2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Merhabalar. 17 haftalık ikiz gebeyim. Üçlü tarama testi yapıldı. AFP değeri yüksek çıktı. Yüksek çıkan var mı ne yapacağımı bilemedim? Birde ikiz bebeklerimi takip edeceğim cep telefonu uygulaması var mı bildiğiniz?

Üçlü test yaptırdınız mi acaba ben yaptırdım AFP değeri biraz yüksek çıktı korkuyorum ne yapabilirim
Yok cnm bana uçlu test demedıler ıkızlerde taramalar yanlıs cıkabıkır dıye bılıyorum ben 20 de detaylıya gırınce bakıcak dr benımde ıkılı testte bır bebegın ense kalınlıgı bıraz fazla cıkmıstı

Canım ikizler de 3 lü ve 4 lü de çok yanılma oluyor Doğruyu vermiyor diye benim doktorum yapmadı ben hiç yaptırmadım Hiç üzülme o testler sadece ihtimal ve ikizler de doğru sonuç vermiyor maalesef. Detaylı da herşey belli oluyor sabret 3 hafta sonra detaylıya girersin

Slm kizlar ben de 28 hafta cift yumurta ikizine hamileyim. Bu sira alttan cok tekmeliorlar boyle olan var mi ve de cok akintim oluyor su gibi sizce bir sorun varmidir

Slm kizlar ben de 28 hafta cift yumurta ikizine hamileyim. Bu sira alttan cok tekmeliorlar boyle olan var mi ve de cok akintim oluyor su gibi sizce bir sorun varmidir
Slm canım, benim de çok fazla akıntım oluyor, beyaz renkte.Sürekli günlük ped kullanılıyorum, doktora söyledim, o da normal olduğunu söylüyor, ikiz gebeliklerde daha çok olduğunu. Zaten her gidişimde kültür alıyor enfeksiyon var mı diye. Yine de kontrolünde söyle için rahat etsin.

Cnm gunluk ped enfeksıyona acar senı benımde suan enfeksiyonum var gunde ıkı kere camasır degıs

Cnm gunluk ped enfeksıyona acar senı benımde suan enfeksiyonum var gunde ıkı kere camasır degıs
Öyle de canım o kadar yoğun akıntım oluyordu affedersin birşey takmazsam dışardan belli olacak kadar. Sağlıklı değil sürekli ped takmakta biliyorum, kaşıntı da yapıyor ama ıslak gezmemek için mecburen

Pecere koy sterıl bez al koy eczaneden cnm sende haklısın okdr akıntıya enfeksıyon olmadıgına emınmısın sen

Merhaba benim de sizin gibiydi,keseler ilk göründüğünde biri küçük biri büyüktü.şuan 8+4 aynı boyutta ve gelişimleri de normal çok şükür..

Herkese merhaba 17 haftalık çift yumurta ikizlerine hamileyim dün doktor kontrolüm vardı herşey çok iyiydi doktor progestanı falan kesti hatta . Eve geldim uzanıyordum kalkınca kan boşaldı birden doktoru aradık bşe mi oldu dedi bşe olmadı dedim kanamanın arkası gelirse gel yarın sabah da yanıma gel dedi . Gece kanama kesildi arkası gelmedi zaten . Sabah gittik bebekler iyi içeride kanama alanı da yok rahim ağzı da kapalı . Damarlar genişlerken çatlayabilir bazen dedi iğne yaptırdı progestana devam ve yatak istirahati verdi . Çok endişeliyim tam rahat olacak haftalardayken ne oldu birden bire böyle

Çok geçmiş olsun canım, ben de hastanede yatıyorum kanama nedeniyle. Dün doktor randevum vardı, normaldi her şey, bu sabah kanamayla uyandım. Benim kanama alanı var, kese çok aşağı inmiş. Ciğer geliştirici iğne oldum, doğumu bir kaç hafta geciktirmek için tedavi görüyorum, hayırlısı bakalım. Lütfen dikkat edin, yasaklara uyun, ben 18 aylık kızımı çok taşımıştım dün, yatağını filan da çekmiştim, zorladığından oldu galiba. İnşallah normal zamanda sağlıcakla alın kucağınıza

Size de çok geçmiş olsun minikler biraz daha dayanırlar içeride inşallah ben hiç iş yapmıyorum normalde de yasak demişti doktorum ama bir tehlike olduğu için değil tedbir için . Hiç bşe yokken birden olunca endişelendim bşe olmaz inşallah dinleniyorum . Size de acil şifalar diliyorum bebekler acele etmesinler

Geçmiş olsun canım progesteronu kestiği için olabilir kanama ben hapını kullanarak devam ediyorum muhtemelen doğuma kadar da kullandıracak onun haricinde her hafta proluton depot vuruluyorum

Geçmiş olsun canım progesteronu kestiği için olabilir kanama ben hapını kullanarak devam ediyorum muhtemelen doğuma kadar da kullandıracak onun haricinde her hafta proluton depot vuruluyorum
Kuzu progestanı o gün kesti tam yani bende anlamadım senin kanaman oluyorda ondan mi proluton . Yatak istirahati verdi de şey sormamışım hep yatacak mıyım yani uzun oturma da mı yasak başım ağrıdı yatmaktan

Benim şuan yok canım ama önlem için gebeliğimin başından beri kanamam dan beri diyim yani kullanıyorum ben prolutonu.
Uzun oturmanın zararı olacağını sanmam ama sormadan sen gene de yapma canım telefonu yok mu msaj atsan

Merhaba 30 haftalık ikizlere hamileyim. Şu anlık herşey yolunda sadece Doktor yeni bir ilaç olarak duphaston verdi. Daha önceleri Progestan kullanmıştım hep. Bu hapı kullanan oldumu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…