2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
ben bu ek gıdada çok mu veriyorum, az mı veriyorum hiç anlamıyorum.
mesela kahvaltıda 1 yumurta sarısı, 1 kaşık labne veriyorum genelde.
öğlen sebze haşlıyorum, gün aşırı kıyma ekliyorum. miktarı 2-3 yemek kaşığı gibi oluyor. yanında 2 yemek kaşığı yoğurt.
ikindide de yarım kase çorba ve yarım meyve.
akşam vermiyorum bişey.
hiç karbonhidrat vermiyorum gibi. ekmek makarna bebe bisküvisi irmik yok hiç. irmik bi kere yaptım da yemedi. her gün hepsini yemiyo tabi de, yese hepsini bu miktarlar az mı çok mu 7.5 aya göre sizce?
Gayett iyii masaallahhh iyi yetişiyorsun ben bukadarı etmiyoruk encokta sabah oglen aksam veriyorumm

Yaa maşallah ne güzel şeyler veriyorsun. 7 aylık oldu benim oğlum ama ağzı kilit. Asla açmıyor ne yoğurt ne yumurta ne çorba ne kaşık maması. Sadece pekmez içiyor 1 çay kaşığı başka da bişey yok. Sevdiği bişeyi bulamadım😌
Bi erkek klasiği bukadarı beklenir emziriyomusun dr nediyo baya hiçbirşeyde yemiyo

Canim valla ben kahvaltida kendi yaptigim cici bebeyi pekmezi yumurtasi labnesi bazen yogurdu avakadosu muzu hepsini veriyorum yedigi kadar yiyo sonra biz kalani tuketiyoruz oglen vermiyorum cunku beni emiyor epey aksamlari yemeklerden veriyorum ona ozel hergün corba pisiyor ama sevmiyor tatsiz tuzsuz geliyor heralde beninkide irmigi sevmedi aka irmik unu yulaf unu bugday unuyla muhallebi yapiyorum bazen icine pekmez katiyorum seviyor oyle protein karbonhidrat takmiyorum yani ne yerse diyorum kâr 😌 hamile olma ihtimalim var çünkü geliyor gelmekte olan 😵‍💫
benimki de önce emzirirsem ekgıdayı yemiyo, önce ekgıdayı verirsem emmiyor valla arada kaldım bende. bi katı gıdaya alışmazsa diye korkuyorum, bi süt azalacak diye 😅 kafalar karışık bende. valla sen hepimizden evhamlıydın, şimdi en rahatımızsın maşallah 😂😂
ayy hamilelik diyince benim tüyler diken diken ama sen istiyosan bekliyoruz güzel haberleri 🤗
Yaa maşallah ne güzel şeyler veriyorsun. 7 aylık oldu benim oğlum ama ağzı kilit. Asla açmıyor ne yoğurt ne yumurta ne çorba ne kaşık maması. Sadece pekmez içiyor 1 çay kaşığı başka da bişey yok. Sevdiği bişeyi bulamadım😌

yoğurdu sevmesi iyi oldu cidden. sevmese hemen karıştırıveriyorum yoğurtla, yiyor öyle. yoğurdu nasıl yapıyorsun? hafif ekşilik oluyor mu? activia yi denesen bi, onu yerse onla mayalarsın. hiç ekşilik yok ya onda. bi de siz yemek yerken saldırıyor mu sizinkilere? saldırıyosa onlardan versen küçük küçük. ben dışarda yediğim hamburger köftesini bile tattırıyorum artık. bi de yemediği yemeği önüne koyuyorum, bazen az az yiyor öyle. yumurta sarısını da çok pişmişse yada omlet gibiyse asla yemiyor, sadece kayısı kıvamında yiyor. onu da başta yemedi tabi. çeşit çeşit herşeyi denemek gerekiyor sanırım ya :KK43: bi de aç olması çok önemli. mesela uyandıktan sonra 1 saat filan emzirmeyip öyle demesen yoğurdu. son beslenmesinden 2-3 saat geçmiş olsun.
Kızlar bugün dr kontrolümüz vardı 7. Ay. 150 gr almış son ay. 7750 kilosu. doktor normal normal deyip duruyor her şeye. Sizde durumlar nedir? Sadece emiyor, hazırladığım her şeyi ben yiyorum sadece oynuyor tükürüyor. Ne yapacağım bilmiyorum hiç 😞 9. Ay tahlillerinden sonra kesin doktoru değiştireceğim.
deniz 7 ay kontrolünde 7600dü. biz hep kiloda düşük gidiyoduk ama, bu toparlamaya başlar halimiz :) 7750 sanki %25 içinde. kötü değil bence de. ki boyu filan iyiyse hiç sorun etme. bikaç aya düzelir ekgıda da. ben stres olunca bazen kendime şunu hatırlatıyorum “yemek yemeyen çocuk yok, illa alışacak” 😅

