2021 Şubat / Mart ayında transfer olacak güzel anneler😍

Tüp bebek mi? Aşılama mı? Daha iyi sonuç verir?

• Tüp Bebek

OY: 154 98,7%
  • Aşılama

OY: 3 1,9%

• Ankete Katılan
    156
Merhaba daha önceki konularımda da yer vermiştim. Bir tane oğlum var şu anda 7.5 yaşında. Oğlumdan sonra 4 kere düşük yaptım her düşükten sonra da kürtaj oldum maalesef😞yasım ilerlediği için artık tüp bebek tedavisine başladık ngs ye embriyo gönderdik. Duruma göre sağlıklı gelenlerden transfer yapılacak embriyolarım donduruldu yani şu anda. Yalnız kafama şu takıldı bu tüp bebek tedavisine başlamadan önce bir 3 ay kadar korunmadan denedik hamilelik olmadı. Normalde ben denediğimde hep ilk ya da ikinci ay hamile kalmıştım tutunmuştu ama sağlıksız olmuştu. Acaba geçirdiğim kürtajlardan ötürü bir sıkıntı mı oldu diye düşünmeye başladım geçen yıl Haziran’da yapılan kürtajımdan sonra çok agrım olmuştu çünkü. Tüp bebek doktorumla konuştum hsg ve histereskopi yaptırsam mı diye transferden önce. Senin rahminde yapışıklık yok dedi. Birsey yaptırman gerekse ben sana söylerdim histereskopilerin çoğu gereksiz yere yapılıyor bazen zararı da olabiliyor dedi yapışma riski gibi. Eğer rahmin yeterince kalınlaşmazsa histereskopi yaparız dedi transferi erteleyip yani. Artık kimseye güvenim kalmadı öyle sıkıntılı zamanlarım oldu ki. Sizce ne yapmalıyım doktoruma güveneyim mi yoksa en azından gidip kendim hsg çektirsem mi? Teşekkür ederim
tedaviye başayıp, opuda sonra tranfer öncesi histerekopi gerekirse yaparız demiş. Ne yaptrdınız peki siz? Üzerinden zaman geçmiş. Yol alabildiniz mi merak ettim.

tedaviye başayıp, opuda sonra tranfer öncesi histerekopi gerekirse yaparız demiş. Ne yaptrdınız peki siz? Üzerinden zaman geçmiş. Yol alabildiniz mi merak ettim.
Merhaba Opudan sonra histereskopi yapmadı doktorum rahim kalınlığını beğendi doğrudan Opudan sonraki 2.adetle transfer oldum, bekleme sürecindeyim şu anda👍

kızlar merhaba belki başına gelen olmuştur diye bu foruma da yazmak istedim..
moralim çok bozuk 31 martta transfer için tedaviye başladık ,dün yani salı günü adetin 9. günüydü.herşey normaldi ayın 16.sına transfer gününü belirledik .
estrofermle aspirin kullanıyordum.bant ve progestan ve proltelux eklendi.ayın 11 inde hem ağzıdan hem vajinadan almam gereken ilacı dün akşam ve bu sabah tarihe dikkat emeden aldım tedavi iptal oldu.doktor estroferm ve progestana 15 gün yine devam et dedi ilaçları bıraktıktan sonra kanama olduğun gün ara 3. günü tekrar başlayalım dedi.böyle bir durum yaşayan var mı?hiç adet atlamadan tekrar tedaviye başlamak doğru mu sonuçta sürekli ilaç kullanmış olacağım.gerçi az önce okudum adet bekletmeden direk ikinci transfer yaptıran var. :KK43:(

Transferden once 5 günlük kullandım kalça ağrısından ne uyuyabiliyordum nede yuruyebiliyordum cok kotu bi iğne ya transferden sonra vermedi cok şükür farklı bi iğne verdi ondada progestan içeriyor ama onun kadar agri ve şişkinlik yapmıyor
Verdiği farklı iğne hangisi?

