Tüp Bebek Merkezleri 2018 Anne Adayları Tüp Bebek Merkezi Deneyimlerimizi Paylaşın, Bu yıl hepberaber Anne Olalım

Dumdumdum

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2017
12
2
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle dilerim 2018 yılı tüm bebeklerine kavuşmak isteyen annelerin senesi olsun :)) Bu yıl tüp bebek konulu açılmış bir başlık olduğunu göremediğim için bu başlığı açtım. Buradan başarılı yada başarısız tüp bebek deneyimlerimizi, çocuk sahibi olma deneyimlerimizi paylaşıp birbirimize destek olalım, fikir verelim istedim. Ben şuan 2. Tüp bebek denemem için başarılı bir merkez arayışı içindeyim. Antalyada yaşıyorum fakat diğer illere de gidebilirim, yeterki sonuç olumlu olsun. Sizin önerebileceğiniz merkezler ya da doktorlar kimler ve nereler ? olumlu yada olumsuz önerileriniz benim için çok önemli arkadaşlar ?

İnsallah cnm sagolasin medipol mega hastanesinde basladim ön gorusmemi yaptim tahlillerimi toparlamaya calisiyorum en kisa zamanda tekrar gorusum dr la 30 ocak baslicam

Ben Antalyada yaşiyorum. Istanbuldan bülent tırasla gorustum. Sonra ankaraya geldim Recai pabucçu ile görüştüm. Centrium Tüp Bebek Merkezinde Recai hoca ile baslamaya karar verdim. Hayırlisi olur inşallah
2. Denemem olacak o sebeple bu sefer iyi araştirdim. Medipol mega göztepede sanirim oranin da adini duymustum. Ama istanbul bana cok.eziyetli olacakti...

Ben Antalyada yaşiyorum. Istanbuldan bülent tırasla gorustum. Sonra ankaraya geldim Recai pabucçu ile görüştüm. Centrium Tüp Bebek Merkezinde Recai hoca ile baslamaya karar verdim. Hayırlisi olur inşallah
2. Denemem olacak o sebeple bu sefer iyi araştirdim. Medipol mega göztepede sanirim oranin da adini duymustum. Ama istanbul bana cok.eziyetli olacakti...
Hakkinda hayirlisi olsun cnm insallah bu denemende sonuca ulasirsin ne zaman basliyorsun

İğnelere başladım, tahmini haftaya yumurta toplama işlemi yapılır diye düşünüyorum. Sizde problem neydi ? yumurta ? sperm ?