Gayett iyii masaallahhh iyi yetişiyorsun ben bukadarı etmiyoruk encokta sabah oglen aksam veriyorumm
çocuk uyuduğunda direkt yemek yapıyorum valla. bazen ertesi gün de veriyorum ama aynı yemeği. sütüm az diye çok ağladım, o zamanlar ekgıdaya geçsek de çeşit çeşit yemek yapsam oğluşuma diyodum, ondan çok hevesle yapıyorum 😅 gerçi o o kadar hevesle yemiyo ama olsun buna da şükür 😅

• Beğen
Reactions: Jou
Saat başı emiyor meme bağımlısı oldu. Dr bişey demiyo ona ayrı gıcığım
bu arada bizim doktorun katı kuralları var. önce ekgıda. yemezse meme de yok. ekgıdanın saatleri var 7-12-16-20 gibi. ben 20deki öğünü vermiyorum uyku saati diye. ben meme veriyorum tabi doktoru dinlemeyip 😅 ama yemese ekgıdayı, dinlerdim sanırım doktoru. çok çaresiz kalırsan, bu yöntemi de deneyebilirsin 1-2 gün belki.

benimki de önce emzirirsem ekgıdayı yemiyo, önce ekgıdayı verirsem emmiyor valla arada kaldım bende. bi katı gıdaya alışmazsa diye korkuyorum, bi süt azalacak diye 😅 kafalar karışık bende. valla sen hepimizden evhamlıydın, şimdi en rahatımızsın maşallah 😂😂
ayy hamilelik diyince benim tüyler diken diken ama sen istiyosan bekliyoruz güzel haberleri 🤗

yoğurdu sevmesi iyi oldu cidden. sevmese hemen karıştırıveriyorum yoğurtla, yiyor öyle. yoğurdu nasıl yapıyorsun? hafif ekşilik oluyor mu? activia yi denesen bi, onu yerse onla mayalarsın. hiç ekşilik yok ya onda. bi de siz yemek yerken saldırıyor mu sizinkilere? saldırıyosa onlardan versen küçük küçük. ben dışarda yediğim hamburger köftesini bile tattırıyorum artık. bi de yemediği yemeği önüne koyuyorum, bazen az az yiyor öyle. yumurta sarısını da çok pişmişse yada omlet gibiyse asla yemiyor, sadece kayısı kıvamında yiyor. onu da başta yemedi tabi. çeşit çeşit herşeyi denemek gerekiyor sanırım ya :KK43: bi de aç olması çok önemli. mesela uyandıktan sonra 1 saat filan emzirmeyip öyle demesen yoğurdu. son beslenmesinden 2-3 saat geçmiş olsun.

deniz 7 ay kontrolünde 7600dü. biz hep kiloda düşük gidiyoduk ama, bu toparlamaya başlar halimiz :) 7750 sanki %25 içinde. kötü değil bence de. ki boyu filan iyiyse hiç sorun etme. bikaç aya düzelir ekgıda da. ben stres olunca bazen kendime şunu hatırlatıyorum “yemek yemeyen çocuk yok, illa alışacak” 😅
Büyüyo ile mayalıyorum sek günlük sütle sıfır ekşilik. Çok güzel mayalarım aslında. İlk zamanlar açıyordu ağzını şimdi hiç yok. Bizim yediklerimize de saldırmıyor, yani saldırıp aldığını ağzına değil yere atıyor. Memeyi açıyorum uzaktan bile şapır şupur 😂 ama yetmiyor işte artık süt, çok sık acıkıyor. Boyu da uzun değil gerçi 66 cm. Kilosunu sorun etmeyeceğim biraz yese. Yumurtayı kayısı denemedim bi de onu deneyeyim

Kızlar ya d vitamini değerim düşük çıktı doktor desiferol 2000 lik hap ve ferrozinc kapsül yazmış. Bunları kullanan var mı? Emzirdiğini biliyor ama bunlarda içerik bilen var mı?

bu arada bizim doktorun katı kuralları var. önce ekgıda. yemezse meme de yok. ekgıdanın saatleri var 7-12-16-20 gibi. ben 20deki öğünü vermiyorum uyku saati diye. ben meme veriyorum tabi doktoru dinlemeyip 😅 ama yemese ekgıdayı, dinlerdim sanırım doktoru. çok çaresiz kalırsan, bu yöntemi de deneyebilirsin 1-2 gün belki.
Yaa onu denedik. Hatta ben başka odaya geçtim eşim yedirmeye çalıştı bu sefer ağlama krizi geliyor asla yemiyor 😞

