2021 Aralık Anneleri

Hiç pirinç unu vermedim
Hipp gece kaşık maması veriyorum
Bazen emiyor sadece
İkisindede aynı aralıklarda uyanıyor
Benim verdiğim de kaşık maması her baby sütlü muzlu pirinçli onu veriyorum çoğunlukla.Ama benim ki gündüz uyumuyor o yuzden gece toksa uzun uyuyor.Bizim elleri bırakma çoğaldı heryerde ellerini bırakıyor rahat 2 dakika duruyor.Sonra birakiyor kendini ama uyumadigi için bugün 3 kere düştü Sürekli yanındayım 2 dakika bırakmaya gelmiyor bırakınca oyun parkına bırakıyorum orda da düştü oyuncağa kafasını çarptı.

Adım atıyor mu hiç
Bizde elleri bırakmaya çalışıyoruz

Değişik tarif yapsan onuda mı yemiyor ?
Valla yemedi mi yemiyorlar ya ben mesela zar zor oyalayıp 4 saat aç bırakıyorum yemiyor. Meyve,dondurma,salatalık,yeşil zeytin böyle şeyleri yiyor. Süt ürünleri hiç sevmedi yoğurt kaşar labne vs. ev yemeğinden 3 4 kaşık alıyor oda isterse bazen. Meyveyi hiç zorlamıyorum yarım şeftali yiyor. Yaptığım yemekleride buzluğa mı atsam bilemiyorum bidaha yapmakta istemiyorum yemiyor diye. Blw de yapıyorum ama yok ucundan ancak yiyor.

Bizimki de sıralıyor da sürekli de düşüyor. Hiçbir iş yapamıyor ama yoruluyorum Ağzı kanadı bugün dolaba çarptı. Emekleme kısmı güzeldi aslında birden yürüseler ya ondan sonra

Buzluğa atma pişirince sıcağıyla küçük cam kavanoza koy ağzını da sıcak sıcak kapat dışarıda iliyinca buzdolabına kaldır.Sen tekrar açana kadar taze kalır ben hep öyle yapıyorum

Bizimki de sıralıyor da sürekli de düşüyor. Hiçbir iş yapamıyor ama yoruluyorum Ağzı kanadı bugün dolaba çarptı. Emekleme kısmı güzeldi aslında birden yürüseler ya ondan sonra
Olurmu hiç anaların yüreği nasıl hoplayacak Hadi bakalım ilk kimin ki yürüyecek ilk yürüyen yazsin Aynı şekilde bende hiçbir iş yapamadan yoruluyorum.Buyuseler biran önce keşke

Aslında bebekler patatesi seviyor patates li yemek yapsan.Ben kiyma domates soğan sarımsak patates kabak havuç pirinç yemek yapıyorum.Kucuk küçük doğuyorum ezmeden yediriyorum benim ki bayılıyor.Degisik şeyleri benim ki de yemiyor meyveye bayılıyor.Seninki de az yemiyor üzme kendini yediği kadar

Benimki patatesi hiç sevmiyor. Kabak seviyor brokoli seviyor. Yulafla muza bayılıyor.
Bizim bayılmamız bir kaç kaşık tabii
En çok sahilde yüzdükten sonra yiyor. Artık acıkıyor mu ortamımı mı seviyor bilmiyorum:) Geçen dışarıdayken de muzlu yulafı kaşık kaşık yedi. Belki farklı ortamlarda yemek cazip geliyordur

Açık havada güzel yiyorlar.Evde doyurup çıkıyorum parkta çocuklara bakarken mam demeye başlıyor.Bazen sadece bebek arabasıyla gezip geliyoruz eve gelince ne verirsem yiyor.Kabak benimki de seviyor ama brokoli sevmedi,yumurta sevmiyordu hafif sıvı rafadana yakın yaptım yedi

Parkı da deneyeyim ben bir Daha parka pek götüremedim. 2-3 kere falan gitmişizdir. Yerse her öğle arası parka götürürüm

Süt ürünlerine ve yumurtaya alerjisi var diye deneyemedim yumurta peynir falan. Çok merak ediyorum yer mi diye. Kahvaltı olayı olmuyor bu yüzden bizde. Sebze veriyorum bir kaç kaşık ucu. Soğanlı pirinç seviyor bu arada:) sebze yemeklerine katıyorum. Seçip birlikte kaşığına koyuyorum

En son bunuda yemezse delircem diyerek yaptığım yemek küp küp doğranmış kıymalı soğanlı patates yemeğiydi. Sonuç zorla 3 küp yedi. Kavanozlarımda bir umut yer belki diye bi kaç kez deniyorum birde erken yapıyorum ne zaman fırsat bulursam soğuyor. Ya bi kase ayırcam kalanı kavanozlıcam ekşimez demi ne kadar süre dayanır bütün yemeklere yapılır mı?

Bizimkide deniz sonrası yorulduğunda yiyordu.
Keyfi gelince şapşikler yiyor bizi parmağında oynatıyor

Ben yapar yapmaz yiyecegini ayırıp kalanı kavanozluyorum.ertesi gün ve diğer ertesi gün veriyorum kapağı zaten vakumlu oluyor.Meyve püresi corba yemek bunlara yapıyorum.

Ben yapar yapmaz yiyecegini ayırıp kalanı kavanozluyorum.ertesi gün ve diğer ertesi gün veriyorum kapağı zaten vakumlu oluyor.Meyve püresi corba yemek bunlara yapıyorum.
Bana daha uzun dayanacak yöntem lazım yemiyor ki hani aradan zaman geçince bidaha aynı yemeği yapıp denemek yerine önceki yaptığımı vereyim yicek mi göreyim boşuna bidaha bidaha yapmayayım diye

Bana daha uzun dayanacak yöntem lazım yemiyor ki hani aradan zaman geçince bidaha aynı yemeği yapıp denemek yerine önceki yaptığımı vereyim yicek mi göreyim boşuna bidaha bidaha yapmayayım diye
Buzluya atıp sonra çözdürme olur anca uzun vade için

Olurmu hiç anaların yüreği nasıl hoplayacak Hadi bakalım ilk kimin ki yürüyecek ilk yürüyen yazsin Aynı şekilde bende hiçbir iş yapamadan yoruluyorum.Buyuseler biran önce keşke
Bizimki daha yürümez ya. Yürüse de ayağımızın altında kalır minnoş bisey

Buzluğa atma pişirince sıcağıyla küçük cam kavanoza koy ağzını da sıcak sıcak kapat dışarıda iliyinca buzdolabına kaldır.Sen tekrar açana kadar taze kalır ben hep öyle yapıyorum
Her seferinde yeni kapak kullanmak gerekmez mi?
Son cümleni geri al bence, çabucak büyüyecekler ve açıp açıp bu hallerini izleyeceksiniz. keşke daha çok sevseydik diyeceksiniz. Zaman makinem olsa ilk çocuğumun bebekliğine gider, onu doya doya severdim. Büyüdüğünde fark ettim ki sevmeye doyamamışım onu. Sonrakileri tadını çıkara çıkara büyütmeye çalışıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…