Merhaba,
ben de medipol mega da başlayacağım şu anda tahlillerimi toparlamaya çalışıyorum.Şubatın sonuna doğru muayene olacağım ondan sonra başlayacak her şey. kendi hikayemi yazayım size belki birinin işine yarar.
5 buçuk senelik evliyim. ilk başlarda çocuk düşünmedik.Arada kontrole gidiyordum sorun görünmüyordu.2 sene önce kuyruk sokumumda oluşan kistten dolayı apar topar ameliyat oldum birden bire oldu.İltihaptan dolayı çok fazla antibiyotik kullandım.Neyse bir kaç ay geçti çocuk isteğimiz var ama habire birşey çıktığı ıcın ertelıyoruz.Gögüslerim birden şişmeye başladı internetten araştırdım baktım prolaktin hormonu yüksekliği yazıyor.Doktora gidiyorum olabilir ameliyat geçirmişsin stres yaşamışsın tarzında konustular.Ben kendı basıma gıttım hormon testı yaptırdım prolaktın 50 cıkmıstı o zmn.gögüslerime dokunamıyorum öyle acıyor doktorun biri artık ilaç verdı bunun ıcın kullanmaya başladım prolaktin dustu. ilacı bırakınca gene yukselıyor ama boyle 7 8 ay gectı. Ben sogan kürü falan yaptım bu ara eşimle ilk denememızde hamıle kalmısım ama üzerine adet oldum ve normal bır adettı yanı kanamam az olmadı.Bebek yaklasık 8 haftalık olmus bırden fenalasarak hastaneye gıttım ıc kanama gecıyorsun dedıler bebek sol tupume ve bagırsagıma yapısmıs nasıl oluyorsa artık bebek duser belkı dye 24 saat takıp edıldı ama degerlerı aksıne artmaya basladı bende kan kaybıdan ıyıce fenalsınca bebegı ve sol tupumu almak zorunda kaldılar.Bagırsaktan ayırdılar.Birden suratına dan dıye hamılesın ama almak zorundayız denmesı cok zormus allah kımsenın basına vermesın.Bır kac ay kendıme gelemedım esımle aram bozuldu omrumden omur gıttı desem yerıdır ama allahın ıznıyle toparladım kendımı esımle aram duzeldı bu olanlar ollalı tam 11 ay oldu bugun.Bir kaç once denemeye basladık ama sonuc negatıf.Yumurtlama donemınde karnımda delıce agrılar olmaya basladı benı cok rahatsız edıyor yanı dedım bende bısey var.Amelıyat oldugum doktoruma gıttım sen hamıle kalabılıyorsun kalırsın gene dedı.Dedım bu boyle olmıcak bu ay adet gıttım hormon testı yaptırdım prolaktın 70 olmus. AMH yaptırdım 0,98 cıktı.tıroıd de bıraz sıkıntı var bır de dıger hormonlar normal gorunuyor.30 yasındayım bu arada.Medıpol mega da Nagıhan Hanım var ara ara ona gıdıyordum gecen hafta bu sonucları alıp ona gıttım Benı Ayse Hanıma yonlendırdı.YAsıma gore t-yumurt rezervımın az oldugu soylendı, sol tupumde yok tüp bebekğin en akıllıca sey oldugunu söyledı Ayse hoca. macroprolaktın testı ıstendı onun sonucu da yuksek cıktı.Bugun dostınex e baslıyorum.Ayse Hoca baska testlerde yaptırmam gerektıgını soyledı bugun bana haber verıcekler.Cok uzun yazdım kusura bakmayın.Eger buraya kadar okuduysanız tebrık edıyorum sizi :KK36:isteyen olursa devamında olacak olanları da yazarım.herkesın golundekı omrune nasıp olsun ınsallah dularınızda bana da yer verırsenız cok sevınırım allaha emanet olun.

Merhaba anne adaylari umarim bu yil bebislerinizi kucaginiza alirsiniz..ben size tecrubemi anlatabilrim..ben 4 senelik evliyim ve korunmadigimiz halde 3 yil benisimiz olmadi bir basarisiz asilama gecirdik ve ben bakit kaybetmeden tup bebek yaptirmak istedim..tedaviye bursada sahin zateroglunda basladik..cok stres yaptigim icin sadece 5 yumurta toplanabildi ve bunlarin sadece 1 tanesi embriyo oldu oda sadece 2 ye bolundu.yani kalitesiz bir yumurta ile transferim gerceklesti..tabi ben bircok arastirma yaptim ve transferimin 1.gununden itibaren her aksam bir bardak havuc suyu sikip ictim bolunmeyi hizlandiriyormus..sonra bir ananasi 5 e boldum ve 5 gun boyunca birtanesini yedim..her aksam yemekte azda olsa muhakkak kirmizi et yedim ve cok dua ettim..vee sonuc transferin 11.gunu cift cizgiyi gordum..kizim sua da 7 aylik emekleme calismalarinda..size tavsiyem stresten uzak olmaniz..Insallah yavrularinizi kucaginiza alirsiniz..

Antalya memorial hastanesi Mehmet öztürkmen sayesinde İlk deneme
Bugün sonuç pozitif inşallah artar ve tutunur
Rabbim tüm isteyenlere ve bana nasip etsin inşallah
Şiddetle tavsiye ederim

Antalya memorial hastanesi Mehmet öztürkmen sayesinde İlk deneme
Bugün sonuç pozitif inşallah artar ve tutunur
Rabbim tüm isteyenlere ve bana nasip etsin inşallah
Şiddetle tavsiye ederim
Gozun aydın CNm çok sevindim darisi bizim basimiza bebisin hep seninle olsun inşallah bizlerede dua et benimde pazartesi tranferim olacak insallah

Gozun aydın CNm çok sevindim darisi bizim basimiza bebisin hep seninle olsun inşallah bizlerede dua et benimde pazartesi tranferim olacak insallah

Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Dualarım her zaman canım
Bende dua beklerim

Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle dilerim 2018 yılı tüm bebeklerine kavuşmak isteyen annelerin senesi olsun :)) Bu yıl tüp bebek konulu açılmış bir başlık olduğunu göremediğim için bu başlığı açtım. Buradan başarılı yada başarısız tüp bebek deneyimlerimizi, çocuk sahibi olma deneyimlerimizi paylaşıp birbirimize destek olalım, fikir verelim istedim. Ben şuan 2. Tüp bebek denemem için başarılı bir merkez arayışı içindeyim. Antalyada yaşıyorum fakat diğer illere de gidebilirim, yeterki sonuç olumlu olsun. Sizin önerebileceğiniz merkezler ya da doktorlar kimler ve nereler ? olumlu yada olumsuz önerileriniz benim için çok önemli arkadaşlar ?
Merhaba ben yurtdışında yaşıyorum ve istanbul Bahçeci Fulya tüpbebek merkezinde tedavi gördüm ve şimdi de 13 haftalık hamileyim, 8 sene önce ilk çocuğumdada orda tedavi olmuştum tavsiye ederim.

En buyuk deneyimim: Dolunay Despina... benimkini gördum simdi yatip dinlenicem o sirada yaziyorum.. BENIM KI..dun ilk defa gordum..minik..beyaz..ya da pembe mi ya..bilmiyorum..aglamaktan gozlerim sis goremiyorum aslinda.. Doğum yaptim 32 hafta ... evet cok ufagiz teyzeleri.. evet kuvezdeyiz... evet 3 gun once suyum geldi gece 1 de apar topar hastaneye gittik..zaten hastanedeydim rahim agzimdan oturu biliyosunuz, eve yeni cikmistim..suyum geldi..mustecep hocami aradim, benden önce hastaneye varmisti :) inanilmaz.. korktum agladim.. mustecep bey hep sakinlestrdi tamam zeycan..tamam canim diyerek uyuttular beni.. sezaryenle dogurdum.. minik dolunayim 2000 gr. Kilosu iyi hatta haftasina gore cok iyi dediler.. Kuvezde.. dogurdugmdan beri ilk defa bugun gordum uzaktan..agladim agladim sevindim agladim.. sutum yok ..evet talihsizlik oldu evet hala korkuyorum..dikislerim fena..ama doktrlar tamam merak etme oluyor boyle seyler canavar gibi kizin endiselenme sadece biraz buyumesi gerek dediler.. bekliyorum. Yarin taburcu olcam.. kizim hastanede kalicak.. napalim Rabbim bi sinavdan geciriyo 10 yildir oldugu gibi.. Allah ne derse o.. kizimi kucagima aldigimda resim aticam teyzelerine hele kizim bir iyi olsun buyusunde teyzeleri.. bahceciye anabankodaki kizlara asiye hemsireye arka taraftaki hemsire emineye aysele kader hemsireyeeee mustecep hocamaaaa yuzlerce kez tesekkur etsem az.. kafeteryadaki emel hanima..herkese herkeseeee... 1 yildir benimle ugrasiyolar.. hergunnn herguun aradim bir kere terslemedilerr.. kendimi hep yanlarinda ailemin yaninda hissettim.. 3 gun oldu kader defalarca kez aradi asiye aradi..ne ditim Allah razi olsun. Mustecep bey sabah aksam yanimda.. kizimm beni birakmaa kizimm diye yalvariyorumm ..bu sinavi da atlaticam biliyorum hersey iyi olacak insallahhh.. hersey iyi olacakk hepimizin dualari kabul olacakk... sizlerle paylasmak istedim... 10 yil...onlarca doktor.. 7 deneme.. 1 ölü dogum... ve bahcecide ilk denemem... genetk qyiklama serum tedavisi ve iste benim hikayem..pamuk kizim dolunay despina....
.

