2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Ay ne bilim ben mi anlamadim anlamadim ki kiz doktor oyle deyince biz zaten sasirdik esim dinledi genelde neden bu kadar taktin diyeceksin simdi sadece cift yumurtaya gore daha riskliymis oyle okumustum bir yerde . Gen lafi etti bir ama ben oyle anladim belki ynlis anladim bilmiyorum.

İmkansız yani gen dizilimini ultrasondan görmek falan çok saçma konuşmuş iyi bir Doktor değil galiba kendi doktorundan bilgi al canım sen yine de. Çift yumurta ikizi olunca iki tane plasenta olacak diye bir zorunluluk yok benim de tek plesentam var çevrem de de hiç duymadım çift de çift plesanta vardır illaki ama elzem bi durum gibi göstermesi saçma geldi bana

Nasil yani senin de mi tek plansentadan besleniyir bebeler? Kuzu bende yanlis anlamis olablirim inan doktor da yillarin doktoru yani simdi ilgilendi kotu bse demek istemem ben yanlis anlamisimdir belki kafam durdu cunku o ara ozelden bse atcam sana bak

Yani senin de cift yumurts tek plasena. Nifty testi evet. Ben yaptirmadim ama bugunki perinatolog yaptirabilirsin dedi sana birakirim dedi ama bildigim 20. Haftaya kadar yapiliyordu o degil mi
Sanırım 17. Haftaya kadardı canım ben 11. Haftamda yaptırmıştım. 2 Li 3 lü testlere gerek duymadı doktorum bu testen sonra zaten doğru sonuçta vermiyormuş

Canım eğer tek plesanta var ise tek yumurta oluyor tek yumurtanın çeşitleri var aynı kesede ayrı kesede olanı çift olması için iki plesanta şart

Kizlar kendi doktorum bakti bu olay net 7. 8. Haftada anlasilirmis ben bu doktora 12 de basladim net bse diyemiyir bazen iki plasenta ayni yere tutunur tek plasenta gibi gorunebilir dedi. Yani diger ihtimal hala var . Ama bence bunlar cift yumurta ikizi dedi. Kesinlik yok dedigim gibi. Simdilik bir sikinti yok dedi dogumda belli olacak supriz yapacak sipalar sanirim

Acildeki doktor anlamayabilir canım nst girmek istediğini söyle mutlaka çünkü varsa kasılman nst de çıkacaktır
Merhaba canım bugun doktora gittim kasilma var sertlesme var dedim.nst ye bağlayalım dedi.nst ye baglandım bebisler uyudu cikolata yiyip geldim tik yok.uc gundur beni kasip sanci yapan bebisler hic kimildamadi sanci da cikmadi.ciktim eve gidiyorum yine karnim sertlesti arabayi sürerken okadar zorlandim ki...simdi ben bu bebislere ne diyim...

Ah canım ya bazen öyle denk gelmiyor benim de ilk zaman olmuştu öyle 3 kere girmiştim yok ama sertleşiyor Karnım gün içerisinde doktora söylemiştim o da demek nst ye denk gelmedi deyip hapa başlatmıştı beni sen doktorunu bilgilendirdin mi

Progestan kullaniyorum zaten.haftaya carsamba ozeldeki doktoruma gidicem o zaman tekrar bakılır bugun devlet hastanesine gittim

Bebeklerinizin cinsiyeti nedir

Canım eğer tek plesanta var ise tek yumurta oluyor tek yumurtanın çeşitleri var aynı kesede ayrı kesede olanı çift olması için iki plesanta şart
Plesantaya gore degil keseye gore tek yumurta ikizi cift yumurta ikizi deniyor. Tek yumurta ikizinde cinsiyetler ayni olur,bebekler birbirinin neredeyse qynisi olur cunku tek yumurta dollenip bolunmustur.cift yumurtada cinsiyetler farkli olabilir ve bebekler birbirine cok benzemez cunku iki yumurta farkli spermler tarafindan dollenmistir .
Plesanta olayi bambaska

Iki kese iki plasenta cift yumurta dedi tek kese tek plasenta tek yumurta ikizi imis iki kese tek plasenta olayi varmis birde bende yeni ogrendim bebekler birbirlrine benzyebilir dedi doktor yanlis anlamadiysam

Iki kese iki plasenta cift yumurta dedi tek kese tek plasenta tek yumurta ikizi imis iki kese tek plasenta olayi varmis birde bende yeni ogrendim bebekler birbirlrine benzyebilir dedi doktor yanlis anlamadiysam
Evet tek kesenin icinde iki bebek tek yumurta ikizi oluyor.

Sizin peki tek mi çift mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…