2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

kinalikadin

Cahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
5.202
11.871
Transfer olan arkadaşlarım için naçizane tavsiyeler;
Kivi, çiğ badem, ananas, avakado, yumurta, süt, yoğurt, dut kurusu, muz, mango, bol bol su, ayrıca peynir zeytin ton balığı somon ve palamut balığı tüketin ve özellikle akdeniz usulü beslenin. İlikli kemik suyu, tedavi öncesi ve sonrası (transfer sonrası) çok faydalı bilginiz olsun.
Salam sucuk pastırma yemek yasak. Çok yağlı yemekten kaçınılmalı. Maydonoz taze nane çok fazla tüketilmemeli. Bitki çayları, kahve içilmemeli çay ise çok açık günde 1-2 bardak içilebilir. Ağrı kesici almayın dr söylemediği sürece (ve parol) dışında. İlaçları saati saatine alın. İlk üç gün dinlenerek geçirin.
Merdiven inip çıkmak, yürümek, öksürmek, hapşırmak..vs hiç bir zararı yok. Embriyo zaten sabit yerinde durmuyor kendine yuvalanacak yer arıyor.
Banyoda uzun kalmayın ılık su ile ayakta yıkanın.
5. Gün transferi sonrası tutunma transfer günü ya da ertesi 2 gün içinde olur.
3. Gün transferinde ise tutunma transfer sonrası 3. 4. günlerde olabilir.
Uyurken sağa sola dönmekten bir şey olmaz, yan yatmakta faydalı sürekli dümdüz yatmak zorunluluğu yok. Arada evin içinde küçük yürüyüşler iyi gelir.
Tamamen hareketsiz kalınmamalı kan akışı sağlanmalı.
Yükseğe uzanmayın, ani eğilip kalkmayın ağır kaldırmak yasak. (Bunların kanıtlanmışlığı yok ancak psikolojik açıdan soru işareti olmaması adına dikkat edilmeli).
Stresten kesinlikle kaçınılmalı. En uzak durulması gereken stres! Üşütmemeye çalışın enfeksiyonlu kişilerden kesinlikle uzak durun.

Bunlar benim 5 tüp bebek denememde de araştırıp (dr la konuşup) uyguladıklarım umarım sizlere de faydalı olur. Yardımcı olmak amaçlı paylaşmak istedim..

Son düzenleme:
Merhaba canım
Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Bende ilk deneme başladım
Hayırlı haberlerini bekliyorum
İnşallah seninde güzel haberlerini bekliyorum canım Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın ilk denemende bebeğine kavuşursun inşallah:anneadayı::KK3:Senin tüp bebek yapma sebebin neydi canım

Allah sağlıkla emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah,,bende Antalya gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek tedavisine başladım 5 gün oldu menagon iğne kullanıyorum 2 günde bir kontrol gidip geliyorum kafam allak bullak neler olacak nasıl geçecek bilmiyorum ilk denemem direk tup bebek istedik asilama zaman kaybi gibi geldi,,daha önce aşılama düşündük başka özel bi hastanede laparoskopi olmuştum ama dewam etmedik güvenemedik hastane ve dra,,su an yolunda gibi,,Allah herkesin gonlune gore versin insallah cok zor

Tüp bebek deneyimlerimizi, umutlarımızı,dertlerimizi paylaşalım bu süreci birlikte geçirelim bizi bizden başkası anlamaz arkadaşlar..
Ben kendimle başlıyayım
3 Aşılama :KK43: NEGATİF RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
1. Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
2.Tüp bebek denemesi :super: POZİTİF (1 Tane 2.kalite grade2 embriyo) Malesef dizanteri, yüksek ateş sebebiyle düşük HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK
3.Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK

Şimdi Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlu ile devam ediyorum ve Dr'um harika bir insan ona çok güveniyorum.

Düşük sebebiyle sol tüpüm tıkanmış Laparoskopi ve Histeroskopi ameliyatı geçirdim dinlenme sürecinden sonra tedaviye başladım uzun protokol ancak 2 tane yumurtam gelişti ve Dr'um aşılamaya çevirdi tedaviyi yani anlayacağınız tedavim maalesef yarım kaldı yarın aşılama yapılacak.. Eğer tutmazsa ve tekrar başlayacağım tüp bebek tedavim yarıda kalırsa diye çok korkuyorum yoruldum hemde çok yoruldum...:silah::110:
Grade 1 lerin negatif grade 2 nin pozitif olması çok ilginç bende grade 2 ile hamileyim çok şükür. Pes etme benim bu 6. Denememdi inş en kısa zamanda olur

İnşallah seninde güzel haberlerini bekliyorum canım Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın ilk denemende bebeğine kavuşursun inşallah:anneadayı::KK3:Senin tüp bebek yapma sebebin neydi canım

