2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Büyüyo ile mayalıyorum sek günlük sütle sıfır ekşilik. Çok güzel mayalarım aslında. İlk zamanlar açıyordu ağzını şimdi hiç yok. Bizim yediklerimize de saldırmıyor, yani saldırıp aldığını ağzına değil yere atıyor. Memeyi açıyorum uzaktan bile şapır şupur 😂 ama yetmiyor işte artık süt, çok sık acıkıyor. Boyu da uzun değil gerçi 66 cm. Kilosunu sorun etmeyeceğim biraz yese. Yumurtayı kayısı denemedim bi de onu deneyeyim
Kuzum bu büyüyor şişede olan mı yoksa toz olanından mı şişe veya toz hangisiyse nasıl yoğurt mayalıyosun tarifini yazabilir misin

Kuzum valla ben bunlari bilmoyorum ama devit varya saglik ocaginin bebiklere verdigi halamin kizi emzirirken onu kullandi hem bebege hem kendine bende onun icerigi temiz degil dedim ebe kullanabilirsin demis bende ses etmedim artik
Bende doktora kendi İstediğimi söylesem kızar mı diye korkup soramıyorum 🙈

Kızlar ilikli kemik suyu kaynatma olayını fln konuşmuştuk ya . Bn en az10saat kaynatıyorum hep yıllardır yaparım. Ama az önce bişe öğrendim sizle de paylaşayım yapmak isteyen olursa eğer hazırlayıp malzemesini suyunu fırına götürenler oluyormuş sabahtan akşama durdurunca zaten odun fırınıysa oldukça kafiymis . Aklınızda bulunsun 👍🏻😘

Kızlar ilikli kemik suyu kaynatma olayını fln konuşmuştuk ya . Bn en az10saat kaynatıyorum hep yıllardır yaparım. Ama az önce bişe öğrendim sizle de paylaşayım yapmak isteyen olursa eğer hazırlayıp malzemesini suyunu fırına götürenler oluyormuş sabahtan akşama durdurunca zaten odun fırınıysa oldukça kafiymis . Aklınızda bulunsun 👍🏻😘

En güzeli aslında yaptırabiliyorsan🤗

Maşallah güzel yiyor ahsende yese keşke bu kadar 🤭 ben yediği kadar veririm yaa fazlasını zaten yemiyorlar
oh iyi rahatladım valla senden de duyunca 😅 ya benimki çok ilginç, ağzını hiç kilitlediğini görmedim hep açıyor. ama kendini geri atıp bağırarak açıyo. o doydum demek heralde yeni yeni anlıyorum 😂
Senin dediğin activa ile bugün yoğurt mayalayacağız bakalım 😁 İnşallah olur 🙈 varmı püf noktası kuzum 😁
canım ben makinede mayalıyorum 😬 o yüzden çok püf noktası veremiyorum. ama içimin %3 yağlı sütüyle güzel oluyor baya. 1 lt süte 1 activia şeklinde. aktiviayı sütle karıştırmadan kendi içinde bi karıştırıyorum. yoksa homojen olmuyor yoğurt.

Alla Alla ebeler mi söylemiyor zamanı gelmeden acaba.. İnşallah kaldırılıyordur herkes ne bilecek durumu.. Burdaki bayan doktor koyulmuşsa bir sebebi var yaptırtın dedi 😶‍🌫️
Bizimki var 9.ayda aşısı gelin dedi. Yumurta alerjisi olana vurulmuyor ya diğer topikte ki arkadaşın çocuğuna vurmuşlar ne çekmiş. Gerçekten Allah a emanet. Yaw he he deseydin 😂

oh iyi rahatladım valla senden de duyunca 😅 ya benimki çok ilginç, ağzını hiç kilitlediğini görmedim hep açıyor. ama kendini geri atıp bağırarak açıyo. o doydum demek heralde yeni yeni anlıyorum 😂

canım ben makinede mayalıyorum 😬 o yüzden çok püf noktası veremiyorum. ama içimin %3 yağlı sütüyle güzel oluyor baya. 1 lt süte 1 activia şeklinde. aktiviayı sütle karıştırmadan kendi içinde bi karıştırıyorum. yoksa homojen olmuyor yoğurt.
Ahahah ay bebeğim ya😂😂 benim dana da ağzını açıyor dolduruyor ağzı açık bekliyor tükürükle çoğalıyor yavaş yavaş akıyor asla yutmuyor 😂😂😂😂

Avm de emmek isterse ne yapıyorsun kuzum ya benim gözümde büyüyor öyle şeyler. Bura küçük yer illaki uzun vakit sürmüyor ama büyük şehirde nasıl olur bilemedim.
Ben haftada bir avm ye gidiyorum bu aralar. Emzirme odasında emziriyorum gayet de rahat oluyor. Ya da girmeden otoparkta arabada emziriyorum. Ama emzirme odaları baya iyi avm lerin.

Ayy siz de gamzeli hee 😍🫠
Ya bnm ki de bak geçen haftalarda hastalandı ya o zamana kadar herkese gülerdi avm ye git dışarı git uyurdu yanı.bi hastalandı huylar hoppp değişti kuzum ya .
Birazdan ablasını almaya gitcez bugün babası almayacak. Walla gözüm korktu iyice

Her hastalikta huy değiştiriyorlar kuzu

ahhhh bende makinede yapıcam ilk defa kullanıcam daha iyi olur senin görüşün 😁 oda ısısında karıştırıp kavanozlara bölüştürüyoruz dimi. Sonra makinede ağzı açık 42 derecede 8 saat mi yapıyorsun. Bizim migrosta içim vardı pastörize onunla yapıcam.

Bizimki var 9.ayda aşısı gelin dedi. Yumurta alerjisi olana vurulmuyor ya diğer topikte ki arkadaşın çocuğuna vurmuşlar ne çekmiş. Gerçekten Allah a emanet. Yaw he he deseydin 😂
Deneme tahtası yaptıları çoluk çocuk büyük herkesi 😔 Burdaki kadın bir tuhaf geldi bana O yüzden böyle durumlarda asıl doktorumuza sordum ona daha çok güveniyorum.

X