2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Doğum yapan arkadaşlar bebeklerinde gaz problemi olan var mı? Çözüm olarak neler yapıyorsunuz?
Benim oğlum aşırı gazlı bir bebekti yapılabilecek ne varsa hepsini yaptım ama maalesef hepsi hüsran bu doğal bir süreç kendiliğinden düzeliyor zamanla umarım çabuk düzelir ayaklarını sıcak tutmak biraz fayda sağlayacaktır bide masaj yapmak Allah kolaylık versin

Doğum yapan arkadaşlar bebeklerinde gaz problemi olan var mı? Çözüm olarak neler yapıyorsunuz?
nurse harvey colex şurup kullanıyorum ben dogumdaki cocuk doktorum günde 3 defa 2.5 ml ölçü verebilirsin dedi ben 3 defa 1 ml civarı veriyorum iyi gibiler sanki. bir de doktor degistirdim mecburi maxbiotic damla verdi oda kullanmadım onu.

Bize de doktor dün biogaia damla verdi ama 1 haftada falan etki ediyormuş dün gece zor bir geceydi bizim için bu gece rahat olurlar inşallah ... uykusuzluğu falan geçtim kendileri acı çekiyor yoruluyorlar

Bize de doktor dün biogaia damla verdi ama 1 haftada falan etki ediyormuş dün gece zor bir geceydi bizim için bu gece rahat olurlar inşallah ... uykusuzluğu falan geçtim kendileri acı çekiyor yoruluyorlar
benim kullandığım surupta bir hafta sonra etki etti. inşallah rahat gecer kuzucuklar kıvranınca dayanilmiyor

Ben de biogaia kullanıyorum bir aya yakın oldu ama biogaia probiyotik damlası gaz ilacı değil ben de sordum nurse harvey mi alayım yoksa sab simplex mi diye gaz damlası önermiyoruz dedi ama oğlan çok gazlı üzülüyorum kıvranıyor ağlıyor

Valla bizim ikiside gazlı hele kızın karnı gurul gurul dışarıdan duyuluyor kakalarınıda yapıyorlar ama geçmiyor gazlar

benim kullandığım nurse harvey colex bitkisel şurup takviye edici gıda olarak geçiyor kimyon ve dereotu yagi var içeriğinde

Kızlar peki nasıl yapıyorsunuz bir düzeniniz oldu mu ? Bİz bugün 14 günlük olduk ama sanki tek bakamayacakmışım gibi geliyor ? Emziriyorsanız sırayla mı yoksa aynı anda mı emziriyorsunuz ? Mama kullanıyor musunuz ?

Bende birşey sorayim Benim 28 günlük annem var geçen hafta bir 4 gün yalnızdım (zaten genelde bebeklerin bakımı bende) aynı anda acıktılar bir gün zor oldu ama sırayla emziriyor ve üstüne mama veriyorum ben gece sagilmis veriyorum bir kere o zaman sorun olmuyor. benim kiz uykuya zor daliyor sirayla olunca tabi uzuyor biz anneler dinlenemiyoruz. sagilmis verince ikisine uyku vakti kazaniyorum. ikisini birlikte emzirmek şu an zor, güçlenince emmeleri ileriki aylarda ikisini beraber deneyeceğim. Bende tek bakacağım ve aynı kaygı bende de var ama düzen kurarsak alışırız gibi geliyor

Teşkkür ederim canım cevapların için

Mama kullanmıyorum emziriyorum genelde tek tek bazen birlikte(birlikte emzirmeyi kavramaya çalışıp ona dönmek istiyorum) gece de oğlanı ben besliyorum kızı eşim çünkü kızın emmesi daha kuvvetsiz uzun sürüyor e uykusuz kalmamak adına ona yaptırıyorum

Normal de evet tek yumurta ikizleri olması gerekirken benimkiler çift yumurta ikizi oldular. Herşeyleri ayrıydı. Sizinde hakkınız da hayırlısı neyse o olsun inş

Bizim dün kırkımız çıktı. Bizde biri emiyor biri biberon alıyor. Açıkcası böyle daha rahat ettim. Biberon alana sağıp hemen veriyorum arkasından diğerini emziriyorum. Ve ben de tek bakıyorum. İnanın Allah o gücü veriyor.

Hayırlı olsun Allah hayırlı evlatlar eylesin
Kaçıncı haftanızda doğum yaptınız? Kaç kilo almışsınız? Ben de çift yumurta ikizi 16 haftalık olduk ileriki zamanlarımı çok merak ediyorum. Korkular da çok.

36+3 de doğum yaptım. Yılbaşı gecesi 16 kilo aldım. 34. haftaya kadar hep gezdim hiç ikiz gibi bi hamilelik geçirmedim. (İlk aylar bulantı dışında) Bende ilk öğrendigim de çok korkmuştum ama inanın hiç öyle olmadı.

Maşallah tam da istediğim durum. Az kilo ve 36 yı tamamlayabilmek. normal de kilonuz nasıl? Çabuk alır mıydınız? Bizim genler kilolu 70 kilo ile hamile kaldım hedef 85 ile bitirmek ama zor görünüyor şimdiden 4 kilo aldım. Çok şükür benimde şimdiye kadar bi rahaksızlığım olmadı işime gidebiliyor istediğim kadar yürüyebiliyorum.

Bütün ikiz annelerine sağlıklı doğumlar diliyorum
Merhaba ben cuma gün ikiz bebeklere hamile olduğumu öğrendim beta hcg testi geçen hafta 33640 dı bir hafta sonra 25240 düşmüş doktor sağlıksız gebelik olabilir dedi korkuyorum haftaya tekrar çağırdı çok korkuyorum bide 2 ocakta öğrendim hamile olduğumu 4 haftalıktı şuan hala ultrasonda 5+6 dedi cuma günü korkuyorum neden böyle

Sütünüz ikisine de yetti mi ? En büyük hayalim bu , rüyama bile girdi ikisini aynı anda emzirdiğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…