Amin inşallah canım
doktor aşılama önerdi
Fakat ben vakit kaybetmek istemiyorum
Tüp yapıyoruz
Belirgin bir sorun yok
polikistik over düzenli adetlerim

Grade 1 lerin negatif grade 2 nin pozitif olması çok ilginç bende grade 2 ile hamileyim çok şükür. Pes etme benim bu 6. Denememdi inş en kısa zamanda olur
Bende grade 2 transferi sonrası çok umutsuzdum ve pozitifi görünce inanamamıştım:KK54: Kaliteli embriyolar tutmadı hemde iki tane konmalarına rağmen Rabbim nasip etmezse boş. Senin adına çok sevindim bu arada inşallah sağlıkla doğurup büyütmek nasip olur:KK68: Bizlere de dua et canmm

Amin inşallah canım
doktor aşılama önerdi
Fakat ben vakit kaybetmek istemiyorum
Tüp yapıyoruz
Belirgin bir sorun yok
polikistik over düzenli adetlerim
En doğrusunu yapmışsın direk tüp bebeğe geçmen daha mantıklı tabii. Aşılama ile gebelik elde edenlerde yok değil ama yüzdesi düşük. İnşallah senden de güzel haberler duyarız

Merhaba Arkadaşlar bende Allah nasip ederse nisan mayıs gibi 2.tüp bebek denememi yapmayı planlıyorum inşallah hepimiz pozitif sonuçlar alırız.Benim de iki aşılama ve 1 negatif tüp bebeğim var şu an histereskopi olacağım bakalım Mevlam neyler görelim..Burayı canlı tutalım en azından birbirimizin durumlarını paylaşır dertleşiriz:nazar::KK15::eğlence:

Merhaba kızlar ben de bu ay adetimle başlayacağım inşallah. Histereskopi yaptı doktorum bugün. Bir sorun yokmuş. Beklemedeyim. Bu arada daha önce 2 negatif denemem var. Hepimize en sağlıklı en hayırlısından bebiş diliyorum

Merhaba Arkadaşlar bende Allah nasip ederse nisan mayıs gibi 2.tüp bebek denememi yapmayı planlıyorum inşallah hepimiz pozitif sonuçlar alırız.Benim de iki aşılama ve 1 negatif tüp bebeğim var şu an histereskopi olacağım bakalım Mevlam neyler görelim..Burayı canlı tutalım en azından birbirimizin durumlarını paylaşır dertleşiriz:nazar::KK15::eğlence:
Katılıyorum canım buradan dertleşelim yardımlaşalım bizi bizden başkası anlamıyor maalesef:KK43: Bende araştırmalarım ve tecrübelerim doğrultusunda yardımcı olabilirim sormak istediğin olursa. İnşallah bizde buraya hamilelik haberimizi yazarız bir gün Rabbim hayırlısıyla nasip etsin inşallah:KK16:

Merhaba kızlar ben de bu ay adetimle başlayacağım inşallah. Histereskopi yaptı doktorum bugün. Bir sorun yokmuş. Beklemedeyim. Bu arada daha önce 2 negatif denemem var. Hepimize en sağlıklı en hayırlısından bebiş diliyorum
Maşallah canım sevindim senin adına inşallah hayırlı haberlerini alırız:anneadayı::super:

Allah sağlıkla emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah,,bende Antalya gelecek tüp bebek merkezinde tüp bebek tedavisine başladım 5 gün oldu menagon iğne kullanıyorum 2 günde bir kontrol gidip geliyorum kafam allak bullak neler olacak nasıl geçecek bilmiyorum ilk denemem direk tup bebek istedik asilama zaman kaybi gibi geldi,,daha önce aşılama düşündük başka özel bi hastanede laparoskopi olmuştum ama dewam etmedik güvenemedik hastane ve dra,,su an yolunda gibi,,Allah herkesin gonlune gore versin insallah cok zor
İçini ferah tut ve sakın stres yapma benim Dr um''enerjini topla ve stresi hayatından tamamen çıkar '' dedi. Bunu bizzat deneyimlerimle de anlamış durumdayım kafana taktığında tüm vücut geriliyor ve tepkiye geçiyor ne kadar rahat olursan o kadar iyi bu tedavinin başarısı için çok önemli. İnşallah güzel haberlerini alırız..