En buyuk deneyimim: Dolunay Despina... benimkini gördum simdi yatip dinlenicem o sirada yaziyorum.. BENIM KI..dun ilk defa gordum..minik..beyaz..ya da pembe mi ya..bilmiyorum..aglamaktan gozlerim sis goremiyorum aslinda.. Doğum yaptim 32 hafta ... evet cok ufagiz teyzeleri.. evet kuvezdeyiz... evet 3 gun once suyum geldi gece 1 de apar topar hastaneye gittik..zaten hastanedeydim rahim agzimdan oturu biliyosunuz, eve yeni cikmistim..suyum geldi..mustecep hocami aradim, benden önce hastaneye varmisti :) inanilmaz.. korktum agladim.. mustecep bey hep sakinlestrdi tamam zeycan..tamam canim diyerek uyuttular beni.. sezaryenle dogurdum.. minik dolunayim 2000 gr. Kilosu iyi hatta haftasina gore cok iyi dediler.. Kuvezde.. dogurdugmdan beri ilk defa bugun gordum uzaktan..agladim agladim sevindim agladim.. sutum yok ..evet talihsizlik oldu evet hala korkuyorum..dikislerim fena..ama doktrlar tamam merak etme oluyor boyle seyler canavar gibi kizin endiselenme sadece biraz buyumesi gerek dediler.. bekliyorum. Yarin taburcu olcam.. kizim hastanede kalicak.. napalim Rabbim bi sinavdan geciriyo 10 yildir oldugu gibi.. Allah ne derse o.. kizimi kucagima aldigimda resim aticam teyzelerine hele kizim bir iyi olsun buyusunde teyzeleri.. bahceciye anabankodaki kizlara asiye hemsireye arka taraftaki hemsire emineye aysele kader hemsireyeeee mustecep hocamaaaa yuzlerce kez tesekkur etsem az.. kafeteryadaki emel hanima..herkese herkeseeee... 1 yildir benimle ugrasiyolar.. hergunnn herguun aradim bir kere terslemedilerr.. kendimi hep yanlarinda ailemin yaninda hissettim.. 3 gun oldu kader defalarca kez aradi asiye aradi..ne ditim Allah razi olsun. Mustecep bey sabah aksam yanimda.. kizimm beni birakmaa kizimm diye yalvariyorumm ..bu sinavi da atlaticam biliyorum hersey iyi olacak insallahhh.. hersey iyi olacakk hepimizin dualari kabul olacakk... sizlerle paylasmak istedim... 10 yil...onlarca doktor.. 7 deneme.. 1 ölü dogum... ve bahcecide ilk denemem... genetk qyiklama serum tedavisi ve iste benim hikayem..pamuk kizim dolunay despina....
.
Hayırlı olsun Dolunay Despinan, sana babasına ailesine hayırlı bir bebiş olsun inşallah, eminim hissediyordur, ne kadar sevgiyle heyecanla beklendiğini ve sizi yanlız bırakmayacaktır. Bende çok umutlandım hem kendi adıma sizin yazınızdan. Ocak ayında başladım tüp bebeğe ve 2 gün önce başarısız sonuçla yüzleştim. Bir şekilde devam etmek durumundayız, hayata karşı yeniden umutlanmalıyız. Sen artık mutlu sondasın kıymetini bil, artık güzel kızında sana destek olacak eminim, dilerim en kısa zamanda kuzucuğunu kucağına alır, doya doya koklarsın canım :))) Darısı bizlerin başına inşallah

Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle dilerim 2018 yılı tüm bebeklerine kavuşmak isteyen annelerin senesi olsun :)) Bu yıl tüp bebek konulu açılmış bir başlık olduğunu göremediğim için bu başlığı açtım. Buradan başarılı yada başarısız tüp bebek deneyimlerimizi, çocuk sahibi olma deneyimlerimizi paylaşıp birbirimize destek olalım, fikir verelim istedim. Ben şuan 2. Tüp bebek denemem için başarılı bir merkez arayışı içindeyim. Antalyada yaşıyorum fakat diğer illere de gidebilirim, yeterki sonuç olumlu olsun. Sizin önerebileceğiniz merkezler ya da doktorlar kimler ve nereler ? olumlu yada olumsuz önerileriniz benim için çok önemli arkadaşlar ?[/QU
Merhaba Arkadaşlar,
Merhaba ben 38 yaşındayım 9 yıldır bebek özlemi çekiyorduk, normal yoldan gebelik olsun istedik ama bir türlü olmadı. 2 yıl boyunca kararsız bir şekilde tüp bebek düşündük durduk merkez doktor araştırdık, çok şükür ki çok şanslıydık, pek umutlanmamaya çalıştık ilk denemede ama ilk denememde gebe kaldım ☺️. Şuanda 9. Haftadayız. Bir doktor arkadaşınızın tavsiyesiyle Fulya Bahçeci de Dr. Müstecep Kavrut a gittik. İyi ki de kendisi ile bu yola girdik. Pozitif ve ilgili bir doktor. Doktorluğunun yanında çok babacan ve iyi bir insan, bu süreçte psikolojik olarak kendini iyi ve rahat hissetmek çok önemli, ben doktorumun sayesinde her randevuda çok iyi hissettim kendimi, her soruma açıklayıcı yanıt aldım. Ayrıca merkez in embriyoloji kısmıda çok iyi, yumurta toplama işlemi sonrası neredeyse her gün arayıp bilgi verdiler. Bahçeci nin Embriyoloji laboratuarının çok iyi olduğunu duymuştum o çok önemli, yumurta toplamadan sonra transfere kadar ki süreç çok hassas. Bu kısım embriyologlara ve labaratuvar koşullarına bağlı. Umarım biraz faydası olmuştur bu yazımın, benim kafam çok karışmıştı doktor araştırırken doğru yer ve doktor çok çok önemli. Umarım fayda sağlamışmışımdır. Tüm isteyenlerin bebeklerine zorlanmadan kavuşmasını diliyorum.

