2021 Aralık Anneleri

Ben aman yesin de nasıl yerse yesin deyip sıvı vermeni tavsiye etmem. Bebeği 1 hatta 1,5 yaşına gelip de hala pütürlü yemeyen anneler var. Bebiş daha 6,5 aylık yani henüz yolun çok başında. Alışması için ona zaman ver. Ben olsam blw denerim, veririm eline mıncıklasın biraz ağzına atsın. Zaten amaç karnını doyurmak değil ki, hem ek gıdaya hem de çiğnemeye alışsın. Çiğnemek çene kaslarını geliştirir ki o da konuşmaya bile etkilidir. Her şey bir anda olmuyor. Benim bebeğim yoğurdu yiyemiyor mesela, ağzından çok çıkıyor. Ama labne az daha kıvamlı olduğundan ağzından dökülmüyor. Ben yumurta verip ardından labne veriyorum. Yine döktüğü oluyor tabi. Suyu da içmiyor, ne kadar içerse deyip bardakla veriyorum.
Sen de pütürlü yiyecekleri yoğurt gibi bişeyle versen daha kolay yutar belki. Ayrıca karşısına otur, beraber ye. Nam nam göster nasıl çiğnediğini. Stres yapma, hisseder ve kötü bir şey oluyor sanıp o da strese girer. Zaman ver, sabret. Doysun diye uğraşma. Emiyorsa emzir bol bol.
Çorba için çok erken, yarısu su. Daha besin değeri yüksek gıdalar ver. Az olsun, öz olsun.

Eğer istahsizsa diye yazıyorum bayramdan önce benim oğlum bronşit olmuştu götürdüğüm doktor kilo almamış diye zinko isminde bi surup verdi.Istah açıyormuş doktorunuza danışarak verebilirsiniz bence.Doktor bizi yatiracakti ben istemedim 4 gün sonra kontrole götürdüm 100 gr almisti.Bide her zaman her uyandığında ger uyumasında meme teklif etmeyin.Diyelim sabah 7.5 da emzirdijjiz 10 a kadar emzirmeyin ek gida verin yediği kadar arkasından doymadı diyip hemen emzirmeyin diyelim 1 saat sonra tekrar acıktı yine ek gida verin. Daha sonra uyudu uyandı emzirin aradan en az 2 saat geçsin ek gida böyle deneyin birde belki yer.

D dlay_32 ve N nicki_mouse katılıyorum benimkide öyle ahım şahım yemiyor ama sistem sizin dediğiniz gibi olunca daha iyi oluyor. Birde elle yedirmeyi dene kendi elinle ver ve bizim yediklerimizden yemek onlara güvenli geldiği için onlardan yemek istiyolar daha cok kendi tabağından veriyormuş gibide yapmayı dene kendinde ye onla birlikte. diş cıkarma aşamasındayda iştahsızlık yapar sadece geçici süreli o yönden dişin ilgisi olabilir bitek suan A Asyaseyit

Keske video paylasilsaydi kizlar ben ne demek istedigimi tam anlatamiyorum genelde tavsiyeler ayni sekilde hepsini deniyorum tek tek okuyup hic denememisim gibi tekrarda yapacagim cok tesekkurler ama sorun şu 45gun oldu biz baslayali bi mercimek tanesinin yarisi kadar bise hayal edin eger o agzina gelirse ögg diye diye cikarana kadar ugrasiyor asla yutmuyor vazgecmiyorum her gun deniyorum..siviysa bi ihtimal yutabiliyor ama dedigim gibi bir mercjmegin yarisini bile oyle dediginiz gibi agzinda cevirme hareketi falan asla yok..karsisinda ayni masada oturtup yatirip blw inanin hepsini deniyorum asla istemiyor aglamaya baslayinca zaten zorlamiyorum artik..gorseniz bi buyuk insan gibi ögg..eger okula baslamayacak olsam biraz daha rahat birakirdim..kendi sutumu sagiyorum biberonla kasikla onu bile icmiyor yogurt zaten veremiyorum alerji var ki urune takilmiyorum ek gidayi ogrensin istiyorum ama surekli kusma hareketleri yani derdimi nasil anlatabilirim bilmiyorum

Bizimki de emmeyi seviyor Allahtan onu da emmese ne olurdu bilmem Ek gıda olayını sevmedi yani sadece oynamak için eline alıyor bütün olan gıdaları
Onuda deneyeyim yarin sabah ya bizim sorunumuz asla yutmuyor sivi olsa bi ihtimal puturlu pure vs asla disi ciksa degisir mi acaba belki disi cikanlar daha kolay yiyordur
2 dişi var bizimkinin de salatagi falan eline veriyorum yumuşak kısmını çıkarıyor ağzıyla ama yutmuyor bence. Sağdan soldan parçaları çıkıyor çünkü oturduğu yerde Muz sever tatlı dedim başlarda vermedim sebze yemez diye, yine yemedi ve muzu da sevmedi ne yiyecek bilmiyorum. Hevesim de kalmadı. Devamlı emsin işime gelir pozisyondayım resmen. Daha kolay emzirmesi
Dün ek gıda seti aldım bide tarhana vs deneyim bakalım

Yaa bende eylulde ise baslamayacak olsam aman istedigi zaman ogrensin yesin modunda olurdum valla yiprandim

A Asyaseyit ekgıdaya nasıl başladın?
3 gun kuraliyla patates havuc kabak ile 5 ay 10 gunlukken falan basladim canim buharda haslayip pure haline getirdim catalla denedim almayinca blenderla denedim yine almadi tabiki icine suyu fazlaca ekleyip sulandirmayida denedim zeytinyagi belki sevmedi diye dusunup 2 gun zeytinyagli 1 gun zeytinyagsizda denedim..sulu kismida basta asla almadi simdi yavas yavas sudan yutkunuyor ama puturu ne yapip edip agzindan atiyor canim

Kizceler ben nasil aliniyor bilmiyorum bende boyle yazmistim bi gun artik orada grup yontecisimi oluyor biri beni almisti gorunce alirlar galiba
Grup yönetici alır heralde bekleyelim bakalım:)birde ek gidayla ilgili daha önce konuşmuştuk sanırım ama ben çareyi ağzını tutup ağzına tikistirmakta buldum çareyi:) yine diliyle ittiriyo püskürüyo ama biraz da olsun midesine biseyler giriyo ilk başa nazaran daha iyi birde parmağımla yediriyorum yumurta sarısını peyniri öyle seviyo soylemediysem tekrarlayayim dedim:)

Onuda deneyeyim yarin sabah ya bizim sorunumuz asla yutmuyor sivi olsa bi ihtimal puturlu pure vs asla disi ciksa degisir mi acaba belki disi cikanlar daha kolay yiyordur
O zaman Bence kesinlikle zorlama, demekki hala hazir degil. Hazir olduklarindq her seyi cok guzel yapabilecek bi yaradilasa sahipler cunku. Her bebek 6.ayda baslayacak diye bisey yok uzme kendini. Sivi aliyor diye sivi vermeye devam edersen sonrasi zor olur onun icin, biraz daha sabret. Sutunle besle, ara ara denersin yiyor mu diye. Elbet yiyecek. Hic yemeyen cocuk yok sonucta
J jijikalp kurabiye tarifini yaptım çok hoşuma gitti bi kaç tanede ben yedim
Bebe biskuvisi o kurabiye diil lutfen ben yogurduna katiyorum bide meyve koyuyorum bayila bayila yiyor. Hic sade vermedim henuz ama bir iki ay sonra atistirmalik olarak ellerine veririz disarda artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…