İçini ferah tut ve sakın stres yapma benim Dr um''enerjini topla ve stresi hayatından tamamen çıkar '' dedi. Bunu bizzat deneyimlerimle de anlamış durumdayım kafana taktığında tüm vücut geriliyor ve tepkiye geçiyor ne kadar rahat olursan o kadar iyi bu tedavinin başarısı için çok önemli. İnşallah güzel haberlerini alırız..
inşallah cnm salı günü yumurtalar toplanacak heyecanlıyım çok,,rahat olmaya çalışıyorum,,10 gun olacak salı günü iğneler e başlayalı kısa sürdü gibi geldi normalde 14 15 oluo mus toplama sanırım,,neyse bakalım,,Allah kimseye aratmasin çok zor Rabbim herkesin gönlüne göre sağlıklı bebekler evlatlar nasip etsin,,dualarınızı bekliyorum heyecan tavan yaptı

inşallah cnm salı günü yumurtalar toplanacak heyecanlıyım çok,,rahat olmaya çalışıyorum,,10 gun olacak salı günü iğneler e başlayalı kısa sürdü gibi geldi normalde 14 15 oluo mus toplama sanırım,,neyse bakalım,,Allah kimseye aratmasin çok zor Rabbim herkesin gönlüne göre sağlıklı bebekler evlatlar nasip etsin,,dualarınızı bekliyorum heyecan tavan yaptı
10 gün çok normal tabi herkesin bünyesine göre tedaviye cevabı da değişiyor. Ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirim Allahım inşallah hamile kalmanı nasip eder. Transfer sonrası dinlen ağır kaldırma evin içinde ufak ufak yürüyüş yap rahimde kan akışı sağlansın ve günde 2 ya da 3 dilim ananas (ben toplamda 2 ananası transfer sonrası günlere bölerek bitirmiştim), dut kurusu ve çiğ badem ye ton balığı somon palamut balığı tüket bunlar masraflı biliyorum ama faydaları büyük

Tüp bebek deneyimlerimizi, umutlarımızı,dertlerimizi paylaşalım bu süreci birlikte geçirelim bizi bizden başkası anlamaz arkadaşlar..
Ben kendimle başlıyayım
3 Aşılama :KK43: NEGATİF RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
1. Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
2.Tüp bebek denemesi :super: POZİTİF (1 Tane 2.kalite grade2 embriyo) Malesef dizanteri, yüksek ateş sebebiyle düşük HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK
3.Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK

Şimdi Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlu ile devam ediyorum ve Dr'um harika bir insan ona çok güveniyorum.

Düşük sebebiyle sol tüpüm tıkanmış Laparoskopi ve Histeroskopi ameliyatı geçirdim dinlenme sürecinden sonra tedaviye başladım uzun protokol ancak 2 tane yumurtam gelişti ve Dr'um aşılamaya çevirdi tedaviyi yani anlayacağınız tedavim maalesef yarım kaldı yarın aşılama yapılacak.. Eğer tutmazsa ve tekrar başlayacağım tüp bebek tedavim yarıda kalırsa diye çok korkuyorum yoruldum hemde çok yoruldum...:silah::110:
Ben eylul ayinda tup bebege karar verdim ama surekli bi aksilik cikti polip gordu ve ameliyat dedi onu bile olamadim simdi pazartesiye gun verdi ameliyat olcam ins snr tup bebek baslayacaz aksilikler cikmazsa hic denemedim daha once ins hepimizin yuzu guler biran evvel

Ben eylul ayinda tup bebege karar verdim ama surekli bi aksilik cikti polip gordu ve ameliyat dedi onu bile olamadim simdi pazartesiye gun verdi ameliyat olcam ins snr tup bebek baslayacaz aksilikler cikmazsa hic denemedim daha once ins hepimizin yuzu guler biran evvel
Bende laparoskopi ve histeroskopi ameliyatı geçirdim arka arkaya inan çok zor değil ben ayrıca laparoskopi den korkuyordum ama iyileşme sürecim kısa sürdü ve şimdi iyi ki olmuşum diyorum. Polip alımı da son derece basit gönlünü ferah tut canım. Bende aynı şekilde aksilikleri hep yaşayan biriyim:110:
Tüp bebek denemeni nerede yaptıracaksın ve sebep ne sorabilirmiyim

Bende laparoskopi ve histeroskopi ameliyatı geçirdim arka arkaya inan çok zor değil ben ayrıca laparoskopi den korkuyordum ama iyileşme sürecim kısa sürdü ve şimdi iyi ki olmuşum diyorum. Polip alımı da son derece basit gönlünü ferah tut canım. Bende aynı şekilde aksilikleri hep yaşayan biriyim:110:
Tüp bebek denemeni nerede yaptıracaksın ve sebep ne sorabilirmiyim
Cnm onceleri morfoloji sikintisi vardiuc asilama yasadim snr tam tup bebek yaptiracaz bu polip gorundu konyada yaptiriyorum unv hastanesinde

X