kızlar merhablar birşey sormak istiyorum bu ay dondurulmuş embriyo transferim olacaktı iptal oldu.ama doktor estrofermle progestana 15 gün daha kullan öyle bırak dedi.acaba ilaçları bırakınca kaç gün sonra adet olunuyor.yoksa normal adet döneminde mi tekrar adet oluyorsunn..

kızlar merhablar birşey sormak istiyorum bu ay dondurulmuş embriyo transferim olacaktı iptal oldu.ama doktor estrofermle progestana 15 gün daha kullan öyle bırak dedi.acaba ilaçları bırakınca kaç gün sonra adet olunuyor.yoksa normal adet döneminde mi tekrar adet oluyorsunn..
Kişiden kişiye değişiyor ben bir hafta içinde olmuştum canım

Canım daha evvel başarısız tüp bebek denemesi olanlarda, uzun süre hiç gebe kalamayanlarda, çokça yumurtanın pek azı döllenip döllenenler de yumurta kalitesi iyi seyrettiği halde yaşamama görülüyorsa Dna hasarı bakılmalı. Çünkü budurumda embriyo transfer edilse bile tutunamayabiliyor.Erkek tedavi almadan o kadar emek vermemeli 😑 ama çok şükür ki senin çok güzel kaliteli embriyoların var. operasyonun çok iyi yönetildi ve başarılı bir sonuca ulaşacaksın 🤗🌸

Hangi doktora yaptrdin ? Bn memorial arzu yurci 'ye yaptrdim
Merhaba çok geç gördüm. Bende arzu hanım ile tedaviye başladım. Sizin tuttumu acaba memnun kaldınız mı ?

Ederim tabi rabbim kimseyi evlat hasretiyle sınamasın canim rabbim gönlündekini nasip etsin 🤲
Merhabalar Kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Özel olmazsa birşey sorabilir miyim. Yumurta toplama işleminden sonra karnımda bir şişlik oldu. Transfer günündede vardı ama ilaçlardan falan diye önemsemedim çünkü yumurtalık toplamadan sonra progestana başlatmıştı ondandır ve küçüte olsa bir operasyon illaki olur diye düşündüm. Ama şişliğim hala geçmedi sadece çok azıcık hafifledi. Bugün doktoru arayacağım. Ohss oldum diye çok korkuyorum. Sizde yaşadınız mı bu belirtileri acaba ?

Merhabalar Kusura bakmayın rahatsız ediyorum. Özel olmazsa birşey sorabilir miyim. Yumurta toplama işleminden sonra karnımda bir şişlik oldu. Transfer günündede vardı ama ilaçlardan falan diye önemsemedim çünkü yumurtalık toplamadan sonra progestana başlatmıştı ondandır ve küçüte olsa bir operasyon illaki olur diye düşündüm. Ama şişliğim hala geçmedi sadece çok azıcık hafifledi. Bugün doktoru arayacağım. Ohss oldum diye çok korkuyorum. Sizde yaşadınız mı bu belirtileri acaba ?
Geçmiş olsun hayır yaşamadım canim 40 tane yumurta toplandı bende böyle bi durumla karşılaşmadım galiba ohss olmuşsunuz dr danışın yinede ilac önerisi yapabilir transfer olmadıysanız adet tarihinizden sonra geçiyor diye biliyorum kulüpte öyle yazılıyordu ama yinede dra bildir

Geçmiş olsun hayır yaşamadım canim 40 tane yumurta toplandı bende böyle bi durumla karşılaşmadım galiba ohss olmuşsunuz dr danışın yinede ilac önerisi yapabilir transfer olmadıysanız adet tarihinizden sonra geçiyor diye biliyorum kulüpte öyle yazılıyordu ama yinede dra bildir
Transfer yapıldı bugün 5. Günüm inşallah olduysam bile tutmuştur..

X