan testler yalancı bir pozitiftik sağlıyor, o yüzden mutlaka beklemek gerekiyor yanılmamak için. Kişiden kişiye değişmekle birlikte standart süreç Genelde böyle işliyor. Yumurta gelişimi için kuru incir ve havuç yiyorum ben gün içinde. Bir de folik asit kullanıyorum gebelik hazırlığında faydalarından dolayı öneriliyor.

Ya kızlar benim bugün 15. Gün ama aşırı silik hala t cizgisi ? Daha geç gören var mı yumurtlamayi? Kasıklarım da ağrıyor oysa ki inanılmaz şekilde

Stres en büyük engel bizim için. Yolun başında sayılırım ama yorucu bi süreçmiş, insanı en çok beklemek umutlanmak yoruyor. Yine de olumlu düşünüyorum hep. Elimizden geleni yapıp bekleyeceğiz gerisi kısmet 😊
Evet ama stresi de hayatımızdan çıkaramıyoruz her ay ayrı bir stres yaşatiyor süreç. Kaç yaşındasın

X