Aslında hala evhamlıyım kuzum ama bastırıyorum artik öbür türlü kendme hasar veriyordum çünkü geçen gün babası köfte verdi eline boğazinı aldı bende mutfak masasından kolidora koştum eşim nereye gidiyon kafanmı güzel ben olmasam nolcaktı diyo düsün yani 🤣🤣 oan nereye gittiğimin ne yaptığımın farkinda degildim korkudan bunlarida aşmam lazim diye gevsedim artık🫣 başkası olsa anında müdahale ederim yeğenime etmiştim bogazini seker aldiginda ama kendi oglumda gözüm karardı bide minikler ya dokunmaya kiyamiyor insan

Kızlar ya d vitamini değerim düşük çıktı doktor desiferol 2000 lik hap ve ferrozinc kapsül yazmış. Bunları kullanan var mı? Emzirdiğini biliyor ama bunlarda içerik bilen var mı?
Kuzum valla ben bunlari bilmoyorum ama devit varya saglik ocaginin bebiklere verdigi halamin kizi emzirirken onu kullandi hem bebege hem kendine bende onun icerigi temiz degil dedim ebe kullanabilirsin demis bende ses etmedim artik

Yaa onu denedik. Hatta ben başka odaya geçtim eşim yedirmeye çalıştı bu sefer ağlama krizi geliyor asla yemiyor 😞
Gugubi Gugubi canim oyun oynayarak yedirmeyi denedinmi? Benim oğlan bazen yemiyor hiç hatta hic yemediği günler oldu bende onu mutfak masasina oturttum kendimese kasik aldim yogurt koydum önüme hem ona hem kendime beni izledi pek yemedi uçak ucak geliyo dedim güldü agzini açtı baska bi gün baby sharki actim dinlerken oynadim onuda oynattim ara ara yedirdim oyle kandiriyordum dene istersem oyun oynarken aliyor mamayi

Gugubi Gugubi canim oyun oynayarak yedirmeyi denedinmi? Benim oğlan bazen yemiyor hiç hatta hic yemediği günler oldu bende onu mutfak masasina oturttum kendimese kasik aldim yogurt koydum önüme hem ona hem kendime beni izledi pek yemedi uçak ucak geliyo dedim güldü agzini açtı baska bi gün baby sharki actim dinlerken oynadim onuda oynattim ara ara yedirdim oyle kandiriyordum dene istersem oyun oynarken aliyor mamayi
ben de gülüp nam nam nam nam diyerek yedirdim başlarda hep. artık kendi de sevdiği bişey olunca nammmm diyor 😂

çocuk uyuduğunda direkt yemek yapıyorum valla. bazen ertesi gün de veriyorum ama aynı yemeği. sütüm az diye çok ağladım, o zamanlar ekgıdaya geçsek de çeşit çeşit yemek yapsam oğluşuma diyodum, ondan çok hevesle yapıyorum 😅 gerçi o o kadar hevesle yemiyo ama olsun buna da şükür 😅
Yaaa tabiii doğruu ben uyuduğunda bizim yemege ona ayrı yemek yetistiriyorum vallahii🤣🤣 bende sen gibi diyodum yaa bu tatsız yemekler ayrı ayrı yapmak yorduu 🤣

canım valla herşeyi denemişsin cidden 😔 önermiyolar ama anne sütüyle karıştırıp mı versen bişeyler, belki öyle yavaş yavaş alışır 😔

Benimki bağırıyor mizmizlaniyor uykusu gelince gezerken duruyor bi bide.surekli kendini geri.atip.memehe gelmek istiyor o zaman dedim.uykusu geldi
Sallarkenmi ağlıyor kuzu güneş hala ayagimda.agliyor memede uyumak istiyor bende
Ay regl geçen haftaydim cok kotu olmadan öncede ben çok gergin oluyorum
Bende oylee yim bugün inan kızla oynayamıyorum bise edemiyorum sallanmak hic istemiyo alışır diyodu millet hanii istemedimi istemiyo yani ben çok salladım uyurdu simdi pek sey etmiyo istemiyo memede uyuyo koyuyorum yatağa ama birhaftadır benimkide gecelerde meme manyağı oldu

Ne oyunlar ne oyunlar alkışlar müzikler iki gülüp alıyor sonra hop çıkarıyor devam edersek de kusuyor🤪🤪 ay illaki yiyecek bir süre sonra ama yemek seçen mız mız çocuk olsun istemezdim hiç
ben de gülüp nam nam nam nam diyerek yedirdim başlarda hep. artık kendi de sevdiği bişey olunca nammmm diyor 😂
Yaaa çok tatlı. Bizimki hemen yüz ekşitmece
canım valla herşeyi denemişsin cidden 😔 önermiyolar ama anne sütüyle karıştırıp mı versen bişeyler, belki öyle yavaş yavaş alışır 😔
Anne sütüyle kaşık mamasını karıştırıp yaptım ama biraz yiyordu başlarda. Sonra onu da yemedi. İllaki yemek zorunda zaten çalışmaya başlayınca bakalım zor günler bizi bekliyor

X