Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herşeyin duzenliyse boşu boşuna hormon ilaçları alıp alt üst etme düzenini.. benim öyle oldu ve çok pişman oldum zamana bırak illaki olur insallah
Bide bu testlerin yanında gelen hcg testleri erken gebelik testi mi yoksa normal mi acaba

Bide bu testlerin yanında gelen hcg testleri erken gebelik testi mi yoksa normal mi acaba
Gecikince yapılan testlerden hassas değiller. Ama yumurtlamamız tam zamanında olduğu için yumurtlamadan 14 gün sonra adet olman gerek olmazsan o testlerden yaparsın varsa çıkar inşallah ablamın öyle oldu

Kızlar tiroid Yüksekliği olanlar bana yardımcı olabilir mi iki aydır tsh yüksek diye ilaç kullanıyordum. Bugün tekrar gittim anti tpo diye bir değerim 600 çıkmış referans aralığı 6-34 bu çok yüksek bı değer bu ne acaba
Canım kasım ayında benim de o değerim 500 lerde çıkmıştı. Doktor haşimato başlangıcı demişti. Benim tsh değerim normal seviyedeydi. İlaç kullanmaya gerek yok demişti. Sadece gebelikte tsh kontrol edilmesi gerektiği belli bir değerin üstüne çıkmaması gerektiğini söylediler. Sen yine de doktorunla görüş diğer değerlerle birlikte bakar belki.

Canım kasım ayında benim de o değerim 500 lerde çıkmıştı. Doktor haşimato başlangıcı demişti. Benim tsh değerim normal seviyedeydi. İlaç kullanmaya gerek yok demişti. Sadece gebelikte tsh kontrol edilmesi gerektiği belli bir değerin üstüne çıkmaması gerektiğini söylediler. Sen yine de doktorunla görüş diğer değerlerle birlikte bakar belki.
Tamam canım teşekkür ederim tsh normal değerlere ulaşmış benimde ilaç kullandım o yüzden. Peki gebeliğe engel mi haşimato

Kızlar bir de bir şey soracağım size. Çok kötü hasta oldum ne yazık ki iki gün önce iki tane serum yemem sorunda kaldim ve soğuk algınlığı ilacı içiyorum dünden beri. Kusma ve ishal de var ayıptır söylemesi. O yüzden mecburen ilaç kullanıyorum. Yumurtlama dönemine daha görmedim ama acaba gebe kalmamı etkiler mi?
Yok canim etkilemez. Bende ilaçsız atlatamiyorum regli

Az önce yeniden yaptım ağrılarım olunca acaba çatladı mı diye.. Daha da koyu, hiç bu kadar koyu yumurtlama görmemiştim 😍
Ya süper tam olarak bu şekilde olması gerekiyordu zaten t çizgisi diğerinden daha koyu ya da aynı olacak diyor zaten testte de. Olmuş demek ki hadi inşallah bu ay olur da daha önceki kayıplarının acısını da unutursun Allah'ın izniyle 😘 canım bu arada testi yaparken çok bekletiyor musun idrarda yoksa test kısmı islanana kadar mı bekletiyorsun ? Bunun bir süresi var mı

Ya süper tam olarak bu şekilde olması gerekiyordu zaten t çizgisi diğerinden daha koyu ya da aynı olacak diyor zaten testte de. Olmuş demek ki hadi inşallah bu ay olur da daha önceki kayıplarının acısını da unutursun Allah'ın izniyle 😘 canım bu arada testi yaparken çok bekletiyor musun idrarda yoksa test kısmı islanana kadar mı bekletiyorsun ? Bunun bir süresi var mı
Amiin canımm 😍😍 10 sn bekletiyorum zaten yumurtlama olunca t cizgisi c'den önce çıkıyor 🙈

Kızlar çatlatma iğnesinin 13. Günüydü dün. Evde ovülasyon testi vardı bakayım dedim hala 2 çizgi silik çıktı. İğnenin etkisi geçmemiş mi hala ? Ne zaman geçiyor yoksa yumurtluyor muyum :KK43:

X