Merhaba Arkadaslar
Oncelıkle herkesın ve ozellıkle kalbı iyi olanların dualarının en guzel sekılde kabul olmalarını diliyorum.Birgün buraya yazacagımı hep kendi kendıme soyler dururdum ki hala bı endıse ıcerısınde ya sonuna erısemezsem tedırgınlıgıyle sızınle paylasıyorum bu yoldakı maceramı..belkı bır umut,benım gıbı olanlara ısık olur....ben 4 yıldır evlıyım.sorunum pcos..Ki merkeze gıdınceye kadar da bılmıyordum.cunku regl tarıhlerım hep duzenlıdır...fizigimde zayıf yanı hormon aksaklıklarına daır hıcbır belırtım yoktu.cok ender sacma bı hasta seklıydım doktora gore....yumurtlayamıyordum arkadaslar yumurtam kiste donüp vucudumdan atılıyordu.ben tum bu sorunlara ragmen duzenlı adet oluyordum.herneyse:)ilk olarak medıcana da muayene oldum ve doktorum dırekt tup bebegı onerdı.Ama esımı ıkna edemedım cunku dogal yollardan olabılecegını dusunuyordu.bu zamana kadar boyle geldık ve ne yazıkkı kimselere bellı etmemeye ya ben cocuk ıstemıyorum bakamam bahanelerıne saklansamda artık ıyıden ıyıye psıkolojım bozulmaya baslamıstı.Medıcanadaki doktoruma da artık esımı ıkna edemedıgımı soylemekten utandıgım ıcın gıtmekten vazgectım ve Novafertıle gitmeye karar verdim.İlk gorusmemde aynı teshıs konuldu ve yıne aynı onerı ile baska turlu olmaz seklınde bı cevap sonucunda pekı dedim.bence de olsa 3 yılda olurdu.kımyasal gebelık dahıl gebelıge daır hıcbırsey yasamadım.kısa protokol tedavıme basladık....Bı ay gibi bı surede doktorum hamıle kalabılecegımı soyledı ve tabıkı yumurta toplama ıslemının akabınde bı kac gun ıcerısınde ohhs olmamla beraber bu surec 4 ayı buldu arkadaslar....Oncelıkle pcos hastaları cok yumurtladıkları ıcın bu sendrom neredeyse kacınılmaz ve doktorların bunu bıldıklerı halde 1 aya gebe kalacaksın seklındeki soylemlerının ne kadar sacma yersız oldugunu anlamıssınızdır.Kısa protokol ucretı almaları da keza....toplanan yumurtalarımdan 16 tanesi döllendı ve ben 5.gun embrıyosu ıstedıgım ıcın o gune sadece 3 tanesı gelebıldı.onlarda donduruldu cunku 53 kılo olan ben alınan hormon ve bırde ohss sendromu ıle 60 kılo oldum.evet bı garıplık vardı nefes alamamaya basladım transfer gunumde gittigimde doktor karnımdan su alacaklarını transferın ertelendıgıni soyledı.3 embrıyom donduruldu.ve benden anestezisiz cuvaldız gibi ıgnelerle karnımdan yaklasık 4 lıtre su bosalttılar.Ve bır hafta sonra serumlar vs netıcesınde normal halıme donebıldım.Cok kotu bır durumdu.....transferım ertelendıgı ıcın ılaclara ıgnelere devam seklınde ıkı bucuk ay rahımın toparlanabılmesı ıcın ara verdık.artık ıgne ılac ıgne ılac kısa protokollukten cıktı ve ben kılo almaya basladım.....transfer gunumde ıse uc embriyom cozundu ancak ıkısını transfer etti doktorum....Dıger embrıyo donar mı donmazmı bılmıyordum ve transferden sonra embrıyologu aradıgımda o embrıyonun kotuye gıttıgını atılacagının haberını aldım....burda bır ıstısna ben aramasam ınanın haber vermeyeceklerdı ve besıncı gun embrıyosu ıstedıgım ıcın 16 embrıyomun sadece 3ü yasadı doktorumda demediki yahu evladım sunların bır kısmını 3.gun donduralım bır kısmınıda 5.gune kadar goturelım dıye.tamam fıkrıme saygı duyulması guzel ancak ınsan akılcı yardımlar da beklemıyor degıl.ben 16 embrıyodan sadece 3 unun kalacagını nerden bıleyım.transferde olduk ıkı tane koydular dıgerı cozunmede sorun yasadı ve tekrar dondurulmadı.....veee hadı olmadı ne yanı yenıden mı aynı acıları yasıcam yumurta toplama ıslemı ıcın ve yenıden mı o kadar masraf yapılacak???.....arkadaslar burdan ozetle Novafertil hakkındakı tecrubemle sabıt tavsıyem sudur kı ıslerı kesınlıkle sadece para....ınanın transfer bıtıyor ve sızde bıtıyorsunuz....halbukı orada ne psıkolojılerle bekleyen ınsanlar var...doktora soru sorarsanız yanıt verıyor evet veya hayır sormazsanız kalıyorsunuz oylece.....doktorum mesguldu dıger doktora bı soru sorayım dedım aldıgım cevap kendı doktoruna sor oldu....calısanlar keza randevu verıyorlar ancak randevuya saatınde gıtmeyın ınanın bır saat sonra ancak alıyorlar.Herneyse transferımı olduktan sonra kullandıgım ılaclar vardı ve tabı bunların yan etkılerı de.....ozellıkle vagınal jel ıle ılgılı ve oradakı calısanlar her ne kdr ınternete bakmayın deselerde ınternette ınsanların tecrubelerını okumadan sorularınıza yanıt alamıyorsunuz....cunku doktorunuz sıze bır uyarı yapmıyor veya sordugunuzda dogru duzgun cevap alamıyorsunuz.cok yogunlar....gel musterı gıt musterı...ruh halınızden anlayan kımse yok.ohss oldugumu dahı ınternetten ogrendım ben gecenin bı vaktı nefes darlıgından gıdecektım belkıde ve bu olay pazar gunu oluyor novafertil acık degıl arkadaslar , herhangi bı acılde mudahale etsınler dıe bekledıgınızde bız tup bebek olayını anlamayız doktorunuzu arayın dıyorlar.neyse işin ozetiyle suan ıcın 6 haftalık hamileyım embrıyolarımdan bırı tutmus..Allah ınş saglıkla kucagıma almayı nasıp etsın ve ısteyen kalbı ıyı olan herkese de bu duyguyu nasıp etsın.benım tup bebek maceram boyleydı.....hala endıselı suphelı telaslı ve gergınim....transferden sonra kontrole bugun gıttım oda ufak bı lekelenme yasayınca korku halıyle oldu yoksa bı hafta sonrasında kontrol edılecektim....Zor elde edınce ınsan kotu olan ne varsa aklına gelıyor....doktorlar bunu anlamıyor benım tavsıyem ruh halınızdende anlayan doktorlarla bu yola cıkmanız arkadaslar.....Epeyde yazmısım kusura bakmayın Herkese sans ugur getırsın bu yıl umarım:)

X